Jump to content
Random Hero

Baietii mai mari

Recommended Posts

o relatie cum ai spus tu, dintre o pustoaica de 15 ani si un baiat de 20 de ani, o consider o relatie superficiala. relatia superficiala o consider favorabila anii tineretii. cand o sa vreau sa ma insor, atunci caut una aproape de varsta mea

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu "cineva de varsta mea" nu are nimici daca e cu 5 ani mai mare,cand e vorba de casatorie si nu cazuri 15-20 sa spunem 29-34.Nu mi se pare ceva anormal,ehh mai sunt si cazuri 28-85 dar... ramanem la oile noastre.

Link to comment
Share on other sites

13 cu 17 sa zicem ca este normal, dar atunci cand diferenta de varsta dintre ei este 5+ nu prea este "normal". Aici vorbesc strict despre relatiile dintre o minora si un baiat 18+ .

Link to comment
Share on other sites

Eu sa fiu sincer nu prea cred ca este normala o relatie in care fata are 13 si baiatu 17.Ma intreb ce vrea fata la varsta aia.

experienta

Link to comment
Share on other sites

Nu pot capata experienta cu cineva de varsta lor?Eh probabil cauta ceva mai experimentat,dar eu raman la ideea mea,o relatie de genul nu poate rezista pe termen lung si nu baiatul profita de fata,sau invers.

la varsta lor, baietii nu stiu ce e aia relatie

Link to comment
Share on other sites

din pacate cel mai trist caz din zilele noastre, majoritatea fetelor poc doar baieti 18 ani ++ alea alea .. eu cand aud despre asa ceva imi vine sa le dau vreo 2 palmi, mai cunosc eu persoane de 15 ani care umbla cu 20+,

si degeaba le explici ca nu e ceva normal, ca acel baiat intotdeauna va vrea ceva ce ea nu ii va putea oferi, decat daca e atat de proasta.O relatie de genu nu merge .. el umbla prin cluburi, alea alea .. are alte activitati

ele o tin tot pe a lor, explica-le cat vrei, dar e mai c00l sa te lauzi la toti ca umblii cu unu de 20 de ani, iar cand ajungi sa te lauzi ca ala mai te si dejdina bine si nush cate ore, atunci e clara treaba :P

Link to comment
Share on other sites

Juan, gata tati, am inteles. Esti intr-o "relatie" cu o minora. Bravo.!

am fost, si nu mi s-a parut ceva anormal. si tatal ei mi-a zis la acea vreme :"nu conteaza diferenta de varsta dintre voi, daca va iubiti, este cel mai important, iar eu nu am nimic impotriva voastra" am incheiat citatul

Link to comment
Share on other sites

am fost, si nu mi s-a parut ceva anormal. si tatal ei mi-a zis la acea vreme :"nu conteaza diferenta de varsta dintre voi, daca va iubiti, este cel mai important, iar eu nu am nimic impotriva voastra" am incheiat citatul

Intr-un sat merge sa spui ca esti cu x-uleasca , care este minora de altfel iar tatal ei sa o lase stiind ca nu ai intentii rele si ca poate profita pe urma ta, insa la oras sau o localitate , o alta zona extinsa nu este normal pentru un parinte sa-si lase fiica de 14 ani sa umble cu unul de 24 (exemplu luat din clasa mea).

Dar , totusi este trist dar adevarat , in ziua de astazi daca esti mai mare ai sanse duble la "premiul suprem".

