Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest metamorf

Server WoW TBC 2.4.X

Deschis 29/06/08

Rate:Fun Svr

80% Spells Functioneaza(probabil mai mult nu am probat tot va las pe voi si imi puteti spune)

La Zi Cu Updateurile

Fara Wipe(cu siguranta)

Vendorii merg !!!!!

Se Cauta Gamemaster,Moderator

http://89.40.120.170 -pagina

pt contact cu adminul ciontescu_boy

eu sunt gm pe serverul asta si pot spune ca e fara lag !!!!(28 latency) !!! serverul merge foarte bine nu are blocari sau inchideri !!!! careodata restart ca se lucreaza la o chestie in rest merge foarte bine EnJoy

Set Realmlist 89.40.120.170

http://89.40.120.170-pagina !!!! si pe serverul asta sunt gm prietenosi , daca e ceva te vor ajuta , daca esti printre primii primesti iteme si lvl bonus .... ( am uitat sa zic asta prima data srry ) arenele merg , questurile merg ENjoY intra si convingete vrem sa strangem o comunitate numeroasa !!!!

;);) :dance:

Link to comment

eu din proprie experienta iti zic sa-ti iei profesie de facut bani ca itemele le schimbi repede...eu am facut prostia de a invata skining/leatherworking pe hunter, mi-am facut setul, si dupa scurt timp l-am inlocuit ..fa-ti herbalism/alchemy sau mining/jewelcrafting ca iteme de healing se gasesc destule mai ales cu noul badge vendor...sau pastrezi tailoring si il faci cu ceva de facut bani (mining/herbalism) dar tot e cam inutila profesia pentru ca un set de healing din alea 2 este BoE si ti-l poate face cineva iar al doilea de 3 bucati n-are stamina deloc si din ssc/tk incolo o sa ai nevoie si de stamina...

Link to comment

care ma baga si pe mn intr-o ghilda de cu multi romani care face end game raiding :)) ca social ca sunt cam plictisit de raiding sincer dupa 8 luni hardcore si sunwell mi se pare o umplutura din ce am apucat sa vad pana la muru .

Nu stiu ce Sunwell ai facut tu pana la Muru de ti se pare de umplutura (avand in vedere progresul guildei in care esti), eu cred ca ai postat ca nu aveai ce face sau ai vazut Sunwell din ceva excursie in care te-a luat vreun guild in cel mai bun caz.

Cam toata lumea care face end game raiding e de acord ca Sunwell e cea mai bine realizata instanta in TBC, dificultatea instantei e destul de aproape de Naxx din contentul vechi.

Link to comment

' date='Jun 9 2008, 17:36' post='2832859']

Nu stiu ce Sunwell ai facut tu pana la Muru de ti se pare de umplutura (avand in vedere progresul guildei in care esti), eu cred ca ai postat ca nu aveai ce face sau ai vazut Sunwell din ceva excursie in care te-a luat vreun guild in cel mai bun caz.

Cam toata lumea care face end game raiding e de acord ca Sunwell e cea mai bine realizata instanta in TBC, dificultatea instantei e destul de aproape de Naxx din contentul vechi.

Am fost membru o scurta perioada intr-o ghilda care lucra pe Muru pe Burning Legion apoi m-am decis sa ma intorc la vechea mea ghilda ca social ca numai aveam chef sa fac raiding . Nu stiu de ce insa sunwell nu ma atras asa de mult ca MH si BT sau SSC . Sincer mi-a placat ideea cu MH , daca se puteau face mai multe instante cu ideea asta era si mai bine , se vede ca vor sa faca la lvl 80 Stratholme in CoT ca un reminder* . BT chiar daca nu erau asa de grele unele encounteruri aveau cite un element amuzant - supremus kite , mother atraction , terron ghosts :) in sunwell e prea mult ,din punctul meu de vedere , bazat pe perfectiune . Iti moare un om , iti lipseste putin dps deja e destul de aiurea . Faci o greseala la un encounter numai ai ce face , nu e loc de greseli deloc . Si faza ca a fost lansat sunwell putin cam devreme de vara , si multi aleg sa faca o pauza acum .

