Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

in wsg era un prot pala cu scut de la illidan,cred ca avea o caruta de hp ,lol eram toti pe el si nu puteam sa il facem:) dupa 10 min in "p4" a cedat:) unu tipa sa dam mai repede pana nu isi da enrage :P si in next wsg hop si la noi intra un warr , frate avea 20k hp fara buffs ,cu buffs a facut 22k ,sa vezi un rogue ce il intepa cu un dagger si ala isi vedea de drumul lui :)

Link to comment

in wsg era un prot pala cu scut de la illidan,cred ca avea o caruta de hp ,lol eram toti pe el si nu puteam sa il facem:) dupa 10 min in "p4" a cedat:) ,unu cica era nemultumit de loot :P si in next wsg hop si la noi intra un warr , frate avea 20k hp fara buffs ,cu buffs a facut 22k ,sa vezi un rogue ce il intepa cu un dagger si ala isi vedea de drumul lui :)

bbine spus il intepa..dar 20k normal...huh nu am mai vazut de mult un asemenea tank :yum:

Link to comment

eu o sa fac un raid format din 3 tanks, 8 healers si 14 dps.

Grup 1: Holy Pala, Holy Pala, Resto Drood, Resto Shaman, Shadow Priest

Grup 2: Holy Priest, Holy Priest, Resto Drood, Resto Shaman, Shadow Priest

Grup 3: Mag, Mag, Warlock, Warlock, Elemental Shaman

Grup 4: Rogue, Rogue, Ench Shaman, Dps Warr, Feral Drood

Grup 5: Hunter, Hunter, Prot Warr, Prot Warr, whatevah!

back ! :)) dupa o saptm fara net . Bulane? Oo sincer :)) daca nu ai nevoie de polimorf lasa magu :)))) food poti sa-ti iei si de la ventor :)) . Nu acuma fara nici o gluma insa din cite am vazut de Rogue / Warlock / Hunter e greu sa te apropii in termeni de dps .

La noi raidurile erau de genu 4 warlocks sau 5 , 1 SP , 2 Mage , 1 sau 2 hunteri , 3 rogues , 1 dps warr si 1 enh shamy , si ele shamy .

Link to comment

Imi explica si mie cineva de ce hunterii sunt de obicei pusi in leftovers' group desi sunt unii dintre cei mai buni dps'eri??Chiar daca se descurca bine singuri, este o prostie sa ii lasi asa in loc sa le faci grup bun...eu pana acum in bossii din bt si mh (fara trash) sunt primu' la dps si in cel mai rau caz al doilea sau al treilea fiind in grup cu 2prot warr un prot pally si deobicei un lock cu imp si degeaba le zic sa-mi dea macar un feral druid sau un shammy sau un sp sau ceva, ca nu inteleg..sa caut alta guilda sau sunt toate asa:??

Link to comment

faza e ca bufful care il iei tu de la un shaman cu agi totem e mai mic decat buffu care il ia 4 casters de la wrath of air sau 4 meele de la windfury. feral druidu e tank--->tank grp

asa numai in swp daca se face party pt hunter cu 3 hunter+sp+shaman(agi totem) dar asta doar fiindca acolo folosesti shamani la prostie.

p.s personal dps e irelevant ce conteaza e sa moara bossu.

Help a bit la erder twins reverse apropo. Problema e una singura: shadowfury. Deci noi stam poti pe marginea aia, daca iei conflagrate fugi la intrare, daca ia tanku, fuge restu, injuram daca unu ia confonding blow si altu ia conflagrate. Faza e ca vine shadowfury(raid stun 2sec) si cineva moare. Sau shadownova+shadowfury+shadow adds...vreo idea mai buna la cum sa ne pozitionam?

Link to comment

Luati in raid cati resto shamans aveti in guild. Noi daca vrem sa nu stam mult acolo mergem cu 5 resto shamans. In rest nu e mare lucru de zis, trebuie sa stati pe margine aia, impartiti in 2 grupuri eventual si cat mai aproape de perete ca sa fie line of sight la imagini, sa luati cat mai putine stuns.

Dps sa foloseasca trinket ca sa scape de clonflagrate si sa mai ajute putin healerii.

Link to comment

Depinde si de clasa ... in general la lvl 59-60 ai aproximativ 400-500 healing din gear`ul pre-outland si cateva quests. Asta nu e o limita , ci mai mult o informatie dupa care sa te ghidezi , pentru ca nu sunt si alte variabile care fac grupul sa mearga .. nu doar +healing :)

Link to comment
Guest Fallenangell_BurningBlade

@Flake: Burning Blade mergea azi dimineata pe la 2. Inca nu merge nici un server, deci degeaba incerci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...