Link to comment
Share on other sites

Am ras de discursurile voastre cu lacrimi . Era o vorba mare, dragostea nu are varsta, insa completez ca la varsta adolscentei are. Poate te combini cu una mai mica doar s-o prostesti, nicidecum s-o iubesti, cade mai repede in plasa. Sa ma contrazica cineva -_-

Link to comment
Share on other sites

juan.. sa inteleg ca tu esti stereotipul ala de persoana care e cu o fata doar ca sa se futa cu ea.. si in momentele in care nu poti atrage tipe de varsta ta, te "consolezi" cu copile naive de 15 ani.. got the point :)

@ricardo +1

Link to comment
Share on other sites

juan.. sa inteleg ca tu esti stereotipul ala de persoana care e cu o fata doar ca sa se futa cu ea.. si in momentele in care nu poti atrage tipe de varsta ta, te "consolezi" cu copile naive de 15 ani.. got the point :)

@ricardo +1

Mai scade. Trebuie sa fie sigur ca sunt virgine ca de, poate i-a luat-o altul inainte.

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Este imposibil de generalizat aceste relatii.

Morala societatii tinde sa respinga in prezent aceste acte , prin asocierea cu practicile intalnite la popoearele mai putin dezvoltate ( rromanes, indieni, popoearele asiatice ) Tendinta de superioritate a societatii ar impune un standard in privinta raportului de varsta intre doua persoane de sex opus , si nu va agreea relatiile minora-mascul de 20+

In perioada pre-comunista nu existau deloc probleme, si cum s-a si specificat mai sus, aceste practici inca sunt frecvente in zonele rurale, unde viata tinde catre simplitate .

Problema existenta la aceste relatii care poate fi generalizata? Una singura, moralitatea . Legal? Incepand cu 16 ani , in concordanta cu prevederile constitutiei europene, minora care se afla sub 18 dar peste 16 are discernamant si drept urmare raspundere si libertate de decizie in privinta relatiilor sexuale , si de asemenea dreptul la maritis.

Ce cauta o minora la un baiat mai mare? Din nou nu putem generaliza. 90% din cazuri se vor incadra la "sex, bani, sentimentul fals zic eu de protectie , posibil respect fata de gasca ei la genul - o ard cu asta, suck on it bitches ".

Sunt si exceptii.

Ma incadrez in exceptie.

Nu further comments needed .

Jaun . spui ca ai fost si tu in aceasta pozitie . Ai mentionat totul la trecut. De ce s-a terminat ?

Link to comment
Share on other sites

juan.. sa inteleg ca tu esti stereotipul ala de persoana care e cu o fata doar ca sa se futa cu ea.. si in momentele in care nu poti atrage tipe de varsta ta, te "consolezi" cu copile naive de 15 ani.. got the point :)

@ricardo +1

Ti-am mai explicat, vrei sa-ti repet din nou termenul "relatie superficiala" ? Crede-ma, n-am fost numai cu minore, si nu e vorba ca nu pot atrage tipe de varsta mea, dar mult mai rau mi-au facut astea de varsta mea, certuri grave, etc, ambitii, insa cand mi se termina o relatie cu o minora, incepea alta.

Jaun . spui ca ai fost si tu in aceasta pozitie . Ai mentionat totul la trecut. De ce s-a terminat ?

Nepotrivire de caracter :)

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Ti-am mai explicat, vrei sa-ti repet din nou termenul "relatie superficiala" ? Crede-ma, n-am fost numai cu minore, si nu e vorba ca nu pot atrage tipe de varsta mea, dar mult mai rau mi-au facut astea de varsta mea, certuri grave, etc, ambitii, insa cand mi se termina o relatie cu o minora, incepea alta.

Nepotrivire de caracter :)

Just. Nepotrivirea de caracter afecteaza relatiile indiferent de varsta.

Sincer sa fiu imi era dor de o relatie cu o pustoaica, chiar daca gandeste destul de matur pentru varsta ei. Imi plac micile copilarii, joaca aceea prosteasca....momentele de veselie. Cine zice ca la 20+ e prea mult sa te uiti la Tom si Jerry sau sa te plimbi prin parc fara griji ? Si de aici am putea dezvolta ce doreste un baiat de la o fata mai mica :)

Link to comment
Share on other sites

Imi plac micile copilarii, joaca aceea prosteasca....momentele de veselie. Cine zice ca la 20+ e prea mult sa te uiti la Tom si Jerry sau sa te plimbi prin parc fara griji ?

cine zice ca nu sunt fete de 20 de ani care sa gandeasca la fel ca tine? ..

