Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

unu la mana nu vreau sa fac flame, dar incetati sa spuneti povesti din carti:

"On the topic of weapon enchants: Executioner is considered better than Mongoose due to the increasing returns nature of ArP. Executioner however, unlike Mongoose, cannot stack with itself. If you have two weapons enchanted with Executioner, the buff will simply refresh. If you have two weapons enchanted with Mongoose you will gain a second buff. For this reason it's generally considered best to enchant your main hand weapon with Executioner, and offhand with Mongoose. For a 2h weapon, Executioner is more commonly used than Mongoose"

Pe OH pui mongoose,20 str sau crusader, nicidecum Executioner.

crede-ma cu 95 hit rating vei da ft mult miss, si eu cu 230 cat am tot dau miss, asa k e o prostie sa te limitezi la 95.

Link to comment

crede-ma cu 95 hit rating vei da ft mult miss, si eu cu 230 cat am tot dau miss, asa k e o prostie sa te limitezi la 95.

95 + talente nu e capped la 1h ?

anywho!

...chiar conteazad daca cineva are sau nu gear de hyjal ? daca e intr-o guilda care face hyjal o sa aiba! daca nu, poate o sa fie in viitor.

merg pe forumu blizzard "NERF WARLOCKS NERF HUNTERS" dinalea... si aici va certati la fel degeaba..

standardele nu is neaparat clare in ceea ce priveste gearu necesar pentru a intra intr-o instanta... intra mai multe variabile nu numai gear.

ex: skill (sa nu fi prost sa mori ca o vaca in raid cand toata lumea iti zice sa fugi ca explodezi)

etc.

Link to comment

first of all, nu m-am laudat oO, dar fie cum vreti voi, nush ce iteme nebune au warriori din EX, singurele improvements pt mine are fi.: back teron, wrist si waist (t6), si madness of the betrayer. mi-l aduci pe bgtornado cu executioner pe ambele arme :))< pro dudeh>, si cu 115 hit rating..?

nu e vorba de lauda neaparat, ci modul in care i-ai raspuns, daca tot esti asa bun si cunosti warrioru' atat de bine puteai sa-i explici frumos si sa-l ajuti... ca un item dintr-un joc nu te face mai bun cu nimic ;)

Link to comment

crede-ma cu 95 hit rating vei da ft mult miss, si eu cu 230 cat am tot dau miss, asa k e o prostie sa te limitezi la 95.

Tu ai miss pe auto attacks, nu cred ca vei avea miss vreodata pe speciale cu 9% HR, poate doar dodge/parry tocmai de aceea se intra in expertise.

Link to comment

pai viruse, poti spune frumos ce-i trebuie, daca esti mai bun ii dai indicatii, dar nu asa hai sa fac eu flame ca eu am gear mai bun cand posibilitatea e mare ca healthpack sa fie un om mult mai bun decat tine sau decat altu de aici, aveti niste "GEAR" intr-un joc si va credeti nush cine pana mea...

Healthpack gear de MH intr-adevar ai, si de bt 3-4 bosi, dar o guilda serioasa n-o sa te ia fara enchants, gemurile mai treaca mearga, macar sa nu fie verzi lol, vezi la cenarion expedition un enchant pt head sau umeri, nu mai stiu sigur, ceva cu 34 attack power, oricum du-te si vezi p-acolo..

viruse eu nush ce tot zici tu ca ai gear etc, ai 7 iteme de la vendor, ai din ZA 1, din KARA 2, SSC 3 si Hyjal de la Rage 1 item, deci nu esti nici tu cine stie ce pe langa Healthpack, gearul e aproximativ asemanator, si el a muncit pt ce'are pe el, badge-urile alea nu-s luate pe ochi frumosi

ms man, stiam astea cu shoulders dar nu prea am timp sa ma mai joc asa mult, poate acuma in vacanta, dar eu am o "viata" spre deosebire de virus care doar wow toata ziua si isi pierde noptile prin deadmines ...., si va rog fara raspunsuri cu " excuses, excuses ... " :)

edit: Bulan, uite aici un prieten de-al meu, daca ai tu mai bun gear de tank ca asta eu imi tau venele, http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...s&n=Khiraen acum are hainele de tank, poate il prinzi cu alea de dps pe cand intri.

