Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

eu o sa fac un raid format din 3 tanks, 8 healers si 14 dps.

Grup 1: Holy Pala, Holy Pala, Resto Drood, Resto Shaman, Shadow Priest

Grup 2: Holy Priest, Holy Priest, Resto Drood, Resto Shaman, Shadow Priest

Grup 3: Mag, Mag, Warlock, Warlock, Elemental Shaman

Grup 4: Rogue, Rogue, Ench Shaman, Dps Warr, Feral Drood

Grup 5: Hunter, Hunter, Prot Warr, Prot Warr, whatevah!

Link to comment
Guest Fallenangell_BurningBlade

Cine a spus inainte ca 25 man-raid groups se fac in functie de situatie, are dreptate.

Cat despre druid si ressurile de 20 de minute... in heroice da, conteaza cat de cat ca nu pierzi timp cu fugitul. Insa in 25 man raids, conteaza mult mai mult sa le ai, deoarece ca priest/paladin/shaman, nu poti ressurecta decat daca esti out of combat, in timp ce tu (respectiv healer, deoarece ca tank e aproape imposibil ca schimbi forma, dai ress, si intri inapoi in bear form pentru tanking, decat in situatii exceptionale - vezi council, daca ai druid pe rogue, si in timp ce bossu da vanish, poti ressurecta usor) poti da ress si in combat. Healul druidului este foarte bun, iar 'avantajul' pentru tine e ca in MH/BT vei fi 'assigned' pe main tank, off tank, etc, si nu pe group heal, cum sunt holy priestii respectiv resto shamanii (care defapt sunt primii pe healing meter de obicei, cel putin in MH/BT).

Link to comment

filth , o corectie mica : Druidul poate tanka shattered mai bine ca un warr... warr`ul pentru aoe aggro are decat thunder clap si sunder+mouseover macro. Druidul , bazandu`si aggro`ul si pe damage , nu doar pe skills ... poate tine 3 targets mai bine decat tine un warr 2 cu swipe.

Link to comment

feral druid nu o sa poata tanka heroic shattered

Bullshit, orice tank poate sa tankeze orice instanta, tot ce conteaza e cat de bine joaca grupul si din ce e compus. Evident ca n-o sa faci mare lucru cu 3x fury warriors, dar n-am avut decat o singura data fury warr in grup.

Link to comment

da, dar fara cc bun, in SH heroic tancu trebuie sa tina mai mult de 3 mobi, fiind grupuri de 6..

Asta nu e o problema. Avand in vedere ca prin swipe , druidul face aggro relativ egal cu un sunder/devastate ... nu vad unde e problema. Mobii se strang in fata ta in arc de cerc , dandu`ti ocazia sa "alegi" mobii care vor fi loviti de swipe ... cu 6 mobi , pui target pe primul din stanga si dupa aia pe ultimul din dreapta. Warriorul pe langa thunder clap spam [ care are si el un cd totusi ] , el e limitat la 1target sunder si ii ia mai mult timp sa fara threat pe cele 6 targets decat unui druid ... Adaugand si ceva CC la grup , orice clasa poate tanka orice heroic daca are ceva in cap.

@Shade - La noi pe realm sunt asa de putini tankeri , incat daca vede lumea un warrior , fie el si fury .. il cam ia sa tankeze :)) Nu glumesc , a tankat un fury warr heroic ramps cu healer vai mama lui si a mers superb [ 1 mage ca CC si amandoi , lock`ul si mage`ul erau muci ca gear si ca skill ]

Link to comment

da, dar fara cc bun, in SH heroic tancu trebuie sa tina mai mult de 3 mobi, fiind grupuri de 6..

In SH heroic nu o sa fie niciodata 6 mobi elite, daca nu ma insel sunt grupuri de max 4 care sumoneaza 2 non-elitie care au aproximativ 10k hp, asa ca nu trebuie tankati, ci doar omorati f repede si nu iti trebuie cine stie ce cc.

Singura Hc este Mgt la care chiar este nevoie de cc si putin mai mult skill, dar asta doar pana marti cand intra noul patch pt ca o sa o nerfuiasca

"feral druid nu o sa poata tanka heroic shattered" :)) in asta am avut un druid boonkin ca tank

Link to comment
Guest raul94

sal.joc si eu wow de vreu 3-4 luni,dar tot timpu cu probleme :(( ,de exemplu:am un calculator si un laptop destul de bunicel.pe laptop imi merge jocu destul de bine doar ca dupa vreo 15 minute sau mai putin se restarteaza pur si simplu.se face ecranu albastru si scrie tot felu de chestii pe el.prietenii mi-au spus ca este placa video :banghead::comp2: .la calculator intru in joc,imi apare acel portal dar nu imi apare nimic altceva de exemplu chenaru cu useru si parola.ce sa fac.va rog ajutati-ma :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Link to comment

pai prima data reinstaleaza win, apoi daca nu merge cumparati o placa video buna. sau ar putea fi rami...

