Jump to content
zaki

Prostitutia

Recommended Posts

Le-am citit pe amandoua, dar Enigma Otiliei nu-mi amintesc sa aiba ceva de-a face cu prostitutia. Si sunt de acord ca in munca prostituatelor sa existe si o doza de placere, ca pana la urma e vorba de sex. Dar nu sunt de acord cu faptul ca placerea de a se lasa f***** de vreun golan (in opinia mea, asta este tipul de barbat care frecventeaza locurile cu femei de genul asta) este egala sau chiar mai mare decat placerea banilor castigati.

Cat despre clientii prostituatelor, sunt de toata jena. Cum sa fii atat de penibil incat sa trebuiasca sa convingi o fata sa faca sex cu tine doar daca o platesti? Ori ai tu vreun retard fizic/ mintal, ori traiesti in crang si nu ai alta alternativa decat oile. Ce alta solutie ar mai putea fi, din moment ce nu esti in stare sa cuceresti pe cineva cu aspectul fizic, inteligenta, farmecul personal? Eu m-as simti jenata si frustrata sa stiu ca am ajuns asa ramolita sau nedorita de nimeni incat sa ajung sa platesc pentru a primi placere. :nanana:

In fine, nu ma mai lansez in alte argumente, pentru ca cine a facut asta, o s-o mai faca. Cat despre femeile care se vand, garantez ca ar da "meseria" asta la schimb pentru alta, chiar mai prost platita, dar sa aiba o viata decenta si sa nu se mai teama ca cine stie ce om va trebui sa primeasca in... ea. :|

P.S. Pentru cine nu gaseste o partenera stabila, de ce nu incercati aventuri de o noapte? Nici nu platiti, nici nu va riscati sanatatea, nici nu treceti pe acolo pe unde au trecut cine stie cati nenorociti.

Link to comment
Share on other sites

Le-am citit pe amandoua, dar Enigma Otiliei nu-mi amintesc sa aiba ceva de-a face cu prostitutia. Si sunt de acord ca in munca prostituatelor sa existe si o doza de placere, ca pana la urma e vorba de sex. Dar nu sunt de acord cu faptul ca placerea de a se lasa f***** de vreun golan (in opinia mea, asta este tipul de barbat care frecventeaza locurile cu femei de genul asta) este egala sau chiar mai mare decat placerea banilor castigati.

nu neaparat cu prostitutia, dar cu conditia feminina (femeile traiesc cativa ani pana se ofilesc). sau tu faci parte din categoria de oameni care sunt de parere ca Monica si Virinel se iubesc (adica Monica ii place grosimea, dar nu cred ca ne referim la organe).

Off-topic: cine da o vodca...?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cati din voi ati fost sau nu la cur*e. Un lucru e cert, toti am dat bani la un moment dat pe o "felie de pizza". Intrebarea mea e:#1 O sa dai vreodata bani pe cur*e? #2 ai dat deja? @3 o sa dai?

<b>- Cum vedeti voi prostitutia?</b>

Daa,,,normal

Daa,,,daca ati vedea o chinezoaica sau o negresa sunt sigur ca ati face lafel

Daa,,,pana mor :))

O vad ca pe o doamna fara buletin :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

nu ! dar unii o fac de nevoie ...

Si de nevoie trec pe la spital cu diferite boli cu transmitere sexuala, nu? :)

Nu am nimic de obiectat impotriva prostitutiei, atat timp cat domnisoarele care o practica sunt cu toate analizele la zi. E secolul XXI scapati de anumite mentalitati. Nu putem sa judecam pe nimeni, fiindca si in randul prostituatelor sunt femei care sunt obligate de situatie sa practice acesta "meserie". In alte tari sunt bordele unde fetitele sunt controlate zilnic si riscul imbolnavirii cu o boala cu transmitere sexuala, e minim. In Romania nu e cazul, nimeni nu le controleaza, nimeni nu le explica riscurile la care se expun. etc. De aceea expunerea si riscul unei boli e mare. Barbatii care practica aceste moravuri, ori sunt singuri, ori nu gasesc acasa ceea ce trebuie.

Parerea mea e ca, ar trebui sa legalizeze prostitutia, prostituatele sa fie controlate zilnic ca riscul celor ce apeleaza la aceste servicii pe bani. sa fie minim.

Edited by Angel
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Prostitutia este cea mai veche meserie,dar cred ca nici o femeie nu isi doreste sa fie transformata intr-o masina de facut sex,care indura orice perversiune daca acestea sunt achitate.Majoritatea femeilor cauta sa scape de saracie , de lipsa de perspectiva sau violenta , dar intrate sub controlul pestilor nu mai au sansa de scapare.

