Jump to content
zaki

Prostitutia

Recommended Posts

Nu stiu cati din voi ati fost sau nu la cur*e. Un lucru e cert, toti am dat bani la un moment dat pe o "felie de pizza". Intrebarea mea e:#1 O sa dai vreodata bani pe cur*e? #2 ai dat deja? @3 o sa dai?

- Cum vedeti voi prostitutia?

Link to comment
Share on other sites

1. Nu are sens sa dau bani pentru ceva la care am acces oricand prin intermediul prietenei.

2. Nu am dat, nu am avut nevoie.

Prostitutia e o ocupatie ca oricare alta, cu o adevarata istorie in spatele ei. Oamenii si-au vandut corpul din cele mai vechi timpuri si vor continua sa o faca si de acum inainte. Ideal ar fi sa se legalizeze prostitutia, pentru a se putea exercita un oarecare control asupra acesteia. Avantajele ar fi:

-prevenirea bolilor cu transmitere sexuala;

-bani suplimentari veniti la buget avand in vedere ca veniturile se vor putea impozita, la fel cum se face acum cu video-chat-ul;

-renuntarea la ipocrizie si la falsele moravuri => o societate mai sanatoasa.

Link to comment
Share on other sites

Guest smiley_real92

Nu stiu cati din voi ati fost sau nu la cur*e. Un lucru e cert, toti am dat bani la un moment dat pe o "felie de pizza". Intrebarea mea e:#1 O sa dai vreodata bani pe cur*e? #2 ai dat deja? @3 o sa dai?

- Cum vedeti voi prostitutia?

1.nu

2.nu

3.idem1 P,paremise ca se repeta :P

Niciodata cu plata!

Nu comentez prostitutia...dar cum o vad eu? fete fara venit care isi vand corpul.

Link to comment
Share on other sites

1.nu

2.nu

3.idem1 P,paremise ca se repeta :P

Niciodata cu plata!

Nu comentez prostitutia...dar cum o vad eu? fete fara venit care isi vand corpul.

Din prostitutie o fata/femeie poate castiga bani foarte buni daca nu apartine unui "peste" si e cum s-ar zice "curva de lux". Unele femei o fac pentru ca le place, pentru ca e usor si se castiga, repet, foarte foarte bine. Daca te gandesti bine si pipitele pe care le vezi in masini de lux cu barbati la varsta a 2a sau straini, exista foarte mari sanse sa se incadreze in categoria "prostituate", doar ca in loc de cash primesc blanuri, bijuterii, calatorii in strainatate, apartamente si uneori chiar si "bani de buzunar".

Link to comment
Share on other sites

Eu vad in felul urmator: ala care merge la prostituate ala nu e barbat adevarat,da bani si riscurile sunt imense sa ia o boala de nu o poate duce...mai ales prostitutia din Romania,in alte tari e alceva analize la zi....ma refer la tarile in care prostitutia e legala.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

E cea mai veche meserie de pe pamant, asa ca respectati-o.

Oricate prietene as avea la fetili vesele tot as da o tura , macar pt. un oral :D

Daca spuneti vreunu' ca prietena voastra e mai buna la acadele viteza decat alea ... :P , da la toate intrebarile.

Link to comment
Share on other sites

Am fost, merg si voi mai merge. Totul depinde de persoanele cu care esti in zona, de cantitatiile de alcool inghitite si de fanteziile animalice pe care le ai cu prietenii de pahar ( fantezii ce le poti aplica mult mai usor si chiar pe loc cu o prostituata ). Ma indoiesc oricum ca o sa fie prea multa lume sincera in topicul asta :P ( plin de oameni cu principii - in public toti sunt mai sfinti ca Iisus :> ).

p.s vad prostitutia ca pe o meserie banoasa. Povestile cum ca cine isi vinde corpul nu are alta alternativa sunt doar basme ... Chiar si ultima penala de pe centura care are si peste face cateva milioane bune pe seara. Deci cat timp merge treaba sigur or sa fie destule adepte. Pt cei care stau in orase universitare va recomand sa va interesati de practicante din randul studentelor ( mai fragede :> ). Bineinteles ca ele se vor simtii jignite daca le numiti asa. In general stau la agatat prin cluburi si cand crezi ca esti Fat Frumos si ti-ai prins zeita ... ti se zice realitatea. Pt oradeni ... Students Place ftw :> ( adevarul e ca tipele sunt intretinute de parinti, dar au gasit o modalitate usoara sa isi faca toate poftele )

Link to comment
Share on other sites

Un lucru e cert, toti am dat bani la un moment dat pe o "felie de pizza".