Link to comment

@Healthpack tin sa te contrazic sincer gearu ala care l-ai aratat chiar nu e impresionant deloc . Ce iteme are ala pe el le aveau tancii de la noi , handsuri le aveau si paladini , shoulderii 2x dps wars si 1x retri pala , chestu rogues , si druizii pe offspec le aveau , neckurile le dadeam disenchant ce ne lipsea era thrownu .

Uite aici un gear decent din fosta ghilda http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...n&n=Askiles

Link to comment

1. Vorbesti de zici ca stii cel mai bine.

2. Warrioru tau nu va fi nici in 100 de ani mai bun ca al meu, la mage nu ma pun, joci de mai mult timp ca mine.

3. cand am scris atunci la bulan, nu vad dc te-ai bagat ca musca-n cacat.

Eu fac pariu cu tine ca fac mai mult damage cu warru meu decat tu cu magu tau, te crezi nush cine copile, AM gear de MH! Tu nu stii ce usor e MH, first 3 bosses are free-loot, si in BT. asa ca taci ca nu sunt noob.

1. Nu , nu stiu ... eu sunt un wannabe in kara carat in carca de guilda sa omoram un free-kill boss in MH si dupa aia sa`mi dau arfe pe forum cand nici nu`mi cunosc [virgula] clasa.

2. Nu e vorba de cand joc , ci e vorba de munca si dedicatie. Eu am o guilda casual care face 3/7 raids si mai nou [ din cauza examenelor si probabil AoC ] , ori 1-2 raiduri ... ori 0 pe saptamana. Acceptam aceasta scuze , ca de fapt e o scuza ... sa spui ca joc de mai mult timp ca tine , in cazul in care aveam o guilda care facea cu adevarat raiduri [ 5/7+ , eu am vrut chiar si mai mult ... insa m`am atasat de oamenii din guilda asta si sacrific PvE pentru comunitate ]

3. "cand am scris atunci la bulan" - Invata sa te exprimi si vorbeste frumos cand mi te adresezi. In primul rand , nu ma cunosti sa ai dreptul sa`mi zici copile [ sa nu uitam ca eu am 19 ani si tu cred ca ai 14. Mai ti minte "is nervos ca nu gasesc caietu de teme la mate" ? ] Copil esti tu... si eu o spun pe buna dreptate , nu ca o insulta - cum ai folosit tu cuvantul.

La partea cu dmg`ul , nu stau sa ma contrez cu tine si sa facem concurs de dps [ cum zicea si knock parca ... aici nu e e-peen contest ] , insa daca tu ca warr faci mai mult dps ca un mag . fie el si undergeared[ si nu ma refer la MH unde domina aoe .. ci chiar o lupta care favorizeaza melees - gen gruul ] , ori e magu noob ... ori esti zeu.

@Thade - Nu vreau sa ma cert cu tine din cauza lui Healthpack. Nu inteleg de ce ii iei apararea daca nu`l cunosti cum il cunosc eu / de cand il cunosc eu. Citeste toate posturile din thread`ul asta si o sa intelegi ce vreau sa zic ...

95 + talente nu e capped la 1h ?

95 cu 3/3 precision e capped pt speciale [ yellow dmg ]. Pentru capped hit [ white hits , care sunt mai importante ca specialele - miss white = 0 rage gain = 0 special attacks ] iti trebuie 395 hit rating

Fury builds can reduce this miss by 3% in talents, leaving 25% to be reduced by gear ~ 395 hit rating.

dar eu am o "viata" spre deosebire de virus care doar wow toata ziua si isi pierde noptile prin deadmines ...., si va rog fara raspunsuri cu " excuses, excuses ... " :)

edit: Bulan, uite aici un prieten de-al meu, daca ai tu mai bun gear de tank ca asta eu imi tau venele, http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...s&n=Khiraen acum are hainele de tank, poate il prinzi cu alea de dps pe cand intri.

