Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

CSergiu

Linkmania Lounge v0.2

Recommended Posts

Salut, eroarea e de la Linkmania (am inteles ca sunt probleme la Bucuresti => si lagul de pe server).

Versiunea 0.3 e gata de vreo 2 saptamani doar ca am erori mari in harta (Google Maps API v3) care ma deranjeaza si ma "lupt" cu ele deocamdata.

P.S. O sa rezolv si bugul de care ai zis si o sa ma concentrez pe o pozitionare mai ok a textului pe imagini (unele dimensiun, fonturi fac figuri) in versiunile care urmeaza.

Link to comment
Share on other sites

Salut, eroarea e de la Linkmania (am inteles ca sunt probleme la Bucuresti => si lagul de pe server).

Versiunea 0.3 e gata de vreo 2 saptamani doar ca am erori mari in harta (Google Maps API v3) care ma deranjeaza si ma "lupt" cu ele deocamdata.

P.S. O sa rezolv si bugul de care ai zis si o sa ma concentrez pe o pozitionare mai ok a textului pe imagini (unele dimensiun, fonturi fac figuri) in versiunile care urmeaza.

De ce nu iei harta San Andreas si pui simboluri la fiecare locatie in Photoshop? Apoi scrii legenda o scrii sub harta. Mai simplu.

Link to comment
Share on other sites

Linkmania Lounge v0.3 (27.06.2012)

Changelog:

- adaugat harta interactiva cu locatiile importante de pe server (Google Maps API v3)

? o sa adaug o legenda cu link-uri catre fiecare locatie de pe harta cat si informatii si poze despre locatie in versiunea ce urmeaza (v0.4)

- modificat link-uri meniu

- modificat chat complet (TinyChat - Flash)

? nu mai e nevoie de creare de cont dar recomand crearea unuia pentru a nu intra altcineva cu numele tau

- mici modificari in script-ul pentru userbar

- sters categorie Download

P.S. Script-ul va fi actualizat in acest weekend.

Astept propuneri cu ce ati mai vrea realizat in versiunea 0.4 ! :) (orice propunere e binevenita)

Preview harta:

OmLmW.png

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...