Mi s-a parut mai atractiv Illidan decat KJ . Nu stiu poate ca si dupa aproape 1 an de raiding a venit momentu de o pauza . Nu am vazut Twins si KJ insa la ce am asistat pana acum nu am gasit acel element de fun . Cum era in TK bombs la solarian , core la Vashj , orbs la Void :))

Link to comment
Guest Quartz

poate s-a mai pus intrebare asta insa vreau sa stiu si io un lucru

formula de calcul la rupture e : 5pt = Attack Power * 0.24 + 1000

intrebarea mea este : ap este cel pe care il ai in momentu in care dai rupture adica daca ai up 2x mongoose + trinket mgt ... se i-a in considerare ap de atunci pe toata durata bleed sau daca ap scade si dmg scade ? sau mai exact cum se calculeaza ?

Link to comment

Am fost membru o scurta perioada intr-o ghilda care lucra pe Muru pe Burning Legion apoi m-am decis sa ma intorc la vechea mea ghilda ca social ca numai aveam chef sa fac raiding . Nu stiu de ce insa sunwell nu ma atras asa de mult ca MH si BT sau SSC . Sincer mi-a placat ideea cu MH , daca se puteau face mai multe instante cu ideea asta era si mai bine

S-a facut Old Hillsbrad si Black Morass...

BT chiar daca nu erau asa de grele unele encounteruri aveau cite un element amuzant - supremus kite , mother atraction , terron ghosts :) in sunwell e prea mult ,din punctul meu de vedere , bazat pe perfectiune . Iti moare un om , iti lipseste putin dps deja e destul de aiurea . Faci o greseala la un encounter numai ai ce face , nu e loc de greseli deloc . Si faza ca a fost lansat sunwell putin cam devreme de vara , si multi aleg sa faca o pauza acum .

Asa ar tb sa fie un high end raid. Moare cineva e totul gata. Supremus Kite e de tot rasul(adik serios daca nu stai pe loc nu te poate prinde...),Fatal Attraction e irelevant daca nu pica in mijlocu la raid de 5 ori si eu omor fantomle la Teron in 10 yards.

Eu nu stiu la voi dar la noi era un slack in black temple de mama focului. CL meu efectiv era panarama(el in full t6,skull of gul'dan, tot si il bateam la dps fara probleme. Ca sa nu zic ca el avea ca profesie herbalism...) si 90% din encounteruri erau o gluma(Shade of Akama si Supremus sunt mai usori decat Gruul)...cu asemenea encounters normal ca nu a venit niciodata curatenie in guilzi si de acea e acuma toata povestea.

Mi s-a parut mai atractiv Illidan decat KJ . Nu stiu poate ca si dupa aproape 1 an de raiding a venit momentu de o pauza . Nu am vazut Twins si KJ insa la ce am asistat pana acum nu am gasit acel element de fun . Cum era in TK bombs la solarian , core la Vashj , orbs la Void :))

Cum era fun core la Vashj eu nu stiu...sau orbs la void? Adik arunca la cine tb/ run away. E mult mai fun SWP decat BT/MH atata doar ca tb sa mai si muncesti si pe multi nu ii atrage. E adevarat ca majoritatea guilzilor tb sa recruteze acuma pe rupte dar e din cauza ca 90% din cei care au plecat vroiau easymode farmining si cand a venit greulul si-au luat talpasita. Am avut si eu caz din acesta in fosta guilda, dar n-are rost sa mai povestesc

Link to comment

sa mori tu ...

baga armory link si demonstreaza`mi ca am gresit cand am zis ca nu ai treaba cu end-game.

1440 AP / 27% crit unbuffed. Kara + pvp + badges gear ...

Am mai mult AP si crit pe alt [ care mai e si arms pvp specd ]

sunwell deja nu mai e instanta de casuali.acolo daca esti skilled intri si bati, daca nu ramai la farmat bt/mh si astepti wotlk...swp a fost facut in special ptr hardcore raiderii care nu mai aveau content de 'kil-arit' si se gandeau sa renunte...

