Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest SaltyCandy

lol la postu cu "care e cel mai bun 3v3".. orice cu dk si rogue:P pt. restu trebuie mult skill si noroc:P si 3 tatal nostru pe zi pt RNG !

Toti magii (PvP) sunt pe frost din diferite motive:

1. Frost a fost intotdeauna PvP.

2. Au* nerfuit lolbarage.

3. Au* facut niste skimbari in toate 3 specs..

4. Inca ceva, lumea care inainte sa apara lolbarage, rupea pe frost, si cand a aparut lol barage, au sarit pe el..in acelasi timp a aparut si Deep Freeze, care a adus putina greutate in a juca , ca si mage pt. unii..

Cu trecerea timpului lumea a incercat toate specurile si au descoperit ca Deep Freeze e foarte puternic..si au fost fortati sa se bage Frost pt. a continua PvP sau le ramanea de ales doar sa skimbe clasa sau sa bage PvE..

Asta e tot :P

Inca ceva, scrie care ti se pare ce-a mai grea clasa de jucat in BG's.

Va rog sa lasati la oparte posturile de gen, am 2300+ rating si sunt full Furious si e greu si etc, ca ar trebui sa rulati score table fara probleme, sau tank's PvE etc..

Si ce ai jucat si ce preferi H sau A cu motive desigur.

(Lumea care nu joaca pe Blizzard sunt rugati sa se abtina de la raspuns)

*(Blizzard)

Link to comment
Guest SaltyCandy

Tu crezi ca cineva care nu joaca pe Blizzard face asemenea afirmatii, sincer..puteai sa eviti sa pui o intrebare asa ridicola.

Totusi poate inca nu esti convins, DA, joc pe Blizzard, pe Executut PvP EU.

Stiu perfect orice spec. Rogue, Hunter, Priest, Paladin, Druid, Mage.

Joc de la release.

Link to comment
Guest SaltyCandy

Nu chiar, uite de exemplu dupa parerea mea, hunterii acum trec pritr-o perioada destul de grea, multa au abilitati instante, si stau pe linga tine si nu poti face nimic.

Mai ales hoarda at it's best 'zerg' ca un copil de 9 ani.

Ca healer automat in BG's e simplu, automat se intalege ca nu vb. de botzi sau de lume care joaca de -1 an.

Pt. ca din moment ce joci de mai mult timp si/sau mai multe clase, le si cunosti, fapt ce iti da un avantaj imens..

Vezi in jur acum orice clasa cu orice spec, cel mai rar vezi ench sham, dar aia care ii vezi...fugi de ei ca au un skill incredibil :P

Cel putin un warlock isi ia bataie de zici, ce-i aia mama :P

Rogu' imi vine sa rad..Inca nu imi vine sa cred ca inca Blizzard tot buffeaza rogii pt. simplu motiv : MORE SUBCRIBERS!!MORE MONTHTY MONEY !!

Balance intre clase NU a existat NICIODATA!

Din moment ce PvE ma plictiseste chiar nu voi incerca sa discut despre sau sa ma implic:P

Am facut atat PvE la 60 inainte de BC de mi-a ajuns.

logikal ..dar ca ce te joci mamaica de te tot plangi versus /parry/block/dodge/rezist/absorb..

Poate te indepartezi si nu realizezi ca vb de PvP nu Llv. 83+ BOSS..

mmc enumereaza niste clase si niste motive pt. care tu crezi ca au o viata grea in BG's.

Link to comment
Guest SaltyCandy

Mda..era fun..cat de cat..eu unu' sunt pt. evolutie, asa ca fiecare expansiune si patch ce venea, eu eram fericit:P si inca mai sunt, imi place mult ce e divers si in continua miscare:P

Era o vreme cand aveam toate filmele de pe WCM dar acum..sunt praf...(filmele)

btw tu Nyuu, ce clasa joci si pe ce Realm, sau pe ce Battlegroup.

Link to comment

btw tu Nyuu, ce clasa joci si pe ce Realm, sau pe ce Battlegroup.

nu mai joc (din oct anu' trecut), tre sa iau bacu' o.o si pana termin eu cu toate activitatile sper sa apara un wow-breaker care sa imi atraga atentia...if not...back to losing nights in Azeroth . all the blood elves do teh banana dance! :bananadance2:

Link to comment

saltycandy ciudat post ;O

pai man depends de realm si bg ... eu cand am fost in bg mai dadeam de un mage frost si mai avea absorb dmg. sau un priest cu shield pe el ... mai eram blocat de un paladin / warrior proctection chiar si de elemetal shaman (odata la 10 hits )

dodge .... rogue's i guess

miss ... naiba stie de ce o fii miss

rezist ... a rezistat ce sa ii faci =))

btw , nu ma plang am zis asa ca "schema " cuvintele care nu`mi plac sa le citesc pe ecran atunci cand sunt in bg :P desi se intampla rar asta e farmecul jocului :P

joc warlock / druid still 70 (pe druid ma desparte 1 xp de lvl 71 ... asta e cand revin o sa il fac )

Link to comment

mmc enumereaza niste clase si niste motive pt. care tu crezi ca au o viata grea in BG's.

