Jump to content
tasedano

Tinerii 'emo' protesteaza la Londra

Recommended Posts

Tu chiar crezi ca cineva care VREA sa iasa in evidenta (asa cum fac emo) poate fi lasat in pace?Daca ar vrea sa fie lasati in pace nu ar cauta atat de mult sa iasa in evidenta ;)

=)) bv , imi place . Dar e mai bine sa ne rupem pe manele , sa dam toti banii pe masini scumpe si lanturi de 3 kile juma la gat si sa murim de foame , nu ? hai ca'mi placi :))) cica emo'z vor sa iasa in evidenta . Prin care fapt ? prin faptul ca se inchid in ei ? eventual wannabe'z vor sa iasa in evidenta . Si nu am inteles de unde ati prins ideea ca emoz vor sa iasa in evidenta in primul rand :blink: like wtf , credeti ca sinuciderile lor sunt un mod de a iesi in evidenta ? =))) doar fraierii se sinucid , cei care nu au curaj sa'si infrunte problemele ... orice problema poate fi rezolvata ... gawd , deja m'am saturat de fazele cum ca daca un prunc se sinucide , imediat ii catalogat drept emo . :dooh: s'o tampit lumea .

O.T : Acest protest a fost impotriva faptului ca My Chemical Romance a fost legata de moartea acelei fetite din UK de catre Daily Mail , care au spus ca MCR[My Chemical Romance] instiga copii la sinucidere prin versurile lor si prin faptul ca sustin moda "cultului" emo . Chiar formatia a declarat ca ei nu sunt emo , ca emo e un ca*at si ca prin versurile lor ei incearca sa le inspire putere pentru a putea continua :

"My Chemical Romance are and always have been vocally anti-violence and anti-suicide. As a band, we have always made it one of our missions through our actions to provide comfort, support, and solace to our fans. The message and theme of our album "The Black Parade" is hope and courage. Our lyrics are about finding the strength to keep living through pain and hard times. The last song on our album states: "I am not afraid to keep on living" - a sentiment that embodies the band's position on hardships we all face as human beings. If you or anyone that you know have feelings of depression or suicide, we urge you to find your way and your voice to deal with these feelings positively.

CREDITS : mychemicalromance.com

P.S: nu m'am pus sa traduc acuma , sper ca macar atata' engleza sa stiti si voi .

Link to comment

Tu chiar crezi ca cineva care VREA sa iasa in evidenta (asa cum fac emo) poate fi lasat in pace?Daca ar vrea sa fie lasati in pace nu ar cauta atat de mult sa iasa in evidenta ;)

scuza-ma poate ai uitat de persoanele cu ochelarii aceia din piata,tricourile gen:giggolo italiano,zgarda de aur,limbaju de taran

personal nu simpatizez nici curentul emo nici cocalarii

Link to comment

scuza-ma poate ai uitat de persoanele cu ochelarii aceia din piata,tricourile gen:giggolo italiano,zgarda de aur,limbaju de taran

personal nu simpatizez nici curentul emo nici cocalarii

Nu,nu am uitat dar aici era vb despre emo.Cand va fi un topic despre cocalari(daca va fi vreodata),vom vorbi despre ei.

Eleodor,aici era vb despre un articol dintr'un ziar si atat.M'ai vazut vreodata sa ma iau pe forum de manelisti,rokeri,emo...?Fiecare are dreptul la simpatii si opinii,acuma nu sunt eu de vina ca unii se exprima dincolo de limita bunului simt.Cat despre manelari ce pot sa zic?a fi sincer ar insemna sa jignesc pe cineva(poate)de aceea prefer sa ma abtin.

Link to comment

Tu chiar crezi ca cineva care VREA sa iasa in evidenta (asa cum fac emo) poate fi lasat in pace?Daca ar vrea sa fie lasati in pace nu ar cauta atat de mult sa iasa in evidenta ;)

tell me only one thing: daca faci atatea topicuri despre emo pe forum inseamna ca ii lasi sau nu ii lasi in pace? daca discutam noi despre ei, dar fara ca sa fie vreun emo `round here crezi ca-i influenteaza vreo ceva?