Exactly my words. Sunwell , la fel ca Archimonde si Kael face diferenta dintre casuali si raideri ... Multe guilde sar peste Vashj/Kael si in MH nici nu incearca Archi , doar pentru ca este greu si "nu se merita lootul" pentru efortul care trebuie depus ... de`aia multe guilde care s`au format dupa 2.4 au bagat direct MH si BT cu gear din kara si badges [ god bless badges gear ... ]

Link to comment

S-a facut Old Hillsbrad si Black Morass...

Asa ar tb sa fie un high end raid. Moare cineva e totul gata. Supremus Kite e de tot rasul(adik serios daca nu stai pe loc nu te poate prinde...),Fatal Attraction e irelevant daca nu pica in mijlocu la raid de 5 ori si eu omor fantomle la Teron in 10 yards.

Eu nu stiu la voi dar la noi era un slack in black temple de mama focului. CL meu efectiv era panarama(el in full t6,skull of gul'dan, tot si il bateam la dps fara probleme. Ca sa nu zic ca el avea ca profesie herbalism...) si 90% din encounteruri erau o gluma(Shade of Akama si Supremus sunt mai usori decat Gruul)...cu asemenea encounters normal ca nu a venit niciodata curatenie in guilzi si de acea e acuma toata povestea.

Cum era fun core la Vashj eu nu stiu...sau orbs la void? Adik arunca la cine tb/ run away. E mult mai fun SWP decat BT/MH atata doar ca tb sa mai si muncesti si pe multi nu ii atrage. E adevarat ca majoritatea guilzilor tb sa recruteze acuma pe rupte dar e din cauza ca 90% din cei care au plecat vroiau easymode farmining si cand a venit greulul si-au luat talpasita. Am avut si eu caz din acesta in fosta guilda, dar n-are rost sa mai povestesc

Aici ne deosebim noi . Fiind dps nu am vrut niciodata sa slackez ci sa fiu #1 in dps . Macar 4 ore alea cat faci raid sa fii serios si apoi poti sa faci tot ce vrei .

Ce exemple am da yo nu au fost ca erau un lucru greu . Ci un lucru total banal dar de la care mureau destui de multi uneori rideam de muream cand in vedeam .

Nu stiu la ce nivel de PVE sincer sa fiu esti tu insa avem puncte de vedere foarte mult diferite . Ti se pare daca un encounter e foarte dificil e interesant? Pai asa putea sa puna spre exemplu 3 sau 4 infernali la illidan sa vezi ce fel era , sau multe alte exemple insa yo cautam cite un element de fun in fiecare raid . Ca doar nu fac raiduri pentru iteme ci sa-mi pierd timpu si sa ma distrez .

Faza cu hardcore . Hai sa fimi seriosi . Daca ai skill poti face contentu si cu 4 zile pe saptamana . Nu trebuie sa fii hardcore cu 6 sau 7 . Chiar si cu nivelul de dificultate a sunwelului ma indoiesc ca e facut sa fie necesare 7 zile din 7 raiduri . Si sincer din punctul meu de vedere cele mai grele encounteruri vor fi cele care te vor pune pe tine sa-ti folosesti creierui ca un individ si nu ca un group . E usor sa urmaresti niste intructiuni si sa fac ca ceilalti , insa e mai greu sa te individualizezi si lucrezi de unul singur . Sa zicem archimonde cu mai multe fires si bursts si putin mai mult randomness sa vezi ce "misto" era .

With CoT: Culling of Stratholme, the developpers are trying to stay as close as possible from the Warcraft 3 storyline without just recreating the mission in the original game. The whole gameplay have to be changed to make it exciting in a MMO. The Infinite Dragonflight storyline will also be continued here.

Link to comment

In momentul in care Sunwell va fi pe farm probabil ca vom face contentul in 2 zile pe saptamana, 3 maxim daca o sa mai mergem in MH.

Dar nu asta e ceea ce conteaza , WoW e un joc care se adreseaza la o gama foarte larga de jucatori, o parte din acestia sunt cei pentru care conteaza sa fie sau sa incerce sa fie cei mai buni (world/alliance/horde/server sau ce top vrei) iar pentru cei care gandesc asa BT/MH a fost o dezamagire, cel putin acum cand au vazut Sunwellul si au vazut cat de bine poate fi balansata o lupta.

