Jump to content
TheOne

Reclamatie Spoker. Atitudine si limbaj vs jucatori.

Recommended Posts

Salut @41nd

Il reclam si eu pe acest membru al staff-ului care a mai fost "iertat" in trecut pentru nenumaratele lui iesiri vulcanice vis a vis de ceilalti membrii ai acestei comunitati - @Spoker

Are o atitudine si un limbaj neadecvat fiind un membru al staff-ului. Eu unul nu mai stau sa ii inghit lui jignirile si iesirile, mai ales ca am fost colegi.

Mai arunca un ochi te rog pe la SAMP la sectiunea "free chat", mai jos iti pun cateva "dovezi" cum spune maestrul Spoker:

Acum 11 ore, Spoker a spus:

Mai ai tupeu sa postezi aici dupa faptul ca esti un tepar si-un mincinos fara scrupule? Lasa lumea asa cum e, naiva cum zici tu si vezi-ti de treaba. Nu mai joci e problema ta dar nu veni aici sa razi sa faci misto mai ales dupa ce ai indraznit sa faci, ca sa nu postez aici dovezi sa vada toata lumea ce baiat finut esti tu.

Acum 27 minute, Spoker a spus:

Oamenii ca tine au stricat serverul, terminatii care fac misto pe la Free Chat isi bat joc si dupa tot ei plang, "vaai, uite cum e serverul" timp in care si-au batut joc de el.

Cand ai iesit din staff acum o saptamana si ceva ultimele tale cuvinte au fost "Fara nicio suparare, ma retrag in liniste si va urez succes cu tot ce vreti sa faceti. Si spoker nu ii mai baga in seama pe hateri. Faci treaba buna, eu mi am dat seama mai tarziu.". Sa nu mai zic ca ti-ai cerut scuze cand ti-am deschis ochii intr-un PM la niste posturi tot aici la care faceai gura mare. Cand a trebuit sa dai datoria te-ai sucit iar, "vaaai, baa da nu ti-e rusine ma sa-mi ceri mie care sunt theOne datoria? Chiar asa frate esti nesimtit?". Asta ti se pare corect, nu? Sa fi un tepar si sa mai faci si pe minunatul pe aici. Nu vezi ca esti un om cu 2 fete fara nici-o valoare si plin de frustrare? In loc sa stai sa ajuti in continuare serverul ai pus bot si ai plecat ca ti-a fost atrasa atentia sa sanctionezi mai bland jucatorii, "ee da, hai ca plec eu ca astia-s prosti. Lasa ca intru eu pe forum si fac **** mare, d-abea astept sa primesc reacturi si sustinere de la prietenii mei.". Ti-ai luat jucariile si ai fugit, si acum vii sa denigrezi iar aici pe forum, ca si altii care au fost inaintea ta. Nici n-as fi postat asta si postul precedent ce are legatura cu tine daca n-ai fi fost un lake sa faci misto pe aici si sa te crezi rege. "Baa, naivi sunteti ma. HAHA :)) Ce naivi sunteti mai."

 

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 - Nu tu m-ai adus in staff.

2 - Scuzele au fost strict pe partea de scriptat. Stai linistit ca nu "mi-ai deschis ochii" tu, doar ai umplut niste goluri, nu te amagi singur. Nu mai scoate din context, spune adevarul pe bune.

3 - Teapa nu ti-am dat pentru ca nu am beneficiat de acele  "diamante" si, repet, au mai fost facute donatii de care nu ai tinut cont la niciun wipe in legatura cu acel Clan. In plus ti-am si spus ca poti face ce vrei cu acel clan ca eu oricum nu mai joc.

4 - "User de rangul tau" arata clar ce atitudine desconsideranta ai, userul asta de rangul meu joaca din 2008 pe aceasta comunitate si nu a avut sanctiuni.

5 - Te rog sa ii aduci in vedere lui @41nd si acel topic care e ascuns in cosul de gunoi, sa vada si el in ce fel am "denigrat" eu serverul, si nu numai, sa vada si ce parere au jucatorii despre toata situatia asta. Uite aici topicul in care eu "mi-am batut joc" si " am denigrat" serverul https://www.linkmania.ro/topic/509760-server-samp-linkmania-situatie-criticajenantapenibila/page/4/

Faptul ca am spus niste adevaruri si odata cu mine au avut curaj si altii, tu ai considerat ca este o bataie de joc fara sa privesti esenta si problemele adevarate.

6 - Am vorbit strict despre situatia comunitatii SAMP, de felul cum iti bati tu joc de ea si de felul cum tratezi tu membrii acestei comunitati.

