Jump to content
Random Hero

Baietii mai mari

Recommended Posts

Guest gamernorbi18

Cu cat il amani mai mult, cu atat o sa se tensioneze relatia. Trebuie sa vina si MOMENTUL POTRIVIT, doar nu sa-l ti numai pe laba. El mai se lasa infulentat si de prieteni, care pun presiune pe el cu vorbe gen : "hai ma, mai iti da aia pasarica, sau nu?" . Cat te-ar iubi, la un moment dat tot o sa izbucneasca

Ioana cred ca este inca minora. :)

Din poze pare sa aiba in jur de 18 ani. Nu bag mana in foc ca despre ea vorbea ca a adus in discutie relatia dintre un baiat si o fata virgina

Si daca ea nu se simte pregatita tre sa si-o traga cu el ca sa nu se tensioneze relatia? Cam ceva in genu am inteles.

El se lasa influentat de prieteni doar daca vrea.

Varsta mea nu e chiar asa relevanta..nu despre asta e topicul.

Oarecum are dreptate. :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Guest gamernorbi18

Cand o sa fie pregatiti O sa sio traga

de fapt cand o sa fie ea pregatita ca el a fost nascut pregatit :D

Bine zis :beer:

Link to comment
Share on other sites

Eu ma iau drept exemplu pe mine... la 14 - 15 ani ..cand vedeam un baiat nu conta varsta ..eram ca speriata de bombe .. aveam tendinta sa ma "ascund" ..nu sa stau ..sa schimb o vorba sau ceva ..cred ca tot provine din educatie... si ce "sfaturi" iti ofera mamica la o anumita varsta.. Adevaru e dureros .. fetitele din ziua de azi (Cele de varsta 13 -14 ani) .. nu mai viseaza la o papusa sau ceva .. se viseaza intr-un BMW ...vila ..piscina si un "fat-frumos" (poate sa aiba si 40 de ani) langa ele .. Aiurea.. dar ce sa ii facem e secolul XXI , acum fata se da la baiat ..nu baiatu la fata ..s-a pierdut inocenta .. Asa se intampla cand e prea multa libertate in gandire .. Vina poate sa o detina parintii .. dar nu in totalitate .. mai bine zis anturajul si caracterul fiecaruia..

Parerea mea personala. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Interzisa

Serios?Tu nu ti-ai dori ce ai scris acolo =)).Toate vreti cate un barbat cu bani multi si zile putine =))

Hai sa nu ne aruncam pareri aiurea, bani se muncesc nu se dobandesc in acest mod. Vad ca pe zi ce trece tot mai mult se pune accent pe bani, nu conteaza ca e fata sau baiat. Ei bine eu o spun cu mandrie ca NU sunt asa, prefer mai modest si cu neuron functional.. :D

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Serios?Tu nu ti-ai dori ce ai scris acolo =)).Toate vreti cate un barbat cu bani multi si zile putine =))

Esti sigur ca toate vor asa ceva? Poate numa' d'alea ai intalnit,daca unele is asa,nu inseamna ca toate is la fel...

Totu?i, s? nu ne min?im singuri. Majoritatea fetelor sub 20-22 de ani vor un b?rbat cu o vârst? cât mai mare iar o situa?ie material? peste medie normal c? reprezint? un plus.

Link to comment
Share on other sites

Serios?Tu nu ti-ai dori ce ai scris acolo =)).Toate vreti cate un barbat cu bani multi si zile putine =))

Esti sigur ca toate vor asa ceva? Poate numa' d'alea ai intalnit,daca unele is asa,nu inseamna ca toate is la fel...

Totu?i, s? nu ne min?im singuri. Majoritatea fetelor sub 20-22 de ani vor un b?rbat cu o vârst? cât mai mare iar o situa?ie material? peste medie normal c? reprezint? un plus.

cred ca doar vreo 5% dintre fetele din liceul meu din clasele 9-11 prefera sa fie cu unul de peste 20 de ani cu bani, se multumesc cu un tip dragut si amuzant (de varsta lor sau cu 1-2 ani maxim mai mare ca ele) care sa aiba parinti care sa isi permita sa locuiasca intr-un apartament si nu intr-o cutie

nu am inclus clasa a 12-a ca la mine in liceu cele de a 12-a care umbla cu d-aia de 23-25 de ani (?teorfuli?e) sunt in numar ceva mai mare (nu exagerat, poate 30%)

Asa ca nu, majoritatea fetelor nu prefera baieti mari 'smecheri' (de fapt, pedofili care nu sunt in stare sa isi faca prietene de varsta lor si se dau la d-astea cu 10 ani mai mici ca ei) cu bani

Link to comment
Share on other sites

In zielele de azi,fetitele vor un baiat cu o situatie materiala buna,si care sa fie cu 3,4 ani mai mare decat ea.Totul s'a intors cu fundul in sus.In randul adolescentilor,fetele de liceu sunt ademenite usor de baietii mai mari,daca au si masina,e mult mai bine.Nu se gandesc ca pica prost in ochii baietilor,le catalogheaza drept curve.

