Jump to content
Random Hero

Baietii mai mari

Recommended Posts

Guest SouthBoy_Lucyo

Nu stiu de ce te-ai simtit tu vizat. i don't care about u or ur girlfriend. Am vorbit la modul general. Cat despre termenul "pedofili" era in sensul usor ironic dar bland asa...Nu condamn pe nimeni.

Chill out ca nu plezneste venele

Si tie ti se pare ca ti-am raspuns in alt mod ? Eram ironic. Daca nu intelegi o gluma poti intreba pe cineva ;)

I don't need to chill 'cause that was my mood from the beginning .

Nu m-am simtit vizat, singurul reply care iti era adresat era gluma de inceput. Restul era raply ca si continuare a topicului . Nu am nevoie sa iti pese tie sau altcuiva despre relatia mea la fel cum nu ma intereseaza daca lumea condamna sau nu astfel de relatii .

Oricum, multumesc ca ai raspuns , esti un intelept , voi apela la tine cand o sa am o nelamurire sau cand venele vor exprima dorinte de expansiune ce vor depasi limitele tesutului . Sau nu. O seara buna

Link to comment
Share on other sites

In fine si asa am postat prea mult pe aici :)

Cat despre ironiile tale subtile ca batul in balta diminetii prefer sa te las sa te joci singur cu termeni care te depasesc. Sunt convins ca daca-si ies din matca venele le faci tu vreun nod ceva.

PS iti scapa faptul ca tu erai ironic la un post de-al meu destul de on topic nu?:)

PPS dar daca luam cazul in care vorbim de MILF cu baietei mai tinerei..acolo cine ar fi dereglatul?

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Ai dreptate . Termenii ma depasesc. Imi voi cere public scuze deoarece am un lexic limitat si nu am dreptul sa te pot contrazice. Esti un intelept , iar capacitatile tale intelectuale depasesc cu mult cotele unei inundatii biblice . Sper ca umanitatea sa reuseasca sa construiasca un baraj care sa ne fereasca de aversele tale de intelepciune , sau vom muri cu totii .

PS : eram ironic asupra unui termen folosit in postul tau . Ideea care iti scapa este ca ironia mea nu a vrut sa iti strice imaginea ta glorioasa , era o gluma mai nevionovata decat un iepure prins de catre lup la marginea padurii .

OT : MILF ? Poti da un exemplu asupra diferentei de varsta ? Daca este vorba de experienta ta cu vecina Geta cand te-a luat de la gradinita si te-a fortat sa stai pe tocuri cu gogosarii trasi pana in gat si sa dansezi pe muzica celor de la Albatros...nu se pune -_-

Link to comment
Share on other sites

Nu-ti fa griji nu voi continua sa-ti fortez sinapsele sa elaborezi vreun raspuns adus pe aici din google translate via Biblia Adventistilor. Cert e ca nu am nicio imagine sunt doar un user. Daca as avea vreo imagine ma indoiesc ca ai avea tu maiestria de a o sifona macar. Deocamdata vad ca-ti dai singur cu pietre in oglinda onirica.

Cat despre intrebarea mea se adresa celor mai cu experienta..nu celor care au tocit site-urile deochiate :)

PS logs milif sau nemilf un gradinar din ala tanar care-ti tunde peluza/;;) ehee

Link to comment
Share on other sites

chill out nu e sinonim cu flame in nicio limba.

MILF a prescris regim usor de racorire 3 zile inflacaratului de mai sus. Lance ar trebui sa ramana in limitele topicului cu accente de rabufniri pedofiliace. Altfel s-ar putea sa recomand niste lectii aprofundate de ... gradinarit :P.

Link to comment
Share on other sites

Pedofilii .... I guess it takes one to know one :))

Diferenta de 8 ani. Ea 16 el 24 . Subiecte de discutie - infinite, asa cum s-a mai spus mai sus, la 16 ani o fata nu e proasta, doar naiva. O mai poti invata cate ceva, iar ea iti aduce aminte cum e sa mai fi copil.

Cum s-a spus si mai sus, daca iti plac fetele copilaroase, e ok. Nu cred ca motivatia este fizicul, pentru ca sunt femei la 20++ care arata mai bine decat multe la --18 .

Si cum a zis Lemonade mai sus, daca se inteleg, de ce sa nu reziste o astfel de relatie? -_-

Diferenta de 8 ani, e deja pedofilie, dar trecem peste. :)) Subiecte de discutie, infinite. Degeaba sunt subiectele astea infinite daca ea nu le intelege, de fapt le intelege, o fata de 16 ani ma poate umili in 2 timpi si 3 miscari vorbindu-mi despre mecanica cuantica. Brrr... "Daca se inteleg, de ce sa nu reziste o astfel de relatie" - inca o data pun intrebarea, cate cazuri fericite cunoasteti, cu relatii din astea care tin deja de 2-3 ani?

