Jump to content
zaki

Prostitutia

Recommended Posts

Un raport de sclavie exista intre proxenetii si fetele duse in strainatate si obligate sa se prostitueze.

Aici nu se stabileste un raport de stapan-sclav, ci mai degraba ti se presteaza un serviciu contra unei sume de bani. Iar barbatul nu devine stapan pe trupul femeii, ci mai degraba un creditor al unei plati (in sens de prestatie) si atata timp cat si-a dat consimtamantul benevol, femeia nu se afla in postura de sclav, iar libertatea de a dispune de propriul corp e garantata. Si in plus, de regula, in orice situatie in care barbatul e puterea dominanta, nu rezulta efecte negative asupra lui ci invers. Sa spui ca un barbat ar aplica acelasi regim aplicat prostituatelor si sotiei sale, e cel putin aberant sau pervers dintr-un alt punct de vedere.

Nu frecventez si nici n-am s-o fac.

Te cam contrazici singur , Sincer...

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Inutil. Multe au zeci de amenzi neplatite si nu se ia nicio masura in privinta asta...

Si cam ce masuri ar trebui luate ? :))

Banuiesc ca impozit pe cm sau pe grosime nu merge pus , case pe numele lor ... nu cred ca au ...

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu stiu si nici nu ma intereseaza. De ce dupa un numar considerabil de amenzi neplatite nu le pot opri la sectie?

Ca sa ce? In ritmul asta, intr-o singura zi s-ar umple sectia si tot nu e nimic rezolvat. Bani nu au de unde sa scoata de la ele, ipoteca nu au pe ce sa puna... Mai bine munca in folosul comunitatii echivalenta cu plata amenzilor. :-? (strazile sunt pline de gunoaie, gardurile vii asteapta sa fie tunse, centrul orasului sa fie curatat, etc.)

Link to comment
Share on other sites

Ca sa ce? In ritmul asta, intr-o singura zi s-ar umple sectia si tot nu e nimic rezolvat. Bani nu au de unde sa scoata de la ele, ipoteca nu au pe ce sa puna... Mai bine munca in folosul comunitatii echivalenta cu plata amenzilor. :-? (strazile sunt pline de gunoaie, gardurile vii asteapta sa fie tunse, centrul orasului sa fie curatat, etc.)

Ehem, pipite cu haine de blana, fuste cat buzunarele pantalonilor mei si tocuri de 10 cm la matura (asta fiind o descriere ce tinde spre limita).

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Ca sa ce? In ritmul asta, intr-o singura zi s-ar umple sectia si tot nu e nimic rezolvat. Bani nu au de unde sa scoata de la ele, ipoteca nu au pe ce sa puna... Mai bine munca in folosul comunitatii echivalenta cu plata amenzilor. :-? (strazile sunt pline de gunoaie, gardurile vii asteapta sa fie tunse, centrul orasului sa fie curatat, etc.)

Buna ideea ! desi .. cred ca tot munca in folosul comunitatii fac si acum :)))

Link to comment
Share on other sites

Ehem, pipite cu haine de blana, fuste cat buzunarele pantalonilor mei si tocuri de 10 cm la matura (asta fiind o descriere ce tinde spre limita).

Uniforme portocalii :>

Buna ideea ! desi .. cred ca tot munca in folosul comunitatii fac si acum :)))

Pacat ca de munca lor nu beneficiaza decat barbatii doritori. :D

A zis cineva mai sus, nu mai stiu exact cine, ca pe vremurile astea nu-ti gasesti loc de munca decat daca nu vrei. :| Wow, iese lumea in strada ca are nevoie de bani si de locuri de munca, muncitorii sunt in somaj, si tu simti ca lumea e ok in jur... Locuiesti in Romania? :-?

P.S. Tipele de pe centura nu au facultate -> sansa unui loc de munca si mai scazuta -> NEVOIA de a se prostitua sau a da cuiva in cap :-?? Si bine fac ca aleg prostitutia!

Link to comment
Share on other sites

Uniforme portocalii :>

Pacat ca de munca lor nu beneficiaza decat barbatii doritori. :D

Mai bine zis "noroc", sunt destui doritori.

P.S. Tipele de pe centura nu au facultate -> sansa unui loc de munca si mai scazuta -> NEVOIA de a se prostitua sau a da cuiva in cap :-?? Si bine fac ca aleg prostitutia!

Ai zis-o mai devreme, alternativa e munca de jos (dar e mai bine sa stai pe marginea strazii decat sa maturi trotuarele, ca sa nu dezvolt ideea).

Link to comment
Share on other sites

Uniforme portocalii :>

Pacat ca de munca lor nu beneficiaza decat barbatii doritori. :D

A zis cineva mai sus, nu mai stiu exact cine, ca pe vremurile astea nu-ti gasesti loc de munca decat daca nu vrei. :| Wow, iese lumea in strada ca are nevoie de bani si de locuri de munca, muncitorii sunt in somaj, si tu simti ca lumea e ok in jur... Locuiesti in Romania? :-?

