Jump to content
EquiNox

Vedeti cum presedintele Basescu loveste cu pumnul un copil, in timpul unui miting electoral!

Recommended Posts

Nope, nu e scuza pentru un astfel de gest(daca nu-i trucata faza). Nimeni nu merita sa fie "rasplatit" cu asa ceva, indiferent de cat de nesimtit ar fi fost ...

da, ia uite cum v-au apucat acum, brusc, pe toti gandurile pacifiste 8-| bine ca sunteti voi maica tereza. nu impresionati pe nimeni.

Link to comment

Sa fim seriosi, tu daca ai fi pe scena vorbind cu o baba despre nevoile ei :) si se baga un prichindel sa te injure de cele sfinte, tu ce ai face?

daca esti presedinte....probabil ca abdici din functie si te duci si ii dai o bataie...sau te porti asa cum trebuie ca un reprezentant al tarii si nu faci asa ceva

cum am zis, daca esti taximetrist poti sa o faci linistit

ma rog, la felu' in care ganditi, eu cred ca majoritatea au fost tratati asa in copilarie

eu l-as lua de perciuni, l-as tari 20 de metri prin ciulini si jar incins :D

valabil si aici

Link to comment

' date='Dec 2 2009, 12:50' post='4470761']

nu poti pune problema asa, pentru ca nici un copil nu merita sa fie lovit, indiferent de ce face.. cine e de vina ca un copil ajunge arogant? golan? binenteles ca parintii care l-au "educat"..

ca e trucaj e alta treaba

lasa-ma frate cu realitatea pacii.. daca si aia e televiziune atunci e clar.. cat despre Basescu, de ce sa declare ceva pana nu sunt dovezi clare? Daca declara ca nu, astialalti ziceau presedintele minte si ca sa-i creada lumea pe ei.. asa mai bine sta pe curul lui si cand are dovada le da peste ochi..

ca si persoana publica n-ai voie sa faci asa ceva.. si nu era presedinte atunci..

Tineti'va bine ca va iesi la suprafata alt dosar ... de viol :> personajul principal Traian Basescu, un om a carui prostie si lipsa de bun simt e prea-slavita pe'aici de unii :-j

si nu mai mancati de patriciu ca base s'a folosit de el ca sa'si faca campanie in 2004 si apoi pa si pusi, patriciu goes to jail. base are un caracter murdar si ne face tara de ras; nu va e de ajuns ca e imbrancit de alti presedinti ca si cum ar fi maturator de la coltu strazii? si ca nu'l baga nimeni in seama? ba mai mult se fac carti in strainatate despre cat de incompetent si hot e !

vazusem un post mai sus legat de pnl+psd, ca se duc voturile pnl la pd-l. lol, pe naiba se vor duce. pd-l are in componenta sa jumatate din 'tradatorii' de la pnl. nu vor mai primi nimic. decat voturile ignorantilor de pe linkmania :>

Link to comment

vazusem un post mai sus legat de pnl+psd, ca se duc voturile pnl la pd-l. lol, pe naiba se vor duce. pd-l are in componenta sa jumatate din 'tradatorii' de la pnl. nu vor mai primi nimic. decat voturile ignorantilor de pe linkmania :>

macar de ar fi asa

da sunt atat de multi imbecili in romania...fac o facultate care aparent e mai "selecta" arhitectura, unde ar trebui sa gasesc persoane mai luminate, da raman masca de cata naivitate vad

oricum, acum e la moda partea cu comunismu', c legatura are el dupa 20 de ani, si dc acum si nu in ultimii 5 ani.... :-j e grele politica :-j

Link to comment

nu trebuie sa analizam mult, decat 2 lucruri:

1. psd il are pe ilici, care in loc sa stea acasa face declaatii si se baga in campanie

a3odUFGqne4

2. sa va vorbesc si de naghi? nu cred ca are rost...

aia care au facut o facultate mai "selecta" au luat bastoane in cap de la mineri si tu vrei sa il voteze pe prostanac?

Link to comment

nu trebuie sa analizam mult, decat 2 lucruri:

1. psd il are pe ilici, care in loc sa stea acasa face declaatii si se baga in campanie

a3odUFGqne4

2. sa va vorbesc si de naghi? nu cred ca are rost...

aia care au facut o facultate mai "selecta" au luat bastoane in cap de la mineri si tu vrei sa il voteze pe prostanac?

si c legatura are asta cu alegerile din 2009?

Link to comment

Este trucat, am auzit ca nu este autentic acest video, am vazut adineaori la stirile PRO TV.

Normal ca copia luata de pe site-ul gardianului, nu este autentica. Si pe deasupra institutul ala de criminalistica a declarat ca videoul a fost modificat la compresie, nu a zis ca a identificat elemente de trucaj, ci doar ca a descoperit chestii pe care oricine cu o camera video le face pt a putea vedea filmul, fara sa ii ocupe jumatate din hard.

PS daca chiar vroiau sa arate ca e trucat nu puteau sa ceara originalul pe care l-a primit ziarul?

