Jump to content
Raul

Cum au populat Adam si Eva pamantul?

Recommended Posts

o jignire gratuita, pe care nu stiu de unde ai scos-o. macar stiu cat te duce capul acum, sa nu ma mai sinchisesc sa-ti citesc viitoarele aberatii

Ok deci la titlul "Cum au populat Adam si Eva pamantul?"

Raspunstul este: NU au avut CUM....este imposibil. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Ok deci la titlul "Cum au populat Adam si Eva pamantul?"

Raspunstul este: NU au avut CUM....este imposibil. :tiphat:

Stai linistit , scientologia este o aberatie mai mare decat crestinismul. :)

Alti spun tot acelasi lucru,

Delirul mistic este prezent la o multime de persoane. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Ca sa raspund intrebarii initiale, Biblia spune ca Adam si Eva au avut 3 copii: Abel, Cain si Seth si apoi alti fii si fiice. Numele lui Adam vine din "Ha-adam" care se traduce ca si "Omul" iar Eva inseamna ceva de genul "Mama a tuturor". Biblia care o ai tu acasa a trecut prin secole milenii de rescrieri, corectari,taieri etc. Nu iei totul cuvant cu cuvant...

Realist vorbind, omul a evoluat din maimute. Rational,evident ca Adam si Eva nu puteau popula Pamantul. Totusi societatea umana are nevoie si de credinta pentru a functiona.

Link to comment
Share on other sites

Realist vorbind, omul a evoluat din maimute. Rational,evident ca Adam si Eva nu puteau popula Pamantul. Totusi societatea umana are nevoie si de credinta pentru a functiona.

T.E. nu spune ca am evoluat din maimute ci doar ca avem un stramos comun. Societatea umana nu are nevoie de credinta. Religia a intarziat avansarea tehnologica cu sute de ani.

Link to comment
Share on other sites

Culmea,tocmai de curand am intrebat-o pe profa' de religie de asta. Si uite raspunsul : au avut 6 copii si anume trei baieti (Cain,Abel si Seth) care aveau trei surori de aceleasi nume,dar de genul feminin. Pe atunci,nu se tinea cont ca erau frati/surori,de abia mai tarziu aveau voie sa se reproduca cu altcineva.

Mda pe atunci era voie(edited, berea asta) da` cand au vazut "pochii" ca mai fac fratii si surorile giumbuslucuri intre ei ce'au zis ? BAAA s'o trecem si pe asta pe lista de pacate. Biblia? O gramada de prostii, aberatii; vechiul/noul testament? cum apare o chestie noua, gata, isi fac toate update ... patetic e ca unii chiar cred ce au scris niste omuleti acum 2000 si ceva de ani la betie in loc sa'si formeze propriul set de reguli si standarde morale si sa le respecte pe ALEA. Si daca tot eram aici, sa fie proprii sefi, nu sa converseze cu personalitati imaginare "da sefu nu mai fac nu ma trasni" :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Povestea cu adam si eva ti se pare plauzibila ?

Pai tie cum ti se pare ?

Eu am impresia ca ceva e putred in toata povestea asta cu adam si eva, simt eu ca e ceva in neregula , cred ca cineva minte :))

Link to comment
Share on other sites

' date='21 January 2011 - 19:23' timestamp='1295630597' post='5598103']

Daca in Gradina Raiului copiii se faceau doar batand din palme ?

posibil, asa ar explica diferitele rase aparute

daca batea adam din palme, aparea un alb. daca facea un high five cu eva, aparea un negru. daca jucau ciresica, aparea chineju

trebuie bagata in biblie asta, sa nu ramana copii copiilor nostri prosti

btw n-am spus eu asta, dumnezeu mi-a grait K???

Link to comment
Share on other sites

posibil, asa ar explica diferitele rase aparute

daca batea adam din palme, aparea un alb. daca facea un high five cu eva, aparea un negru. daca jucau ciresica, aparea chineju

trebuie bagata in biblie asta, sa nu ramana copii copiilor nostri prosti

btw n-am spus eu asta, dumnezeu mi-a grait K???

Si daca erau 2 Adami iesei tu? :-? :-?

Link to comment
Share on other sites

Guest Music@Steam

Adam si Eva nu au existat... decat in biblii.. cei care sunt credinciosi si stau cu bibilia 24/24 stiu despre ce e vorba:D

Link to comment
Share on other sites

Guest Antikrist

Adam si Eva nu au existat... decat in biblii.. cei care sunt credinciosi si stau cu bibilia 24/24 stiu despre ce e vorba:D

biblii? eu credeam ca e una singura... (in afara de cea Satanica)

si daca iti lipesti biblia de tine cu scoci si stai asa o zi inseamna ca esti credincios?

interesant

Link to comment
Share on other sites

Biblie satanica :coffee:

ce-i de ras? exista

si daca stai sa te benoclezi putin la ce scrie prin ea (atat cat scrie pe wikipedia), desi cateva chestii sunt exagerate, ai sa vezi ca e mai de bun simt decat aia crestineasca ;)

+ca nu se refera la satana cum vi-l imaginati voi, ca o bestie de traieste in iad, ci mai mult ca la un concept, o idee

Link to comment
Share on other sites

Guest Antikrist

@Lucian

..nice, ti-ai facut temele

@ Andrei

esti doar alt mascarici care se baga is seama fara sa se documenteze, mai bine taci.

warn up

Edited by blk
Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Pai eu cred ca biblia noastra e cea mai proasta carte de "domeniu" . Coranul mi se pare una interesanta.

Link to comment
Share on other sites

da. barbat adevarat

tu ai iesit din 2 eve, de asta esti o pasarica

high five

:rofl1:

mie-mi plac astia de cred in extraterestrii dar sunt si crestini. pai bine ma... au si-aia biblia lor, dumnezeul lor (sau acelasi?) 8-| anyway, de cand postez pe forumul asta voi tot dezbateti originile omului, mai da-l in eva.

imo, omul nu provine dintr-un "incest" intre adam si eva sau urmasii lor, dar nici din maimute asa cum va imaginati unii dintre voi, ci dintr-un stramos comun, care pare cea mai plauzibila teorie pana acum.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...