Link to comment
Share on other sites

nush dar la toate le trebe baietii mai mari ,dak vine unu mai mic cu 1 an ca ea il ia pe post de "bighit"

Eu ma iau drept exemplu pe mine... la 14 - 15 ani ..cand vedeam un baiat nu conta varsta ..eram ca speriata de bombe .. aveam tendinta sa ma "ascund" ..nu sa stau ..sa schimb o vorba sau ceva ..cred ca tot provine din educatie... si ce "sfaturi" iti ofera mamica la o anumita varsta.. Adevaru e dureros .. fetitele din ziua de azi (Cele de varsta 13 -14 ani) .. nu mai viseaza la o papusa sau ceva .. se viseaza intr-un BMW ...vila ..piscina si un "fat-frumos" (poate sa aiba si 40 de ani) langa ele .. Aiurea.. dar ce sa ii facem e secolul XXI , acum fata se da la baiat ..nu baiatu la fata ..s-a pierdut inocenta .. Asa se intampla cand e prea multa libertate in gandire .. Vina poate sa o detina parintii .. dar nu in totalitate .. mai bine zis anturajul si caracterul fiecaruia..

Parerea mea personala. :)

nush ce ai vrut sa zici acolo cu fata se da la baiat adika tie dak ti-ar place de un baiat astepti sa se dea el la tine? si dak asta nu se intampla niciodata, cand nu intreci masura nu cred ca exista "s-a pierdut inocenta"

Link to comment
Share on other sites

Daca la 14 - 15 ani fugeam de barbati, acum am ajuns la concluzia ca imi plac barbatii mai invarsta (35 - 40), nu imi explic de ce. Posibila cauza este varsta si experienta si faptul ca stiu ce vor. Pun asta si pe seama maturitatii, stiu exact ce imi doresc si cand imi doresc. Nu spun ca nu imi plac baietii de 20 -25 de ani, dar tot barbatii mai "copti" sunt baza. :)

 

@TheBestBK, spuneam ca acum s-a schimbat moda, fetele nu mai tin cont de cei 7 ani de acasa si nici de rusine, cand vor ceva, obtin. Stiu, e democratie. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

chestia e ca fata/femeia se crede mai superioara decat un baiat, orice varsta ar avea ... si asa ajunge la concluzia ca l-a putea conduce... dupa parerea mea ... cred ca nu e bine sa te iei niciodata dupa o femeie, oricat de prietena ti-ar fi ..

Link to comment
Share on other sites

Stiu, e democratie. :)

S-a denaturat grav conceptul de democrație și de libertate, dar asta e altă mâncare de pește. Iar ce zici și tu de oamenii care știu ce vor de la viață: asta poți ști oricând, iar cu cât mai devreme, cu atât mai bine, la 40 de ani deja începe să fie târziu, zic eu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

chestia e ca fata/femeia se crede mai superioara decat un baiat, orice varsta ar avea ... si asa ajunge la concluzia ca l-a putea conduce... dupa parerea mea ... cred ca nu e bine sa te iei niciodata dupa o femeie, oricat de prietena ti-ar fi ..

 

de aici poate rezulta superioritatea feminina?  tind sa cred ca de asta majoritatea fetelor prefera baietii mai in varsta cu ceva ani, pentru ca se cred mai superioare barbatilor.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marco™

Nu mai gandesc fetele astea :) Deci exact chestia asta am intrebat`o pe o colega care are 17 ani si prieten de 24 : Cu ce-i mai special ca ii asa de mare ? Ii mai ***os ? :))) Raspunsul ei a fost nu si ca cica el e mai matur si gandeste altfel . :) Pe cand colo ala ii "trage ceasu" zilnic ii da asta bani de si-a vandut si leptopul pentru el si concluzia la care ajungem este ca se tampesc toate fetele de cap si dupa "sufera" ca vezi doamne le-au lasat cu ochii in soare ca cica nu mai simt nimica pt ele :))))

Link to comment
Share on other sites

Nu mai gandesc fetele astea :) Deci exact chestia asta am intrebat`o pe o colega care are 17 ani si prieten de 24 : Cu ce-i mai special ca ii asa de mare ? Ii mai ***os ? :))) Raspunsul ei a fost nu si ca cica el e mai matur si gandeste altfel . :) Pe cand colo ala ii "trage ceasu" zilnic ii da asta bani de si-a vandut si leptopul pentru el si concluzia la care ajungem este ca se tampesc toate fetele de cap si dupa "sufera" ca vezi doamne le-au lasat cu ochii in soare ca cica nu mai simt nimica pt ele :))))

 

 

Sunt cazuri izolate. Nu toate persoanele de sex masculin ”trag clapa”, de aceea este bine să deschizi ochii la timp și să îți stii clar interesul/ceea ce îți dorești.