Iar recurgi la insulte. Stiu cum sunt majoritatea la varsta ta ... care are ultimu cuvant in materie de insulte , "castiga" ... Aici nu castigi prin insulte [ exceptand warn`ul ] , ci prin argumente - ceea ce tu nu ai adus pana acum deloc. Ori incepi sa aduci argumente , fara sa mai recurgi la insulte si presupuneri legate de varsta / dps / gear si mai stiu eu ce .. ori tine`ti macar gura sa nu iei warn ....

In legatura cu warru care l`ai postat tu ... e un alt wannabe ca tine si cred ca ar trebui sa te uiti prin baie dupa o lama ... Ai spus`o cu gura ta...

viruse eu nush ce tot zici tu ca ai gear etc, ai 7 iteme de la vendor, ai din ZA 1, din KARA 2, SSC 3 si Hyjal de la Rage 1 item, deci nu esti nici tu cine stie ce pe langa Healthpack, gearul e aproximativ asemanator, si el a muncit pt ce'are pe el, badge-urile alea nu-s luate pe ochi frumosi

In ultima vreme vorbesti prostii .. confunzi crushing cu critical ... te legi de mine ca am "vendor items" ... Ce`ai mami ? Vendor items = t5 / t6 level sau chiar tieruri.

Link to comment

iteme de tank sau iteme de dps la ce te referi?, k te contrazici singur.

edit: dk e gear de dps nu e impresionant.

nu, vroiam sa spun ca schimba des gear/talent pt dailies/instante, atunci era cu gearu de tank+ talent, acum e cu dps poate, oricum o sa iti dau link cand il prind cu alea de tank, anywayz, e al 2-lea cel mai bun tank de pe server ( warrior )

Link to comment

Multi tind sa faca greseala asta . nu conteaza gearul care il ai ci experienta pe care ai acumulat-o in raiduri , ghilda din care faci parte , parerea membrilor despre tine . Gearul foarte usor poti sa il cumperi . Si yo recunosc ca saptm asta voi cumpara t6 chest - Robe of the Malefic pt warlocku meu cu 1.6k gold . Insa am facut illidan vro 3 luni si cred ca am acumulat experienta necesara ca sa zic , ca poate intr-o masura il merit :)) . Asa oricine daca stie unde poate sa isi cumpere gear .

Mai interesant ar fi sa vezi ce mentalitate are individul nu ce gear , ca gearul il iei pe parcurs da un jucator bun si guild member bun e greu de gasit , daca ai facut end game raiding ai observat asta sau vei observa . Valoarea conteaza nu gearul .

Link to comment

uaa ma apuc de wow cat costa wow pai 2kk il iei de la diverta platesti pe luna bla bla

boring, get back to the flaming

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...&n=Sirjeize warrior din guildul meu, momentan azgalor si supremus sunt ultimii bossi batuti (no kael/vashj)

vreau sa vad wowwebstats cu warrior-ul care face mai mult dps decat un lock sau hunter cu gear decent/apropiat. Mananc monitorul, i swear.

Cat despre healthpack mie nu mi se pare gear de MH ala... ideea e ca la cat de usori sunt bossii nu conteaza daca e cineva undergeared, prima data cand l-am omorat pe rage am avut un mag in aproape full blues cu noi (nici macar kara gear) iar ultima data am facut 4/5 cu un priest care facuse 70 de vreo 3 zile + un paladin care facuse 2 runs in kara si unul in gruul si cam atat.

@thade: virus are gear destul de bun, nu te uiti la iteme ci la stats, 1k spelldmg si 26% crit e destul pentru un BT raider chiar. Singura faza e ca-i mai trebuie hit pana la 202 sau aproape de 202.

