Jump to content
DanezuU

RageMP roleplay -GTA 5

Recommended Posts

Salutare, vin cu o noua propunere in cadrul comunitatii pentru un server de RageMP.

RageMP este o versiune noua de GTA 5 Multiplayer mult mai bine realizata decat FIVE M. Platforma aceasta a rezolvat multe buguri dar si problema lagului. Pe aceasta platforma se pot conecta 1000 playeri.

Momentan in romania este doar un server de RageMP care din cate am observat nu este scriptat bine iar administratia acestuia lasa de dorit.

Din cate am inteles hostul se poate face pe platforma linux.

Cred ca sunt destul de multi membri linkmania care ar vrea sa joace un roleplay frumos. Dar si multi playeri de RageMP care ar afla foarte usor de server doar dintr-o cautare simpla in platforma RageMP.

Prin aceasta propunere as putea intreba daca serverul poate fi hostat in cadrul comunitatii. Dar si daca exista scripter priceput pe aici.

In caz ca nu este niciun scripter am sa ma ocup personal impreuna cu @GhostD0G pentru a plati un scripter priceput pentru a creea un gamemode bine pus la punct.

Sper ca va intereseaza si ca voi avea sprijinul vostru pentru a realiza acest proiect.

Multumesc!

Edited by DanezuU
  • Like 2
  • Upvote 3
  • LinkMania 1
  • Burn 1
Link to comment
Share on other sites

Am auzit de aceasta versiune noua si bine creata, dupa cum ai spus si tu da este un sv de romani cu ceva playeri activ doar din cele auzite scripeterul lor e putin depasit de situatie, nu e un scripter bun din punctul meu de vedere. In cea ce priveste propunerea ta mi se pare un proect interesan si cu multe oportunitati, eu unul cred ca o sa fie interesant, si din ce se observa o sa fie playeri persoane dedicate si inplicate acestui proect.  

Link to comment
Share on other sites

Super ideea, chiar as incerca sa vad cum e si GTA 5 multiplayer ca si RolePlay (doar gta5 online am jucat).

Mi as dori sa existe pe acolo sistemele care erau si n story (tennis etc) dar si cursele de pe online.

Spor sa aveți si felicitări ❤️

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt perfect de acord cu ideea ta. Într-adevăr, este doar un singur server de rage mp in romania, dar scripterul lor este depasit de situatie si nu face față rezolvării problemelor. Au probleme cu lagul si au numeroase buguri. Susțin ideea ta și sper sa iasa ceva fumos. 

Link to comment
Share on other sites

Si mie imi place idea. Nu am jucat nici FiveM, nici GTA 5 online pentru ca deh, banuri aiurea de la RockstarGames si nu am vrut sa risc, chit ca nu foloseam nimic. Insa daca pe RageMP poate fi adus ce este pe SA:MP, sau macar o parte, sau ceva asemanator, imaginati-va cum ar fi sistemele de pe serverul nostru de SAMP puse in GTA V. Sau sistemele mai vechi, sa retraim momentele frumoase petrecute aici, dar in GTA V. Ar fi wow. Nu stiu daca este posibil, eu doar mi-am dat cu parerea si imi cer scuze anticipat daca sunt pe langa subiect. Oricum este o idee foarte buna, sper sa se si intample. Va sustin propunerea. O zi frumoasa sa aveti!

  • Like 1
  • Burn 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 57 minute, DanezuU a spus:

@TheOne din cate se vede RageMP e cu mult peste FIVE M. Si are mult mai mult potential. Cu o echipa buna sigur serverul va sta mult pe comunitate.

Si eu sunt de aceasi parere. Ar trebui un scripter specializat pe C# din cate am observat, daca se gasesc resursele necesare pentru a rula acest server, cred ca ar fi aprobat proiectul. Daca gasesti mai multe detalii despre acest client si le postezi aici cred ca ar fi perfect.

@41nd ce parere ai?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sunt majoritatea sistemelor din samp implementate în rage mp,  la fel și în FiveM. Dar o data cu aceasta platforma RageMp s-au rezolvat foarte multe bug-uri, jocul foarte bine optimizat, în fivem nu aveai cum sa sari de 40 30 fps-uri unde în noua platforma sunt 60 constant. Un mare plus ar fi ca deja s-a depășit limita pe servere de 1000 player,  când în gtaV online sunt sesiuni de 32playeri și în fivem la fel 32.  Noi deja purtam de ceva timp niște discuții cu niște scripteri din Anglia, am ajuns sa facem asta dintr-un singur motiv, încă nu am găsit un scripter interesat de la noi sa știe c#. Poate cu ocazia asta dacă cunoașteți pe cineva și îl puteți recomanda ar fi great! Toate acestea contra cost.  Va rog sa ne spuneți părerea voastră, contează foarte mult. Enjoy

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DanezuU said:

Salutare, vin cu o noua propunere in cadrul comunitatii pentru un server de RageMP.