Eu nu prea vad sanatos pentru adolescenti rockul

nu... nu intelegi.. crezi ca toti sunt suficient de retarzi ca sa bea pana borasc every day and every night? crezi ca toti sunt suficient de retarzi ca sa se macheze ca niste ciori? ca sa stea nespalati o saptamana? aia is doar cei care vor sa iasa in evidenta.. si eu in grupul meu port tricouri cu iron maiden, bratari din piele si alea alea, insa cand ies pe strada nu ies ca ultimul pelican sa fim seriosi.. si cam toti prietenii mei prefera sa nu iasa in evidenta.. cand ai sa ai niste prieteni rockari sa vezi ca defapt nu is chiar asa cum par.. si am mai auzit eu pe forum "rockarii is singuratici".. te inseli amarnic tataie.. sincer eu nu stiu evenimente la care sa zicem sa se intalneasca foarte multi rapperi/houseri/manelari/ <...> de peste tot cum e la noi vama veche, peninsula <...> .. si da ma.. si eu ma duc in vama.. cat stau acolo am unele momente asa de nu stiu ce-i cu mine (cele mai multe chiar), dar cand vin inapoi incerc sa imi depasesc limitele, sa pot discuta si cu persoane pentru care viata e mai mult

naga +1 bro.. ma deci sa-mi trag palme voi ii vedeti numai pe emo, care in tara noastra nici macar nu "s-au asezat", ci is doar niste copii cu fite, si ziceti despre ei ca incearca sa iasa in evidenta si chestii, dar despre manelari care chiar asta fac, totusi prin niste gesturi de prost gust nu ziceti nimic.. bravos omenire!

Link to comment

EMO in sus EMO in jos

Ati uitat de manelari? mai nou au aparut manelarii EMO care nu au bani de freza si isi lasa breton pe o parte "intarit" cu gel de 10 mii.

Maturizati-va :)

P.S: i love EMO girls :whistle:

ahaha auzi :)) asta e tare g1 am vazut si eu mapeti dinastia cu freze de emo si ei asculta manele :|

Link to comment

nu stiu ce problema aveti cu emo,defapt situatia e simpla,ori isi revine la normal pana la 22-25 de ani,pentru ca nu are de ales,pentru ca nimeni nui va da de lucru cu o freza de aia ciudata piercuri peste tot,si haine negre.Acelasi lucru e si cu manelarii cel mai bun caz de la o varsta in colo ori nu mai asculta nimica,sau trece pe alt stil,nefortat de societate.

Link to comment

EMO in sus EMO in jos

Ati uitat de manelari? mai nou au aparut manelarii EMO care nu au bani de freza si isi lasa breton pe o parte "intarit" cu gel de 10 mii.

Maturizati-va :)

P.S: i love EMO girls :whistle:

u love emo girls ? =))

hai ma loyd.. =))

OT: pesteeee tooootttt numai despre emo se discuta :)

Link to comment

prea multi incep sa se ia de emo...se va termina urat ...

desi eu nu inteleg ce aveti cu ei :( ?

ce v-au facut de va luati de ei ?

Se numeste mentalitate de turma :) . Toti pustanii teribilisti din ziua azi vor sa fie si ei smecheri cum au vazut prin filme . Asa ca ii imita pe prostii care se iau de emo ... e destul de simplu .

Link to comment
Guest Blaidy

omg... ce video... cum se pot gandi unii oameni la asha ceva??

E o parodie foarte buna, dar ce poti sa intelegi la 14 ani (e aiurea cand esti prea indoctrinat, asa-i ?

Link to comment

e naspa videoul :P , defapt sa fii emo tre par lung :)) in primu rand

Asta era !!! :hair:

Daca maine-poimaine imi las parul sa creasca, o sa fiu emo ? "Brand`ul" emo nu tine de aspectul fizic sau de modul in care se imbraca ori muzica pe care o asculta. Tine de sentimente, de starile de spirit ale acelei persoane.

