Jump to content
Random Hero

Baietii mai mari

Recommended Posts

Ce se intampla cu fetele de 13-17 ani din ziua de astazi? Inca de pe la 13 ani se tin de gat cu unii de 16-17 ani si diferenta asta de varsta se mentine, chiar creste mai tarziu, ajungand sa vad fete de 16 ani cu "iubiti" de 21-22 de ani. Maturitatea e argumentul lor, ca vezi doamne aia stiu nu ce fac.

Astia de >18 ani nu or mai fi virgini. Cand pun problema sexului in fata unei copile de 15 ani ea ce-o sa faca, o sa se spele pe cap cu maturitatea pe care o slavea pana atunci... Ce parere aveti despre chestia asta?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce se intampla cu fetele de 13-17 ani

Mai, se tampesc pe zi ce trece. Candva se spunea ca fetele sunt mai mature, mai echilibrate mental decat baietii. Incearca sa spui asta azi ! :| Incepand cu 13 si ajungand la 18-19 ani, fetele sunt dominate, dp asta de vedere (baieti) doar de ideea de "valuare". Sa aiba bani, sa fie bo$$, sa aiba masina. Nu cred ca stiu vreo fata din segmentul 13-17 ani cu vreun dram de minte, doar pasiune pentru lucruri efemere. Astia de 18+ ani nu ar trebui sa se "coboare" la nivelul uneia de 15 ani pentru sex, omg mai ales daca nu mai sunt virgini. O fata buna (cuminte etc) o strici la varsta aia cu sexul.

Link to comment
Share on other sites

Sa aiba bani, sa fie bo$$, sa aiba masina.

de-asta ma resping femeile :( ca nu am niciuna de mai sus :( si vorbesc serios :D :(

On :

daca nevasta adica prietena ar fi mai mica/mare cu 1-2 ani e ok

dar 3+ nu mi se pare in regula , se vede de la o posta ce asteapta baiatul din partea fetei la acea categorie :)) :D

Link to comment
Share on other sites

Ce se intampla cu fetele de 13-17 ani din ziua de astazi? Inca de pe la 13 ani se tin de gat cu unii de 16-17 ani si diferenta asta de varsta se mentine, chiar creste mai tarziu, ajungand sa vad fete de 16 ani cu "iubiti" de 21-22 de ani. Maturitatea e argumentul lor, ca vezi doamne aia stiu nu ce fac.

Astia de >18 ani nu or mai fi virgini. Cand pun problema sexului in fata unei copile de 15 ani ea ce-o sa faca, o sa se spele pe cap cu maturitatea pe care o slavea pana atunci... Ce parere aveti despre chestia asta?

Multe dintre ale se gandesc ca prin aceste situatii se simt mai protejate , alaturi de un baiat mai mare

Link to comment
Share on other sites

Ete foc, nu se mai tine cont de asta, am vazut fete de 13 ani care aveau iubiti de 22, stiu fete de 13 ani care nu mai sunt virgine. Explicatia? Se dezvolta mai repede ca baietii si stiu ce-si doresc.

Link to comment
Share on other sites

Ce inspirat topicul asta :P de unde oare ^_^ O fata 16-18 ani se simte mai protejata alaturi de cineva mai mare,cineva care nu rade la ceva ce este total normal... Acum depinde daca fata este cu un tip mai mare din alte motive gen... e mai ,,misto" cu un tip mai mare , ca ce pnm imi permit... daca el se uita la mine de ce nu ??

Eu am intalnit baieti care pur si simplu radeau din orice , crede-ma e neplacut sa vrei sa vorbesti serios si sa te ia in ras,sa fie atent in alte parti sau sa insiste pe o anume tema.

Link to comment
Share on other sites

Ete foc, nu se mai tine cont de asta, am vazut fete de 13 ani care aveau iubiti de 22, stiu fete de 13 ani care nu mai sunt virgine. Explicatia? Se dezvolta mai repede ca baietii si stiu ce-si doresc.

Stiu ce-si doresc? Cred ca glumesti.

Ce inspirat topicul asta :P de unde oare ^_^ O fata 16-18 ani se simte mai protejata alaturi de cineva mai mare,cineva care nu rade la ceva ce este total normal... Acum depinde daca fata este cu un tip mai mare din alte motive gen... e mai ,,misto" cu un tip mai mare , ca ce pnm imi permit... daca el se uita la mine de ce nu ??

Eu am intalnit baieti care pur si simplu radeau din orice , crede-ma e neplacut sa vrei sa vorbesti serios si sa te ia in ras,sa fie atent in alte parti sau sa insiste pe o anume tema.

