Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

mda ... mi s`au dus quotes ..

Anyway , ce vroiam sa spun ... life tap se da ca un end sequence spell [ gen fire blast ]. Il dai cand moare mobul sau cand mergi inspre alti mobi [ ex: hyjal infernals / gargoyles ] ... plus de asta , nu dai niciodata complet , ci 1-2 cu pauza intre ele ... daca stai sa dai shadowbolts pana ramai fara mana [ exceptand bloodlust / destro pot ] , inseamna ca mai bine te rezumi la mana pots [ nu de alta, dar decat sa mori incercand sa faci full mana de la 0 , doar pt ca ti`e lene sau nu ai ocazia sa dai intre spells , mai bine folosesti pots ]

Virus eu mana luata dintr-un mana pot ti-o ard in 10-15 secunde, si considerand ca are reuse time 2 minute nu cred ca poti sa folosesti doar pots.

Life tap se spameaza cand ai hots pe tine. Un lock care foloseste life tap + mana pots = more dps decat un lock care foloseste doar life tap. Problema e ca mai ai nevoie si de healing pots cateodata.

Link to comment

ce intreaba el.. ce raspunzi tu.. de pe ce planeta ai venit ma Phyxyon?!

citeste mai bine mesajul meu . Problema a fost ca s-a put quote aiurea . Replyu meu a fost pt 2 insi . Pt ReneGade si mamutu . Dar sa pus quote aiurea la mijloc in loc sa fie sus nush dc .

Link to comment

Virus eu mana luata dintr-un mana pot ti-o ard in 10-15 secunde, si considerand ca are reuse time 2 minute nu cred ca poti sa folosesti doar pots.

Life tap se spameaza cand ai hots pe tine. Un lock care foloseste life tap + mana pots = more dps decat un lock care foloseste doar life tap. Problema e ca mai ai nevoie si de healing pots cateodata.

Da ... recunosc , am gresit cu mana pots. Imi retrag afirmatiile

Link to comment

depinde la ce level al progresului esti . In MH/BT cel mai bun e Staff - Zhar'doom Greatstaff of the Devourer . in Sunwell Plateau cel mai bun e comb MH+OH vezi Sunflare si Heart of the Pit - KJ si Brutallus . In SSC/TK MH+OH . Oricum poti sa iti iei cel mai bine S3 staff e destul de bun si il poti tine pana iti iei Zharu .

Cam naspa te-ai dus ai strans cam degeaba Haste , sincer sa fiu ca mage ca si lock te duci pe haste cand treci de 25% crit si 1300 spell dmg . De la 1300 spell dmg cel putin pt shadow destro warlocks 1 spell haste point = 1 spell dmg point si balanta tinde se incline pt haste cand spell dmg creste si mai sus . As zice sa schimbi itemele deocamdata si sa iti iei crit . cu 15% crit frate nu faci nimic . Si yo in midSSC cu affliction aveam 18% ....

lol . daca erai putin atent si tineai mouseul peste crit vedeai cat este la fire :)

Link to comment

ce-ati batut??vedeti ca naj'entus e super usor, puneti wound poison aim shot mortal strike etc sau tot ce-aveti cu -healing si o sa aveti timp destul sa va dati heal la scut, si sa il bateti in enrage..supremus trebuie doar sa stati in viata ca la 15min care e enrage timeru lui puteti sa il bateti lejer de 2 ori..shade of akama = free loot si teron e un picutz mai greu dar daca invata toti tactica e lejer si el...

Link to comment

1st run in BT . yey

Same. Naj'entus + Supremus down, dar cum nu se astepta nimeni la BT nu stia nimeni in afara de vreo 2-3 tactica la akama, si nici aia prea bine. Called raid dupa 2 wipes. I GOT OUTROLLED ON THE FUCKING CASTER RING AAAAAAAAAAA

Unofficial WotlK talent info:

http://wotlk.wikidot.com/spells-talents-professions

Ladies and gentlemen, i give you the new #1 warlock talent dps raid build (daca nu schimba nimic ofc):

http://war-tools.darlinganime.com/index.ph...500505021502d1m

Keyword is FIREEEE

EDIT: hmm... interesting discussion

http://wowmb.net/forums/showthread.php?t=25863

Ce parere aveti? Overall dmg sau DPS?

Link to comment

ce-ati batut??vedeti ca naj'entus e super usor, puneti wound poison aim shot mortal strike etc sau tot ce-aveti cu -healing si o sa aveti timp destul sa va dati heal la scut, si sa il bateti in enrage..supremus trebuie doar sa stati in viata ca la 15min care e enrage timeru lui puteti sa il bateti lejer de 2 ori..shade of akama = free loot si teron e un picutz mai greu dar daca invata toti tactica e lejer si el...

Supremus + akama xD

Link to comment

ati patit si voi? blind nu mai tine 10 sec ci se intrerupe undeva pe la 5 sec. mi s-a intamplat azi de vreo 3 ori :( si nu aveam deadly poison sau rupture/garrote pe target:( ma refer in pvp ca pe mobi nu am patit asta.Sa completez prin a spune ca eram in duel si cel cu care ma duelam nu avea trinket de pvp sau alt mijloc de scapa de blind.

Link to comment

Salutare la tuturor.

Am inceput sa joc si eu wow pe oficial de vreo 2 luni si am un rogue de lvl 51. Pt lvl acesta ce imbunatatiri pot face, sa schimb buildul, alte iteme sau ce altceva sa faca ca sa fie mai bun.

In rest totul e super. Si daca aveti careva vre-un caracter pe Kor'gall la HO puteti sa imi dati un /w orincad

Pt lvl-ul asta unde e mai indicat sa mai cresc???

Datimi o idee cum sa produc gold, inafara de AH, care este chiar profitabil gandindu-ne ca, cam orice green item =1g.

Multumesc anticipat

Sorry era sa uit sa pun armory, ca fara nu ma crede nimenihttp://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...l&n=Shadozz

Link to comment

La levelul tau eu am facut questurile din Un'Goro, sincer mai toate sunt de grind is destul de simple, mie mi-au placut mult. Faci lejer zic eu vreo 3 levele din questurile de p-acolo, dupa du-te in Winterspring... si acolo e chiar tare, apoi Silithus dar trage tare de winterspring si ungoro ca silithus e cam scarboasa zona.Iar de bani... vad ca ai skin, baga stack-urile de leather la AH ca se vand bine de obicei. In rest, questuri si... parerea mea e sa lasi enchanting-ul mai moale c-o sa tanjesti dupa mountul de 100% speed :P iar daca la lvl 60 n-ai bani de el, stai calm ca pana la lvl 63 maxim o sa ai din questurile din Hellfire + c-o sa-ti permiti la levelul ala sa faci destule instante singur pt mats de disenchant.

Link to comment

parerea mea e sa lasi enchanting-ul mai moale c-o sa tanjesti dupa mountul de 100% speed

are skinning, face bani din el

+ enchanting e chiar profitabil daca-l creste pana la 250 momentan ca sa poata sa dea d/e la itemele de lvl 55-60 (mats din ele se vand pe MEGA gold)

Link to comment

ms healthpack ^^, l-am omorat de 2 ori pana acum, data trecuta a fost 1 shot :D, din pacate am fost MT la ambele killuri :(. Ai zis de armor penetration, deja am reusit sa fac 2 gear-uri de PvE, fury si arms. Arms am cam 1250 Armor Penetration, ce se considera a fi capped, cu proc de Executioner fac ~2100. Din pacate mai mult stau protection decat dps...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...