Nu, n`am dat niciodata. Ce te face sa crezi ca toti am dat bani ca sa facem sex ? :|

Din prostitutie o fata/femeie poate castiga bani foarte buni daca nu apartine unui "peste" si e cum s-ar zice "curva de lux".

Hint : toate au peste :) Toate apartin cuiva. Care sunt singure, sunt alea pe care le vezi zilnic batute si jefuite de bani, totul pentru ca nu au peste. Pestele le protejeaza de clientii care nu vor sa plateasca, sau de alti pesti care vor sa le "angajeze" :))

Inclusiv tarfele de lux au peste. La fel cum la un bordel exista matroana. :)

Pt oradeni ... Students Place ftw :> ( adevarul e ca tipele sunt intretinute de parinti, dar au gasit o modalitate usoara sa isi faca toate poftele )

Hi5/facebook de la vreouna doua care stii tu sigur ? :)) Dracu le da bani, dar sa stiu daca le vad prin orash :>

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Vino tati ca iti comanda baiatu` aici de toate, bautura, femei , tot ce vrei ... nu trebuie decat sa platesti.

ON : nu toate au pesti , radule te inseli, sunt care lucreaza singure. Au anunt la ziar , si accepta numai sa vina la tine, alea n-au pesti , o fac de capu` lor.

Link to comment
Share on other sites

Raportul barbatului cu femeia prostituata tipica pentru relatia stapan-sclav, atata timp cat barbatul devine stapan pentru o sumă de bani asupra trupului femeii care se prostitueaza, are urmari negative asupra mentalitatii barbatului care prin asociatie si obisnuinta poate sa-si piarda cel putin respectul, daca nu chiar mai mult, sa aplice acelasi tip de raport de posesiune si fata de propria sotie/amantei/iubitei etc.Deci sunt total in dezacord cu prostitutia.

Link to comment
Share on other sites

' date='Jun 3 2010, 00:03' post='5140045'] Raportul barbatului cu femeia prostituata tipica pentru relatia stapan-sclav, atata timp cat barbatul devine stapan pentru o sumă de bani asupra trupului femeii care se prostitueaza, are urmari negative asupra mentalitatii barbatului care prin asociatie si obisnuinta poate sa-si piarda cel putin respectul, daca nu chiar mai mult, sa aplice acelasi tip de raport de posesiune si fata de propria sotie/amanta/iubita etc.Deci sunt total in dezacord cu prostitutia.

dude,wtf oO

@sherkan,cat e tarifu' ? =))

Link to comment
Share on other sites

' date='Jun 3 2010, 00:15' post='5140086']

Te-am bagat in ceata , vrei sa fiu mai explicit ? Nu ma intelegi sau nu m-am facut inteles. Ori esti offtopic.

Care din ele Loyd ?

Amantrei...

Prostitutia nu este o fata a sclaviei moderne, atata timp cat nu sunt obligate de nimeni sa faca asta si unele o fac din placere,pur si simplu combina utilul cu placutul.

Am cunoscut fete care nici nu ziceai ca practica asa ceva, te intalnesti cu ea pe strada si zici ca-i tipul de fata care nici prin cap nu-i trece sa faca sa ceva.

Cat despre efectul mentalitatii barbatului,vorbesti prostii, barbatii se duc la curve ca vor ceva diferit, din acelasi motiv si inseala.

Sunt barbati care le place sa domine in pat dar si barbati care le place sa fie dominati,nu vad de unde ti se trage ideea.

Lamurit?

Link to comment
Share on other sites

Amantrei...

Prostitutia nu este o fata a sclaviei moderne, atata timp cat nu sunt obligate de nimeni sa faca asta si unele o fac din placere,pur si simplu combina utilul cu placutul.

Am cunoscut fete care nici nu ziceai ca practica asa ceva, te intalnesti cu ea pe strada si zici ca-i tipul de fata care nici prin cap nu-i trece sa faca sa ceva.

Cat despre efectul mentalitatii barbatului,vorbesti prostii, barbatii se duc la curve ca vor ceva diferit, din acelasi motiv si inseala.

Sunt barbati care le place sa domine in pat dar si barbati care le place sa fie dominati,nu vad de unde ti se trage ideea.

Lamurit?

Tema discutiei este in felul urmator : Cum vedeti voi prostitutia. Eu mi-am impus punctul de vedere atata tot , ideologic vorbind. ;)

Link to comment
Share on other sites

' date='Jun 3 2010, 00:03' post='5140045']

Raportul barbatului cu femeia prostituata tipica pentru relatia stapan-sclav, atata timp cat barbatul devine stapan pentru o sumă de bani asupra trupului femeii care se prostitueaza, are urmari negative asupra mentalitatii barbatului care prin asociatie si obisnuinta poate sa-si piarda cel putin respectul, daca nu chiar mai mult, sa aplice acelasi tip de raport de posesiune si fata de propria sotie/amanta/iubita etc.Deci sunt total in dezacord cu prostitutia.

