Jump to content
EquiNox

Vedeti cum presedintele Basescu loveste cu pumnul un copil, in timpul unui miting electoral!

Recommended Posts

Dinu Patriciu, invitat miercuri seara la emisiunea Realitatea Tv, dupa reluarea atacului presedintelui Traian Basescu la adresa "mogulilor", a povestit, printre altele, ca are o chestiune personala cu actualul presedinte atunci cand, la o intalnire electorala din 2004, l-a vazut lovind cu pumnul un copil. "Nu-l voi putea ierta niciodata", a spus Patriciu. Ziarul "Gardianul" a gasit imaginile de la incidentul petrecut la Ploiesti. O femeie tipand incearca sa-i aduca un memoriu lui Basescu, aflat pe o scena. Este lasata sa se apropie. Langa scena este un copil. "Va rog frumos, luati acest memoriu. Ca nu mi se face dreptate in Ploiestiul asta. Sunt disperata. M-am ales cu un copil handicapat. Cu evacuare. Va rog, ajutati-ma", spune doamna. "Bine, doamna". Basescu ia memoriul de la femeie. Copilul de langa scena spune ceva, se uita la cei doi, cand brusc actualul presedinte il loveste peste fata.Intrebat joi la Realitatea Tv daca filmuletul e trucat, Basescu a raspuns: "O sa ma uit si o sa va dau o explicatie. Nu pot afirma ca e trucaj. A zis copilul ceva? Nu stiu. Va sigur ca va voi da o explicatie publica. Nu-mi aduc aminte de incident. Lasati-ma sa ma consult cu cei care au fost cu mine".Chestionat de moderatorul Razvan Dumitrescu daca incidentul ar fi avut loc in Occident ce s-ar fi intamplat cu oficialul care a procedat in acest fel, Traian Basescu a raspuns: "Nu-mi dau seama. Va asigur ca va voi da o explicatie maine". Patriciu: Basescu l-a lovit intai in plex, cu dosul mainii. Ceea ce vedeti este al doilea episod "Acel copil, care nu era un aurolac, fastacindu-se la un moment dat, a strigat "Traiasca Iliescu!". Lumea a ras. Au trecut cateva zeci de secunde pana la ceea ce vedeti dumneavoastra in imagine. Basescu l-a lovit intai in plex, cu dosul mainii. Ceea ce vedeti este al doilea episod", a explicat joi Dinu Patriciu, invitat dupa interventia lui Basescu la Realitatea Tv. "Doamna Roberta Anastase, care se afla tot pe scena, am vazut cam din acelasi unghi aceasta scena. Se mai aflau cateva persoane pe aceasta scena: Florin Anghel, un domn Severin care a fost senator PDL, Theodor Melescanu, Calin Popescu Tariceanu, dar undeva in spatele presedintelui. Ma bucur ca a aparut caseta pentru ca da o imagine clara despre acest scelerat". Apoi Patriciu a povestit ca nu a spus atunci pentru ca nu avea proba. "Am cautat-o. La cateva zile dupa acest episod insa, intr-un interviu cu domnul Turceascu, a aparut un titlu care ne-a indepartat definitiv: 'Traiane, mai ai doua saptamani', eu avand convingerea ca un astfel de om nu poate ajunge presedintele Romaniei". La cateva zile, Basescu a castigat alegerile. I-a spus lui Sorin Rosca Stanescu: 'Spune-i lui Dinu ca mai are doua saptamani'. La doua saptamani dupa aceea, la Stelian Tanase, a trecut de la Jafo la Petromidia".

Link to comment

Un aurolac boschetar care rade pe urma... sa-i numarati oule lui Base!

Base e forta si tot el iese presedinte ! Restul la oi in frunte cu becali si geoana

In caz ca nu ai vazut filmuletul se repeta , cum sa rada ? mai vizioneaza odata videoclipul . L-a lovit in fata si dupa si-a continuat discursul fara sa ii pese ca a lovit un copil , nu e aurolac e un simplu copil . Cat despre orientarile tale politice te intreb doar atat : 5 ani de zile "ai trait bine" ( cu basescu presedinte ) ?