Mie personal MH mi-a placut doar in primele 2 saptamani, pentru ca nu mai trebuia sa mergem in SSC/TK si era ceva total diferit, dupa asta deja a devenit o instanta in care mergeam pentru ca avea nevoie guildul de mine, Rage-Anetheron-Kaz sunt mai usori decat multi din SsC/TK, practic mai greu era sa omoram waves decat bossul (asta inainte de nerf la waves acum chiar nu mai e nici o problema).

BT la timpul lui era cea mai grea instanta in joc si nu cred ca am stat la vreun boss mai mult de 3 zile sa il omoram inclusiv Illidan ceea ce pentru ce se presupunea a fi contentul cel mai greu din joc a fost o dezamagire comparativ cu Naxx unde erau bossi la care se statea cate o luna si nu se putea trece de ei chestie la care se adauga faptul ca nu au mentinut ideea de la Atiesh la legendaries, e nasol sa mergi 8 luni in fiecare saptamana si sa ai 2 warglaives si guilde care il omoara de 2 luni sa ia 4 legendaries.

Sunwell a venit cam tarziu si se adreseaza doar celor care se considera jucatori buni, care fac parte din guildele de top, prin guild de top inteleg un guild care termina tot contentul actual inainte ca noul content sa apara.

Pentru nivelul de gear cu care se intra in SW luptele sunt chiar dificile, trebuie ca toti din raid sa fie capabili sa gandeasca singuri si sa lucreze ca o echipa. Poate asta nu se vede la primii bossi, pentru ca dupa parerea mea primii 3 sunt doar incalzirea, Kalecgos reprezinta un check de coordonare, daca coordonarea jucatorilor e buna nu ar trebui sa fie probleme, Brutallus e un dps check - daca nu ai gearul necesar nu o sa il faci pur si simplu, Felmyst e un fel de retard check, sa vezi cine e capabil sa reactioneze dupa care vin Twins care e un check pentru healers, daca ai healeri slabi nu o sa treci de ei.

Dupa care se ajunge la M'uru care e cea mai completa lupta de pana acum, fiecare greseala de obicei e un wipe si e un check cam pentru toate clasele, sper sa il omoram sa ajungem la KJ, din filmele care le-am vazut va fi si mai greu si lupta pare a fi super facuta.

Link to comment

Eu sunt la nivel de Twins in sunwell. Nu e ca nu am gearul/skillu sa le bat, problema e mai mult de ppl online(citeste: resto shamani).

Phyxyon, ce nu mi-a placut la Hyjal/BT era ca incuraja slack. In fosta mea g, care s-a disbanded, dupa ce l-am omorat pe Illidan se credeau astia zei in PvE. Am incercat cativa,cei care eram mai buni, luni intregi sa ii aducem pe pamant, ca sunwell o sa fie greu, ca tb sa facem un dkp system care sa favorizeze progresu nu farmul(la noi pt o saptamana de wipe in sunwell luai 1.5dkp pt shade of akama luai 2-4 depinzand de drops), am incercat sa ii convingem sa treaca pe LW/enchanting sau mkr sa abandoneze gathering progressions, sa foloseasca toata lumea mana pots/haste pots in timpul raidului.Totul pe degeaba. Cand a venit Sunwell -->mass quiting, gdisband.

In plus, cum au adaugat ei bossi de genul: Rage Winterchill, Kaz'rogal, Supremus, Shade of Akama(inainte de fix nu era nevoie sa omori nici un add...20 de secunde fight), Mother dupa nerf/fix pe care ii poti face mai usor decat pe bossi de la inceput e o gluma.

Singurul defect al sunwellului e ca a venit mult prea tarziu.

