Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cr1stY

Discutii Event Video Mania

Recommended Posts

^_^ |)-->

CITAT(| ^_^ | @ Jan 20 2010, 17:16)

bv tox pt filmulet, numai ca nu prea are legatura cu serverul linkmania, iar faza cu bc/cs le'am mai vazut in alt film postat mai de mult asta ar fi putin plagiere :P

PS: Vreau sa elimin concurenta =)) :gun:

Am vb si cu ija care parea tare dezamagit... eu habar nu aveam de event, nu citisem nika despre el. Am aflat intamplator despre a face un film cu mu pentru linkmania alaltaieri dintr-o discutie pe guild. M-am apucat sa tai sa compilez, bla bla si ieri dimineata cand am terminat l-am pus. Oricum nu as fi stat sa filmez, si va spun si de ce... ideea mea despre ce se intampla in joc nu ar fi fost relevanta prin film. Animatia lui pentru mine lasa de dorit, identitatea personajelor lasa de dorit.... asa ca am preferat sa fac ceva comercial si general fara prea mare bataie de cap.

Link to comment
Share on other sites

^_^ |)--><div class='quotetop'>CITAT(| ^_^ | @ Jan 20 2010, 17:16) </div><div class='quotemain'><!--quotec-->

bv tox pt filmulet, numai ca nu prea are legatura cu serverul linkmania, iar faza cu bc/cs le'am mai vazut in alt film postat mai de mult asta ar fi putin plagiere :P

PS: Vreau sa elimin concurenta =)) :gun:

Am vb si cu ija care parea tare dezamagit... eu habar nu aveam de event, nu citisem nika despre el. Am aflat intamplator despre a face un film cu mu pentru linkmania alaltaieri dintr-o discutie pe guild. M-am apucat sa tai sa compilez, bla bla si ieri dimineata cand am terminat l-am pus. Oricum nu as fi stat sa filmez, si va spun si de ce... ideea mea despre ce se intampla in joc nu ar fi fost relevanta prin film. Animatia lui pentru mine lasa de dorit, identitatea personajelor lasa de dorit.... asa ca am preferat sa fac ceva comercial si general fara prea mare bataie de cap.

apai toutusi..ai combinat 2 clipuri : hellgate london si cel de pe victory mu (parca asa se cheama..) puteai macar sa faci nijte poze sa la mai combini pe acolo ...ca ce ai facut se numeste plagiare.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ce filmulete sunt postate pentru event, unele sunt ok, altele nu prea. Ce nu regasesc in niciunul este o anume idee (interesanta) o executie spectaculoasa. Sper ca pana pe 15 februarie sa avem parte de cat mai multe filmulete interesante :).

Felicitari celor ce au postat pana acum.

Link to comment
Share on other sites

exemplu : povestea "Frumoasa si Bestia" varianta MU Linkmania :P

E foarte greu, chiar imposibil sa faci ceva "spectaculos" fara 3D, mai ales "Frumoasa si Bestia" avand comenzi doar Hustle, Cry, Rush, -_-, Respect si No... nu condamn pe nimeni dar cerintele sunt foarte mari. Singurul lucru care ar putea compensa lipsa efectelor si artificiilor in MU este indemanarea in editarea filmelor (lucru care nu se invata in cateva zile sau saptamani ci luni, ani de practica).

Parerea mea e ca ceri putin cam mult, ija :).

Link to comment
Share on other sites

E foarte greu, chiar imposibil sa faci ceva "spectaculos" fara 3D, mai ales "Frumoasa si Bestia" avand comenzi doar Hustle, Cry, Rush, -_-, Respect si No... nu condamn pe nimeni dar cerintele sunt foarte mari. Singurul lucru care ar putea compensa lipsa efectelor si artificiilor in MU este indemanarea in editarea filmelor (lucru care nu se invata in cateva zile sau saptamani ci luni, ani de practica).

Parerea mea e ca ceri putin cam mult, ija :).

era doar un exemplu

gasiti ceva mai simplu daca nu aveti suficient timp

poate fi si o idee originala

Link to comment
Share on other sites

singura nelamurire a mea este ...dc nu se baga mai multi oameni la eventul asta fiind premii atat de mari? :-?

nu e asa greu cu video maker...am stat doar cateva ore sa invat mam uitat si pe net sa vad cum fac alti si voila....am reusit sa fac ceva.....mai mult timp mia luat sa gasesc un program ca sa inregistrez si sa nu am lag...cu hypercamera se misca ca naiba.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Adutzu08

Am o nelamurire. Am facut un filmulet, dar intre timp mi-a mai venit o idee. As putea sa postez 2 filme si sa alegeti care e mai bun? Adica ideea e, pot concura cu mai multe filme?

M'am gandit sa le imbin dar au actiune diferita si nu prea se potrivesc intre ele.

Multumesc... :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

pai nu toata lumea stie sa lucreze cu editoare video. nici eu nu stiam, da eventu asta m-a stimulat intr-un fel. trebuie doar sa iti dai interesul

si ce treaba are ce am spus eu cu ce ai spus tu?

greaseala mea..vroiam sa dau quote la ala a dracu nu la tine... :)

Link to comment
Share on other sites

Avea 1 g si 600 cand i-am dat direct sa-l urce pe youtube incerc sa-l convertesc o sa-l faca automat in 50 - 60mb mb poate pe Vimeo o sa mearga mai bine ...sau ar mai fi o varianta ti-l trimit prin mess 50 mb e putzin si il vezi in bs player altfel nu am cum ...ai ideie unde il pot urca si sa-l descarce lumea ? in bsplayer merge si se vede mult mai bine si se misca si un pic c-am incet din cauza pc-ului care il am...

incearca sa deschizi filmul cu video maker si sa il salvezi din nou si cand il salvezi e optiune sa til faca hight quality...

Link to comment
Share on other sites

cand vin de la munca o sa incerc acuma nu mai am timp trebuie sa o tai :D ....filmul e facut pe bucati inceputul cu prezentarea din 7 poze sfarsitul cu the end din 13 poze restul sunt facute din 5 filmuletze mici si 5 soundtrack pt fundal ...si le-am lipit intre ele

Cum se numeste mai exact programul si daca mi-ai da un link pe pm tare bine ar fi de unde sa-l iau

Link to comment
Share on other sites

Guest Adutzu08

Am o nelamurire. Am facut un filmulet, dar intre timp mi-a mai venit o idee. As putea sa postez 2 filme si sa alegeti care e mai bun? Adica ideea e, pot concura cu mai multe filme?

M'am gandit sa le imbin dar au actiune diferita si nu prea se potrivesc intre ele.

Multumesc... :tiphat:

Imi raspunzi si mie la intrebare..?Multumesc. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Felicitari |boom| :clap: .Ti-a iesit :beer: .Sunt putin invidios :violent:

merci merci :P

vizionati-l pe vimeo, ca pe youtube nu stiu de ce nu poate fi vazut in format HD.. ceva cu drepturile de autor, bla bla bla:

Your video, HONEY Alliance Movie, a boom production.wmv , may include content that is owned or licensed by these content owners:

* Content owner: Ultra Records Type: Audio content

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...