Chiar de acolo e inspirat. :>

Link to comment
Share on other sites

uite o discutie care am incercat sa o port cu un coleg..

colegul : caty faci sportul ?

eu: nu cole ca am o problema

colegul : rade cu gura pana la urechi ....vaii ca ce urat e sa fii fata ...(radea ca un porc...)eu mi-as face schimbare de sex

wtf???? ce era asa de ras ca nu puteam sa fac sportul :|

cand esti fata si stii ce vrei,si ce cauti o vezi cum se leaga toate.

cand zici tipii mai mari sper ca nu te referila acei macho cu gura mare, care tot ce stiu sa scoata pe gura este : PISY, sau sa fluiere pe strada ,sau sa bage replica aia idioata : esti asa frumoasa...ti-a mai zis cineva??si care zici ca era numarul tau de telefon?

Link to comment
Share on other sites

Candva se spuneau ( fetele ) ca ele sunt mai mature, mai echilibrate mental decat baietii.

Aha.

uite o discutie care am incercat sa o port cu un coleg..

colegul : caty faci sportul ?

eu: nu cole ca am o problema

colegul : rade cu gura pana la urechi ....vaii ca ce urat e sa fii fata ...(radea ca un porc...)eu mi-as face schimbare de sex

wtf???? ce era asa de ras ca nu puteam sa fac sportul :|

cand esti fata si stii ce vrei,si ce cauti o vezi cum se leaga toate.

cand zici tipii mai mari sper ca nu te referila acei macho cu gura mare, care tot ce stiu sa scoata pe gura este : PISY, sau sa fluiere pe strada ,sau sa bage replica aia idioata : esti asa frumoasa...ti-a mai zis cineva??si care zici ca era numarul tau de telefon?

Incerca si el sa filtreze cu tine . Sa nu te mai superi cand iti zice un baiat ca esti frumoasa, sa te superi cand iti zice : "Ce c*r sexy ai, te-as ***** " , etc. "

Link to comment
Share on other sites

uite o discutie care am incercat sa o port cu un coleg..

colegul : caty faci sportul ?

eu: nu cole ca am o problema

colegul : rade cu gura pana la urechi ....vaii ca ce urat e sa fii fata ...(radea ca un porc...)eu mi-as face schimbare de sex

wtf???? ce era asa de ras ca nu puteam sa fac sportul :|

cand esti fata si stii ce vrei,si ce cauti o vezi cum se leaga toate.

cand zici tipii mai mari sper ca nu te referila acei macho cu gura mare, care tot ce stiu sa scoata pe gura este : PISY, sau sa fluiere pe strada ,sau sa bage replica aia idioata : esti asa frumoasa...ti-a mai zis cineva??si care zici ca era numarul tau de telefon?

Si pe mine ma apuca rasul in cazul ala, dar numai pentru faptul ca "fetele au o problema" ora de ora, cam ciudat... Cand zic tipii mai mari ma refer in mod expres la aia, pentru ca, din pacate, ei sunt majoritatea din ce vizati de pustoaicele care cica "stiu ce vor."

Link to comment
Share on other sites

Ete foc, nu se mai tine cont de asta, am vazut fete de 13 ani care aveau iubiti de 22, stiu fete de 13 ani care nu mai sunt virgine. Explicatia? Se dezvolta mai repede ca baietii si stiu ce-si doresc.

Sa intre "gajiku" la puscarie ? :-?

Link to comment
Share on other sites

Femeile astea daca nu-s educate pot fi mai proaste ca niste maimute. Da, maturitatea e argumentul lor, pe moment, in acei 3-4 ani, pana realizeaza ca a fost o femeie/fata usoara ce va ramane in amintirea colegilor, prietenilor ca fiind "una usoara". Totul depinde de demnitate si de educatie. Sincer nu ma deranjeaza, poate si eu as vrea cateodata sa "ard" o pustoaica super dezvoltata de clasa a 9-a, 10-a, insa constiinta si respectul de sine ma fac sa-mi vad de drum, chiar daca am masina proprie, bani (nu multi, dar indeajuns cat sa "cuceresc" o pustoaica naiva).

Link to comment
Share on other sites

Aha.

Incerca si el sa filtreze cu tine . Sa nu te mai superi cand iti zice unu ca esti frumoasa, sa te superi cand iti zice : "Ce c*r sexy ai, te-as ***** " , etc. "

nu ma supar cand spun ca sunt frumoasa,ma deranjeaza tonul si privirea ...

Si pe mine ma apuca rasul in cazul ala, dar numai pentru faptul ca "fetele au o problema" ora de ora, cam ciudat... Cand zic tipii mai mari ma refer in mod expres la aia, pentru ca, din pacate, ei sunt majoritatea din ce vizati de pustoaicele care cica "stiu ce vor."

eu nu sunt genul sa nu faca sportul,sau sa faca figuri ca stii eu nu fac aia ..ca sunt pe stop :) chiar e recomandat sa faci sport.

Link to comment
Share on other sites

Sa intre "gajiku" la puscarie ? :-?

nup, o fata cauta relatie de la 13-14 ani, varste la care baiatul este speriat de asa ceva :crazy:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...