Link to comment

da, ia uite cum v-au apucat acum, brusc, pe toti gandurile pacifiste 8-| bine ca sunteti voi maica tereza. nu impresionati pe nimeni.

Eu zic sa-ti aplice si tie cineva o corectie pentru atitutinea ta de posibila "agresoare de copii" :)) , cateva palme asa... ca deh meriti, de la parintii respectivilor . :)) Bine dom'soara, noi te-am inteles.

Eu soldat al dreptatii si al gesturilor non-violente te saluta!

Ultimul reply aici, Off-topicul ne ataca!

Pace. :tiphat:

Link to comment

' date='Dec 2 2009, 18:23' post='4471623']

p.s. de ce nici unul dintre voi nu le-ati dat o sansa unor oameni ca si Remus Cernea sau Eduard Manole? pana nu schimbam ceva, pana noi nu ne schimbam sa nu ne asteptam la miracole..

pentru ca partidele alea 3 au majoritate =)) de aia, te astepti ca remus cernea sa aiba mai mult ca basescu atunci cand partidul lui base reprezinta 30% din voturi ?! nu prea cred... :)

Si-n plus, nu mi-e bine cu niciunu, dar eu l-am prezentat pe base asa cum e el. Nu stiu ce sa zic de ceilalti..

@flaremu : tu macar ai vazut filmu` ? sau pur si simplu vorbesti din povesti ?! daca ai fi vazut filmul si nu spamai pe aici ai fi vazut ca dupa ce base a facut ce a facut copilul s-a dat in spate juma de metru.

Ceea ce ma amuza pe mine la unii dintre voi e ca lasati pe altii sa gandeasca in locul vostru. A iesit repede un "expert" la TV care a zis ca e trucaj, repede ati sarit toti in sus ca e trucaj, a zis unu` ca nu e trucaj, repede ziceti ca nu e trucaj. Eu unul CRED ca nu este trucaj nu pt ca am vazut filmul, am dedus din reactia lui base ca ceva necurat este la mijloc. Ca l-a lovit, ca a vrut sa-l loveasca si n-a reusit, a iesit ceva murdar la suprafata, caracterul lui base. Nu ma incanta cu nimic avand in vedere celalalt candidat, dar e bine de stiut cu cine te arunci inainte. Sincer, n-as vota pe niciunu. Cred ca bataia asta de joc fata de populatie o sa atinga o limita critica la un moment dat...moment dat in care populatia o sa raspunda extrem de urat ! Abia astept momentul ala.

Link to comment

NU TIN PARTEA NIMANUI

copilul nici nu sa clintit cand Base "l-a lovit"

daca il lovea trebea sa se miste .

de unde stiti voi ca nu la mangaiat pe cap ?

iar Patriciu cum sa sub fundu lu Geoana a spus asta ca sa piarda Base alegerile acu cand e in tur cu Geoana..

:)) sa inteleg ca parintii te-au mangaiat des? :)))

Link to comment

Eu zic sa-ti aplice si tie cineva o corectie pentru atitutinea ta de posibila "agresoare de copii" :)) , cateva palme asa... ca deh meriti, de la parintii respectivilor . :)) Bine dom'soara, noi te-am inteles.

Eu soldat al dreptatii si al gesturilor non-violente te saluta!

Ultimul reply aici, Off-topicul ne ataca!

Pace. :tiphat:

nu-s agresoare de copii. dar de tiganusi nesimtiti da. cand o sa stai si tu (om mare) linistit si un puradel de 10 ani o sa fie atat de impertinent incat sa faca demonstratii de tupeu in fata ta, o sa intelegi de ce nu mi-e mila absolut deloc de ei.

si voi pierdeti esentialul din ceea ce am zis eu pana acum. nu ma intereseaza ca l-a lovit basescu sau orice alta persoana publica sau nepublica, nu ma intereseaza nici macar daca l-a lovit sau nu cu adevarat. dar daca a facut-o, sunt multumita doar ca un rahat de puradel a primit ce-a meritat. circumstantele ma lasa rece...

Link to comment

Tineti'va bine ca va iesi la suprafata alt dosar ... de viol :> personajul principal Traian Basescu, un om a carui prostie si lipsa de bun simt e prea-slavita pe'aici de unii :-j

si nu mai mancati de patriciu ca base s'a folosit de el ca sa'si faca campanie in 2004 si apoi pa si pusi, patriciu goes to jail. base are un caracter murdar si ne face tara de ras; nu va e de ajuns ca e imbrancit de alti presedinti ca si cum ar fi maturator de la coltu strazii? si ca nu'l baga nimeni in seama? ba mai mult se fac carti in strainatate despre cat de incompetent si hot e !

vazusem un post mai sus legat de pnl+psd, ca se duc voturile pnl la pd-l. lol, pe naiba se vor duce. pd-l are in componenta sa jumatate din 'tradatorii' de la pnl. nu vor mai primi nimic. decat voturile ignorantilor de pe linkmania :>

altu.. de cand si pana cand decizi tu sau Antonescu unde se vor duce voturile romanilor? (mai prost si lingau ca Antonescu n-am vazut, penibil)

pentru ca partidele alea 3 au majoritate =)) de aia, te astepti ca remus cernea sa aiba mai mult ca basescu atunci cand partidul lui base reprezinta 30% din voturi ?! nu prea cred... :)

Si-n plus, nu mi-e bine cu niciunu, dar eu l-am prezentat pe base asa cum e el. Nu stiu ce sa zic de ceilalti..

