Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

is hunter, nu engineer, dar dupa cate stiu nu poti Oo

cele mai bune sageti/gloante pe care le poti folosi oriunde (cu exceptia celor din kael fight) sunt alea de la Sands of Time.. le optii facand hyjal, asta fiind factiunea. trebe honnored

Link to comment

tocmai am ajuns honored cu SoT da sunt scumpe rau de tot sagetile.1g80s stackul, dau faliment intr-o luna de raiding cu ele, da n-am incotro...pentru cei care d-abea ati intrat in MH si ati ajuns honored, nu cumparati sagetile ca nu se merita, poate de la 4-5/9 BT incolo sa le folositi.

Link to comment
Guest Fallenangell_BurningBlade

asta si mie mi se intampla.dar ff. rar :).

macar e progress pentru server ca am reusit intr'un final sa facem macar BT'u.

:blink:

De cand a plecat Mindblastu` (Blacka stie bine ghilda) de pe server, progressu era pe spate ca de obicei, in sensul ca pe unele servere 10 ghilde farmau Black Temple'u, iar la noi abia era dat jos Lurker (ca primu boss, facand skip la hydross), deci full BT'u pentru Burning Blade e progress :)

Link to comment

50k dps .... nici pe private nu faci atat :D

S-ar putea trece peste 50k dps :) de cand cu patchu cu shat. offensive, 2.4.0 parca. Ai questul cu bombardamentul pe insula unde trebuie sa omori 3 tipuri de demoni 2-3-12 parca, aruncand cu bombe in timp ce calaresti o pasarica :) in calduri. Am trecut de 38k asa ca foarte posibil sa se poata daca esti atent ce grupuri lovesti.

In rest orice damage dealer poate sari peste 2-3 k dps depinde de instanta. Sunt situatii de aoe, steal buff, magic rezist cu minus, enrage, in care warrioru si magu se pot evidentia sarind peste 4k si nu numa la trash ci si la bosi ... Asemena lucru s-a intamplat si pre tbc in bwl si probabil se mai intampla daca mai dati pe acolo. In functie de cat ati jucat inainte si ce progresie aveti acum va veti intalni cu situatii WTF 17k damage pe frost bolt la big bad dog in bwl sau dragonkind, arcane power + trink- blast wave- arcane explosion in timp ce esti in paladin bubble si faci aoe la 25+ skeleti la petrecerea de bun venit a lui nefarion, etc .

Incepand cu jaful de Meckanar si pana in SWP sunt situatii in care se poate face dps imposibil de crezut, pentru ca sunt prea multe variabile in care este implicata fiecare clasa de caractere in parte....

KEK! Hai salut!

Link to comment

Baga prima data trialu, si apoi poti baga imediat si auth key'u, nu trebuie sa astepti alea 10 zile moca.

Cat ati facut din SwP Blacka? Noi am ramas blocati la Kalegos, macar e progress pentru server ca am reusit intr'un final sa facem macar BT'u.

Sal fallen si bine ai venit pe aici, auzisem ca te-ai lasat sau doar ai luat o pauza?

Avem 4 bosi in Sunwell dati jos, speram sa pice si al cincilea saptamana asta mai ales ca am avut un wipe la 2% la el. E un pic mai aiurea acum cu inceputul verii si cativa afk, examene si alte probleme irl ca mai batem pasul pe loc, dar eu sper sa terminan Sunwellu pana la expansion :)

Voi ati facut treaba buna acolo pe BB cu full BT clear si am inteles ca aveti deja si doua legendare. Sunwell e un pic mai greu, tine de gear, setup si oamenii trebuie sa joace mai bine decat pana acum, dar per total e mult fun inauntru incepand de la trash si pana la bosi.

In rest numai bine si ne mai auzim pe aici.

tu de unde stii ma ? ai fost in SWP sau ce ?ia hai go in UB si lasa bossu pe healer :>

Thade, Taofik and Samyy :D

Link to comment

bai tu stii cat m-am lolait ? cate stereotipuri in descrierea romanilor .

Blackout nu exista ammo care sa itzi dea stun , poate cand om avea inscription .