Minimum System Requirements

Windows� System 2000/XP OS:

* Intel Pentium� III 800 MHz or AMD Athlon 800 MHz
* 512 MB or more of RAM
* 32 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting, such as NVIDIA� GeForce� 2 class card or above
* DirectX� 9.0c (included) and latest video drivers
* 6.0 GB available HD space
* 4x CD-ROM drive
* A 56k or better Internet connection

Link to comment

In SH heroic nu o sa fie niciodata 6 mobi elite, daca nu ma insel sunt grupuri de max 4 care sumoneaza 2 non-elitie care au aproximativ 10k hp

SH = Shattered Halls, nu Sethekk Halls. Si da, or sa fie 6 mobi elite.

HMGT e construit pentru paladin tank, dar l-am facut si cu warrior si cu druid... pally tank nu face decat sa te scuteasca de niste wipes si permite un grup mai lejer.

@virus: ultima data cand am luat un fury warrior in heroic ramps... n-am ajuns nici la primul boss. Healer aggro.

btw ARCHIMONDE DOWN WOOOOOOOOOOOHOO

24 de oameni, 2 erau morti de pe la jumate - practic am supravietuit 2 soul charges

Link to comment

@virus: ultima data cand am luat un fury warrior in heroic ramps... n-am ajuns nici la primul boss. Healer aggro.

depinde si de healer si de tank daca se poate sau nu tanka ca fury... noi am avut priest [ prespun ca sti si nu tre sa precizez ca este unul dintre singurii healerii care are probleme cu aggro ] cu 1300+healing si nu am avut nici o problema. Atata timp cat tank`ul are gear sa ii asigure anti-crit`ul necesar , HP si armura sa reziste cu 2-3 pe el fara sa moara din 1-2 lov si stie sa tankeze [ bineinteles , depinzand si de healer ] , nu vor fi probleme. Insa daca dai de tank care spammeaza sunder pe un target si mai da un aoe taunt cand pleaca ceilalti 2 mobi de langa el si nukerii fac overaggro , fortandu`l sa dea taunt pe main target ... nici nu se pune problema sa faci normal , d`apoi heroic ...

Link to comment

Multe lucruri au fost nerfate din cauza ca erau prea grele si nu puteau decat hardcore raiders sa treaca de eacele obstacole ... daca le putem zice obstacole , ca nu te pune nimeni sa il omori pe archi sau pe kael [ mai nou ]. Asa cum e posibil sa intri in hyjal cu 20 fara ssc/tk gear si sa ajungi lejer in horde camp [ daca ai oameni seriosi , nu genul de oameni din pugs ] , asa si alte encounters au fost facute sa nu fie imposibile chiar fara full raid.

Oricum , e totusi o chestie sa`l faceti pe archi [ prima oara , nu ? ] cu 24 de oameni si sa mai si supravietuiti 2 charge`uri [ depinde si de timing bineinteles ] ... go go BT+++ , e chiar pacat sa nu omorati macar 3 bossi pe sapt daca vreti sa farmati in continuare MH.

Link to comment

Oricum , e totusi o chestie sa`l faceti pe archi [ prima oara , nu ? ] cu 24 de oameni si sa mai si supravietuiti 2 charge`uri [ depinde si de timing bineinteles ] ... go go BT+++ , e chiar pacat sa nu omorati macar 3 bossi pe sapt daca vreti sa farmati in continuare MH.
Yeah, probabil maine il facem pe akama si incercam si gorefiend. L-am fi omorat pana acum dar am avut probleme cu campionatul de fotbal + vacanta + cele 3 nopti de wipes.

Da, a fost guild 1st.

Link to comment

Depinde de tactica , spec`ul total , gear si noroc ... insa eu as paria pe holy din cauza ca e bazat pe heals si o sa reziste mai mult intr`un duel non-burst :)

@Shade - Gratz si bafta in BT :) Akama e free loot , la fel ca si lurker si VR asa ca nu trebuie sa va faceti probleme ... Probleme trebuie sa va faceti la teron ... depinde si de noroc , dar depinde si de exercitiu / pregatire.

Link to comment

Ce parere aveti de holy pala vs protection pala eu sunt holy de obicei un duel contra prot sau retr castig dar duelul dureaza muuuult...

who cares, sincer

holy pala vs prot pala, most boring thing ever seen

(well de fapt am auzit de lupte intre sl/sl warlock si resto druid care au durat 2 ore)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...