Jump to content
tasedano

Tinerii 'emo' protesteaza la Londra

Recommended Posts

AHAHAHAH :rofl2: :rofl1:

Imi place ca habar n-ai ce si cum.

facem ? 1 saptamana la dispozitie sa demonstram ? tu pe a ta si eu pe a mea

ma rog , exprimarea mea lasa de dorit : cand m`am referit la manele , la ritmuri orientale , si tot buba aia e ... ca`i manele sau ca`i muzica orientala

Link to comment

heineken posteaza pt a se da interesant...eu macar fac spam :))

Unui prost nu ai ce sa-i faci decat sa cedezi in fata lui ;)

On:cocalarii injura rockeri,rockeri injura manelisti....toata lumea injura emo...

asta e "turma"

Asta e :) ...Lume de inculti

dragi prieteni ...imi ziceti mie sa-mi gasesc o viata in legatura cu spammul :))....eu fac spam 1 ora ...ok ...fac 25-30 de posturi +>1 zi pierduta din viata

voi stati ore si postati de 2 ori +> ca voi va petreceti viata in fata calculatorului...

Toata stima pentru baietii inteligenti de pe linkmania ! ;)

Link to comment

heineken posteaza pt a se da interesant...eu macar fac spam :))

Unui prost nu ai ce sa-i faci decat sa cedezi in fata lui ;)

ia'o mai usor....inteleg sa te enervezi

ps: heineken ce ti-au facut tie emo?

esti bun te pus pe cocalari.com

+1 pentru ZBK*

Link to comment

heineken posteaza pt a se da interesant...eu macar fac spam :))

Unui prost nu ai ce sa-i faci decat sa cedezi in fata lui ;)

On:cocalarii injura rockeri,rockeri injura manelisti....toata lumea injura emo...

asta e "turma"

Asta e :) ...Lume de inculti

dragi prieteni ...imi ziceti mie sa-mi gasesc o viata in legatura cu spammul :)) ....eu fac spam 1 ora ...ok ...fac 25-30 de posturi +>1 zi pierduta din viata

voi stati ore si postati de 2 ori +> ca voi va petreceti viata in fata calculatorului...

Toata stima pentru baietii inteligenti de pe linkmania ! ;)

emo-idule , mergi pe pajistea ta de unde ai venit si scuteste-ne cu posturile acestea ... esti cumva avocatul emoizilor ?

tu cataloghezi inculti pe cei care comenteaza despre curentul emo , sa stii ca tu esti mai incult de 10 ori ...

Link to comment

emo-idule , mergi pe pajistea ta de unde ai venit si scuteste-ne cu posturile acestea ... esti cumva avocatul emoizilor ?

tu cataloghezi inculti pe cei care comenteaza despre curentul emo , sa stii ca tu esti mai incult de 10 ori ...

nu-s avocatul lor...imi place sa-i apar pe astia de care se ia niste oameni "smecheri"

cu ce te deranjeaza ca eu aduc argumente pro emo

tu ma cataloghezi pe mn incult ca eu le zic cocalarilor ca sunt inculti ?

emo trebe ajutati sa scape de niste depresii ...nu sa radeti de ei

daca nu intelegi ce vreau sa zic nu e nevoie de reply ;)

Live in peace !

Link to comment

lol , si eu ar trebui sa ii ajut sa scape de depresii?

problema este la mansarda lor si mai ales la parintii lor ... si nicidecum nu este datoria noastra sa ii "aducem pe calea cea buna" ...

orice pokemon de 12 ani care da peste un hop in viata gata , cade in depresie ... habar n-au ce inseamna cu adevarat problemele serioase si sa stii sa iesi din ele cu bine , si sa le faci fata .

Link to comment

Asta era !!! :hair:

Daca maine-poimaine imi las parul sa creasca, o sa fiu emo ? "Brand`ul" emo nu tine de aspectul fizic sau de modul in care se imbraca ori muzica pe care o asculta. Tine de sentimente, de starile de spirit ale acelei persoane.