RageMP este o versiune noua de GTA 5 Multiplayer mult mai bine realizata decat FIVE M. Platforma aceasta a rezolvat multe buguri dar si problema lagului. Pe aceasta platforma se pot conecta 1000 playeri.

Momentan in romania este doar un server de RageMP care din cate am observat nu este scriptat bine iar administratia acestuia lasa de dorit.

Din cate am inteles hostul se poate face pe platforma linux.

Cred ca sunt destul de multi membri linkmania care ar vrea sa joace un roleplay frumos. Dar si multi playeri de RageMP care ar afla foarte usor de server doar dintr-o cautare simpla in platforma RageMP.

Prin aceasta propunere as putea intreba daca serverul poate fi hostat in cadrul comunitatii. Dar si daca exista scripter priceput pe aici.

In caz ca nu este niciun scripter am sa ma ocup personal impreuna cu @GhostD0G pentru a plati un scripter priceput pentru a creea un gamemode bine pus la punct.

Sper ca va intereseaza si ca voi avea sprijinul vostru pentru a realiza acest proiect.

Multumesc!

Intr-adevar, este doar un server in Romania, este o idee foarte buna! Poti conta si pe mine daca ai nevoie de ajutor cu ceva.

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, Potco a spus:

Intr-adevar, este doar un server in Romania, este o idee foarte buna! Poti conta si pe mine daca ai nevoie de ajutor cu ceva.

Multumim pentru sustinere. Momentan trebuie sa facem gamemodul. Apoi te vom anunta pentru testarea lui. Orice sugestie e bine venita.

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, DanezuU a spus:

@TheOne din cate se vede RageMP e cu mult peste FIVE M. Si are mult mai mult potential. Cu o echipa buna sigur serverul va sta mult pe comunitate.

Ce anume te face sa crezi ca vei face o echipa buna? Nu am nimic cu tine dar arunca un ochi la restul proiectelor, sa ai in vedere ca publicul de pe Linkmania e foarte pretentios si in acelasi timp e tot ala care isi ia jucariile si pleaca la cel mai mic inconvenient. :))

Ideea este buna, trebuie doar sa aiba 41nd timp sa ia o decizie ca nu a raspuns nici la urarile de la multi ani. :)) Cat despre host, iti spun din propria experienta ca comunitatea iti poate oferi host dar ti-ai dori sa nu ti-l ofere. Din ce stiu, si MU si samp-ul sunt hostate de catre coordonatorii proiectelor/ownerii serverelor, fapt pentru care sunt permise si donatiile.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

@axelutz am avut server de fs19 in comunitate. Si l-am hostat eu fara sa regret nimic. Sunt deschis la proiecte noi si daca o sa platesc scripter nu e un mare regret daca voi si hosta serverul.

Interesul meu e sa am sustinere din partea comunitatii cu ce se poate.

Edited by DanezuU
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, axelutz a spus:

Ce anume te face sa crezi ca vei face o echipa buna? Nu am nimic cu tine dar arunca un ochi la restul proiectelor, sa ai in vedere ca publicul de pe Linkmania e foarte pretentios si in acelasi timp e tot ala care isi ia jucariile si pleaca la cel mai mic inconvenient. :))

Ce te face sa crezi ca vei face o echipa buna? 

Simplu. Și eu si @DanezuU (și nu numai) avem mii de ore în samp/fiveM/gta v online/ ragemp roleplay.  Suntem desuli de maturi și trecuți prin asa ceva. De aceea credem cu tărie ca putem forma o echipa buna. Enjoy

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2019 at 11:47 PM, DanezuU said:

Prin aceasta propunere as putea intreba daca serverul poate fi hostat in cadrul comunitatii.

Sigur, avem instanțe virtuale CentOS 7 pe care putem găzdui jocurile care rulează (și) sub GNU/Linux.

On 5/30/2019 at 5:38 PM, axelutz said:

sa aiba 41nd timp sa ia o decizie ca nu a raspuns nici la urarile de la multi ani.

E cam greu să răspund din activitățile de concediu..

Dar urările de la mulți ani ar trebui să se facă din plăcere și nu din dorința de a primi ""recunoaștere" pentru urare..

On 5/30/2019 at 9:44 AM, TheOne said:

@41nd ce parere ai?

Din ce-am citit sună bine, dacă rulează și sub CentOS-urile noastre atunci putem găzdui serverul chiar în rețeaua LinkMania.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

Abia astept sa se deschida, ar fi primul meu server online in GTA 5 altul in afara de samp :)))

Daca aveti nevoie de ajutor, in testare sau orice altceva ce tine de acest server, imi dati un PM !

Multumesc, o zi frumoasa ^_^

  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...