Edited by TheOne
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, eu nu pentru asta am facut reclamatia, ci pentru atitudinea si limbajul lui. Nu sunt singurul cu care vorbeste asa, repet, a fost "iertat" si s-au musamalizat anumite postari de genul asta poate mai grave.

Eu nu ma cert cu nimeni, pur si simplu nu sunt obligat sa accept ca acest membru al staff-ului sa ma jigneasca.

Edited by TheOne
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TheOne said:

as-o balta @41nd ca vad ca si tu te implici extrem de tare.

Păi ori vrei să lămurim situația, ori nu mai vrei pe motiv că nu mă implic..

5 minutes ago, TheOne said:

Nici nu te-ai obosit sa citesti postarea cu care a fost deschis topicul

De unde știi că n-am citit ?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Datorita acestui mesaj am presupus ca nu ai citit:

Acum 24 minute, 41nd a spus:

Să înțeleg că vă certați pentru tranzacții financiare legate de serverul de samp pentru care am precizat de nenumărate ori că oficial LinkMania nu poate fi ținută responsabilă? Transferurile de bani între voi rămân.. între voi.

In principal problema este comportamentul lui Spoker, iar situatia este mai detaliata in topicul asta la care eu nu mai am acces pentru ca a fost ascuns in cosul de gunoi: https://www.linkmania.ro/topic/509760-server-samp-linkmania-situatie-criticajenantapenibila/page/4/

Link to comment
Share on other sites

Ok, hai sa incheiem aici ca e clar ca ne jucam de-a soarecele si pisica si nu ajungem la niciun final. Aia e, nu se cauta rezolvari, suntem frustrati si punct. Ne vedem fiecare de drum si gata.

Eu unul am ajuns in punctul in care, aceasta comunitate nu imi mai ofera nicio satisfactie "datorita" lui Spoker, nu sunt singurul ajuns la concluzia asta, dar raman la ceea ce ma priveste pe mine.

Daca staff-ul nu e interesat de buna desfasurare a comunitatii, atunci isi merita soarta.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

N-am nimic cu nimeni si imi cer scuze ca ma bag in postul vostru dar postez aici mai mult pentru presenta administratorului caruia vreau sa ii comunic ca s-a mai dat inca o data wipe fara a se reseta si lista staffului. Datorita gamemodului excelent rog sa se ia masuri in privinta sus pusilor la categoria samp, sa se aleaga jucatori capabili si activi care pot reactiva acest forum sau cel putin comunitatea de acolo. Nu se decid anumite lucruri, nu exista implicare, nu se activeaza pe server decat adminii mici care o fac pentru upgradeul pe merit si in nici un caz nu se incearca cu adevarat repopularea acestui server. Repet, e un gamemode foarte bun dar nu e de ajuns pentru a il si popula.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, moody a spus:

in nici un caz nu se incearca cu adevarat repopularea acestui server.

Salut. Daca este nevoie, te invit in privat sa iti arat toate incercarile de a da de anumiti youtuberi ce ar putea sa ne ajute cu promovari, care nu ne-au raspuns, sa sa iti dovedesc plata facuta catre un youtuber ce nu ne-a mai raspuns imediat ce si-a primit banii.

#Odata ce dai un wipe, nu inseamna ca si intreg staff-ul trebuie schimbat. Am ales sa continuam cu oamenii ce si-au aratat dorinta sa ajute serverul chiar si intr-o situatie mai putin buna. Prin toate topicurile vi si afirmi ca “administratorul” nu isi face treaba, daca cumva faci aluzii si la persoana mea, te asigur ca incepand de duminica, cand imi voi termina perioada de concediu, voi avea activitatea pe care mi-o stie toata lumea, adica una buna. In alta ordine de idei, tot sustii ca ar trebuie acordata o sansa playerilor activi si buni, dar in nici-un reply de al tau nu am vazut un nume concret, ci doar aceasta afirmatie.

Link to comment
Share on other sites

La 13.09.2019 la 12:35, smokeR a spus:

Salut. Daca este nevoie, te invit in privat sa iti arat toate incercarile de a da de anumiti youtuberi ce ar putea sa ne ajute cu promovari, care nu ne-au raspuns, sa sa iti dovedesc plata facuta catre un youtuber ce nu ne-a mai raspuns imediat ce si-a primit banii.