Link to comment
Share on other sites

Lance decat sa zici in fiecare post ca nu mai postezi mai bine iti asculti sfatul. Daca te simti atacat mai citeste de 3 ori postul respectiv, de 30 ori postul tau si apoi actioneaza mai diplomatic. Lasa replicile cu 'plezneste venele' ca din cate vad tu esti cel care tot zice ca nu mai posteaza (lolwhy) si totusi e prezent in topicuri despre pedofili (de ce nu ma mira?).

Cat despre topicul in sine, motivul pentru care fetele vor sa fie cu baieti mai mari sunt cateva:

1. Sunt proaste

2. Vor sa propage ideea ca fetele sunt mai mature ergo trebuie sa stea cu un baiat mai mare

Cat despre baietii mai mari (gen 17-18) ar f*** orice misca la varsta aia deci lor nu le pasa.

edited.

Edited by blk
Link to comment
Share on other sites

mie nu mi se pare ca fetele au o problema. pana la urma, nu e ceva iesit din comun ca o fata de varsta aia sa-si doreasca un prieten mai mare decat ea. din cate tin eu minte, cand eram in generala sau in liceu, toate fetele isi doreau prieteni mai mari, si cu cat erau mai mari cu atat mai bine. si zau, n-are a face cu banii sau cu masinile 8-|

problema nu e nici a baietilor de 18 ani care stau cu fete de 15. problema e a baietilor de peste 20 de ani care stau cu fete de 15, 16 ani. ce satisfactie poti primi de la o fata care inca mai citeste revista popcorn? si nu ma refer doar la sex ci la orice activitate pe care un cuplu o desfasoara in mod normal.

Link to comment
Share on other sites

Problema nu e a fetelor ce isi doresc baieti mai mari, problema nu e a baietilor care accepta sa fie cu fete mai mici, problema e a celor care nu inteleg ca lumea din ziua de azi a evoluat foarte mult, traim intr-o tara democratica, iar mentalitatea noastra de pana in '89 s-a schimbat foarte mult

Link to comment
Share on other sites

Problema nu e a fetelor ce isi doresc baieti mai mari, problema nu e a baietilor care accepta sa fie cu fete mai mici, problema e a celor care nu inteleg ca lumea din ziua de azi a evoluat foarte mult, traim intr-o tara democratica, iar mentalitatea noastra de pana in '89 s-a schimbat foarte mult

Faptul ca lumea evolueaza nu imi ofera raspunsul la misterul prapastiei.

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca lumea evolueaza nu imi ofera raspunsul la misterul prapastiei.

Nu e prapastie, tu o consideri prapastie pentru ca tie ti se pare anormal ce se intampla. Dar nu poti sti, cum binenteles nici eu nu stiu ce este in capul unei fete de 15/16 ani. Degeaba ne contraziceam noi si incercam sa ajungem la un numitor comun, ca tot parerea unei fete de aceasta varsta este necesara. Iar aceasta parere a venit de la coriomeMG:

O fata 16-18 ani se simte mai protejata alaturi de cineva mai mare

. Ceea ce vrea un baiat mai mare :

Putem zice lucrurilor pe nume , doar sex cauta un baiat de 20+ la o pustoaica ca in rest sunt doar vorbe goale .

Degeaba ne mai certam, raspunsurile le-am aflat.

Link to comment
Share on other sites

Eu merg pe cele 2 puncte subliniate de blk aici:

Cat despre topicul in sine, motivul pentru care fetele vor sa fie cu baieti mai mari sunt cateva:

1. Sunt proaste

2. Vor sa propage ideea ca fetele sunt mai mature ergo trebuie sa stea cu un baiat mai mare

Cat despre baietii mai mari (gen 17-18) ar f*** orice misca la varsta aia deci lor nu le pasa.

Cand se mai trezesc cate unele cu plodu-n ele atunci se simt cel mai protejate, cand respectivul nu stie ce sa faca si se face nevazut. (worst case scenario, yea)

Link to comment
Share on other sites

Haideti sa privim si din alta unghi, la alte limite de varsta. Nu mai spuneti ca motivu pentru care fetele/femeile vor sa fie cu un barbat mai in varsta e ca sunt proaste sau vor sa arate ca sunt mai mature pentru ca sunt sigur ca multi dintre cei care au postat aici au mamele cu cel putin 4 ani mai tinere decat tatii lor. Sau ce, atunci, pe vremea lor, era mai diferit? Erau alte motive?

