Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

CSergiu

Linkmania Lounge v0.2

Recommended Posts

Click pe imaginea de mai jos pentru a intra pe Linkmania Lounge!

zvrtw.png

Linkmania Lounge v0.2 (09.02.2012)

Changelog:

- rezolvat iframe in pagina de chat

- rezolvat link-uri imagini

- update layout login chat

- update lista utilizatori chat (v-am adaugat pe cei care mi-ati dat PM)

- adaugat sectiune Download (vor fi adaugate categorii & stuff pe parcurs... adica in urmatoarele zile)

- update Generator Userbar la v0.2

- adaugat noi dimensiuni

- adaugat optiune alegere font & dimensiune text

- aranjat cod sursa + sters parti nefolositoare

- optimizat timpul de generare

- adaugat modele by KenVeLo

Coming in v0.3:

- harta interactiva cu locatiile importante de pe server

- inregistrare cont chat direct pe site + redirect catre PM pe forum (pentru confirmare)

Descriere

Astept sugestii/propuneri/injuraturi/etc! :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri! :)

Deja am inceput sa lucrez la versiunea 0.2 a generatorului de userbar-uri, noi chestii: schimbare font, schimbare dimensiune text, pozitionare iconita (stanga, centru, dreapta).

Ar fi buna o metoda de a face cont direct de pe site

Dar asa nu pot confirma ca cine s-a inregistrat chiar e cel care s-a inregistrat, decat daca imi trimite un PM pe forum. O sa vad cum pot face pentru inregistrare direct din site.

Daca vrea cineva, am facut o semnatura pentru a promova "cafeneaua"... codul este urmatorul:

[url="http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=432950"][img=http://i.imgur.com/zvrtw.png][/url]

Stay tuned! :)

Link to comment
Share on other sites

Il pot adapta si eu, doar ca nu am acces... si nu cred ca ar avea incredere in mine. Oricum, daca mi-l cere il dau :)

P.S. Momentan vad ca au intervenit ceva probleme din partea host-ului, la fiecare 2000 hit-uri baneaza IP-ul in caz de DDoS si cum chat-ul face ~1 hit/s pentru actualizare, IP-urile sunt banate 24 ore, o sa schimb host-ul in cursul zilei de astazi.

Link to comment
Share on other sites

Nu este societate comerciala si nu scot nici un fel de profit de pe urma lui, e doar un site fanmade. Nu am discutat si nu am considerat ca e nevoie din moment ce unica lui folosire este a membrilor de aici de pe forum :)

Daca e vreo problema o sa scot siglele, dar atunci nu ar mai avea sens generatorul de userbar :D

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu nu ai voie sa te folosesti nici de numele Linkmania nici de sigla linkmania daca nu ai acord de la ei.. la fel si eu ca tine am avut un radio pe care nu am putut sa'l numesc Radio LinkMania, am fost nevoit sa'l numesc RadioMTA si la fel ca tine nu scoteam absolut nici un profit, mai bine ii dai un PM lui Ice si poate iti aproba proiectul la urma urmei.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg...asta e doar un generator de userbar-uri + un amarat de chat ?

Gasesti un generator de userbar-uri mult mai bun si simplu de folosit deja pe internet...nu ii inteleg rostul.

Tu ai citit macar descrierea? Se vrea a fi mult mai mult de atat doar ca nu am avut timp sa scriptez tot ce mi-am propus.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru suport, ma bucur ca am putut ajuta cu ceva.

Weekend-ul asta sper sa termin noul script de generare userbar-uri cu noi dimensiuni, noi fonturi, noi modele, etc etc. Trebuie sa ma gandesc la un mod in care script-ul de chat sa preia numele de utilizator deja logat pe pagina de statistici. (cel mai proabil cURL)

Link to comment
Share on other sites

Linkmania Lounge v0.2 (09.02.2012)

Changelog:

- rezolvat iframe in pagina de chat

- rezolvat link-uri imagini

- update layout login chat

- update lista utilizatori chat (v-am adaugat pe cei care mi-ati dat PM)

- adaugat sectiune Download (vor fi adaugate categorii & stuff pe parcurs... adica in urmatoarele zile)

- update Generator Userbar la v0.2

- adaugat noi dimensiuni

- adaugat optiune alegere font & dimensiune text

- aranjat cod sursa + sters parti nefolositoare

- optimizat timpul de generare

- adaugat modele by KenVeLo

Coming in v0.3:

- harta interactiva cu locatiile importante de pe server

- inregistrare cont chat direct pe site + redirect catre PM pe forum (pentru confirmare)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...