Jump to content
zaki

Inaltimea

Recommended Posts

Cred ca fiecare dintre noi cand vede o/un fata/baiat pe strada/in club/bibleoteca, se imagineaza cum ar fi cu ea/el...apoi desigur vine si "problema" inaltimei. am avut si prietene inalte( 1.71~) dar si scunde (1.63~) si sincer sa fiu, cele scunde sunt mai perverse in pat xD

Totul depinde de voi, daca iti convine, daca iti place :)

Link to comment
Share on other sites

Depinde pentru cine sa conteze. Eu am 1.90 m, dar pentru mine, nu conteaza cat de pitica sa fie fata, daca e draguta, bine sa aiba de la 1.60-1.65 in sus, dar nu vreau sa se apropie de inaltimea mea, ca atunci nu mai mi se pare asa draguta daca are 1.85 asa :)), dar o fata mai inalta? Never. Sa aiba pana in 1.75, ar fi ok. Pentru mine inaltimea este un detaliu important

Link to comment
Share on other sites

Acum ... o capra de nu-i poti vedea fata de bec , e frumoasa ... doar ca animal , mi-ar place s-o am , dar nu sa fie a mea , adica ... nah, e cam naspa sa te urci cu ea in taxi si sa-ti dai scaunu` in fata sa-si intinda antilopa telescoapele , si cu scaunu` dat la maxim in fata sa te impunga cu genunchii`n coaste. Acum, nici una care merge in picioare pe sub pat nu-i buna , ca nah ... desi as avea o fantezie si cu una d-asta, banuiesc ca toti cautam ... ceva NORMAL!

Link to comment
Share on other sites

eu sunt cu putin mai inalt decat prietena mea... nu cred ca inaltimea conteaza daca exista dragoste sau placere egala din ambele parti.. dar totusi nu cred ca un baiat mai mic decat o fata arata bine mergand pe strada si tinandu-se de mana...:-?? parerea mea. daca eu as avea o relatie cu o persoana mai inalta decat mine cred ca m-as retine sa ma afisez cu ea in strada :D....

Link to comment
Share on other sites

Conteaza , nu as accepta ca o fata sa fie mai intala ca mine . Nici pe tocuri sa nu fie mai intala , poate sa fie cat mine . Este oribil sa vezi o fata mai intalta decat un baiat fara tocuri , in viziunea mea este ceva absurd .

Link to comment
Share on other sites

" Oamenii de stiinta britanici au descoperit ca, atunci când vine vorba de seductie, înaltimea conteaza. Asadar, barbatii înalti obtin mult mai usor o întâlnire amoroasa, spre deosebire de cei cu o înaltime medie, informeaza Reuters. Doi cercetatori de la Universitatea Essex din Marea Britanie au calculat ca, pentru fiecare 2,5 centimetri în plus la înaltime, sansele unui barbat de a se întâlni cu o femeie cresc cu cinci la suta. "

~ Din moment ce se fac cercetari asupra acestui lucru nu cred ca intrebarea a fost inutila sau stupida.... si pana la urma... nu sunteti obligati sa postati daca nu va place topicul NU?

~ In orice specie femelele sunt atrase de barbatii alfa... cei puternici, de statura mare etc... in dorinta de a avea progenituri la fel de puternice. Credeti ca pentru noi e fffff diferit? Nu prea cred!!! Poate exista si excepti... ca nu se spune degeaba ca dragostea e oarba...dar n-as prea crede :-?

Dorintele sunt aceleasi mereu in 99% din cazuri el>ea,ea<el.Am incheiat citatu'.

Link to comment
Share on other sites

Da, pentru mine conteaza inaltimea. Tocmai citeam pe paginile anterioare cum se contraziceau ceilalti. Mai oameni buni, eu cred ca voi nu intelegeti ceva. Tot ziceati ca daca este iubire, nu mai conteaza. Dar din moment ce nu-ti place baiatul/fata cum arata, iubirea aia cum se formeaza ? Ai visat seara trecuta ca iubesti pe x-ulescu si gata, s-a rezolvat problema iubirii ? Cum te poti indragosti de o persoana care nu-ti place cum arata ?

Eu am 1.78 (dupa masuratorile facute de asistenta scolii), deci prefer fete care au cel putin 1.65 ;))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...