Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

pe ce creste mageu` cel mai usor si eficient ?

frost evident, bine daca ai chef sa termini mana dintru-n fireball si sa bei apa la fiecare moob go go go fire, oricum frost e cel mai indicat de la 50 up water elemental te ajuta enorm la AOE (main record 19 moobi cu 2 lvluri mai mici ca mn, blizzard FTW :> ) si la Elites moobs.

Link to comment

gata finish ;d thx alot advice's !

btw un druid pe balance ce dmg face in dungeons /raids ? e high sau normal comparativ cu alte clase.

normal -_-

DK si Paladin

/agree

??????

zici gresit, asta a fost sezonul trecut

n-are cum. e ceva in neregula.

sunt multi dk/pala ptr ca sunt buni ambele clase si ca dps si ca tanc, pala mai merge si ca holy. Se fac multe astfel de echipe ptr ca sunt super flexibile.

Link to comment

sunt multi dk/pala ptr ca sunt buni ambele clase si ca dps si ca tanc, pala mai merge si ca holy. Se fac multe astfel de echipe ptr ca sunt super flexibile.

Habar nu ai ce usor e acum ptr un priest sa tankeze un ret sau un dk. Echipele de genul asta incep sa ia fail mai ales in fata unor echipe de casteri ft bune.

Link to comment

n-are cum. e ceva in neregula.

sunt multi dk/pala ptr ca sunt buni ambele clase si ca dps si ca tanc, pala mai merge si ca holy. Se fac multe astfel de echipe ptr ca sunt super flexibile.

nu e nimic in neregula, este exact cum scrie acolo pe site. (si cum adica MAI merge si ca holy? lol)

daca iei cleave team de retri+dk si il pui pe cleave team de warlock+mag, nu ramane nimic din echipa de casteri. s-o luam logic, eu la 25k HP/15k armura/600 resilience ca warrior NU fac fata unui retri si burstului pe care-l are si cateodata-s nevoit sa dau shield wall/disarm exact din startul meciului, iar de obicei el imi da damage dublu decat ii dau eu (plate pe plate), cum ar fi pentru un warlock intre un retri si un dk? sau pentru orice clasa care poarta cloth intre astia doi, numai stunuri si silence, pai te termina imediat mai ales daca n-ai rshaman sau hpala in spate sa-ti asigure healuri foarte mari.

nu-mi dau seama cum de un disc priest poate kita asa usor dk si retri, in primul rand ai chains of ice pe tine incontinuu. pe ret. il kitezi usor, dar si cand te prinde..... in fine, o mie de bule si gata :P acum depinde si daca joci in 2s 3s sau 5s, sau de jucatori/gear etc

la rogue ce-i faci btw?

Link to comment
Guest mafeeoso

Eu nu inteleg un lucru la jocul asta. Care este finalul sau? Are vreun scop final sau te joci asa...avansezi in nivel pana iti da sangele pe nas? :)

Link to comment

pt priest e usor pt ca ret si dk n-au mortal strike. un pennance odata la 6 secunde care iti face 9k heal(fara nici un crit) + shield e mai mult decat de ajuns. la dk e stupid de usor sa faci fake cast, cel putin eu rar imi iau interrupt, iar de retri nici nu mai zic, ca n-are deloc interrupt.

e greutz vs rog/war insa nu chiar imposibil. sunt momente in care ajungi destul de rapid low, ca sa supravietuiesti esti nevoit sa dai pain surpression+any spell haste cooldowns. odata ce ai ramas fara ele si inca nu a murit cineva din echipa adversa, e cam gata meciul.

Link to comment

pai da, de warrior hai ca mai scapi sau cel putin iti da o sansa sa mai dai heal, dar un rogue cred ca te omoara din stunuri. cel putin Rene ia pe 800 resilience niste bucati de 8k de nu stie ce-i cu el.

parerea mea e ca tre sa le scada GRAV dmg-ul la unele clase, sau nu stiu, damage-ul overall din arena, ai 20k hp si 700 resilience, dar iti iei 10k din 2 hits, e penibil.

Link to comment
Guest RENEk

nu e vorba doar de dmg , dar de la cate stunuri iau nici nu am timp de instanta

de exemplu am prins ieri echipa Rogue + Mage .

3 stunuri de la rogue cu dmg IMENS -> trincket -> silence -> dead ?! cand sa dau heal..darn !

eh , dar sunt unii rogue la care te faci bear si dai /dance . xD

Link to comment

Nu e vorba de dmg'ul imens la unele clase, e vorba de burst. De exemplu intr-un 3v3 ma fugarea un DK prin arena. Ma healuiam fara probleme, nici mana nu consumam. Dupa ce vad aia ca asa nu merge, sare un rogue pe mine. Din 2 hits m-a batut, n-am apucat nici macar un Nature's Swiftness.

Link to comment
Guest Dott

Salutare la toata lumea caut oameni ce vor sa-si inceapa char nou pe serverul care se va face.

Motivul:am luat hack pe char.

Cine vrea sa bage id dott_cs1 de mess dott_cs de skype.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...