Jump to content
eleodor

Gala

Recommended Posts

' date='28 December 2010 - 23:38' timestamp='1293572333' post='5554223']

Daca ar vota doar moderatorii cel mai bine ar fi ca fiecare sa voteze la sectiunea lui (cred ca stie cel mai bine), iar globalii peste tot.

Ce sa votam fiecare la sectiunea noastra? Unele sectiuni nu sunt foarte populate si cel putin in cazul meu, sunt multi care posteaza doar acolo. Cei care activati mai peste tot dati rar pe acolo, "eu cu cine votez?"

Link to comment
Share on other sites

Ce sa votam fiecare la sectiunea noastra? Unele sectiuni nu sunt foarte populate si cel putin in cazul meu, sunt multi care posteaza doar acolo. Cei care activati mai peste tot dati rar pe acolo, "eu cu cine votez?"

Te comporti ca un user normal si nu votezi

Link to comment
Share on other sites

' date='28 December 2010 - 23:58' timestamp='1293573480' post='5554278']

Sau asa, sa se faca de catre moderatori o lista cu .. hmm... sa zicem 20 de persoane care activaza pe la majoritatea sectiunilor (daca se poate toate) formand juriul

Un numar impar evident, nu vrem paritate de voturi :P

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca aceasta gala este facuta pentru amuzament, pentru a destinde putin atmosfera si pentru a da linkmaniacilor un motiv in plus de a umbla pe forum. Daca unii sunt asa nesimtiti incat sa isi faca conturi clona pentru a se vota atunci nu exista decat o singura solutie: restrictie la voturi. Sa nu aibe acces la vot decat cei cu minim 1000 de posturi si contul mai vechi de 2009 si asa sigur eliminati multe discutii. Nu vad rostul pentru care ar vota doar moderatorii, pentru ca nu suntem la un concurs de frumusete unde decide juriul.

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca aceasta gala este facuta pentru amuzament, pentru a destinde putin atmosfera si pentru a da linkmaniacilor un motiv in plus de a umbla pe forum. Daca unii sunt asa nesimtiti incat sa isi faca conturi clona pentru a se vota atunci nu exista decat o singura solutie: restrictie la voturi. Sa nu aibe acces la vot decat cei cu minim 1000 de posturi si contul mai vechi de 2009 si asa sigur eliminati multe discutii. Nu vad rostul pentru care ar vota doar moderatorii, pentru ca nu suntem la un concurs de frumusete unde decide juriul.

E vorba si de votul pe prietenie, nu numai de conturile clona

Link to comment
Share on other sites

Atunci am putea alege un juriu bine determinat format din moderatori si useri la un loc care dau dovada de obiectivitate

Da,asa :)

Presupun ca aceasta gala este facuta pentru amuzament, pentru a destinde putin atmosfera si pentru a da linkmaniacilor un motiv in plus de a umbla pe forum. Daca unii sunt asa nesimtiti incat sa isi faca conturi clona pentru a se vota atunci nu exista decat o singura solutie: restrictie la voturi. Sa nu aibe acces la vot decat cei cu minim 1000 de posturi si contul mai vechi de 2009 si asa sigur eliminati multe discutii. Nu vad rostul pentru care ar vota doar moderatorii, pentru ca nu suntem la un concurs de frumusete unde decide juriul.

Da,dar sunt unii care isi pun toti prietenii sa il voteze

Link to comment
Share on other sites

La votul de prietenie nu ai ce face, mi se pare normal ca eu de exemplu sa il votez pe menthol ca fotogenicul anului (sau cum mai e categoria aia) chiar daca nu am vazut decat 2-3 poze facute de el. Este normal ca prietenii sa se ajute.

Link to comment
Share on other sites

Impreuna cu restul globalilor vom alcatui un juriu si vom posta aici lista, urmand ca acestia sa-si dea acordul. Daca unul nu va fi de acord sa participe, vom alege altul. Va fi format si din moderatori si linkmaniaci.

Va urma...

Link to comment
Share on other sites

irinuk dragostea mea....e cat se poate de normal sa se intample asa ceva. Sa luam exemplu viata reala...daca tu participi la un concurs unde poate vota cine vrea...nu iti suni prietenii si ii rogi sa te voteze? Ca unii dintre prieteni voteaza pe altcineva pentru ca asa cred ei ca este corect, deja este alta poveste dar 80 % din prieteni te vor vota pe tine.

Link to comment
Share on other sites

irinuk dragostea mea....e cat se poate de normal sa se intample asa ceva. Sa luam exemplu viata reala...daca tu participi la un concurs unde poate vota cine vrea...nu iti suni prietenii si ii rogi sa te voteze? Ca unii dintre prieteni voteaza pe altcineva pentru ca asa cred ei ca este corect, deja este alta poveste dar 80 % din prieteni te vor vota pe tine.

ma pai d-aia e nepotismul in floare :D.

PS: una este un concurs SERIOS,si alta e un concurs 4 fun pe un forum de gaming...nu ? :)

Link to comment
Share on other sites

irinuk dragostea mea....e cat se poate de normal sa se intample asa ceva. Sa luam exemplu viata reala...daca tu participi la un concurs unde poate vota cine vrea...nu iti suni prietenii si ii rogi sa te voteze? Ca unii dintre prieteni voteaza pe altcineva pentru ca asa cred ei ca este corect, deja este alta poveste dar 80 % din prieteni te vor vota pe tine.

Si asa arati cum se iau majoritatea functiilor, cum se impart majoritatea suspend-urilor pe aici :)).

You may call it typical.

Macar la o astfel de gala sa fie fair-play dar nici asa nu va deziceti :)).

Mai si sariti ca arsi cand zice cineva ca actionati pe baza simpatiilor cand vine vorba de decizii. Kinda' hypocrite, huh?

Link to comment
Share on other sites

Nu iri...principiul este acelasi...o persoana intotdeauna va incerca sa isi ajute prietenul chiar daca de foarte multe ori stie ca nu e corect :)

LE: lexa ceea ce ai spus tu intra tot la ceea ce am spus eu in postul asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu iri...principiul este acelasi...o persoana intotdeauna va incerca sa isi ajute prietenul chiar daca de foarte multe ori stie ca nu e corect :)

dar tu crezi ca exista prietenii pe forumul asta?eu cred ca exista cel mult amitie..sau mai degraba.."interese comune" pe care si le satisfac..

si gata,insistam prea mult pe un subiect ciudatel ,care nu merita asa de multa importanta

Link to comment
Share on other sites

Nu iri...principiul este acelasi...o persoana intotdeauna va incerca sa isi ajute prietenul chiar daca de foarte multe ori stie ca nu e corect :)

LE: lexa ceea ce ai spus tu intra tot la ceea ce am spus eu in postul asta.

Nu, problema e ca sariti ca arsi cand vi se spune lucrul asta. Voi sa faceti asa ceva :-O?! Doamne fereste, mai bine v-ati taia un deget decat asa ceva!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...