Modul in care se imbraca este "fashion`ul" lor. Probabil primul EMO (sa zicem asa) avea o freza mai punk si niste totosei roz in picioare iar restul l`au copiat.

-Un emo nu o sa zica niciodata ca este EMO.

-Daca iti faci parul in anumit fel, si te imbraci mai diferit nu te face emo.

-Majoritate persoanelor EMO sunt marginalizate, neintelese, sensibile, fapt pentru care adopta acest stil.

-Multe dintre aceste persoane chiar au venele taiate (se intampla des din cauza unor depresii, iar partea emotionala fiind foarte slaba, cedeaza)

Personal nu am nimic cu aceste persoane, ba din contra...chiar imi place modul in care isi aranjeaza parul.

Cei care fac atata tam-tam despre ei sunt in general manelistii (cunoscuti sub numele de cocalari) care nu stiu altceva decat sa isi arunce 2 tuburi de gel in cap, sa isi puna pantofii cu cioc cat mai ascutit si o camasa alba ( de obicei cu un dragon negru desenat pe spate sau replici ieftine ale unor firme mari) si sa plece "la discoteca" sa il asculte pe salam cum se lauda el in "galagia" aia de "muzica" ca are bani, femei, masini si alte nebunii.

Lasati oamenii in pace ca sunt probabil mult mai presus decat multi dintre cei care ii critica.

Link to comment

Nagasaky' date='Jun 3 2008, 20:39' post='2820573']

Doamne deci daca mai aud stiri despre Emo eu cred ca ma arunc eu in locul lor de pe bloc , sa vada dracu ca oricine se arunca . Si eu rocker . Si ala raper . Si Sorinel manelistu . ORICINE! Va spun un lucru si sa iti tina minte toti . EMO NU VOR SA SE SINUCIDA . Un emo nu se va sinucide ci doar va ameninta pt a ATRAGE ATENTIA . NU esti un cult pt sinucigasi ci este un mod al unori care poate au fost singuri , neintelesi , dati deoparte si cauta sa fie si ei bagati in seama cum ar zice unii .

:clap:

-------

Sunt curios un emo la varsta de 30-40 de ani banuiesc ca va avea o familie si isi va pierde apucaturile astea de copil frustrat ... insa ce amintiri va avea el despre copilaria lui O_O ? .... deoarece statea mai mult singur nu prea are amintiri frumoase :\ lol ! ffs .. sunt singur ca no sa pateasca ca unul NORMAL (deshi nebun in acelasi timp ) care amintindushi de copilarie o sa starneasca mult amuzament poveistind intamplari din viata lui ...

emo = :banghead:

me = :happy1: :beer: ---- :nanana:

-Daca iti faci parul in anumit fel, si te imbraci mai diferit nu te face emo.

Defapt te face GAY

-----------------------------

-Majoritate persoanelor EMO sunt marginalizate, neintelese, sensibile, fapt pentru care adopta acest stil.

Adoptand acest stil devin marginalizate ;)

------------------------------------------------------

-Multe dintre aceste persoane chiar au venele taiate (se intampla des din cauza unor depresii, iar partea emotionala fiind foarte slaba, cedeaza)

Defapt se inampla din cauza nebuniei + ca in ritmul acesta sfideaza religia .. din cate am auzit pe la scoala partea cu suicide nu e agreata de Doamne - Doamne (PS:eu nu cred in Dumnezeu oricum .. dar aici nu ma refer la mine )

---------------------------------------------------------

Personal nu am nimic cu aceste persoane, ba din contra...chiar imi place modul in care isi aranjeaza parul.

Trebuie insa sa recunosti ca sunt frizuri inspirate din Pokemon si Dragonball Z .. pana la ce varsta o sa aiba curajul sa arate ca niste desene animante :\ ?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...