Orice clasa poate sa aiba viata grea in BG, depinde ce suport are, daca il are. Ia o clasa DPS de exemplu, daca nu are healeri in spate nu face mare lucru, la fel si un healer, daca nu are dps sa-l ajute, moare imediat.

Mai adauga diferenta de gear si se intelege de ce multi zic ca pvp e nebalansat.

Link to comment
Guest SaltyCandy

logikal, Tu vb. de postu' meu ciudat?..

dar tu? ca joci lock si vorbesti de dodge, parry, block, miss de parca ai juca warrior sau rogue :))

druidu tau de 71 nici nu intra in discutie..

de fapt..hai las-o balta:P

scuze daca cumva te-ai simtit ofensat in vreun fel.

mmc, eu cred ca , clasa > gear.

acum nu imi veni cu furious rogue vs brutal lock sau brutal hunter..

ma refer same gear, same level dar clase diferite, nimic nu e balansat.

Link to comment

Pai 1v1 nu are cum sa fie balansat, nici nu-i asta idea intr-un MMO. Doar daca toate clasele ar avea acelasi tip de abilitati doar sub alta denumire, ceea nu ar mai atrage.

Discutabil si skill>gear, nu e batut in cuie.

Link to comment

Tu crezi ca cineva care nu joaca pe Blizzard face asemenea afirmatii, sincer..puteai sa eviti sa pui o intrebare asa ridicola.

Totusi poate inca nu esti convins, DA, joc pe Blizzard, pe Executut PvP EU.

Stiu perfect orice spec. Rogue, Hunter, Priest, Paladin, Druid, Mage.

Joc de la release.

nu inteleg ce aveti cu rogue-ul!? e slabut vs trash la pve (nu prea conteaza), dar isi ia uneori niste cleavuri si prostii ca moarte instant fara un healer atent.

si ce ti se pare tie ca au nerfuit la el? :/ ca au bulit bflurry de la n targets la 2 targets?! sau normal tie iti convenea cu mutilate doar din spate. Erau niste prostii, si mutilate doar din spate, si aia cu bflurry.

Oricum, in orice mmorpg, rogii sunt mult mai orientati pe pvp decat alte clase. Si nu e usor deloc sa faci pvp cu un rogue (am jde mii de addonuri sa-mi manage-uiesc cat mai bine energy in pvp ca altfel sunt mancat).

Sa nu mai zic cat de greu e de crescut... stiu ca pe la lvl 50-55 (cand imi incepusem un dk) faceam lvl la fel de greu ca 75-80. La fel, e super greu sa prinzi loc in instante (pre raids) ptr ca toata lumea ia hunteri/mage/aoe sh1t ftw! Fara gear bun, ciu-ciu crits => super low dps.

BTW: joc tot pe executus

Link to comment

logikal, Tu vb. de postu' meu ciudat?..

dar tu? ca joci lock si vorbesti de dodge, parry, block, miss de parca ai juca warrior sau rogue :))

druidu tau de 71 nici nu intra in discutie..

de fapt..hai las-o balta:P

scuze daca cumva te-ai simtit ofensat in vreun fel.

mmc, eu cred ca , clasa > gear.

acum nu imi veni cu furious rogue vs brutal lock sau brutal hunter..

ma refer same gear, same level dar clase diferite, nimic nu e balansat.

ma niciodata n-o sa fie balansat WoW-ul si cum spunea si knockaround, 1vs1 nu e un criteriu bun pe care sa te bazezi cand faci unele afirmatii lol... daca toate clasele aveau acelasi damage, aceleasi spell-uri, se numea Counter-strike jocul nu WoW.

si tu nu dai un link de la armory ceva? ca o dai in sf-uri cam grav, macar arate-ne ce-nseamna sa te joci din vanilla, ca mai suntem cativa p-aici care fac asta in cazul in care credeai ca esti singurul.

si clasa nu e > gearul, daca in momentul asta pui hunterul care e cea mai putin jucata clasa in arena vs un disc priest care e fotm si n-are deloc resilience, pail il rupe hunterul. TOTUL depinde de gear si de jucator mai ales acum cand damage-ul e foarte mare in arene, ca warlocku e mai nerfuit ca rogue-ul (ca ex) e adevarat, dar jucatorii foarte buni sunt tot sus si asa o sa fie mereu daca ii luam pe ei ca exemplu, indiferent de ce nerf/buff o sa dea blizzardul.

Link to comment

logikal, Tu vb. de postu' meu ciudat?..

dar tu? ca joci lock si vorbesti de dodge, parry, block, miss de parca ai juca warrior sau rogue :))

druidu tau de 71 nici nu intra in discutie..

de fapt..hai las-o balta:P

scuze daca cumva te-ai simtit ofensat in vreun fel.

mmc, eu cred ca , clasa > gear.

acum nu imi veni cu furious rogue vs brutal lock sau brutal hunter..

ma refer same gear, same level dar clase diferite, nimic nu e balansat.

dar te deranjeaza characterele mele ?:))

da ca warlock pot vorbi de dodge / parry / block ... de ex am fost pe demonlogy si felguardu mai rata , dodge block , parry , miss , rezist depends :P

da asta e si farmecul jocului nu sti ce se intampla ;d

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...