Jump to content
zaki

Inaltimea

Recommended Posts

M? îndoiesc c? ar fi un detaliu greu de dep??it, indiferent de sex. Pentru anumite persoane, e un criteriu important (care de altfel, cu anii, devine nesemnificativ) de selec?ie a partenerului. Eu personal sunt un pic mai înalt decât prietena mea, îns? stau pu?in coco?at din cauza muncii la birou. Mereu când st?m cu rudele sale, îmi sugereaz? s? m? îndrept - "pentru c? e mai bine s? fim v?zu?i a?a". Cred c? pentru o fat? este problema de a nu umbla cu cineva mai mic decât este ea, din cauza imaginii clasice de cuplu. Altfel, m? îndoiesc c? este cineva afectat de asta.

Sex-wise, probabil c? o tip? mai mic? de în?l?ime e mai u?or de manevrat. În afar? de asta, nu cred s? fie ceva problem? "adev?rat?" de cuplu.

Link to comment
Share on other sites

Normal ca, conteaza. Eu 1.82 si ea vreo piticanie de 1.6x, pai o scuip pe cap daca nu e atenta. Anyways, nici nu ma uit dupa fetele mici. Craci mici = gaoz adanc, mai mofturoase la pat, craci lungi = gaoz mai putin adanc, e mai usor, si in plus da mai bine sa te etalezi in public/in fata familiei cu o fata de 1.70-1.80. Si normal, sa nu fie nici mai inalta, ca atunci ma simt eu aiurea.

Dar in fine, ideea e ca, cei ca mine se uita dupa fete de aceeasi inaltime. (a se intelege cei ce impartim aceeasi idee)

Link to comment
Share on other sites

eu prefer minionele, sub 1.70 :D nu-mi plac cracii interminabili :P

singuru lucru important e ca barbatul sa fie cu vreo 5 cm mai inalt (marja de eroare pt tocuri :D ), ca intr-un cuplu se vede cam urat sa fie fata mai inalta ca baiatul...adica e clasica imaginea de cuplu cu barbatul mai inalt putin decat femeia (nici prea mare diferenta evident). dar pana la urma, daca dragostea-i mare, conteaza mai putin inaltimea :))

Link to comment
Share on other sites

Ce intrebari idioate :blink:

Urmeaza " Conteaza ce numar porti la pantofi intr'o relatie?", "Conteaza ce culoare are lenjeria intima?"

5.gif

ia explica-mi, de ce e idioata intrebarea?

Link to comment
Share on other sites

Conteaza de la putin spre deloc, eu unu nu am intalnit nici una asa de scunda incat sa o scuip in cap si sa o sterg cu cotu'. Dar cum niciodata sa nu spui niciodata, imi place sa cred ca sunt pregatit si pentru asta.

Ps: Eu cred ca cineva trebuie apreciat pentru ceea ce e, nicidecum dupa cum arata, parerea mea ^_^

Link to comment
Share on other sites

ia explica-mi, de ce e idioata intrebarea?

Pentru ca nu are legatura cu realitatea, pentru ca atunci cand iti pica careva cu tronc nu stai sa-l masori, sau sa-i calculezi proportia dintre marimea degetului mic de la piciorul stang si marimea degetului mijlociu de la mana dreapta, sau sa determini rata de crestere a firelor de par aflate pe partea stanga a scalpului, si pentru ca majoritatea virgineilor or sa raspunda "da, conteaza".

P.S.: Intrebari de fason. :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca nu are legatura cu realitatea, pentru ca atunci cand iti pica careva cu tronc nu stai sa-l masori, sau sa-i calculezi proportia dintre marimea degetului mic de la piciorul stang si marimea degetului mijlociu de la mana dreapta, sau sa determini rata de crestere a firelor de par aflate pe partea stanga a scalpului, si pentru ca majoritatea virgineilor or sa raspunda "da, conteaza".

P.S.: Intrebari de fason. :)

Cum poti sa zici ca nu conteaza? Nu te supara ca te intreb, dar tie ti-a cazut vrodata cu tronc un baiat de un metru juma' ? Asta presupunand ca tu ai mai mult de 1.60.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca nu are legatura cu realitatea, pentru ca atunci cand iti pica careva cu tronc nu stai sa-l masori, sau sa-i calculezi proportia dintre marimea degetului mic de la piciorul stang si marimea degetului mijlociu de la mana dreapta, sau sa determini rata de crestere a firelor de par aflate pe partea stanga a scalpului, si pentru ca majoritatea virgineilor or sa raspunda "da, conteaza".

P.S.: Intrebari de fason. :)

Cineva care stie ce-i iubirea adevarata.

Pentru cei care inaltimea conteaza,va alegeti iubitele/iubitii pentru atletism sau 200 metri garduri sau va intalniti cu cineva doar ca asa pare ok in ochii celorlalti ?

Link to comment
Share on other sites

Cineva care stie ce-i iubirea adevarata.

Pentru cei care inaltimea conteaza,va alegeti iubitele/iubitii pentru atletism sau 200 metri garduri sau va intalniti cu cineva doar ca asa pare ok in ochii celorlalti ?

Daca tie iti place stilul Moni & Irinel, nu are nimeni nimic impotriva -_-

Link to comment
Share on other sites

...Iubire iubire ....nu stiu cat poti sa iti iubesti partenerul/a fara sa iti placa cum arata si fizic. Da...conteaza si inaltimea ...poate unora nu le place sa mearga pe strada cu Frodo in varianta feminina ...so ...Romeo si Julieta.. se gasesc doar in carti ...nu o mai ardeti asa inimosi ca sunteti minciuna ;)

Link to comment
Share on other sites

Daca tie iti place stilul Moni & Irinel, nu are nimeni nimic impotriva -_-

Mi-ar place daca ar exista catusi de putina iubire la mijloc.

Tu vad ca te referi la ceea ce vad altii,cum am zis si mai sus,te intalnesti cu persoanele placute de altii?

Link to comment
Share on other sites

Mi-ar place daca ar exista catusi de putina iubire la mijloc.

Tu vad ca te referi la ceea ce vad altii,cum am zis si mai sus,te intalnesti cu persoanele placute de altii?

Nu`mi amintesc sa fi zis asa ceva :) Nu`s genu de persoana care sa fie la "comanda" cuiva, asa ca ...wrong person

Link to comment
Share on other sites

Nu`mi amintesc sa fi zis asa ceva :) Nu`s genu de persoana care sa fie la "comanda" cuiva, asa ca ...wrong person

Atunci n-ai inteles ceea ce ai zis mai sus,ce conteaza ce parere am eu despre cei doi sau alt cuplu,conteaza ceea ce simt cei doi si ca se completeaza reciproc,pana la urma cred ca cele doua lucruri sunt cele mai importante intr-o relatie.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...