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

cine zice ca nu sunt fete de 20 de ani care sa gandeasca la fel ca tine? ..

Sunt. Nu generalizez, insa daca sunt, procentul lor este scazut in raport cu procentul celor sub 20 care sunt asa .

You can't disagree on that -_-

Link to comment
Share on other sites

Sunt. Nu generalizez, insa daca sunt, procentul lor este scazut in raport cu procentul celor sub 20 care sunt asa .

You can't disagree on that -_-

habar nu am cate sunt si nici nu-mi pasa: am fost cu o singura fata care e incredibil de geloasa si pe care o cunosc de la gradinita si care a fost colega mea de banca, si evident inca sunt cu ea, si evident vreau sa fiu in continuare cu ea, si evident nu am inselat-o niciodata, si evident nici ea .. si e incredibil de copilaroasa cand suntem doar noi doi.

Cat despre subiect: sa inteleg ca iti place de ea; Chiar crezi ca ea o sa fie o "solutie" de "termen lung" ? :P

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

habar nu am cate sunt si nici nu-mi pasa: am fost cu o singura fata care e incredibil de geloasa si pe care o cunosc de la gradinita si care a fost colega mea de banca, si evident inca sunt cu ea, si evident vreau sa fiu in continuare cu ea, si evident nu am inselat-o niciodata, si evident nici ea .. si e incredibil de copilaroasa cand suntem doar noi doi.

Cat despre subiect: sa inteleg ca iti place de ea; Chiar crezi ca ea o sa fie o "solutie" de "termen lung" ? :P

Cati ani aveti ?

Daca ati inceput amandoi relatia de mici, gelozia parca e fireasca . Am avut si eu o asemenea relatie. A tinut ani buni....insa....s-a terminat intr-un final . C'est la vie.

O solutie pe termen lung . Nu stiu. Prea devreme sa putem da un verdict . Acum e bine, si daca se continua asa, si suntem amandoi satisfacuti de cum merge relatia , nu vad de ce ne-am opri .

Link to comment
Share on other sites

ma suntem anu I la facultate (adica avem aproape 20 de ani), in iasi amandoi: eu la automatica, ea la medicina. Ea a avut medie de admitere ok si a prins caminul din tudor, adica sta la 2 minute distanta de mine :P si da suntem de ceva ani impreuna :P

pai si daca nu ar fi o solutie de termen lung ti-ai simti consolat sa fii satisfacut de n relatii? si asta pana cand?

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

ma suntem anu I la facultate (adica avem aproape 20 de ani), in iasi amandoi: eu la automatica, ea la medicina. Ea a avut medie de admitere ok si a prins caminul din tudor, adica sta la 2 minute distanta de mine :P si da suntem de ceva ani impreuna :P

pai si daca nu ar fi o solutie de termen lung ti-ai simti consolat sa fii satisfacut de n relatii? si asta pana cand?

Nu am inteles prea bine ce ai vrut sa exprimi cu "pai si daca nu ar fi o solutie de termen lung ti-ai simti consolat sa fii satisfacut de n relatii? si asta pana cand?"

Ideea este ca am avut o perioada de polenizat. La modul "there's a flower . I'll hump on it. After a few days - Oh there's another flower. Let's hump on that one " and so on.....

Nu te simti satisfacut ca si sentiment de satisfactie generala . Insa pe moment e o satisfactie. E ca si cum iti e foame si mananci un rahat de shaorma. Te simti bine pe moment. In timp lasa burta .

Pana cand ? Depinde. Sa creasca inima in kinderitza asta mica pot spune "pana in momentul cand gasesti persoana potrivita" :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...