Jump to content
Ok31

Server Nou MuOnline

Recommended Posts

Salutare!!! 

De 3 luni încerc sa deschid un proiect nou și acela este un nou server de Mu pe care mi-aș dori foarte mult sa îl aduc pe LinkMania. M-am gândit sa cumpăr de la IGCN seazon 15 episode 3 dar bine înțeles voi avea nevoie și de mult ajutor. Momentan sunt doar 2 băieți voi mai avea nevoie de încă 2 băieți care sa ma ajute sa configurez serverul. Îmi doresc ca în 2 luni după o munca intensa sa fie gata. Este foarte mult de munca la el pentru ca trebuie sa fie perfect voi avea în premiera în jur de 200 de playeri. 

Mai multe detalii o sa va ofer la momentul oportun. 

Deci ce spuneți?? Cine are puțin timp?

Link to comment
Share on other sites

Acum 13 ore, Ok31 a spus:

Salutare!!! 

De 3 luni încerc sa deschid un proiect nou și acela este un nou server de Mu pe care mi-aș dori foarte mult sa îl aduc pe LinkMania. M-am gândit sa cumpăr de la IGCN seazon 15 episode 3 dar bine înțeles voi avea nevoie și de mult ajutor. Momentan sunt doar 2 băieți voi mai avea nevoie de încă 2 băieți care sa ma ajute sa configurez serverul. Îmi doresc ca în 2 luni după o munca intensa sa fie gata. Este foarte mult de munca la el pentru ca trebuie sa fie perfect voi avea în premiera în jur de 200 de playeri. 

Mai multe detalii o sa va ofer la momentul oportun. 

Deci ce spuneți?? Cine are puțin timp?

Mai e deja un proiect in desfasurare cu acelasi sezon

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ok31 said:

Salutare!!! 

De 3 luni încerc sa deschid un proiect nou și acela este un nou server de Mu pe care mi-aș dori foarte mult sa îl aduc pe LinkMania. M-am gândit sa cumpăr de la IGCN seazon 15 episode 3 dar bine înțeles voi avea nevoie și de mult ajutor. Momentan sunt doar 2 băieți voi mai avea nevoie de încă 2 băieți care sa ma ajute sa configurez serverul. Îmi doresc ca în 2 luni după o munca intensa sa fie gata. Este foarte mult de munca la el pentru ca trebuie sa fie perfect voi avea în premiera în jur de 200 de playeri. 

Mai multe detalii o sa va ofer la momentul oportun. 

Deci ce spuneți?? Cine are puțin timp?

fete nu primesti? doar baieti?

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa cred !!!!!!!!!!

Nu stiu daca te confund sau nu dar tu esti baiatul care a ajutat la dezvoltarea fostului meu server preferat !!!!!!!

Iti multumesc ca te-ai gandit sa faci acest lucru !!!

Link to comment
Share on other sites

Suna bine insa nu are rost sa faceti 2 servere pe acelasi sezon :)) mai bine va uniti capetele si faceti un singur server cat mai bine configurat

Link to comment
Share on other sites

Nu știu cât de avantajos ar fi pentru mine pentru ca am cumpărat deja file-urile de la IGCN și dedicatul.. Nu prea mai pot sa o mai dau înapoi pentru ca deja am investit ceva bănuți... 

Edited by Ok31
Link to comment
Share on other sites

Acum 20 ore, Ok31 a spus:

Încă am nevoie de ajutor 😄 deci aștept PM cu persoane care știu sa programeze 😄

Sper ca nu încalc regulile comunității. Fiecare programator care ma va ajuta cu siguranță va beneficia de un "reward", ne înțelegem cumva 😄 În cazul în care nu voi primi un răspuns astăzi o sa rog persoana care se ocupa de aceasta secțiune sa inchida topic-ul.

Mulțumesc! 

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Am vazut ca abia te-ai inregistrat aici pe linkmania dar zici ca lucrezi de 3 luni la server.

Poti sa ne dai mai multe detalii ? Fie aici fie in mesaj privat catre unul din manageri ?

Relevante ar fi: cine esti si de ce vrei pe linkmania? in ce stadiu e proiectul tau ? ce asteptari ai de la noi ?

Nu o lua in nume de rau dar momentan avem doar cuvantul unui om pe care abia l-am cunoscut care zice ca are server.

Link to comment
Share on other sites

Cu siguranță Just voi lua legătura cu tine și voi oferii toate detaliile necesare. 

Cât despre tine domnule Ureqqe nu îți înțeleg foarte bine comentariul asupra acestui topic. 

