Jump to content
zaki

Inaltimea

Recommended Posts

Pentru Marius,vreau sa ii raspunda un om batran....tinere...cum poti sa spui ca inaltimea coneteaza pentru tine si apoi sa incepi a insira chestia cu iubirea....daca pentru tine intr-o relatie conteaza inaltimea asa de mult,atunci nu e bine deloc...iti dau un exemplu...daca fata are 1,55m si are tot ce ii trebuie,dotata,adica,credema ca nu te mai uiti la inaltime...chiar de ar fii simplu fapt de a o bagain pat,de fapt nici nu ai sa observi.Cand te indragostesti nu cred ca te indagostesti de inaltimea ei,ci de felul cum arata (in TOTALITATE),de felul cum gandeste. Degeaba are 1.70m si cand esti intr-un grup de prieteni apleaca capul in jos cand discutati ceva mai serios....:D

Link to comment
Share on other sites

Cred că înălţimea NU este un criteriu important intr-o relaţie, sunt alte criterii mult mai importante.

Înălţimea ţine mai mult de esterică (asta dacă ţineţi cont de părerile din jur), eu una nu ţin.

Edited by Angel
Link to comment
Share on other sites

Frectii la picior de lemn ca ea e prea micuta si vaiiiii te apleci sa o saruti (de parca incerci sa arunci nuci in pod cu furca ) si faci reumatism,daca pers iti place nu mai conteaza cat de inalta e ,ptr mine conteaza cum gandeste ,ce gandeste etc etc, la 1.95 am avut si prietene de 1.65 so ....fuck off !

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca unii zic ca nu conteaza inaltimea....totusi putin conteaza.Daca fata are 1.80,iar tu 1.65,cand se apleaca sa te sarute te simti ciudat.

 

De ce să se aplece? Pui scara să ajungi la înalţimea ei. Chiar nu văd rostul unui complex de natura acesta, contează mai mult ca iubirea sau ca sufletul unei persoane?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca unii zic ca nu conteaza inaltimea....totusi putin conteaza.Daca fata are 1.80,iar tu 1.65,cand se apleaca sa te sarute te simti ciudat.

Ciudat ? adica jenat ,sau ce ca nu te inteleg atat timp cat exista intelegere +dragoste nu vad de ce m-as simti ciudat.Ca se uita lumea pe strada ca e dif de inaltime? Uite de asta nu mai pot eu ,o sa imi matura in doliu pe chestia asta !

Link to comment
Share on other sites

Nu de lume,ca nici mie nu-mi este de asta...dar totusi,nu stiu...mi se pare ciudat ca o fata sa se aplece ca sa te pupe/sarute.Spun asta deoarece si eu sunt mic de inaltime(1.69) si am colege mai inalte,iar cateodata cand au tocuri de cativa cm imi zic "Vai,ce mic esti :))" si ma simt prost....

Barbatul ar trebui sa fie putin mai "superior"....

Link to comment
Share on other sites

Nu de lume,ca nici mie nu-mi este de asta...dar totusi,nu stiu...mi se pare ciudat ca o fata sa se aplece ca sa te pupe/sarute.Spun asta deoarece si eu sunt mic de inaltime(1.69) si am colege mai inalte,iar cateodata cand au tocuri de cativa cm imi zic "Vai,ce mic esti :))" si ma simt prost....

Barbatul ar trebui sa fie putin mai "superior"....

 

Superioritatea nu se dovedeste prin inaltime. :D

Superioritatea unei persoane se dovedeste prin comportament si prin felul lui/ei de a fi.

Ce explici tu mai sus, e un compex fata de intaltimea ta. :acute:

Link to comment
Share on other sites

Data fiind sectiunea, discutia ar fi trebuit purtata in context erotico-sexual, adica daca inaltimea sau, eventual, diferentele de inaltime conteaza in acest context. :) Din punct de vedere estetic e oarecum lipsit de relevanta.

Parerea mea este ca inaltimea conteaza doar pentru cei care nu sunt multumiti de propria lor inaltime si sunt astfel impiedicati sa se comporte natural. Adica un fel de complex de inferioritate.

Altminteri, inaltimea nu este un aspect definitoriu in nicio relatie, nici macar sexuala. Diferentele mai mari de inaltime pot fi cel mult usor incomode din acest punct de vedere, dar in nici un caz insurmontabile :)

Eu de ex am 1,98 inaltime si nu am avut probleme din cauza ca as fi, stiu eu, prea inalt :)) Ba chiar din contra, cand a venit vorba de fete/femei :). Probleme mai mari exista poate cand iti cauti o haina de ex, si nu gasesti acea marime care iti trebuie sau atunci cand mai dai cu capul de pragul de sus :rofl2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ce era de discutat cu tenta erotica despre inaltime? (nu le da idei, imi dai mie batai de cap <_< ) :rofl2:

Chiar am vazut un documentar pe Discovery unde era o femeie de statura mica si partenerul ei de statura normala (1.80), ea era si insarcinata.:wub:  In opinia mea era un cuplu placut chiar daca diferenta de inaltime era foarte mare. O data ce tu si partenera ta te simti bine fiind impreuna, nu vad de ce v-ar deranja inaltimea.