P.S. Tipele de pe centura nu au facultate -> sansa unui loc de munca si mai scazuta -> NEVOIA de a se prostitua sau a da cuiva in cap :-?? Si bine fac ca aleg prostitutia!

eu am zis.. da.. traiesc in romania.. suntem tara in care toti vor sa fie manageri.. nu se baga nimeni la munca de jos.. preferam sa ne vaitam ca n-avem loc de munca si sa cerem sa ne dea statul..

atata timp cat importam forta de munca din china si vietnam (e plin metroul de ei dimineata si seara) in anumite domenii, nu cred ca ne mai putem permite sa ne vaitam ca n-avem loc de munca..

sa stii ca nu e nevoie de facultate sa ai un loc de munca bun.. doar de putina ambitie si putin mai multa munca.. dar se pare ca pentru multi munca doare..

e mai comod si mai profitabil sa te prostituezi sau sa "dai in cap"..

Link to comment
Share on other sites

aceasta meserie e de cand omenirea , probabil ni se pare noua animalic sau barbar vinderea trupului pentru bani , dar macar ele mintal sunt curate :) pe cand noi cei cu slujbe normale avem intelectul patat, vandut asa ca din punctul meu de vedere eu vad prostitutia ca o munca fizica ca orice munca poti sa o faci din placere sau din necesitate.

# dc sa fiu in politica ?

Link to comment
Share on other sites

noi cei cu slujbe normale avem intelectul patat, vandut

Esti in politica? :lol:

Ehee... sa sti ca si prostitutia iti mutileaza cat se poate de mult sufletul.

@the_fan, iti zic eu ca amaratele alea de le vezi tu pe centura/vacaresti etc, alea n-au nici 8 clase! Nici ca maturator de strada nu te angajeaza fara liceu macar. Si ca tot venii vorba. Ai idee ce salarii au aia de la salubrizari? Iti sta mintea in loc, ai nevoie de ceva pile sa ocupi un loc :)).

Mie de majoritatea mi-e mila, mai ales de cele de care se spunea ca primesc si bonuri de masa, ca au copii acasa. Groaznic...

Pentru damele de companie... pai toata stima :P, profita de norocul lor (frumusetea) si slabiciunea barbatilor (sexul) sa obtina sume mari.

Link to comment
Share on other sites

nu ar trebui sa iti fie mila.. 1-2 clienti pe zi lucratoare si deja castiga mai mult decat mine :)))

cat despre bonuri.. si aia sunt tot bani.. doar sub alta forma..

nu le retine nimeni sa nu isi definitiveze studiile cu banii obtinuti din prostitutie si sa isi gaseasca un loc de munca normal. vad ca multe mai zic ca fac asta pentru a isi putea plati studiile dar cred ca odata ce ai plecat pe drumul asta.. ramai pe el.. e totusi o meserie banoasa..

le. da.. stiu ce salarii au cei de la salubrizare.. nah.. spor de rusine.. spor de toxicitate.. etc etc etc..

le2. faza cu 14k copii acasa e bulls**t.. santaj emotional ieftin doar doar reusesc sa stoarca putin mai mult de la "clent"

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Nu-i vorba neaparat ca e o meserie "banoasa" cat e ca isi castiga banii foarte usor , si atunci intervine gandirea aia de sef , cum ca banii vin si stand acasa , gandire de aia " de sa ma duc eu sa muncesc la patron pe 1000 ron cand astia ii fac in 2 nopti" ... asta strica oamenii de genu` , banii facuti prea usor ...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm se zice ca prostituatia e cea mai veche meserie ...aveam una la liceu aici in italia era destul de instarita dar parinti o tineau in frau si nui dadeau banii gramada , fata a decis sa se prostitueze sa-si cumpere i-phone #-o

Link to comment
Share on other sites

Intr-o benzinarie, un proaspat pensionar alimenta, atent sa nu depaseasca 100.000 lei, Dacia sa subreda model 1982.La pompa de alaturi, o tanara, si superba domnisoara coboara dintr-o la fel de superba decapotabila, cautand din priviri un pompagiu.Omul nostru, se ofera fastacit sa o ajute. Dupa un schimb sumar de amabilitati omul isi ia inima in dinti si isi exprima nedumerirea:

-Domnisoara, eu am lucrat 40 de ani la stat si nu am reusit sa imi cumpar decat dacia asta pe care o vezi. ce servici ai sau cu ce te ocupi de iti permiti asemenea bijuterie de masina la varsta dumitale atat de frageda?

-Cu sex oral, tataie, raspunse tanara zambind amuzata.

- Cum, zise omul iesindu-i ochii din orbite, adica iei m.ie?