Sunt un simplu om care își dorește sa aducă un server pe Comunitatea Link Mania am învățat sa joc MuOnline pe Link Mania și mi-am dorit sa am și eu propriul meu server pe aceasta comunitate. Am preferat sa anunț deschiderea acestui proiect după 3 luni pe Link Mania deabea după ce am pus în calcul eu și colaboratorul meu, greșelile pe care le-au făcut alții, eventuale bug-uri care se pot ragasi și apoi fixate, tactici de promovare pentru serverul meu (ca fiecare owner îți dorești să ai foarte mulți playeri pe care trebuie sa le oferi o zona confortabila și satisfăcătoare pe care probabil le știi și tu sau nu) una fiind deschiderea serverului pe Link Mania, o comunitate veche auzita de mulți oameni. 

Pe lângă toate cele enumerate de mai sus domnule Ureqqe îți mulțumesc pentru călduroasă primire aici în comunitate. Chiar îmi doresc, poate având mai multa experienta decât mine mi-ar place sa îmi oferi mai multe sfaturi, idei, sugestii. 

Cu toate acestea, îmi înclin respectul fata de comunitatea Link Mania și îmi doresc sa ofer sincerele mele scuze asupra întregului staff și membrilor în cazul în care am oferit o impresie nu foarte bună. 

Un răspuns asupra afirmației domnului Ureqqe :  nu sunt un "vizionar" și din punctul meu de vedere nici un player nu este "fraier" (acest lucru reiese din ce ai spus tu mai sus). 

 

Va mulțumesc!

Ok31

Link to comment
Share on other sites

Nu ma intelege gresit , esti bine venit , ai sectiunea ta separat nu ma incurci cu nimic . Spor la treaba . Multi vin aici  sa se foloseasca de comunitate . Aceasta este parerea mea despre tine te superi sau nu aceeasi parere am avut-o si de @ExploziV si nu m-am inselat. 

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

Îți apreciez foarte mult grija pe care o ai pentru comunitate. 

Nu cred ca este foarte profesional din partea ta sa discuți despre anumite persoane public și nici privat. 

Te rog sa vi data viitoare cu o părere nu cu o "judecata care nu își are rostul". 

Aceasta este o secțiune strict dedicata pentru proiecte, ulterioarele discuții între tine și mine nu își au rostul, daca ai și alte nemulțumiri asupra mea te rog sa îmi dai un mesaj. 

Mulțumesc pentru înțelegere, 

Ok31

Edited by Ok31
Am uitat sa scriu ceva :D
Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore, Ok31 a spus:

O sa public in câteva ore toate caracteristicile serverului. 

Esti bine venit in comunitate, am jucat si eu pe LinkMania Mu dar versiunea 97d, acum cativa ani buni de zile..  Asteptam cu nebradare caracteristicile serverului.

Link to comment
Share on other sites

About

MuOnline Server

Season 15 X500 will be open on 10 October 2020. Server is build small exp, easy and exciting leveling, item hunting is simple ! Reset rewards, as well as nice loot from events ingame!


Version: Season 15 Episode 3
Experience: 100 X
Drop Rate :  50 %
Spots: All map

Pay2win :  NO

Reset system!

Reset is made from 400lvl in game with command /reset
Reset costs: 3mil zen *reset
After reset, stats are burned, all stat points becomes 50 and you get 500 free points * reset!
Reset reward: 20 Goblin Points, 20 Wcoins, 750 Ruud
Grand Reset : 5000 Wcoins
Bonus : Diferent Rewards for every 30 resets
PVP settings. All Classes are build to last in PVP against any other class for 3-5seconds on maximum stats and top gear! We are focusing on new classes to get chance as well, not only for old classes like DK, DL to dominate in PVP. 

Edited by Ok31
Link to comment
Share on other sites

La 16.06.2020 la 19:17, Ok31 a spus:
About

MuOnline Server

Season 15 X500 will be open on 10 October 2020. Server is build small exp, easy and exciting leveling, item hunting is simple ! Reset rewards, as well as nice loot from events ingame!


Version: Season 15 Episode 3
Experience: 100 X
Drop Rate :  50 %
Spots: All map

Pay2win :  NO

Reset system!

Reset is made from 400lvl in game with command /reset
Reset costs: 3mil zen *reset
After reset, stats are burned, all stat points becomes 50 and you get 500 free points * reset!
Reset reward: 20 Goblin Points, 20 Wcoins, 750 Ruud
Grand Reset : 5000 Wcoins
Bonus : Diferent Rewards for every 30 resets
PVP settings. All Classes are build to last in PVP against any other class for 3-5seconds on maximum stats and top gear! We are focusing on new classes to get chance as well, not only for old classes like DK, DL to dominate in PVP. 

era interesant pana la stats burn :)) succes

Link to comment
Share on other sites

La 16.06.2020 la 18:17, Ok31 a spus:

 

Am înțeles. Putem rezolva și asta 😄 te rog sa aștepți sa deschid beta și im caz ca nu sunt de acord mai mulți playeri o scoatem. 

Mulțumesc frumos pentru feed-back-ul tău! 

Edited by Ok31
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...