Jump to content
tasedano

Tinerii 'emo' protesteaza la Londra

Recommended Posts

mai vad "emo" care bat spre tranceri

FUCK NO ! deci daca vad emo care asculta trance, sa moara gutza de nu ii alerg pe toti :D inclusiv pe rtk :P

eu unul cred ca maxim 1% din nrul emouilor sunt autentici.. pai in primul rand, ca sa fii emo (care vine de la emotional) ar trebui sa ai latura sensibila mai dezvoltat de cand te-ai nascut, sa fi emotiv DIN TIMPURILE TIMPURILOR, pai cum puteti voi sa ziceti ca sunteti emo cand pana ieri alaltaieri erati durii cartierului, sau numai cu injuraturi in gura etc. Prin faptul ca devii EMO dai o "identitate" sentimentelor tale.. (ca sa zic asa), faptul ca toata viata ai fost coleric/isteric/fericit/cu sange rece sau doar a normal kid nu te poate face un emo !

mai zicea nagasaki ala parca, ca toti emo au varste cuprinse intre 16-25 de ani parca.. pt ca ATUNCI DAU DE GREUTATILE VIETII .. =)))))) pe asta din ce EMO-Manual ai mai scos-o ? pai frate greutatile vin DUPA 25 de ani dupa ce iesi de la facultate , te angajezi... faptul ca dai de greutatile vietii la varsta de 16 ani inseamna ca esti sarac si trebuie sa ajuti la intretinerea familiei, sau ca esti prea frustrat si SUFERI O CRIZA ADOLESCENTINA ! ok ? si btw, o persoana nu este "a true emo" doar pt ca e de treaba. pun pariu ca 99.999999999% dintre prietenii tai emo numai emotionali n-au fost inainte sa-si schimbe identitatea...si parca vad ca-mi spui ca au 15-16-17 ani toti, varsta la care iti gasesti de fapt identitatea cica (vorbe de psiholog), deci daca esti sincer cu noi si cu tine, ne vei spune adevaru` , care , imi pariez t3st1culu` stang ca e cum am spus eu in proportie de 80% (nu vreau sa imi risc prea mult bilutza).

ZBK, aparatorul celor fara de aparare, haiducule..manca-te-ar mama, vezi ca nu suntem inculti cum ne-ai crede tu.. si faptul ca te lauzi ca nu stai mult la calculator nu face decat sa arunce dubiu asupra afirmatiei tale, treci a9a la liceu, pana acum n-ai stat prea mult ca ai avut testarile nationale (desi din cate imi amintesc ai luat note mici si nu cred ca te-au obosit parintii cu invatatu`).. stim ca acuma rupi normele la cs / jedi academy / mu / wow sau ce se mai joaca lumea..

Link to comment

ZBK, aparatorul celor fara de aparare, haiducule..manca-te-ar mama, vezi ca nu suntem inculti cum ne-ai crede tu.. si faptul ca te lauzi ca nu stai mult la calculator nu face decat sa arunce dubiu asupra afirmatiei tale, treci a9a la liceu, pana acum n-ai stat prea mult ca ai avut testarile nationale (desi din cate imi amintesc ai luat note mici si nu cred ca te-au obosit parintii cu invatatu`).. stim ca acuma rupi normele la cs / jedi academy / mu / wow sau ce se mai joaca lumea..

Joc 2 ore pe zi wow ...in rest, afara...sau strand.

ai dreptate faza cu 1% sunt cu adevarat emo...deoarece acum cateva zile la strand,un baiat de la mn din oras mare emo:))...radea ca prostu acolo,era foarte distrat,emoizi de obicei nu prea rad...asa ca m-am convins de el ^_^

Intradevar am luat note mici ...dar am intrat unde am vrut...m-a ajutat media pe 5-8 ;)

Link to comment

de ce trebuie sa fii emo sau punk?fi asa cum esti tu...... cum te-a facut Dumnezeu

Joc 2 ore pe zi wow ...in rest, afara...sau strand.

ai dreptate faza cu 1% sunt cu adevarat emo...deoarece acum cateva zile la strand,un baiat de la mn din oras mare emo:))...radea ca prostu acolo,era foarte distrat,emoizi de obicei nu prea rad...asa ca m-am convins de el ^_^

Intradevar am luat note mici ...dar am intrat unde am vrut...m-a ajutat media pe 5-8 ;)

te auzi ce spui?daca razi numai esti emo? emu estea trebuie castrati sunt mai rau ca manelarii si tiganii......