@flaremu : tu macar ai vazut filmu` ? sau pur si simplu vorbesti din povesti ?! daca ai fi vazut filmul si nu spamai pe aici ai fi vazut ca dupa ce base a facut ce a facut copilul s-a dat in spate juma de metru.

Ceea ce ma amuza pe mine la unii dintre voi e ca lasati pe altii sa gandeasca in locul vostru. A iesit repede un "expert" la TV care a zis ca e trucaj, repede ati sarit toti in sus ca e trucaj, a zis unu` ca nu e trucaj, repede ziceti ca nu e trucaj. Eu unul CRED ca nu este trucaj nu pt ca am vazut filmul, am dedus din reactia lui base ca ceva necurat este la mijloc. Ca l-a lovit, ca a vrut sa-l loveasca si n-a reusit, a iesit ceva murdar la suprafata, caracterul lui base. Nu ma incanta cu nimic avand in vedere celalalt candidat, dar e bine de stiut cu cine te arunci inainte. Sincer, n-as vota pe niciunu. Cred ca bataia asta de joc fata de populatie o sa atinga o limita critica la un moment dat...moment dat in care populatia o sa raspunda extrem de urat ! Abia astept momentul ala.

stai linistit ca nu din cauza ca au zis astia la TV zic eu ca e trucat.. am eu motivele mele.. si de ce acuma si nu in 2006 la referendum? iti zic eu, nu exista pe atunci..

Link to comment

sa inteleg ca ma cunosti sau ca-ti place sa iti bati joc/sa razi de oameni ? :idea:

a doua parte e corecta...

logica spune ca, odata c crezi ca aia e mangaiere....e clar ca pt tine e o normalitate...e logic.

' date='Dec 2 2009, 21:46' post='4472783']

si de ce acuma si nu in 2006 la referendum? iti zic eu, nu exista pe atunci..

ahm, se numesc "mizerii politice"

crezi ca e o coincidenta ca apare acum?

normal ca nu, cineva la tinut pana acum

crezi ca e o coincidenta ca au iesit aia in timisoara? e acelasi lucru, se fac chestii de genu de cand lumea in campanii

Link to comment

a doua parte e corecta...

logica spune ca, odata ce crezi ca aia e mangaiere....e clar ca pt tine e o normalitate...e logic.

1.rosu

2.cand aud de logica imi vine sa tusesc.

3.deci e logic ca tu sa razi de oameni dar e logic ca noi sa radem de tine dupa ce vei face o greseala sau altceva?

4.daca prietena ma mangaie e logic sa fiu obisnuit, ce sa-i fac io daca asa vrea?

EDIT.

5.invata sa scrii , e de ajuns sa pui virgula intre cuvinte nu trei puncte

vorba ta "logica spune ca , odata c crezi ca aia e gramatica......e clar ca pentru tine e o normalitate.... e logic"

Link to comment

1.rosu

2.cand aud de logica imi vine sa tusesc.

3.deci e logic ca tu sa razi de oameni dar e logic ca noi sa radem de tine dupa ce vei face o greseala sau altceva?

4.daca prietena ma mangaie e logic sa fiu obisnuit, ce sa-i fac io daca asa vrea?

si cand te mangaie... are un bici? =))))

oh ce greseala, nu s-a inteles nimic din postu meu asa e?

ma rog, eu doar ma amuz, altfel nu as mai sta pe un link

edit: omaigash gramatica mea?, sa inteleg ca nu pricepi ce spun din cauza virgulei? eh, eu il numesc exercitiu de deducere, face bine :))

pai vorbim de gramatica sau exprimare? :))

Link to comment

' date='Dec 2 2009, 22:46' post='4472783']

stai linistit ca nu din cauza ca au zis astia la TV zic eu ca e trucat.. am eu motivele mele.. si de ce acuma si nu in 2006 la referendum? iti zic eu, nu exista pe atunci..

crezi ca e o coincidenta ca apare acum?

normal ca nu, cineva la tinut pana acum

De aia nu a aparut :) Cineva l-a tinut pt mai tarziu (dinu patriciu) ca sa se foloseasca de el. Filmul exista inca din 2004 (trucat/netrucat, cum o fi el). Acuma, motivele pentru care a iesit acum cel mai bine le stie patriciu, dar ideea e ca nici el nu e de trecut cu vederea. O persoana care se foloseste de astfel de mijloace ca sa castige ceva si nu ca sa se faca dreptate, e la fel de necurata ca base.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...