Jump to content
Gicisan

La 13 ani poate deveni cea mai tanara persoana condamnata pe viata in SUA

Recommended Posts

Un caz unic in istoria justitiei americane a atras atentia jurnalistilor din intreaga lume. Este vorba despre un baiat de 13 ani care, in urma cu doi ani, a impuscat-o mortal pe iubita insarcinata a tatalui sau, iar acum risca inchisoarea pe viata.

60470136.jpg

Avocatii lui Jordan Brown au incercat sa ii convinga astazi pe jurati ca nu este normal ca un copil de 13 ani sa fie judecat ca un adult, implicit sa existe posibilitatea ca acesta sa fie condamnat pe viata, fara posibilitatea de eliberare conditionata.

Daca nu vor reusi, clientul lor, Jordan Brown, ar putea deveni cea mai tanara persoana din istoria SUA care primeste o asemenea pedeaspa.

Brown este acuzat ca a omorat-o pe Kenzie Houk, in februarie 2009, chiar in casa sa. Potrivit procurorilor, copilul a impuscat-o mortal pe aceasta in ceafa, in timp ce dormea. Imediat dupa crima, baiatul s-a urcat in autobuz si s-a dus la scoala, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

Houk, in varsta de 26 de ani, care era logodita cu tatal baiatului, era insarcinata in luna a noua in momentul in care a fost omorata. Din nefericire, si copilul pe care il purta in pantece a murit. Astfel, James Brown a fost acuzat de dubla omucidere.

Mai mult, anchetatorii au stabilit ca omorul a fost premeditat.

Sursa : PROTV

Link to comment

E, asta e buna. La varsta de 11 ani nu poti constientiza urmarile, chiar daca anchetatorii au tras concluzia ca acea crima a fost premeditata.

Eu cred ca acel copil este dependent de cs

ps: chiar are fata de criminal

Link to comment

La voi crimele apar datorita excesului de CS? Ia uitati-va voi la Most Evil si vedeti acolo alte cauze, mai insemnate decat un joc.

@Pe viata sa-i dea, parca n-ar merita sa fie executat, doar ca sa isi petreaca urmatorii 50-70 de ani dupa gratii. Eventual sa aiba si un malac negru coleg de celula, nu si-ar face prea multi prieteni dupa ce s-ar afla pentru ce a ajuns acolo.

Link to comment

are privire de criminal , buna pedeapsa i-au dat

Inca se judeca, nu s-a dat sentinta finala, avocatii lui incearca sa convinga juratii ca nu e normal sa-l judece la varsta pe care o are. Inchisoarea pe viata este doar o posibila pedeapsa

mna, eu am dat doar un exemplu cs-ul, pot fi si alte jocuri de genu' care sa-l fii inspirat pe pusti

@exista si ipoteza ca poate a fost pus de tatul sau, poate acel nou-nascut nu era o prioritate pentru el

Link to comment

nici nu stiti ce vorbiti ma , ce rost are sa il condamni ? nu poti sa-l duci intr-un centru d'ala special sa urmeze niste teste psihologice pana isi revine ?

mintea la 13 ani poate fi foarte usor modelata .. el inca nu gandeste , si daca cineva ii zice : fa aia ca e bine , el face chestia aia , cateva luni ( poate ani ) de psihologie ar rezolva tot ...

Link to comment

nici nu stiti ce vorbiti ma , ce rost are sa il condamni ? nu poti sa-l duci intr-un centru d'ala special sa urmeze niste teste psihologice pana isi revine ?

mintea la 13 ani poate fi foarte usor modelata .. el inca nu gandeste , si daca cineva ii zice : fa aia ca e bine , el face chestia aia , cateva luni ( poate ani ) de psihologie ar rezolva tot ...

Cei care au o predispozitie de a ucide au un tipar al creierului diferit fata de al nostru (Most Evil, again), asa ca poate sa urmeze cate teste psihologice vrei tu, degeaba. Eu la 13 ani nu faceam ceva pentru ca imi zicea nenea de la parter ca e bine...

Link to comment

are privire de criminal , buna pedeapsa i-au dat

si tu ai avatar de obsedat sexual.. ce pedepsa ar trebui sa-ti dea? .. -_-

@on topic

:blink: .. copilul ala e pur si simplu o viata distrusa.. deja e prea tarziu sa mai scoti ceva din el. Cat despre pedepsa cu inchisoarea.. mie nu mi se pare normal sa existe inchisori: un om inchis nu mai e om; mai bine-l omori, e mai putin dureros...

Link to comment

E nazist si logodnica lui taicaso era de rasa neagra,se si vede in poza.

Eu cred ca a facut ceea ce trebuie,s-o fi saturat si el cand incerca sa doarma sa auda cum geme curva aia..

Chiar daca va fi condamnat pe viata,sunt sigur ca o sa scape el din puscaria de copii domesticiti.

PS: Apropo de drepturile omului,cercetati cine a facut aceasta declaratie.

Link to comment
Guest SherkaN

Ma intreb de unde a stiut cum sa foloseasca arma ... :-?

\

Avea instructiuni de folosire, asa i-au dat-o la magazin , dar chiar ..... de unde o avea nu te intrebi ? Cred ca e mai buna intrebarea asta.

Link to comment

\

Avea instructiuni de folosire, asa i-au dat-o la magazin , dar chiar ..... de unde o avea nu te intrebi ? Cred ca e mai buna intrebarea asta.

arma putea bine mersi s-o ia de la tac-su din sertar. prost a fost ala ca i-a lasat magazia plina. si daca nu era plina si a stiut pustiul sa o incarce...fuck.

Link to comment
Guest SherkaN

arma putea bine mersi s-o ia de la tac-su din sertar. prost a fost ala ca i-a lasat magazia plina. si daca nu era plina si a stiut pustiul sa o incarce...fuck.

Pai si conform legii daca eu sunt tutore si ala sub comanda mea, cu trancanu` meu se duce si da un glont in cap la parasuta, a cui e vina ? E cam ca la scoala de soferi, cand tu faci accident cu instructoru` in dreapta ... el e de vina, nu tu.

In cazul asta nu ar trebui ca pustiul sa mearga la psihiatrie ceva si perversu` de tac`su care tine arme de foc pe masa in bucatarie langa solnita cu un copil dement in casa ..... acel tataaaaaaaa .... n-ar fi trebuit scazut din drepturile parintesti si un pic anchetat ?

Spre ex. daca eu sunt tata, si fiu-meo care n-are buletin iese afara si da masina`n el sunt considerat vinovat ca n-am avut grija de el .

Link to comment

E nazist si logodnica lui taicaso era de rasa neagra,se si vede in poza.

Eu cred ca a facut ceea ce trebuie,s-o fi saturat si el cand incerca sa doarma sa auda cum geme curva aia..

Chiar daca va fi condamnat pe viata,sunt sigur ca o sa scape el din puscaria de copii domesticiti.

PS: Apropo de drepturile omului,cercetati cine a facut aceasta declaratie.

Eu n-o vad pe logodnica lui taica-su in poza. Il vad doar pe el, cu fata de bataus englez si rosu in obraji. Mai multe detalii?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...