Un raport de sclavie exista intre proxenetii si fetele duse in strainatate si obligate sa se prostitueze.

Aici nu se stabileste un raport de stapan-sclav, ci mai degraba ti se presteaza un serviciu contra unei sume de bani. Iar barbatul nu devine stapan pe trupul femeii, ci mai degraba un creditor al unei plati (in sens de prestatie) si atata timp cat si-a dat consimtamantul benevol, femeia nu se afla in postura de sclav, iar libertatea de a dispune de propriul corp e garantata. Si in plus, de regula, in orice situatie in care barbatul e puterea dominanta, nu rezulta efecte negative asupra lui ci invers. Sa spui ca un barbat ar aplica acelasi regim aplicat prostituatelor si sotiei sale, e cel putin aberant sau pervers dintr-un alt punct de vedere.

Nu frecventez si nici n-am s-o fac.

Link to comment
Share on other sites

Chiar credeti ca o fac pentru ca le place? :blink: Sunt de multe ori agresate, ucise chiar de clienti sau de "pesti" (apar des la stiri cazuri din astea). Plus ca nu e greu de realizat ca nu e o placere sa faci sex cu diversi oameni, care de multe ori sunt nespalati, libidinosi, nesimtiti, violenti. Nici in cazul damelor de companie situatia nu e prea mult schimbata, doar ca am inteles ca au dreptul de a-si alege clientii.

Link to comment
Share on other sites

Chiar credeti ca o fac pentru ca le place? :blink: Sunt de multe ori agresate, ucise chiar de clienti sau de "pesti" (apar des la stiri cazuri din astea). Plus ca nu e greu de realizat ca nu e o placere sa faci sex cu diversi oameni, care de multe ori sunt nespalati, libidinosi, nesimtiti, violenti. Nici in cazul damelor de companie situatia nu e prea mult schimbata, doar ca am inteles ca au dreptul de a-si alege clientii.

Pisi, nu toate curvele au pesti ca sa le oblige sa faca asta si respectivele cinsidera prostitutia o meserie.

Link to comment
Share on other sites

Chiar credeti ca o fac pentru ca le place? :blink: Sunt de multe ori agresate, ucise chiar de clienti sau de "pesti" (apar des la stiri cazuri din astea). Plus ca nu e greu de realizat ca nu e o placere sa faci sex cu diversi oameni, care de multe ori sunt nespalati, libidinosi, nesimtiti, violenti. Nici in cazul damelor de companie situatia nu e prea mult schimbata, doar ca am inteles ca au dreptul de a-si alege clientii.

Da , sincer. Deci oricat as incerca sa evit sa iti raspunde la intrebare nu pot . Da le place , enorm , pe langa faptul ca castiga o suma de bani le place.

Link to comment
Share on other sites

Pisi, nu toate curvele au pesti ca sa le oblige sa faca asta si respectivele cinsidera prostitutia o meserie.

Tocmai, chiar si cele care nu au nu cred ca o fac din placere, ci de nevoie, pentru ca se castiga mult si repede.. Prostitutia este o meserie banoasa, dar rareori cred ca le place sa o ia de la atatia. :| Daca le place, inseamna ca merita tot ce li se intampla si felul in care sunt privite de ceilalti. [ No more "pisi"! :sef: ]

Link to comment
Share on other sites

Tocmai, chiar si cele care nu au nu cred ca o fac din placere, ci de nevoie, pentru ca se castiga mult si repede.. Prostitutia este o meserie banoasa, dar rareori cred ca le place sa o ia de la atatia. :| Daca le place, inseamna ca merita tot ce li se intampla si felul in care sunt privite de ceilalti. [ No more "pisi"! :sef: ]

Nu mereu e viata roz,sunt altele care accepta si bonuri de masa,unde mai pui ca le mai ia garda si le amendeaza.

Una peste alta, prostituatele o fac din placere ca daca n-ar face-o, s-ar duce naibii la munca.

Link to comment
Share on other sites

Multora le place pentru ca pot castiga multi bani usor asa.. cu toate riscurile aferente e mai comod decat sa iti petreci 3 sferturi din viata la munca.

Drept dovada ca sunt si atat de multe practicante.. asta cu "de nevoie" nu o mai cred de mult.. numai cine nu vrea nu isi gaseste un loc de munca..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...