- Nu, tataie. Eu fac sex oral. M.ie ai luat dumneata, lucrand 40 de ani la stat.

Morala:curvele o fac pentru bani,iar noi romanii o facem moca.

Link to comment
Share on other sites

Prostitutia : un job atu pentru femei ...bine asta pana cand se implica za MaC dAddy Pimp :))

Neeehh , nu's impotriva , sunt pro atunci cand vine vorba de un bordel , de ceva in care femeia nu e obligata , cat timp o face pentru ea de buna voie ...bv. ei ..se descurca :clap:

Link to comment
Share on other sites

in ziua de azi nu mai are rost sa te duci la prostituate sunt fete in cluburi care sunt gata sa o faca gratis la ori ce ora din zi si mai ales noapte..deci nu mai irostiti bani aiurea si mergeti in cluburi ! fetele nu se duc in club sa danseze in caz ca nu stiati :))

Link to comment
Share on other sites

in ziua de azi nu mai are rost sa te duci la prostituate sunt fete in cluburi care sunt gata sa o faca gratis la ori ce ora din zi si mai ales noapte..deci nu mai irostiti bani aiurea si mergeti in cluburi ! fetele nu se duc in club sa danseze in caz ca nu stiati :))

Imi dau seama in ce cluburi mergi tu, de ai vazut ca toate fetele de acolo vin pentru sex!!

In general, atunci cand un tip vede o tipa imbracata sumar prin club sau chiar pe strada, se gandeste: "Ce curva e si asta, umbla asa pentru ca are chef de sex si vrea sa provoace barbatii." De fapt tu esti singurul obsedat de sex, pentru ca o fusta scurta si un dans provocator in club te duce imediat cu gandul ca fata iti vrea... jucaria. :huh:

Edit: apropo, cum adica "deci nu mai irostiti bani aiurea si mergeti in cluburi"? In cluburile unde mergi tu nu e cu intrare? Iti platesti macar consumatia sau se da "pe caiet"? :)

Link to comment
Share on other sites

Logic ca intrarea si consumatia dar nu mai platesti pentru fata :D si in bucuresti sunt cluburi garla nai idee ! :)) si explica si mie o fata atunci cand poarta tanga si o fusta scurta de ii sare totu afara si mai sta si pe un scaun inalt sa expuna ce are ea mai interesant la vedere ea ce vrea ? sa ii bagi un cub de gheata acolo ? :)) ca eu nu inteleg fetele merg in cluburi sa se faca varza si dupa sa plece cu vrunu ! dar ma rog fiecare cu parerea si experienta lui :)

edit// ai 16 ani nu vad dc m am zbatut atata sa iti explic :)) dar am vazut si deala de 16 ani care pentru o liniuta facea ce ziceai tu :)) asa ca nu mai ma mira nimic :)) romania the land of choice :))

Edited by IgnitionMG
Link to comment
Share on other sites

Logic ca intrarea si consumatia dar nu mai platesti pentru fata :D si in bucuresti sunt cluburi garla nai idee ! :)) si explica si mie o fata atunci cand poarta tanga si o fusta scurta de ii sare totu afara si mai sta si pe un scaun inalt sa expuna ce are ea mai interesant la vedere ea ce vrea ? sa ii bagi un cub de gheata acolo ? :)) ca eu nu inteleg fetele merg in cluburi sa se faca varza si dupa sa plece cu vrunu ! dar ma rog fiecare cu parerea si experienta lui :)

edit// ai 16 ani nu vad dc m am zbatut atata sa iti explic :)) dar am vazut si deala de 16 ani care pentru o liniuta facea ce ziceai tu :)) asa ca nu mai ma mira nimic :)) romania the land of choice :))

In primul rand, am eu 16 ani, dar tu la 20 vad ca nu prea le ai cu limba romana si suferi de sindromul "emoticoanelor in exces". Daca poarta chiloti normali, o faceti taranca, daca poarta tanga, o faceti "usuratica". Personal nu cred ca fustele scurte sunt de prost gust, daca le imbraci cum trebuie. Asta de exemplu nu mi se pare deloc ostentativa. De multe ori femeile vor sa se simta bine in pielea lor si sa se simta sexy. Un decolteu nu este neaparat un mod de a atrage barbatii, ci de a te simti tu insati mai atractiva.

Punctul 2: Nu-mi pasa ca ai 20 de ani sau 60, nu ma baga in aceeasi oala cu fetele pe care le vezi tu prin cluburi cu "liniute", doar pentru ca varsta este punctul comun. Ma astept sa ramai la parerea ta ca fetele vin in club ca sa se ****. WTG ;) Bine ca exista oameni ca tine care intai le condamna, apoi le baga in pat. Pana la urma, daca ele reusesc sa atraga barbatii cu posteriorul si ei se lasa prostiti, ambele tabere sunt la fel de retarded.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...