Link to comment

dupa cum vedeti, dinu patriciu este in prim plan.

daca nu stiati, dinu patriciu ar face orice ca sa iasa geoana presedinte, mai are putin si il linge in cur, scuzatimi exprimarea.

mai devreme, a venit la otv domnu ala cu ochelari si mustata care este in plan departat.

acel domn a spus ca totul este o inscenare, si ca nimic nu este adevarat.

nu, si nu este din partid cu basescu, este intr-un partid infiintat acum 2 ani, la ploiesti, un partid independent.

asa ca totul este o inscenare pusa la cale de oamenii lui geoana.

.PUNCT.

Link to comment

Un aurolac boschetar care rade pe urma... sa-i numarati oule lui Base!

Base e forta si tot el iese presedinte ! Restul la oi in frunte cu becali si geoana

Si de unde ti-ai dat seama ca e boschetar? Bun si daca era boschetar ce?

Daca nu e trucaj si chiar a lovit acel copil , e cel mai penibil lucru , sa lovesti un copil stiind ca esti filmat si in fund .

Link to comment

LOL, asta da dovada de demnitate, si mai vrea sa fi presedinte, da oricum mai bine el decat comunistii

Nu cred ca trebuie criticat pentru asta, basescu = om, bine este el presedintele romaniei si asta cere decenta, dar atunci nu era + cand vine un aurolac de 8 ani langa scena si face misto de tine, poate te si injura ce faci? ii zambesti? nu basescu a vrut sa il impinga cred iar un "prieten" cu sony vegas a modificat putin clipul ca sa para ca l-a lovit ;)

Link to comment

Nu cred ca trebuie criticat pentru asta, basescu = om, bine este el presedintele romaniei si asta cere decenta, dar atunci nu era + cand vine un aurolac de 8 ani langa scena si face misto de tine, poate te si injura ce faci? ii zambesti? nu basescu a vrut sa il impinga cred iar un "prieten" cu sony vegas a modificat putin clipul ca sa para ca l-a lovit ;)

si la asta m-am gandit poate aurolocaul era de vina

Link to comment

Mda, in prima parte au aparut biletelele acelea de la dezbaterea de Duminica, apoi Basescu apare intr-un video ca a lovit un copil. Am auzit ca ar aparea ceva si cu Geoana, ceva la fel de grav :| Va intreb, in ce tara ati mai vazut deastea in timpul alegerilor?

Link to comment

Mda, in prima parte au aparut biletelele acelea de la dezbaterea de Duminica, apoi Basescu apare intr-un video ca a lovit un copil. Am auzit ca ar aparea ceva si cu Geoana, ceva la fel de grav :| Va intreb, in ce tara ati mai vazut deastea in timpul alegerilor?

A aparut ca Iohanis ar fi fost traficant de copii, dar sincer, o baba si un reporter care sustin niste lucruri tocmai cand Iohanis este propus ca premier, daca iese Geoana, mi se pare mai puti credibi decat un video, in care Base loveste un pusti, si raspunsul lui cand ii este aratat materialul.

Link to comment

"Aveam 10 ani. Iniţial domnul preşedinte mă luase pe scenă şi am vrut să spun ceva legat de Iliescu şi Năstase. Probabil, de emoţii am spus că Iliescu şi Băsescu nu sunt buni sau ceva de genul. Apoi domnul preşedinte m-a dat jos de pe scena. S-a enervat că spusesem o prostie şi când m-am dus lângă dânsul vroiam să-mi cer scuze, dar m-a împins", povesteşte băiatul.

http://www.youtube.com/watch?v=0U4Pn1KWyp4

Link to comment

dupa cum vedeti, dinu patriciu este in prim plan.

daca nu stiati, dinu patriciu ar face orice ca sa iasa geoana presedinte, mai are putin si il linge in cur, scuzatimi exprimarea.

mai devreme, a venit la otv domnu ala cu ochelari si mustata care este in plan departat.

acel domn a spus ca totul este o inscenare, si ca nimic nu este adevarat.

nu, si nu este din partid cu basescu, este intr-un partid infiintat acum 2 ani, la ploiesti, un partid independent.

asa ca totul este o inscenare pusa la cale de oamenii lui geoana.

.PUNCT.