Dupa ce mi-am ridicat hunterul la lvl 70 acum o luna intentionez sa imi fac primul alt.

Si eu si amicul meu intentionam sa ne luam la intrecere cu recorduri de lvlit ( o sa revin cu detalii )

Dar sunt indecis in privintza clasei : rogue , drood ( feral ) , sau lock .

Scopul acestuia va fi pure pvp cu accentu pe battlegrounds mai mult decat arena ( desi clasele de mai sus se descurca poate cel mai bine in acest domeniu )

Cu cine consideratzi voi ca fur cele mai multe hks ?

cu rogue-ul care pandesc clothies singurei , cu affliction locku care dotaie pe toata lumea sau cu feral droodul care imo dupa rogue are cel mai mare survival rate.

Link to comment
Guest Fallenangell_BurningBlade

Trebuie sa iei in calcul faptul ca acuma la inceput, pana il faci lvl 70 pui accentul pe BG'uri. Insa la lvl 70 vei vedea (defapt sunt sigur ca ai vazut pe hunteru tau) ca e mult mai bine sa imbini Arena cu BG'ul. Feral Druid e de umplutura pentru arena, nu merita. Chiar daca sunt unele echipe cu rating enorm care au feral druid, sunt putine, resto druid ruleaza pentru arena.

Gandeste'te putin. Daca ai spirit de observatie dezvoltat in arena, si iti place sa 'te ocupi' de mai multe charuri simultan, fa'ti warlock pentru Crowd Control. Daca iti place sa rupi, sa enervezi, sa 'iei killurile' fa'ti rogue :)

Da Blacka, am facut 8 luni pauza. Nici acuma nu realizez cum de am reusit sa revin. E greu SwP'u, dar dupa cateva saptamani deja merge foarte bine. Aseara am reusit sa'l ducem la 2% pe Sathrovarr dar unele 'elemente' neprevazute ne'au dat peste cap :) Bafta sa'l dati jos!

Link to comment

CD-key nu e suficient, cel mai simplu e sa il recuperezi daca cunosti secret question/secret answer si normal ai inca acces la mailul contului. Daca le ai astea poti sa il recuperezi fara bataie de cap, fara sa te mai complici cu Blizz, totul se face rapid si fara probleme.

Daca nu le ai trebuie sa iei legatura cu Blizz, sa le trimiti documentele cerute de ei, care or sa includa probabil si un scan dupa documentele de identitate a celui care a creat contul, cd-key si orice alt document considera ei necesar, plus ca dureaza intre o saptamana si 1-2 luni sa il recuperezi asa.

Link to comment

Faza e ciudata:aseara mi-a facut prima data faza cu parola, am schimbat-o dupa care am jucat cam 5 ore dupa care iar nu a mers, si acum nu pot sa scrimb din nou parola.

O iau de al zero,imi recomanda si mie careva un server bun(nu prea ma intereseaza sa fie multi romani,ca mi-e cam sila de aceleasi certuri over end over again).

Link to comment

Da Blacka, am facut 8 luni pauza. Nici acuma nu realizez cum de am reusit sa revin. E greu SwP'u, dar dupa cateva saptamani deja merge foarte bine. Aseara am reusit sa'l ducem la 2% pe Sathrovarr dar unele 'elemente' neprevazute ne'au dat peste cap :) Bafta sa'l dati jos!

Bafta si voua la Kaleg, am avut si noi vreo doua wipes la 1-2% inainte de primul kill, daca-mi-aduc bine aminte. Deci se poarta :)

Link to comment

M-am cam plictisit pe Tarren Mill si vreau sa ma mut pe alt server, pentru ca guilda in care sunt progreseaza incet (3/5, 3/9) si alte guilde se uita doar la gear...Am inceput de crescut un lock pe magtheridon horde, ce ziceti e bun din punct de vedere PvE??Daca nu, recomandati-mi altul/altele

Link to comment

M-am apucat si eu de WoW , deocamdata nu pe blizzard ca inca nu am inceput sa lucrez(no $) , poate pe toamna sa incep cu plata , pana atunci joc pe cele private.