#Odata ce dai un wipe, nu inseamna ca si intreg staff-ul trebuie schimbat. Am ales sa continuam cu oamenii ce si-au aratat dorinta sa ajute serverul chiar si intr-o situatie mai putin buna. Prin toate topicurile vi si afirmi ca “administratorul” nu isi face treaba, daca cumva faci aluzii si la persoana mea, te asigur ca incepand de duminica, cand imi voi termina perioada de concediu, voi avea activitatea pe care mi-o stie toata lumea, adica una buna. In alta ordine de idei, tot sustii ca ar trebuie acordata o sansa playerilor activi si buni, dar in nici-un reply de al tau nu am vazut un nume concret, ci doar aceasta afirmatie.

Staff-ul a adus la decaderea acestei comunitati, neinteresul si neseriozitatea. Un wipe inseamna o stergere totala, s-au facut multe wipe-uri si s-a continuat de fiecare data cu mai mult sau mai putin cu acelasi staff, prin urmare, de fiecare data a fost un fail si cea mai mare contributie a fost a adminilor de level 1-5 si a helperilor incapabili de a raspunde corect si civilizat intr-un /n. 

In plus, eu vi-am dat ideea de a cauta youtuberi, sau mai bine spus, vi-am reamintit, pentru ca mai erau 2 zile pana la deschidere si nu s-au facut promovari, doar in ziua deschidere, neavand mare impact deoarece avem youtuberi mici si pana se strang toate vizualizarile dureaza vreo 2-3 zile. De asemenea, am incercat sa ajut si eu cat am putut, vi-am facut trailer, vi-am facut intro-uri, proiecte in photoshop, am adus zeci de idei care ar fii fost perfecte pentru server vi-am facut diplome pe panel, o idee originala si existenta doar pe linkmania in momentul de fata.

Eu ti-as recomanda urmatoarele @41nd: schimbarea regulamentului ce tine de samp, restructurarea forumului ( asa cate putin, samp-ul sa fie pus pe primul loc, deoarece daca un player nou, cand intra pe forum, de abia va gasii topicul, si sa fim seriosi, 80% care intra pe acest forum intra pentru samp ), putin ajutor din partea ta pentru staff deoarece majoritatea nu sunt capabili si nu am nimic cu ei, pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat.  Eu, am muncit singur la trailer si am rupt 4 ore pe zi pentru a-l face, si asta nu in editat, ci pe filmat, deoarece lucram singur, doar cativa m-au ajutat la o scena 2, a trebuit sa ma rog de niste prieteni sa ma ajute.

In alta ordine de iei, samp-ul nu va scade prea curand, chiar daca statisticile au aratat astfel iar cu putina munca si seriozitate totul va fii bine. @smokeR si normal ca ti-ai luat teapa de la valiw0w, am colaborat cu el in trecut, i-am facut ceva in photoshop in schimb la o mica promovare dar m-a tepuit. Eu vi-am lasat o lista cu toti youtuberii si am discutat cu majoritatea, dar o promovare nu se face de pe o zi pe alta.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sm7a58zVEhE, iesea ceva mult mai frumos, dar aveam nevoie de mai multa implicare

 

Sanatate!

Edited by Corlea
Scuzati greselile gramaticale, ma grabesc deoarece sunt in timpul orei.
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Corlea a spus:

Staff-ul a adus la decaderea acestei comunitati, neinteresul si neseriozitatea. Un wipe inseamna o stergere totala, s-au facut multe wipe-uri si s-a continuat de fiecare data cu mai mult sau mai putin cu acelasi staff, prin urmare, de fiecare data a fost un fail si cea mai mare contributie a fost a adminilor de level 1-5 si a helperilor incapabili de a raspunde corect si civilizat intr-un /n. 

In plus, eu vi-am dat ideea de a cauta youtuberi, sau mai bine spus, vi-am reamintit, pentru ca mai erau 2 zile pana la deschidere si nu s-au facut promovari, doar in ziua deschidere, neavand mare impact deoarece avem youtuberi mici si pana se strang toate vizualizarile dureaza vreo 2-3 zile. De asemenea, am incercat sa ajut si eu cat am putut, vi-am facut trailer, vi-am facut intro-uri, proiecte in photoshop, am adus zeci de idei care ar fii fost perfecte pentru server vi-am facut diplome pe panel, o idee originala si existenta doar pe linkmania in momentul de fata.

Eu ti-as recomanda urmatoarele @41nd: schimbarea regulamentului ce tine de samp, restructurarea forumului ( asa cate putin, samp-ul sa fie pus pe primul loc, deoarece daca un player nou, cand intra pe forum, de abia va gasii topicul, si sa fim seriosi, 80% care intra pe acest forum intra pentru samp ), putin ajutor din partea ta pentru staff deoarece majoritatea nu sunt capabili si nu am nimic cu ei, pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat.  Eu, am muncit singur la trailer si am rupt 4 ore pe zi pentru a-l face, si asta nu in editat, ci pe filmat, deoarece lucram singur, doar cativa m-au ajutat la o scena 2, a trebuit sa ma rog de niste prieteni sa ma ajute.