Link to comment

not to worry ca si dps warrioru de la mine din guilda face mai mult damage ca mage/lock la hyjal trash... si eu folosesc tot recount.. ce pot zice, wirlwind ftw.

si la bossi, daca prinde un shamman cu windfurry + un hunter pe bm (considerand ca mai este unu pe survival in raid pentru expose weakness), poate sa intreaca orice alta clasa daca stie juca, si daca are BoS ^^

Link to comment

macar spun ceva constructiv, eu n-am zis c-am confundat crushing blow cu critical, asta ai zis tu, eu n-am mai dat reply pt ca nu ai absolut nicio idee cu ce se mananca prot warr-ul, d-aia am si tacut ;)

btw, un warrior dezbracat cu shield block up are 0% sanse sa ia crushing blow, vezi stats si-o sa-ti dai seama de ce, iar defense rating "decreases the chance to get hit and critically hit.."

iar de gearul tau.. vendor... badges? = FAIL, nu-mi demonstrezi cu nimic ca ai oarecum vreo experienta in full bt sau in full mh

De unde si pana unde stiu eu ca tu aveai shield block up in momentul ala ? Iti zic eu ... daca tu vi aici si`mi zici mie ca 490+ defense ca warr , tu inca mai iei crit [ imposibil , singura sansa sa crezi ca e crit .. e sa fi luat un 1.5 dmg din crushing - sa sti ca e omeneste sa gresesti ... daca ai scapat shield block sau aveai mai mult de 1 mob in cap si ti`au mancat cele 2 blocks ... se poate sa fi luat acel crushing si sa`l fi confundat , tu crezand ca inca mai ai shield block up ], tu esti cel care nu cunoaste ce inseamna prot warr. Partea a doua , ai tacut .. nu taci cand ai dreptate! Iti continui ideea si iti susti punctul de vedere , demonstrandu`i celui care nu stie [ daca intradevar nu stie ] ca se inseala ...

Iti spun din nou , poate intelegi odata pentru totdeauna .... Vendor gear pot fi si acele shitty items de 20-50 badges ... pot fi si cele de 160 de badges [ care sunt de nivel t6 ] sau .... pot fi si CHIAR TIER 4/5/6 . Daca tu spui ca vendor gear = fail .. inseamna ca toti 5/8 sau chiar mai mult t6 = fail... dpdv gear ... right ?

Cat despre healthpack mie nu mi se pare gear de MH ala... ideea e ca la cat de usori sunt bossii nu conteaza daca e cineva undergeared, prima data cand l-am omorat pe rage am avut un mag in aproape full blues cu noi (nici macar kara gear) iar ultima data am facut 4/5 cu un priest care facuse 70 de vreo 3 zile + un paladin care facuse 2 runs in kara si unul in gruul si cam atat.

@thade: virus are gear destul de bun, nu te uiti la iteme ci la stats, 1k spelldmg si 26% crit e destul pentru un BT raider chiar. Singura faza e ca-i mai trebuie hit pana la 202 sau aproape de 202.

Asta asa e .. de`aia s`au si scos attunements. Ca sa poata intra oamenii in MH / BT mai repede , fara sa mai farmeze ssc/tk saptamani sau chiar luni - avand in vedere ca apare wotlk curand si vor sa le dea tuturor sansa de a vedea end-game content.

@Shade - 202 hit e pentru locks ... 164 + 3/3 elemental precision e pt magi. Concluzia , sunt si hit overcapped cu 9 pct.

L.E. Vad ca Doug si Shade nu au prins inca chef de scandal ... Poate va ajuta asta :P -> http://img263.imageshack.us/img263/9058/wltastaturnm5.jpg

Link to comment

iete ca eu nu vin sa-ti zic ca n-ai nicio treaba, dar chiar -ai si mai esti si incapatanat cand n-ai nici 5% ore de tankat cat am eu, chiar aiurea sa-mi zici tu mie ca nu stiu ce e warru cand tu nu cunosti nici ce stats are warru, si mai esti si cretin, iti zic de 2 ori ca nu era crushing blow vii tu warrioru pacii care n-ai jucat nici 5 ore cu el si-mi zici mie din vasta ta experienta de tankat deadmines ca nu e posibil =))

iar badges gear = caca gear pe langa ala pe CARE IL IEI TU DE LA ILLIDAN, nu mai minti, ca esti atat de experimentat si ai facut atatia bosi incat tu ai iteme din karazhan si din ssc pe tine, hai lasa-ne, vii aici si nici nu-ti cunosti clasa bazandu-te pe niste filme de pe warcraftmovies

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...