Defineste-mi, te rog, termenul de "partid independent" - pana acum am auzit doar de candidati independenti, dar de partide independente nu. Faptul ca Dinu Patriciu il linge pe Geoana este concluzia pe care ai tras-o tu dupa ce ai vazut vreo 5 discursuri in care Basescu vorbeste bate campii despre moguli? Basescu nu are parte de limbi catifelate?

Nu inteleg cum poti asculta mizeriile care se spun la OTV. Cati oameni culti ai vazut in emisiunile difuzate acolo?

Link to comment

hai reveniti la realitate. Nu e niciun trucaj ...nu e niciun boschetar :) e doar o filmare care a stat cuminte pana acum...pentru ca s-a platit pretul corect si Base nu a pierdut alegerile de atunci din cauza lui ( da sunt convins ca le pierdea daca aparea filmul atunci) ..dar asa cum am mai spus..daca pierzi din mana SRI si te parasesc prietenii apar tot felul de surprize :) asta e doar una din ele

PS atata timp cat nea base nici nu incearca sa se dezvinovateasca sau sa zica ..e trucat..de ce avansati voi pe panta asta ?:)

Link to comment

Domnul Basescu a precizat ca " poate m-a injurat" drept pentru care admite faptul ca lovise copilul. Chiar daca nu este asha, un presedinte trebuia sa spuna "eu nu am lovit un copil niciodata" . Trucaj nu este pentru ca moaca/expresia omului de langa copil o doveste clar.

OTV-ul este pro Basescu, si din cate stim noi si toata lumea OTV e plin de bullshit.Intotdeauna a fost asha. Mai iesiti din casa inainte de a va da niste pareri stupide.

Link to comment

hai reveniti la realitate. Nu e niciun trucaj ...nu e niciun boschetar :) e doar o filmare care a stat cuminte pana acum...pentru ca s-a platit pretul corect si Base nu a pierdut alegerile de atunci din cauza lui ( da sunt convins ca le pierdea daca aparea filmul atunci) ..dar asa cum am mai spus..daca pierzi din mana SRI si te parasesc prietenii apar tot felul de surprize :) asta e doar una din ele

PS atata timp cat nea base nici nu incearca sa se dezvinovateasca sau sa zica ..e trucat..de ce avansati voi pe panta asta ?:)

in ziua de azi se poate face orice cu photoshop, cu alte programe de modificare filme si cu un pic de imaginatie.. daca e HD inseamna ca nu poate fi modificata? de ce sunteti naivi? rusii de ce pot modifica orice joc si orice altceva? de ce apar chiar si inainte de aparitia oficiala pe torrente? intreaba pe cineva care se pricepe.. doi la mana, in ianuarie 2004 a fost prima transmisiune HD din Europa, data prin satelit.. nici nu existau camere HD pe vremea aceea, pe la sfarsitul lui 2005 s-au anuntat ( http://en.wikipedia.org/wiki/High-definition_television )..

doi la mana, se vede clar ca e modificat.. nu vreau sa-i iau apararea lu Basescu.. nici eu nu-l suport, dar daca s-a ajuns la asa ceva inseamna ca Geoana e chiar disperat.. daca tot vor sa-l ****.. sa-l **** cu imagini reale si cu argumente clare nu cu filmuletele de doi bani..

de ce a aparut doar acuma? sa fim seriosi, unul tot se scapa din 2004.. de ce a aparut pe realitatea? te-ai intrebat? cred ca stii raspunsul..

trei la mana, Baselu nu se risca de fata cu toata lumea.. o sa vedeti imagini reale in urmatoarele zile..

p.s. pentru cativa comentatori care nu stiu sa gandeasca singuri.. de ce mai traiti?

Link to comment

tu nu intelei un fapt evident :) daca era trucat sau neadevarat atunci ar fi negat :) ceea ce nu a facut nici el nici altul din staff-ul sau de campanie..doar aluzii ca poate a injurat copilul sau ca nu stiu ce a facut. Nu are rost sa o dam la intors. Avem un presedinte abject si derbedeu care a trait cu impresia ca in ultimii 5 ani e Dumnezeu pe pamant..deoarece romanii au crezut in el..ca va aduce schimbarea...si ce a adus?

PS asta sa nu credeti ca e cel mai dur si injositor lucru facut de Base

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...