Majoritatea femeilor care recurg la prostitutie au suferit abuzuri in copilarie sau au avut o situatie materiala proasta.

PS: Da,am fost din curiozitate si pot spune ca mai mult respect am pentru o prostituata care recunoaste ceea ce face decat pentru 'vedetele' si asistentele din showbizz,acele prostituate de lux.

Link to comment
Share on other sites

pt cei care zic ca nu platesc pt a face sex, ( sa sa va duceti voi la munca undeva in strainatate, unde nu cunosti nici un cuvant din ce spun straini, si sa va vad atuncea pe voi cum va mai sadisfaceti postele sexuale)

1. Nu te duci să muncești dacă nu cunoști limba. Sau fie, te duci dacă treci ascuns sub remorca TIR-ului, ca să îți rupi spatele ca salahor.

2. Dac-ar fi să mă duc, nu m-aș duce decât cu nevasta sau cu iubita, pentru că nu aș pleca temporar doar ca să culeg niște legume...

3. Mâna dreapta ce are? Mărăcini?

Parerea mea e ca, ar trebui sa legalizeze prostitutia, prostituatele sa fie controlate zilnic ca riscul celor ce apeleaza la aceste servicii pe bani. sa fie minim.

Deja ceri prea mult.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

In Romania prostitutia o sa fie legala cand nu o sa mai avem curve. Adica niciodata. Sunt tari cu mult peste noi in care prostitutia e inteleasa altfel. Oamenii sau conformat standardelor si-au schimbat un pic mentalitatea si au scapat de problema prostitutiei. Romania intai sa invete sa finalizeze o autostrada , dupa care isi poate rezolva si problema prostitutiei.

Link to comment
Share on other sites

Nu am dat bani , poate o sa dau si intreabarea 3 se repeta . Daca o sa dau , cel mai sigur o sa fie la caterina cu un grup de prieteni . De legalizat ... personal nici nu-mi pasa , atata timp cat unele femeie vor sa fie f**** de toti prostii care platesc 50 lei ( sau cat costa ) e alegerea lor .

Link to comment
Share on other sites

Din moment ce am o iubita , nu e normal. In plus sunt si bolile acestea gen HIV in joc si pentru un sex in + , e prea riscant.

Nu as putea face asta cat timp am o consoarta , cine o face sa fie sanatos , dar vreau sa stiu daca are curaj sa-i spuna ce a facut :)).

Edited by Ryhtin
Link to comment
Share on other sites

Deja ceri prea mult.

Hai sa nu zic legalizarea prostitutie, dar un recesamant al prostituatelor, niste analize gratuite, niste cursuri gratuite si explicite cu riscurile la care se expun. Nici acestea nu se pot implementa intr-o tara care pretinde ca e democratica?

Cum spuneam mai sus, eu nu judec nici pe cei care folosesc aceste servicii, nici pe cele care le practica. Dar daca tot le practica - folosesc, sa aiba posibilitatea sa o faca cat mai sigur.

Edited by Angel
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e mai bine să discuți problemele de cuplu înainte să cauți altă păsărică? Sau să nu îți dezvirginezi mireasa în noaptea nunții?

Dute la un tribunal sa vezi cum se discuta problemele de cuplu,50% din cazuri sunt divortzurile si majoritatea cazurilori, careva are sau avea amant.

Link to comment
Share on other sites

Eu mă refer la probleme de genul: ”azi nu facem sex, mâine mă doare capul, poimâine nu vreau sex oral.”

Acestea n-ar trebui incluse in lista motivelor. Daca vrei ceva cu adevarat, obtii. "N-am chef", ar trebui sa mergem pe premiza: "N-ai chef? Il facem!". "Condimentezi relatia, fortezi un pic mana partenerei sa obtii ceea ce vrei. Deci in opinia mea acele "motive" expuse de tine mai sus, sunt nule. Eu personal m-am lovit de acel "N-am chef", o faceam mai mult ca sa ii trag un semnal de alarma, sa ii arat ca undeva a gresit. Dar cu o mana pusa unde trebuie, cu o vorba dulce, cu etc. mi-a trecut starea respectiva. :))

Deci, cum spuneam, motivele alea de mai sus, nu sunt motive sa apelezi la o prostituata. :)

Edited by Angel
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Noi vorbim despre prostituate. :))

Amantele sau amantii sunt alta mancare de peste. Desi in opinia mea, nu este gresit sa ai un/o amanta atat timp cat iti respecti indatoririile fata de familie si nu iti neglijezi sotia/sotul. :tongue:

P.S La amanta trebuie mai multi bani ca la o prostituata, nu? :))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...