Link to comment

de ce trebuie sa fii emo sau punk?fi asa cum esti tu...... cum te-a facut Dumnezeu

te auzi ce spui?daca razi numai esti emo? emu estea trebuie castrati sunt mai rau ca manelarii si tiganii......

astia emo sunt la fel ca manelarii si tiganii si trebuie tratati ca atare :nanana:

Link to comment

Ruler' date='Jul 4 2008, 11:54' post='2886951']

alt partzofil ...

care e problema ta? #-o iti place sa te bagi in seama? sa mai faci si tu vreo 2 posturi in plus #-o sau faci cumva parte din categoria manelarilor sau e emoistilor si te-am jignit?

Link to comment

care e problema ta? #-o iti place sa te bagi in seama? sa mai faci si tu vreo 2 posturi in plus #-o sau faci cumva parte din categoria manelarilor sau e emoistilor si te-am jignit?

chello ...nu te mai da mare rapper...esti doar un bostan, care a ascultat si el parazitii si e mare smecher=>trageti un glonte

nu esti ce te crezi ;)

Link to comment

care e problema ta? #-o iti place sa te bagi in seama? sa mai faci si tu vreo 2 posturi in plus #-o sau faci cumva parte din categoria manelarilor sau e emoistilor si te-am jignit?

nu fratica , asa cum tu iti spui parerea despre manelisti , asa imi spun si eu despre tine :)

Link to comment

chello ...nu te mai da mare rapper...esti doar un bostan, care a ascultat si el parazitii si e mare smecher=>trageti un glonte

nu esti ce te crezi ;)

invata intai sa scrii numele corect mai intai si dupa vorbesti! Vad ca toti emoisti devin smecheri in ultima vreme ai grija cum vorbesti ca nu vorbesti cu copii de varsta ta! fir intins ZBK :D

Link to comment

A inceput ca un zvon sau o gluma sau cine stie si acu daca esti presupus "emo" gata, trebuie sa te sinucizi. Din cate stiu eu, emo vine de la emotional (fire mai emotionala) care se inchide in sine. Ar trebui tratati la fel ca si restul oamenilor, toti trecem la un moment-dat prin stilul "emo" dar nu ne dam seama.

:right:

Link to comment

deci uite cum vad io treaba cu videoclipu de mai sus, e normal cand iti bati joc de un copil la scoala si ii faci lucrurile alea peste ceva timp sa scoata pistolu la tine si sa te impuste ;)

@la americani sunt atatea cazuri cu elevi care se impusca prin scoala ;) pe chesti dinastea + sunt si cateva filme gen higher learning ;) da la ala e cu negri :D ; nush era un film cu 4 tineri care erau in permanenta batjocoriti la scoala :) park era ala bang bang u'r dead :D sau ceva de genu

Link to comment

A inceput ca un zvon sau o gluma sau cine stie si acu daca esti presupus "emo" gata, trebuie sa te sinucizi. Din cate stiu eu, emo vine de la emotional (fire mai emotionala) care se inchide in sine. Ar trebui tratati la fel ca si restul oamenilor, toti trecem la un moment-dat prin stilul "emo" dar nu ne dam seama.

Nu spunem (unii )ca "EMO sunt niste ciudati obsedati de moarte.Poate unora la place doar stilul ,nu si obiceiuriile.Am un coleg in clasa cauia ii place stilul EMO,si'a lasat parul mai lung ca al unei colege,vine imbracat foarte strident.In unele situatii ti'e jena sa te uiti la el,dar asta nu inseamna ca nu este si el un om si ca nu trebuie tratat ca atare'.Daca asa ii place lui ,ce?:| .Majoritatea cloegiilor au dreptate:Lasati copilul in pacw,este viata lui si'o traieste cum vrea el.Bineintels mai sunt si niste EMO care ajung la un momentdat,sa nu mai suporte viata sisa se omorare.Foarte multi Americani au murit din cauza trendului Emo,dar asta nu inseamna ca pentru cei carora le place stilul este interzis.Totusi sunt si ei oameni ,nu niste umanoide. :))