In alta ordine de iei, samp-ul nu va scade prea curand, chiar daca statisticile au aratat astfel iar cu putina munca si seriozitate totul va fii bine. @smokeR si normal ca ti-ai luat teapa de la valiw0w, am colaborat cu el in trecut, i-am facut ceva in photoshop in schimb la o mica promovare dar m-a tepuit. Eu vi-am lasat o lista cu toti youtuberii si am discutat cu majoritatea, dar o promovare nu se face de pe o zi pe alta.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sm7a58zVEhE, iesea ceva mult mai frumos, dar aveam nevoie de mai multa implicare

 

Sanatate!

Off topic: mă taci

 

Link to comment
Share on other sites

La 13.09.2019 la 13:35, smokeR a spus:

Salut. Daca este nevoie, te invit in privat sa iti arat toate incercarile de a da de anumiti youtuberi ce ar putea sa ne ajute cu promovari, care nu ne-au raspuns, sa sa iti dovedesc plata facuta catre un youtuber ce nu ne-a mai raspuns imediat ce si-a primit banii.

#Odata ce dai un wipe, nu inseamna ca si intreg staff-ul trebuie schimbat. Am ales sa continuam cu oamenii ce si-au aratat dorinta sa ajute serverul chiar si intr-o situatie mai putin buna. Prin toate topicurile vi si afirmi ca “administratorul” nu isi face treaba, daca cumva faci aluzii si la persoana mea, te asigur ca incepand de duminica, cand imi voi termina perioada de concediu, voi avea activitatea pe care mi-o stie toata lumea, adica una buna. In alta ordine de idei, tot sustii ca ar trebuie acordata o sansa playerilor activi si buni, dar in nici-un reply de al tau nu am vazut un nume concret, ci doar aceasta afirmatie.

hai ca daca e ai fost activ.... :)))) 

 

fU60BHu.png

 

uite dc din 300 nu mai ai decat 5-6...: 

Citat

Sa ai parte numai de atatia bani cu cati ne alegem noi. Ti-as spune mai multe, sobolan care plangea pe la usile comunitatii sa ii fie iertate pacatele, dar chiar nu isi are rostul sa ma complic cu o astfel de persoana.

nu te complica cu mine dar macar cu serverul sau sa le raspunzi si la baietii astia p-aici ca nu mai vor scripteru

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 minute, axelutz a spus:

hai ca daca e ai fost activ.... :)))) 

 

fU60BHu.png

 

uite dc din 300 nu mai ai decat 5-6...: 

nu te complica cu mine dar macar cu serverul sau sa le raspunzi si la baietii astia p-aici ca nu mai vor scripteru

Stai linistit prietene, activitatea mea din ultimul timp, s-a datorat faptului ca am strans o ura interioare fata de membrii acestei comunitati, o comunitate pe care activez de 10 ani si care mi-a adus multa satisfactie, dar si multa ura in ultima perioada. Faptul ca membrii acestei comunitati stiu doar sa arate cu degetul, chiar si fosti membrii ai staff-ului, care atat timp cat au facut parte din staff, nu au luat atitudine pentru a ajuta la revenirea serverului, dar acum vin sa arate cu degetul si sa o arda in mistouri. Prin acest mesaj, imi anunt si retragerea definitiva din aceasta comunitate, care, cu astfel de membrii nu va mai duce prea mult. Va urez mult succes!

Link to comment
Share on other sites

Acum 49 minute, smokeR a spus:

Stai linistit prietene, activitatea mea din ultimul timp, s-a datorat faptului ca am strans o ura interioare fata de membrii acestei comunitati, o comunitate pe care activez de 10 ani si care mi-a adus multa satisfactie, dar si multa ura in ultima perioada. Faptul ca membrii acestei comunitati stiu doar sa arate cu degetul, chiar si fosti membrii ai staff-ului, care atat timp cat au facut parte din staff, nu au luat atitudine pentru a ajuta la revenirea serverului, dar acum vin sa arate cu degetul si sa o arda in mistouri. Prin acest mesaj, imi anunt si retragerea definitiva din aceasta comunitate, care, cu astfel de membrii nu va mai duce prea mult. Va urez mult succes!

Multumim... cu intarzieri de 6-8-10-12 luni! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...