Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

E careva de pe Outland ?

Am jucat si eu o vreme acolo, dar e plictisitor, prea multa lume, preturi mici la ah, lag cateodata, e cam aiurea prea full ... nu am mai jucat wow de 1 luna sau 2 dar ma gandesc sa ma reapuc dar nu stiu pe ce realm sa joc, as cauta unul mai low dar iar nu am idee pe care sa reincep :-?? vreo idee !? pe ce realmuri jucati !?

Link to comment

Iti "recomand" Stormreaver - alianta, plin de nordici, toata peninsula scandinava e acolo, danezii si norvegienii sunt de treaba insa finlandezii sunt incredibili, rage prostia din ei. Sunt ca hoardele(nu ma refer la factiune), fac ninja in raiduri, au guildele lor(doar ale lor), sunt extrem de nationalisti si extrem de aroganti. Preturile la AH sunt destul de mari, cu materiale pentru meserii faci lejer gold(acum 1 saptamana am vandut saronite bar cu 300g stackul). Realmul majoritatea timpului serverul e "high" dar probabil doar la hoarda, la alianta te chinui sa faci un icc 25 o saptamana, nu sunt playeri. Eu m-am mutat pe outland.

Scroll of Resurrection - ofer invitatie si gold!!! Astept PM

Link to comment

Iti "recomand" Stormreaver - alianta, plin de nordici, toata peninsula scandinava e acolo, danezii si norvegienii sunt de treaba insa finlandezii sunt incredibili, rage prostia din ei. Sunt ca hoardele(nu ma refer la factiune), fac ninja in raiduri, au guildele lor(doar ale lor), sunt extrem de nationalisti si extrem de aroganti. Preturile la AH sunt destul de mari, cu materiale pentru meserii faci lejer gold(acum 1 saptamana am vandut saronite bar cu 300g stackul). Realmul majoritatea timpului serverul e "high" dar probabil doar la hoarda, la alianta te chinui sa faci un icc 25 o saptamana, nu sunt playeri. Eu m-am mutat pe outland.

Scroll of Resurrection - ofer invitatie si gold!!! Astept PM

Eu pe outland am jucat pana acum si ma gandeam sa plec de acolo, e full in majoritatea timpului, ah`u e full, trebuie farm foarte mult ca sa faci ceva gold pentru ca sunt prea low preturile ... inca nu sunt hotarat unde o sa reincep sa joc cand apare expansiunea noua

Link to comment

Repet, eu abia am aterizat pe Outland si diferenta mare nu e la AH fata de Stormreaver(unde in ultimile 8 luni facusem 400k gold).

Sylvanas era cealalta optiune a mea, am auzit ca sunt extrem de multi romani.

Eu unul sunt putin dezamagit pana acum de comunitatea romanilor de pe Outland(care e inexistenta de fapt), desi cunosc cativa pur si simplu nu te baga in seama, pe Stormreaver eram cativa desi in guilde diferite, dar foloseam acelasi vent cand puteam(excluzand raiduri/rbg) faceam arene, questuri etc impreuna.

Scroll of Resurrection - ofer invitatie si gold!!! Astept PM

Link to comment

Daca ai nevoie de ajutor pe Outland te ajut cu placere, ce lvl esti !? Din cate am vazut eu pe Stormreaver poti migra free de pe outland, asa populatie mare are !? Sylvanas stiu ca e plin de romani dar eu mai de graba joc pe un realm strain decat cu majoritatea romanilor ...

App sunt Aly in caz ca ai nevoie de ceva :P

Link to comment

Sunt lvl 85 ally. Eu am plecat de pe Stormreaver din mai multe motive, principalul e pvp-ul(puguri ca si inexistente, iar guilde foarte putine care fac rbg), al doilea ca e foarte putina lume, te chinui sa strangi grup de icc o saptamana, raidurile din cata se fac rar, DS-ul doar ce poti face.(aici vorbesc de puguri, in guilde au deja echipele formate si e destul de greu sa te impui). Alt motiv ar fi finlandezii (am explicat mai jos motivele). In schimb hoarda e majoritara cred ca mai mult de trei sferturi.

Scroll of Resurrection - ofer invitatie si gold!!! Astept PM

Link to comment

Mai trist e ca ideea mmorpg-urilor este ca ala care petrece cele mai multe ore in joc, este cel mai bun. Sadly am renuntat la acestea si am ramas la batranul Battlefield, unde unu de lvl 1 poate sa-l snopeasca si sa aiba un scor mai bun decat ala cu lvl 50.

La fel este si DotA, CS si Starcraft2(si bloodline champions, la inceputurile lui - pana au bagat lvling system). Poti sa-i bati de la primul joc, desi foarte putin probabil, pentru ca neavand nicio experienta cu jocul n-ai cum sa-i snopesti pe aia care au 500 jocuri facute. Ideea e ca nu ai lvl => nu bonusuri, nu iteme.

Link to comment

shadowalk ti-am trimis invitatie, enjoy! Daca ai vreun caracter pe outland iti dau gold!

Diferenta dintre pirat si oficial e enorma, jocul nu are farmec deloc pe pirat, dar daca vrei sa te initiezi in ale wow-ului e startul perfect de acolo!

Xaadas daca vrei sa te apuci de wow poti eneficiea de "Recruit a Friend", da doar daca stii pe cineva cu un cont facut in UE.

Link to comment

Nu neaparat. Invitatii din astea vin random, daca ai bulan poti sa primesti. De exemplu, un prieten de-al meu a primit invitatie pentru SC2 beta(acu' nu stiu cati ani), iar in afara de el nu mai cunosc pe cineva care sa fi primit SC2 beta. Si acuma alt prieten, care a intrat la WoW doar cu clasicul, si-a activat cataclysm'u cu noul scroll, a primit beta la MoP. E pure random.

Link to comment

Nu e random deloc, desi pare ... e marketing pur si ofera beta keys celor care sunt in guilde mari / fosti jucatori / oameni importanti si pachete de beta keys pentru presa si site`urile mari care le pot face reclama, rar dand key`uri altor categorii. Insa, desi nu e exclusa posibilitatea sa fie un caz fericit si sa fi primit un beta key, nu strica sa verifici -- hover mouse pe link`ul de pe butonul galben [ are un buton galben in mijloc, right? ] si vezi adresa site`ului. Nu cred ca trebuie sa`ti spun eu ca daca e gen ".tk" sau "batl1e.net" e scam toata ziua, dar daca ai dubi, click dreapta + copy link location si da`mi prima parte din link [ doar prima, fara referal code in cazul in care e pe bune, sa ramana key`ul personal si sa nu existe probleme ] pe privat si`ti las un mesaj cat pot de repede [ intru mai rar, deci .. nu stiu cat de repede pot raspunde ]

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...