Jump to content
S16Laurentiu

MuOnline S15

Recommended Posts

Salut,

Proiect server de MuOnline Season 15 part 1-3 IGCN files, dedicat comunitati LinkMania.

Experienta: am configurat deja un server S15 100% funcțional, event-uri, sport-uri, item drop, PVM si PVP 32000 max stat points.

Am nevoie de ajutor in gestionarea jucatori-lor in joc\forum\discord, persoane capabile sa fie impartiale cand vine vorba de aplicarea regulamentului stabilit.

Avand in vedere ca server-ul va fi dedicat comunitati LinkMania si totodata sunt constient ca nu pot multumi pe toata lumea propunerea mea este urmatoarea.
Sa dezbatem toate setarile in prealabil pe forum, si sa supune la vot urmatoarele:

1. XP(Experience): x50 - x500 - x5000
      va rog sa tineti cont ca la xp x50 va trebui sa jucati aproximativ 4-6 luni ca sa ajunge-ti la Full Stats si Max Lvl 1200 !

2. Items Value: Excelent Items - Small Ancient Items - Socket items - Ancient Items (Ruud Items) ?
     tineti cont ca nu mai suntem la versiunea 97d unde un Excelent Item avea o anumita valuare.
     cred ca doriti cu toti sa jucati cu iteme Ancient(Ruud), propun ca iteme-le excelent sa nu aibe valuare in joc

3. Jewels: gratis cu zen la NPC sau drop din monstri ?
    pentru a crafta(face) un item Ancient SilverHart +15(ultimul set ancient) avem nevoie de minim 185Bles + 185Soul + 24Life + 20Chaos + 5Creation
    am calculat doar un singur item, asta daca nu da fail cand incerci sa il faci +11 pentru upgrade, iar set-ul are 4 Iteme, total Set= 740Bles +740Soul + 96Life + 80Chaos + 20Creation
    nu cred ca are rost sa mai mentionez ca si pentru Weapons si Wings trebuie jwl's.
    daca vrei sa va concentrati pe resets si lvl punem jwl's la NPC, daca le punem la NPC va fortati sa stati fiecare cu 5-10 cont-uri conectate sa farmeze jwl's
    nu propun sa punem toate jwl's la NPC, ex Harmony\Creation le lasam la monster drop si acelea vor fi folosite ca moneda de schimb.

4. Reward pentru Reset si Grand Reset se vor stabili dupa nivelul de XP
     xp mic, reward mai mare, xp mare reward mai mic

5. WebShop cu Wings of Conqueror, Wings of Power, Pentagrams si Ertels(nimic altceva !)
   pe care sa le cumparati cu creditele primite la Reset si Grand Reset, sau jucam fara ele ca aripile nu se pot face iar un Errtel Rank 5 Lvl 10 nu cred ca a vazut\auzit nimeni sa fi facut cineva in joc.

6. xShop items, am sa revin intr-un urmator post cu o lista pe care o sa dezbatem, nu vor fi Set Items sau Weapons, for fi Seals, Buffs, Pets, Rare Jwl's (Kondar, Kundun, Luck ....)

7. Ruud drop\reward, pentru a face Seturile ancient va fi nevoie de mult ruud iar propunerea mea este ca toate eventurile din ES sa aibe ca reward Ruud, inclusiv Nixie Boss, Swamp Boss, Elite Monsters(Abys si Canyon)

8. Boss Monster kill: De unul singur(am full stats un set cat de cat ma duc si bat Boss-ul) sau Minimum 2-3 party pentru Boss kill ?

9. Pentru AHS, Wings lvl 4 si seed-uri o sa aveti nevoie de multe iteme Small Ancient, propunerea mea este ca Kundun-ul din Kalima 7 sa aibe in drop small ancient si un respwan time mic ca sa puteti farma.

X. Daca se accepta acest proiect vom discuta si celelalte aspecte ale jocului, Goblin Rate, Moss reward, WC system s.a.m.d.

Toate cele de mai sus sunt porpuneri, nu este nimic stabilit sau batut in cuie, discutam si dedicem impreuna.

Doresc ca in maxim 3 luni sa avem un CS competitiv.

Regulile de ordine si comportament se vor stabili impreuna cu administratori comunitati LinkMania !

Daca acest proiect prezinta interes pentru comunitate si va fi aprobat de către un Manager al Comunității LinkMania server-ul poate fi gata in minim 10 zile !