Link to comment

Hai sa-mi dau si eu cu parerea. Din pacate eu n-am stat prea mult prin SSC/TK, adik sa fie maxim 2-3 saptamani, dar Kael mi s-a parut si inca mi se pare cel mai complet fight din joc, nu vorbesc de ultimii 3 din SWP pt k n-am vazut filmulete, etc. SWP e intr-un fel tras de par, asa cum zicea si Phyxyon, si mie mi se pare putin cam booring, dar asta e, au trebuit sa scoata ceva inainte de Wotlk pt k altfel toti se duceau la AoC, sau la cine stie ce MMO. Cand ma duc in MH ca dps e o plictiseala, in alea 2-3 ore cat stam acolo mor de plictiseala, doar la Archimonde sa zic k e putin mai incitant. Iar BT e banal, singurul encounter care ne pune probleme e Teron, pt k mai cad retarzi la ghosts care nu stiu ce sa faca si pana le explici trece ceva timp. Ca nota personala m-am simtit mult mai bine cand l-am omorat pe Kael decat pe Illidan. Nush dk Illidan a suferit vreun nerf de la release, dar e easy mode, de obicei sunt MT la el, nu folosesc nici un trap si n-am nici o treaba cand isi da enrage. Sper in Wotlk sa introduca niste raiduri mult mai fun, nu doar fighturi spank & tank, dar asta va depinde doar de ei.

Link to comment

Exactly my words. Sunwell , la fel ca Archimonde si Kael face diferenta dintre casuali si raideri ... Multe guilde sar peste Vashj/Kael si in MH nici nu incearca Archi , doar pentru ca este greu si "nu se merita lootul" pentru efortul care trebuie depus ... de`aia multe guilde care s`au format dupa 2.4 au bagat direct MH si BT cu gear din kara si badges [ god bless badges gear ... ]

Achimonde nu se compara cu Kael, e diferenta de la cer la pamant, loot-ul merita din plin, are un table consistent sa zic asa: 2h pt MS war, 1h pt caster, shield pt ele shaman, staff pt healer, T6 head etc.

Link to comment

Achimonde nu se compara cu Kael, e diferenta de la cer la pamant, loot-ul merita din plin, are un table consistent sa zic asa: 2h pt MS war, 1h pt caster, shield pt ele shaman, staff pt healer, T6 head etc.

tbh archimonde mi se pare mai usor decat kael

ah well, o sa vad in curand... azgalor down today

Link to comment

Achimonde nu se compara cu Kael, e diferenta de la cer la pamant, loot-ul merita din plin, are un table consistent sa zic asa: 2h pt MS war, 1h pt caster, shield pt ele shaman, staff pt healer, T6 head etc.

ma refer ca dificultate / gear level. Oricum .. ideea e ca sunt niste encounters grele si e nevoie de executie aproape perfecta

tbh archimonde mi se pare mai usor decat kael

ah well, o sa vad in curand... azgalor down today

nu e :) Mai ales acum ca l`au buffat .. fires pot targeta melee si schimba target random ... nu mai urmaresc pe cineva si nu mai pot fi kitate prea drept. Gz pt azgalor

Link to comment

Stie cineva cat defense trebuie pentru a tanka in Karazhan ? 490+ ?

Si ceva iteme recomandate ? :>

L.E. fara Redoubt si Holy Shield :)

nabu :))) nici numai stiam cum sa ies din uldaman cu boostu tau:))) doamne ce am urat instanta aia .

Faza cu MH . Bossi nu sunt grei insa waveurile te pun in dificultate uneori sau macar la inceput . Asta e MH bro . E diferit nu e trash mobs + Boss fight ca la celelalte instante . Ci doar boss fight cu waves care sunt de la inceput si multi nu inteleg asta . Spre exemple in BT faci clear trash , wipe boss te duci din nou doar la boss fara trash. In MH faci wipe boss trebuie sa faci waves din nou ca si cand ai fi linked co boss fight .

Nu stiu sincer insa in BT mi-a placut mai mult si environment . Sunwell e prea mult element de BE , prea multe culori stridente nu stiu mi se pare putin cam obositor , ideea de citadela mi-ar fi placut mai mult ca in KZ sau BT . Abia astept Naxxu , Azjol-Nerub , si Icecrown Glacier in WotLK .

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...