 

P.S Ai facut contact cu pragu de sus? Deja imi imaginez reactia ta inainte si dupa impact. :rofl2:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cu pragul? Cu pragurile vrei să spui :)) Nu e o senzație tocmai plăcută mai ales când o faci și cu mulți spectatori :rofl2:

Dar am deja format instinctul să mă aplec când intru într-o încăpere, deh, foarte reverențios :))  Ce să-i faci, ăsta e rezultatul combinației între mult înot și handbal în tinerețe :tongue:

Ai dreptate, când tu și partenera vă simțiți bine împreună, restul nu prea contează :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce era de discutat cu tenta erotica despre inaltime? (nu le da idei, imi dai mie batai de cap <_< ) :rofl2:

Un 69, o chestie merg mai greu când e diferența prea mare. :D

 

Iar te trag de urechi pana ajungi la inaltimea mea!!

Adolescentii de azi numai 69 viseaza. :D

Chiar, ce e 69? Astept PM. :rofl2:

Fir`ar ginu`...

 

@mnah, ody, tocmai ce spuneam..

Edited by Angel
Link to comment
Share on other sites

Ce era de discutat cu tenta erotica despre inaltime? (nu le da idei, imi dai mie batai de cap <_< ) :rofl2:

Chiar am vazut un documentar pe Discovery unde era o femeie de statura mica si partenerul ei de statura normala (1.80), ea era si insarcinata. :wub:  In opinia mea era un cuplu placut chiar daca diferenta de inaltime era foarte mare. O data ce tu si partenera ta te simti bine fiind impreuna, nu vad de ce v-ar deranja inaltimea.

 

P.S Ai facut contact cu pragu de sus? Deja imi imaginez reactia ta inainte si dupa impact. :rofl2:

I-a trebuit lu' bunicamea o parohie de preoti sa scoata dracii din casa.

Link to comment
Share on other sites

Cu pragul? Cu pragurile vrei să spui :)) Nu e o senzație tocmai plăcută mai ales când o faci și cu mulți spectatori :rofl2:

Dar am deja format instinctul să mă aplec când intru într-o încăpere, deh, foarte reverențios :))  Ce să-i faci, ăsta e rezultatul combinației între mult înot și handbal în tinerețe :tongue:

Ai dreptate, când tu și partenera vă simțiți bine împreună, restul nu prea contează :)

 

Las` ca e bine, omul se adapteaza. Cum ai spus tu mai sus, e mai greu cu imbracamintea si incaltamintea, greu se gasesc numere mari. Spectatori au avut ce rade, si eu radeam (ca sa fiu sincera) :rofl2:

Hai sa ii fac si pe placul lui Random Hero. Nu vad de ce inatimea ar fi un impediment in a practica o anumita pozitie sexuala, trebuie sa stii cum sa  intorci dezavantajele in favoarea ta.

 

@M-ati prins la colt azi. :D

Edited by Angel
Link to comment
Share on other sites

Ce era de discutat cu tenta erotica despre inaltime? (nu le da idei, imi dai mie batai de cap <_< ) :rofl2:

Un 69, o chestie merg mai greu când e diferența prea mare. :D

 

Iar te trag de urechi pana ajungi la inaltimea mea!!

Adolescentii de azi numai 69 viseaza. :D

Chiar, ce e 69? Astept PM. :rofl2:

Fir`ar ginu`...

 

@mnah, ody, tocmai ce spuneam..

 

 

Cu pragul? Cu pragurile vrei să spui
:))

Nu e o senzație tocmai plăcută mai ales când o faci și cu mulți spectatori :rofl2:

Dar am deja format instinctul să mă aplec când intru într-o încăpere, deh, foarte reverențios
:))
  Ce să-i faci, ăsta e rezultatul combinației între mult înot și handbal în tinerețe :tongue:

Ai dreptate, când tu și partenera vă simțiți bine împreună, restul nu prea contează :)

 

Las` ca e bine, omul se adapteaza. Cum ai spus tu mai sus, e mai greu cu imbracamintea si incaltamintea, greu se gasesc numere mari. Spectatori au avut ce rade, si eu radeam (ca sa fiu sincera) :rofl2:

Hai sa ii fac si pe placul lui Random Hero. Nu vad de ce inatimea ar fi un impediment in a practica o anumita pozitie sexuala, trebuie sa stii cum sa  intorci dezavantajele in favoarea ta.

 

@M-ati prins la colt azi. :D

Dacă partenera e consdierabil mai scundă, bărbatul face febră musculară la mușchii gâtului într-un 69. Ai aflat cu ginu', a? :))

Link to comment
Share on other sites

Într-o măsură sau alta, contează. E penibil să te plimbi cu prietenul pe stradă şi să-ţi fie ca înălţime sub sâni şi să fie nevoit să îşi ia scăunel ca Boc, să poată ajunge să te sărute, sau chiar invers. Aici depinde de fiecare persoană în parte, gusturile nu se discută până la urma.

Edited by Ina
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza inaltimea ... eu am 1,65 si am succes in dragoste , dar doar in relatiile de scurta durata ... inca nu m-am aventurat spre noi experiente mai lungi. Apropo ... uitati-va la relatia dintre Kobe Bryant si iubita lui ... intre ei e o diferenta de mai mult de 50 cm ...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...