Cu respect,
Laurentiu

Edited by S15Laurentiu
Link to comment
Share on other sites

In trecut a mai fost unu cu un server 100% gata si cand l-a lansat nu a stat nici 2 minute on 🙂

 

No offence, dar fii sigur ca ai un server 100% gata inainte sa te faci de ras

Link to comment
Share on other sites

Salut,

6 hours ago, cRs said:

In trecut a mai fost unu cu un server 100% gata si cand l-a lansat nu a stat nici 2 minute on 🙂

 

No offence, dar fii sigur ca ai un server 100% gata inainte sa te faci de ras

Nu am scris ca am un server 100% gata pentru comunitatea LinkMania,
Am scris ca am configurat deja un server, nu am dat numele pentru ca nu acesta este scopul acestui post.
Scopul acestui topic este de a crea un server(doua sau chiar trei) dedicat pentru comunitatea LinkMania nu de a face reclama la altceva.
Inteleg scepticismul ,daca doresti sa te convingi, pot trimite un link de download in privat.

 

5 hours ago, morf said:

Salut,

In acest moment este prematur sa vorbim de o noua colaborare.

Suntem deja in discutii de aprox 2 luni cu cineva care doreste sa aduca Season 15 pe LinkMania.

 

Mersi.

Am observat ca sunt si alte topic-uri deschise pe acest subiect, nu am vazut interes si de aceia am venit cu aceasta propunere.
Stiu ca aveti foarte multa experienta cu serverele de MuOnline detaliile legate de management si administrare sunt cunoscute si probabil au fost dezbatu-te de foarte multe ori in trecut.
2 Luni de discuti este foarte mult, intr-o colaborare trebuie sa existe compromisuri din ambele parti ca sa functioneze. probabil exista retineri dintr-o parte sau alta.
MuOnline nu este un topic nou detaliile sunt stiute foarte bine, cinele nu le stie nu are ce cauta in managementul un astfel de proiect.

Eu mi-am facut intentia publica pentru a nu a fi acuzat in prealabil de favoritism\nepotism sau mai stiu eu ce altceva.

Daca se doreste afilierea\colaborarea cu un server de MuOnline S15 sunt dispus sa discut mai departe pe orice tema legata de acest subiect.

In caz ca nu se mai doreste acest lucru va rog sa stergeti acest topic.

Cu respect.

 

Link to comment
Share on other sites

La 22.07.2020 la 8:25, cRs a spus:

In trecut a mai fost unu cu un server 100% gata si cand l-a lansat nu a stat nici 2 minute on 🙂

 

No offence, dar fii sigur ca ai un server 100% gata inainte sa te faci de ras

baaa zzz da chiar .. unde e sez ala ? 😞

putin concediu si eu si a disparut serv... pfuaaii

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Au trecut 4 luni de cand sunteti in discuti si nu exista un beta\test, presupun ca acel proiect a fost anulat.

@morf Rog un modelator sa trateze cu seriozitate propunerea mea.

Dupa cum am mentionat in primul post detin server S15 pregatit pentru deschidere(beta test).
In curand IGCN va lansa Season 16 cu noul caracter Gun Crusher si voi face update fara reset db

Cu respect,

Edited by S15Laurentiu
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, morf said:

Salut,

Discutam intern propunerea ta & revenim cu un raspuns, aici sau pe PM.

Btw, sper sa nu te confund, nu ai mai avut in trecut inca alte 2 proiecte aici pe Link ? (Season 8 & 12).

Mersi.

Salut,

Nu am mai avut nici-un alt proiect pe Link, acesta ar fi primul.

Istoric:
Precum toti cei pasionati de MuOnline primul contact cu acest joc a fost pe Link, cred ca a trecut mai mult de 18 ani.
Intre timp am fost alaturi de comunitatea LinkMania in postura de jucator, pe S8 ,S12 si S14.
Dupa ultima experienta(esec total, parerea proprie) avuta pe S14,
Impreuna cu alte doua persoane pasionate de MuOnline am decis sa deschidem propriul server.
Avand la baza urmtoarele:
1. respect pentru jucatori
2. impartiali fata de jucatori, cine greseste este pedepsit conform regulilor(indiferent de rank sau grad de rudenie)
3. calitatea serveru-lui la nivelul celor din xtremetop100, testand gameplay-ul de pe fiecare server din top 20.

Din pacate am fost singurul cu experenta tehnica si am lucrat peste 4 luni la configurarea server-ului/site.
Colaborarea a durat doar cateva luni si a trebuit sa incetam colaboralea amical.

@morfAstept decizia voastra.

Cu respect.

Edited by S15Laurentiu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...