Jump to content
Raul

Cum au populat Adam si Eva pamantul?

Recommended Posts

Biblia in forma actuala ....da este JALNICA................

Pentru ca in decursul a sute de ani a fost modificata de "n" ori. :crybaby:

Frumos ar fi sa avem prima versiune...................care ne spunea mult mai mult decat cea actuala. :readthis:

Link to comment
Share on other sites

Biblia in forma actuala ....da este JALNICA................

Pentru ca in decursul a sute de ani a fost modificata de "n" ori. :crybaby:

Frumos ar fi sa avem prima versiune...................care ne spunea mult mai mult decat cea actuala. :readthis:

Tinand cont ca a fost scrisa de niste ciobani, nu cred ca prima varianta era "mai putin jalnica".

Link to comment
Share on other sites

Guest Antikrist

Biblia in forma actuala ....da este JALNICA................

Pentru ca in decursul a sute de ani a fost modificata de "n" ori. :crybaby:

Frumos ar fi sa avem prima versiune...................care ne spunea mult mai mult decat cea actuala. :readthis:

Incearca biblia satanica de care te distrai atat de mult intr-un post anterior.Aceea nu a fost modificata.Have Fun.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marylina

Biblia in forma actuala ....da este JALNICA................

Pentru ca in decursul a sute de ani a fost modificata de "n" ori. :crybaby:

Frumos ar fi sa avem prima versiune...................care ne spunea mult mai mult decat cea actuala. :readthis:

Prima versiune a fost jalnica, desigur, rudimentara. Atunci cand s-a modificat ceva s-a modificat pentru a tine pasul cu evolutia, omul isi pune din ce in ce mai multe intrebari si versiunile trecute de biblie nu tineau pasul.

Anywayz, biblia e o carticica pentru copii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Antikrist

Prima versiune a fost jalnica, desigur, rudimentara. Atunci cand s-a modificat ceva s-a modificat pentru a tine pasul cu evolutia, omul isi pune din ce in ce mai multe intrebari si versiunile trecute de biblie nu tineau pasul.

Anywayz, biblia e o carticica pentru copii.

eu ma intreb ce se v-a intampla cu "crestinii" cand se v-a descoperi ca exista extraterestrii...

probabil vor fugi speriati crezand ca sunt incarnarea Satanei xD.

e clar ,nu ai priceput nimic. De curiozitate, ai peste 10 ani?

Link to comment
Share on other sites

Prima versiune a fost jalnica, desigur, rudimentara. Atunci cand s-a modificat ceva s-a modificat pentru a tine pasul cu evolutia, omul isi pune din ce in ce mai multe intrebari si versiunile trecute de biblie nu tineau pasul.

Anywayz, biblia e o carticica pentru copii.

buna

ai prieten?

warn up

a e gagica-ta?

Edited by Lucian
Link to comment
Share on other sites

Tocmai acum ma trasnit cand am citit la cineva un status, din cate stiu Adam si Eva au fost primii 2 oameni, iar ei impreuna au avut 2 copii care au fost amandoi baieti, atunci cum ne-am "inmultit" noi ca oameni?

Ma intereseaza o explicatie religioasa, ca in realitate stim cu totii ca ne tragem din maimute.

<!--coloro:#FF0000--><span style="color:#FF0000"><!--/coloro-->am editat titlul

incearca sa fi mai specific sa stie lumea despre ce e topicul cand da un search<!--colorc--></span><!--/colorc-->

Cred ca pot sa te contrazic, Adam si Eva au trait in jur de 800 de ani, si dea lungul vietii au facut zeci, sute de copii, care s-au inmultit la randul lor

Link to comment
Share on other sites

Guest Antikrist

Cred ca pot sa te contrazic, Adam si Eva au trait in jur de 800 de ani, si dea lungul vietii au facut zeci, sute de copii, care s-au inmultit la randul lor

Deci recunosti ca biblia ta cea "sfanta" promoveaza incestul, nu?

Link to comment
Share on other sites

Deci recunosti ca biblia ta cea "sfanta" promoveaza incestul, nu?

Of, voi nu intelegeti ca pe vremea aia dumnezeu activase un patch prin care incestul era ok si mutatiile invalide erau oprite? Sau asta se intampla in rai, dar ei si-au facut toate sutele de copii in rai?

Link to comment
Share on other sites

Guest Antikrist

Of, voi nu intelegeti ca pe vremea aia dumnezeu activase un patch prin care incestul era ok si mutatiile invalide erau oprite? Sau asta se intampla in rai, dar ei si-au facut toate sutele de copii in rai?

Au facut copii in rai, preventiv xD

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care sunt intradevar interesati de acest subiect,recomand documentarul Zeitgeist.Prima parte a acestui documentar este dedicata acestei "arme" de manipulare in masa pe care noi o numim religie.O sa ramaneti surprinsi sa vedeti de unde s`au inspirat cei care au facut Biblia(majoritatea informatiilor sunt copiate de la egipteni si foarte putin modificate).O sa ramaneti surprinsi de legatura dintre Iisus Hristos si majoritatea "Zeilor" in care lumea credea inainte sa apara Hristosul biblic.O sa ramaneti surprinsi de legatura dintre horoscop si Iisus si de multe altele.

P.S. Daca vreti o dovada foarte clara ca biblia este doar o modalitatea prin care oamenii sa fie tinuti in frau,atunci vizionati acest documentar http://www.imdb.com/title/tt1166827/

Nu stiu daca s`a mai discutat despre aceste "documente"(date) pana acum.In caz ca da,atunci nu bagi de seama.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...