Daca mai e cineva de aici care joaca pe un asemnea server , de preferat blizzlike (pve) pm me :D

Link to comment

care vi se pare ca ar fi raid setup-u ideal (25 man)

stiu ca depinde de la boss la boss, dar luam bossi 'normali' care nu cer mai multi/putini healeri sau tanci (ros / bloodboil)

Raid setup-ul ideal nu se face in functie de boss ci de instanta unde o sa faci raid. Imo ideal ar fi ceva gen

2 warrior tanks, 1 paladin

2 druid healers, 2 priests, 2 shamans, 1 paladin

3 warlocks

3 rogues

1 hunter

3 mages

2 shadowpriests

1 elemental/enh shaman

1 boomkin

imo.

Link to comment

O intrebare.....asa...m-am apucat de wow ....cu inca un prieten bun din bloc cu mine..ideea la plecare a fost urmatoarea eu healer el tank.....eu druid el druid..bineanteles momentan suntem amandoi feral ..la 70 eu voi da respecc...bine intrebarea mea se refera pana cand noi vom ajunge sa facem raiduri.....el poate tanka in instantele 60-70 chiar si heroice...ca tank druid?? si a doua ....eu ? resto..pot da heal.....(depinde de gear )absolut in instantele normale cat si heroice??? A..era sa uit inca o chestie....m-am apucat de tailor..vreau setu e heal de la tailor...am inteles ca o sa apara un nou set pe care il voi putea procura din pvp......ce sa fac?? tailor sau la 70 as fac pvp pt acel set....?? va multumesc

Link to comment

O intrebare.....asa...m-am apucat de wow ....cu inca un prieten bun din bloc cu mine..ideea la plecare a fost urmatoarea eu healer el tank.....eu druid el druid..bineanteles momentan suntem amandoi feral ..la 70 eu voi da respecc...bine intrebarea mea se refera pana cand noi vom ajunge sa facem raiduri.....el poate tanka in instantele 60-70 chiar si heroice...ca tank druid?? si a doua ....eu ? resto..pot da heal.....(depinde de gear )absolut in instantele normale cat si heroice??? A..era sa uit inca o chestie....m-am apucat de tailor..vreau setu e heal de la tailor...am inteles ca o sa apara un nou set pe care il voi putea procura din pvp......ce sa fac?? tailor sau la 70 as fac pvp pt acel set....?? va multumesc

problema la druid+druid e ca n-o sa aveti nici un fel de resurrection spell in afara de una cu 20 min cooldown, deci daca moare cineva tre sa alerge, iar daca luati wipe si aveti soulstone tot degeaba

in rest bearform druid e la fel de bun tank pentru heroics ca oricare altul (nu intru in detalii elaborate) iar resto druid e healer tot la fel de capabil. Singurul impediment consta in gear, in rest orice pure tank class (prot pala/warr/feral druid) poate tanka orice heroic.

Cat despre tailoring pentru healer set... sincer nu mi se pare ca merita. Druidul poarta leather, si sunt destule piese de leather care dau +healing in Leatherworking. Insa nu-ti trebuie nici asta neaparat, si nici pvp nu trebuie sa faci... badge gear + dungeon blues or sa faca treaba (desi probabil niste pvp n-ar strica daca ai crap gear).

Link to comment

feral druid nu o sa poata tanka heroic shattered... un impediment la druizi cand tankeaza e acela ca nu sa tina la fel de bine aggro la mai multi mobi deodata, dar presupun ca cu mage+hunter+rog se poate face...dar greu

eu cam asa vad un raid 'ideal'

group 1:

Warrior (MT)

Warrior (OT)

Warlock (imp. imp)

Paladin (healer)

Hunter (surv)

Group 2:

Warlock

Warlock

Mage

Mage

Shamman Elem

Group 3:

Shadow Priest

Resto Druid

Resto Shamman

Resto Shamman

Holy Priest

Group 4:

Shadow Priest

Holy Pala

Holy Pala

Holy Priest

Resto Shamman

Group 5:

Rogue

Rogue

Warrior (dps)

Ench Shamman

Hunter (BM)

(2 tanci, 9 healeri, 14 dps)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...