Link to comment

Nu spunem (unii )ca "EMO sunt niste ciudati obsedati de moarte.Poate unora la place doar stilul ,nu si obiceiuriile.Am un coleg in clasa cauia ii place stilul EMO,si'a lasat parul mai lung ca al unei colege,vine imbracat foarte strident.In unele situatii ti'e jena sa te uiti la el,dar asta nu inseamna ca nu este si el un om si ca nu trebuie tratat ca atare'.Daca asa ii place lui ,ce? :| .Majoritatea cloegiilor au dreptate:Lasati copilul in pacw,este viata lui si'o traieste cum vrea el.Bineintels mai sunt si niste EMO care ajung la un momentdat,sa nu mai suporte viata sisa se omorare.Foarte multi Americani au murit din cauza trendului Emo,dar asta nu inseamna ca pentru cei carora le place stilul este interzis.Totusi sunt si ei oameni ,nu niste umanoide. :))

amice te-ai uitat la data ? :blink: #-o

e din 2008 topicu ...

Si ce daca thread-ul e din 2008? Care e problema ta? Mi se pare ceva firesc ca inainte sa deschida omul un subiect nou, sa foloseasca optiunea search.

Fara posturi de acest gen in viitor!

Edited by Tybork
Link to comment

Nu spunem (unii )ca "EMO sunt niste ciudati obsedati de moarte.Poate unora la place doar stilul ,nu si obiceiuriile.Am un coleg in clasa cauia ii place stilul EMO,si'a lasat parul mai lung ca al unei colege,vine imbracat foarte strident.In unele situatii ti'e jena sa te uiti la el,dar asta nu inseamna ca nu este si el un om si ca nu trebuie tratat ca atare'.Daca asa ii place lui ,ce?:| .Majoritatea cloegiilor au dreptate:Lasati copilul in pacw,este viata lui si'o traieste cum vrea el.Bineintels mai sunt si niste EMO care ajung la un momentdat,sa nu mai suporte viata sisa se omorare.Foarte multi Americani au murit din cauza trendului Emo,dar asta nu inseamna ca pentru cei carora le place stilul este interzis.Totusi sunt si ei oameni ,nu niste umanoide. :))

Problema e ca majoritatea nu stiu ce sa adopte din acest stil "emo" si ajung in alte chestii. Din copii fericiti se transforma dintr-o data in niste oameni rupti de lume. Una e sa te imbraci in culorile curcubeului sau in ce vrei tu si una e sa te sinucizi ca sa fii la moda, sau pentru ce? Pentru ca un curent pe care nu il intelegi te face sa vrei sa te omori?

Link to comment

Emo,dar asta nu inseamna ca pentru cei carora le place stilul este interzis.Totusi sunt si ei oameni ,nu niste umanoide. :))

Amice sa-ti zic o poveste . Aia care se omoara , ar fi facut asta si daca ascultau Tokio Hotel , Salam sau Metallica ori ce alta trupa ai fi vrut tu . Nu muzica nu te face emo . Daca ai tendinte sinucigase le ai tu din nastere ori nu stiu eu ce trauma ori poate ai probleme la mansarda insa nu e din cauza vreunui curent .

Daca toti "emo" si satanistii ar fi asa de nocivi cum ii ilustreaza mass media pai ai vedea numai cazuri de sinucideri si decapitari pe la televizor insa ce vedem noi? Babe violate , si nu , nu de emo ci de retardati .

Poti sa fii emo , poti sa fii gay ori travestit ori emo-gay-travestit in acelasi timp caci nu imi pasa pur si simplu . Nu am nimic cu astfel de persoane , asa le place sa se imbrace e treaba lor si multi dintre voi nu aveti habar ce inseamna emo . Ori cand vedeti un baiat cu parul lung pe strada il catalogati din start ca fiind emo . Sunt unele persoane care la place sa se imbrace asa . Ai vreo problema cu gustul lui vestimentar? Intoarce privirea fiindca nu dau doi bani pe parerea ta .

Pot sa ma imbrac maine si in 20 de culor , sa ma fac o paleta de desen si nu sunt nici funky , nici trendy ori mendy ci asa mi s-a sculat mie sa ma imbrac insa fiindca voi sunteti inculti sunt eu catalogat gresit , like i give a shit a/w , insa vedeti-va de treaba voastra - Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...