Vremurile si gandirea in materie de sex nu erau extrem de diferite pe vremea parintilor nostrii.

Link to comment
Share on other sites

Problema nu e a fetelor ce isi doresc baieti mai mari, problema nu e a baietilor care accepta sa fie cu fete mai mici, problema e a celor care nu inteleg ca lumea din ziua de azi a evoluat foarte mult, traim intr-o tara democratica, iar mentalitatea noastra de pana in '89 s-a schimbat foarte mult

ba ghita uita-te tu la bunicii tai si la oamenii din generatia lor si vezi ce diferenta de varsta era atunci si apoi vorbeste. Cam asta-i chestia, ca lumea a evoluat, un baiat si o fata acuma au mai multe lucruri de discutat fata de acuma 50 de ani. Daca atunci Ion si Paraschiva se duceau la hora si se placeau (el avand 24 de ani si ea 16), nu era nicio catastrofa, si nici nu exista problematica asta de se pune acuma. Acuma tinere daca tu esti la facultate (stai lin ca stiu ca tu nu esti), si ea abia a inceput liceul crezi ca mai e aceeasi chestie ca pe vremea aia? Vezi, cum zici tu, lumea a evoluat, e o situatie diferita. Adica sincer care-i slipu` de stai cu ea, in afara faptului ca vrei s-o freci?

@black.. perfect deacord

Link to comment
Share on other sites

ba ghita uita-te tu la bunicii tai si la oamenii din generatia lor si vezi ce diferenta de varsta era atunci si apoi vorbeste. Cam asta-i chestia, ca lumea a evoluat, un baiat si o fata acuma au mai multe lucruri de discutat fata de acuma 50 de ani. Daca atunci Ion si Paraschiva se duceau la hora si se placeau (el avand 24 de ani si ea 16), nu era nicio catastrofa, si nici nu exista problematica asta de se pune acuma. Acuma tinere daca tu esti la facultate (stai lin ca stiu ca tu nu esti), si ea abia a inceput liceul crezi ca mai e aceeasi chestie ca pe vremea aia? Vezi, cum zici tu, lumea a evoluat, e o situatie diferita. Adica sincer care-i slipu` de stai cu ea, in afara faptului ca vrei s-o freci?

@black.. perfect deacord

Dar o atitudine civilizata poti avea? Nu cred ca am pascut oile impreuna sa-mi zici "ba". In primul rand acum nu mai sunt Ion si Paraschiva, iar tinerii din ziua de azi nu se mai duc la hora. Insa ai pus bine problema asta. Odata ce parintii isi lasa fetele de 14/15/16 ani sa plece seara la discoteca, la o cafenea, la un bar, este si logic o tulburare a lor. De multe ori libertatea fetelor pe care parintii lor le-o acorda le indeamna la asa ceva, plus ca se lasa influentate de cei din jur. Cunosc fete de 15-16 ani care s-au prostit datorita anturajului.

Iar faptul ca nu crezi ca sunt la facultate, ma lasa rece, nici nu ma obosesc sa te contrazic, pentru ca nu-mi pasa de parerea ta.

Link to comment
Share on other sites

Eu merg pe cele 2 puncte subliniate de blk aici:

Cand se mai trezesc cate unele cu plodu-n ele atunci se simt cel mai protejate, cand respectivul nu stie ce sa faca si se face nevazut. (worst case scenario, yea)

La treaba cu plodu te contrazic , nu tine de ele treaba asta ... din moment ce tu esti mai mare (consider ca esti cel cu capu pe umeri si stii sa te protejezi ) . Nu o pui la 15 ani sa bage in ea anticonceptionale

Dar o atitudine civilizata poti avea? Nu cred ca am pascut oile impreuna sa-mi zici "ba". In primul rand acum nu mai sunt Ion si Paraschiva, iar tinerii din ziua de azi nu se mai duc la hora. Insa ai pus bine problema asta. Odata ce parintii isi lasa fetele de 14/15/16 ani sa plece seara la discoteca, la o cafenea, la un bar, este si logic o tulburare a lor. De multe ori libertatea fetelor pe care parintii lor le-o acorda le indeamna la asa ceva, plus ca se lasa influentate de cei din jur. Cunosc fete de 15-16 ani care s-au prostit datorita anturajului.

Iar faptul ca nu crezi ca sunt la facultate, ma lasa rece, nici nu ma obosesc sa te contrazic, pentru ca nu-mi pasa de parerea ta.