Cu cât o persoană este mai învârstă, cu atât gradul de gândire și maturitatea sunt mai superioare față de un tânăr/ă, deoarece știu clar ce vor, știu cum să se comporte cu partenerul/a (chiar dacă există o anumită diferență de vârstă).

Este și normal ca un bărbat/băiat să fie un pic mai mare ca o fată. Fără nici o iluzie la adresa băieților, băieții se maturizează mai târziu ca fetele.

Ce nu pot înțelege eu este faptul când o fată/femeie este mai învârstă ca partenerului ei. Acesta este un alt subiect. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Marco™

Asta cu fata sa fie mai inaintata in varsta ca baiatul chiar este o prostie :))) Dar nu inteleg si fetele alea care au 15-16 ani si prieteni cu 10 ani mai mare...Ele devin disperate dupa ei , si normal ca la asa o diferenta de varsta acei baieti nu vor sa stea cu fata prea mult timp... nu isi face planuri prea mari cu ea . Doar o aventura asa de 1 luna in care sa mai aiba cu cine se "juca" . 

Edited by SinneD.
Link to comment
Share on other sites

Fetele se maturizeaza mai repede ca baietii,ce vrea sa insemne asta?

Am auzit imbecilitatea asta de n ori, fiecare persoana in copilarie are "growth spurts" diferite fata de alta.

Daca te referi la maturizarea hormonala, aia are loc pe la 12-14 ani, cine o arde cu d'alea are probleme :)

Iar daca vorbim de psihic, situatia e cam invers, adica cel putin asa observ eu.

 

Te contrazic din nou, nu sunt cazuri izolate, asa se intampla in mare parte.

Relatiile cu minore sunt pentru putina "sare si piper", te tenteaza putin jailbait.

Exceptii de la regula sunt oriunde,dar in general asa ceva nu tine, ce sa vrea o persoana "coapta,matura" de la un copil care nici nu stie sa puna mana pe p***.

Cei drept stie exact ce vrea, o prospatura, asta cu "o sa ma creasca el, ma invata si ma face sotia lui" e vrajeala ieftina de la cretini pentru cretine.

Cretini pentru ca nu se renteaza atita timp risipit pentru atit de putina satisfactie.

Edited by Dr.Oetker
Link to comment
Share on other sites

Bună, Dr.Oetker

 

Fiecare își spune părerea proprie și decentă în acest topic. Mă simt un pic obligată să te lămuresc de ce fetele se maturizează mai repede ca băietii.

 

Fizic și emotional - fetele se dezvoltă mai rapid ca un băiat, ele având pubertate mai repede ca băieții (la fete pubertatea debutează de la 9 ani, la băieți de la 11 ani).

Psihic și intelectual - Este dovedit faptul că fetele se dezvoltă mai repede ca băieții, n-o spun eu, o spun studiile neurologice și psihologice (creierul unei fete de 12 ani este dezvoltat in avans fata de cel al unui baiat de aceași vârstă).

 

Fetele tot timpul sunt elementul sensibil, de aceea ne maturizăm mai repede, ne informăm tot timpul și tot timpul suntem mai precaute când vine vorba despre un bărbat, sex.. etc.

 

Dacă anumite fete se aruncă cu capul înainte fără să se gândescă la consecințe, problema lor. Probabil că pe lângă maturitatea unui bărbat, le mai atrage si altceva, totdeauna fetele caută anumită stabilitate, atât emotională cât și materială, când găsesc ceea ce caută omit și celelalte detalii negative, aici e greșeala. :)

Vrem ca totul să fie perfect fără să ne gândim că poate suntem jucate pe degete. Sentimentul de prefecțiune este dezvoltat încă de cânderam fetițe jucându-ne cu păpușile dea (mama), în timp ce băieții rămân la mașinute.

 

Eu am avut o relație de 7 ani cu un bărbat mai mare, a fost frumos dar a trecut. În principiu mi-a plăcut să am un barbat lângă mine care știe ce vrea de la viață, dar adevărul că de diferența vârstei s-a văzut. :)

 

P.s.

Am să te rog să folosești un limbaj adecvat acestui forum, te mai rog să editezi un pic semnătura(îți dai seama tu unde bat).

Multumesc anticipat si An nou ferici! :give_rose:

Edited by Angel
Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...