Nici ceea ce zici tu nu e bine , daca nu ii dai libertate la un copil , devine incet incet inchis in el si o sa vina o data vremea sa mearga de acasa la liceu , facultate etc ... si atunci o sa cam degenereze rau de tot . Nu pot sa'mi dau cu parerea despre cresterea copiilor , dar eu asa vad partea asta cu libertatea si consider ca e nesemnificativa .

Problema e comunicarea cu parintii lor si educatia primita pana sa ajunga la perioada critica .

Link to comment
Share on other sites

La treaba cu plodu te contrazic , nu tine de ele treaba asta ... din moment ce tu esti mai mare (consider ca esti cel cu capu pe umeri si stii sa te protejezi ) . Nu o pui la 15 ani sa bage in ea anticonceptionale

Iti dau oarecum dreptate, dar sunt doua chestii:

1. tu, fiind mai mare, n-ar trebui sa ii ceri sa faca sex cu tine.

2. daca ea e disperata sa isi piarda virginitatea (cu tine), ar trebui sa ii spui ca nu e bine.

Link to comment
Share on other sites

Nu e prapastie, tu o consideri prapastie pentru ca tie ti se pare anormal ce se intampla. Dar nu poti sti, cum binenteles nici eu nu stiu ce este in capul unei fete de 15/16 ani. Degeaba ne contraziceam noi si incercam sa ajungem la un numitor comun, ca tot parerea unei fete de aceasta varsta este necesara. Iar aceasta parere a venit de la coriomeMG: "O fata 16-18 ani se simte mai protejata alaturi de cineva mai mare"

Degeaba ne mai certam, raspunsurile le-am aflat.

:)) am avut si eu 14-18 ani si chiar mai putin si crede-ma ca nicio fata de varsta aia nu-si dorea un prieten mai mare pentru ca-i insipra securitate. sau chiar daca ar fi asta unul dintre motive, atunci ar fi unul secundar si care nu era luat in considerare in momentul in care se cuplau cu baieti mai mari.

ca sa-ntelegi ce vreau sa zic, am sa fac o paralela: motivul pentru care fetele minore vor prieteni mai mari este acelasi ca in cazul barbatilor care-si doresc prietene fotomodele.

Link to comment
Share on other sites

Lance decat sa zici in fiecare post ca nu mai postezi mai bine iti asculti sfatul. Daca te simti atacat mai citeste de 3 ori postul respectiv, de 30 ori postul tau si apoi actioneaza mai diplomatic. Lasa replicile cu 'plezneste venele' ca din cate vad tu esti cel care tot zice ca nu mai posteaza (lolwhy) si totusi e prezent in topicuri despre pedofili (de ce nu ma mira?).

Cat despre topicul in sine, motivul pentru care fetele vor sa fie cu baieti mai mari sunt cateva:

1. Sunt proaste

2. Vor sa propage ideea ca fetele sunt mai mature ergo trebuie sa stea cu un baiat mai mare

Cat despre baietii mai mari (gen 17-18) ar f*** orice misca la varsta aia deci lor nu le pasa.

blk incearca sa-ti traiesti frustrarile pe alte canale ..poate pe Trinitas. Nu cred ca ti-am adresat macar vreun gand/idee/resentiment.. Ar fi prea mult Cat despre acuzatia aia de mai sus incearca sa te manifesti la sectiunea la care ai primit acces ( fara niciun merit) si putem discuta acolo. Stiu ca-ti place aerul ala de revolutionar cu flinta pe urma dar ti-ai pierdut statutul asta de cand ai facut praf sectiunea asta :). Cat despre prezenta mea in topicul de fata este optionala. Pe a ta nu o inteleg...dar poti sa incepi unul despre virgini si sunt convins ca ai ce scrie.Stiu ca avem de-a face cu unul din fanii tai dar incearca sa-ti manifesti mai cu perdea afinitatile pentru ca nu esti pe mosia ta.

@ treaba intre fetele mai tinerici si older guys e de cand lumea...nu stiu cat tine de partea materiala..si cat tine de ce-si doresc cu adevarat fetele/femeile....

Cat despre MILF...eu cred ca ele chiar le fac un bine tinerilor artisti.

Link to comment
Share on other sites

Iti dau oarecum dreptate, dar sunt doua chestii:

1. tu, fiind mai mare, n-ar trebui sa ii ceri sa faca sex cu tine.

2. daca ea e disperata sa isi piarda virginitatea (cu tine), ar trebui sa ii spui ca nu e bine.

Ehhh si tu acuma , stii vorba aia : tot ce e palpitant inceraca B)

Nu cred ca ar fii ele disperate dupa sex , mai de graba as zice curioase , dornice de noi experiente . Daca e sa ii explici unele chestii care sa ii fie folositoare pe viitor si in urmatoarele relatii .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...