Modul in care se imbraca este "fashion`ul" lor. Probabil primul EMO (sa zicem asa) avea o freza mai punk si niste totosei roz in picioare iar restul l`au copiat.

-Un emo nu o sa zica niciodata ca este EMO.

-Daca iti faci parul in anumit fel, si te imbraci mai diferit nu te face emo.

-Majoritate persoanelor EMO sunt marginalizate, neintelese, sensibile, fapt pentru care adopta acest stil.

-Multe dintre aceste persoane chiar au venele taiate (se intampla des din cauza unor depresii, iar partea emotionala fiind foarte slaba, cedeaza)

Personal nu am nimic cu aceste persoane, ba din contra...chiar imi place modul in care isi aranjeaza parul.

Cei care fac atata tam-tam despre ei sunt in general manelistii (cunoscuti sub numele de cocalari) care nu stiu altceva decat sa isi arunce 2 tuburi de gel in cap, sa isi puna pantofii cu cioc cat mai ascutit si o camasa alba ( de obicei cu un dragon negru desenat pe spate sau replici ieftine ale unor firme mari) si sa plece "la discoteca" sa il asculte pe salam cum se lauda el in "galagia" aia de "muzica" ca are bani, femei, masini si alte nebunii.

Lasati oamenii in pace ca sunt probabil mult mai presus decat multi dintre cei care ii critica.

Daca o sa-l lasi ciuntit in toate partile si cu late atarnand peste ochi, fi sigur ca din start iti pierzi respectul multora.

Oricine poate fi emo, toata lumea e emo, pana si Hitler, Stalin, Rasputin erau emo. So what the hell is with this brand ? :o

Tine de piticii de pe creier ai unora si nimic mai mult. Starile emo le poti controla dar nu le poti respinge.

Deja admiti ca nu-ti plac persoanele emo. :))

Irelevant, ba chiar mai rau, i'm emo that means i'm cool. :))

Cum ziceam mai sus, pierzi respect, fiind emo nu cred ca rezisti mai mult de 2 luni in societate pana sa n-o iei razna. Get my drift ? ^^

Se leaga strict de trend-ul lor care este VOIT si NEIMPUS de nimeni in mod direct/indirect. Numai piticii lor de pe creier le dicteaza sa fie asa, caci si deoarece formatia lor preferata (in cazul asta ceva rock prea agresiv si de prost gust) ii invata sa ARATE si sa GANDEASCA ca ei. Perceptia unor pustani needucati si lasati de izbeliste de parinti e alta, fata de a unora care, cat de cat au trait cei 7 ani de acasa si pe la BUNICI. Dar nu toti aia devin "emo"; ajung mai rau sau mai bine (NU E O SCUZA). :))

Scuza-ma, eu is o persoana foarte depresiva asta nu inseamna ca ma imbrac in negru si imi pictez fata mai rau ca a unui indian cheerokee. Cu atat mai rau, daca te complaci intr-o stare de tot rah**** nu meriti sa fi bagat in seama de nimeni.

Una e sa nu ai nimic, cu totul diferit in a-i intelege. Devi ignorant si ipocrit, deja (nu ma referam la tine in mod special).

Personal daca as avea de ales intre emo si manelisti as alege manelele. Decat sa se sperie vreo cucoana in varsta de mine pe strada ... mai bine asa ... s-o mai am si pe constiinta dupa ...

Total irelevant.

Link to comment

Una e sa nu ai nimic, cu totul diferit in a-i intelege. Devi ignorant si ipocrit, deja (nu ma referam la tine in mod special).

o mentalitate destul de des intalnita la tinerii din ziua de azi :blink: mai degraba sa fie "cool" , "trendy" , decat sa gandeasca cu bibilica lor . S-a dus conceptul de "personalitate proprie" , toti se dau dupa "turma", care in opinia mea nu`i a bine ...

Link to comment

Intelegi ce vrei...eu cred ca am fost destul de clar in acel post, si nu consider ca necesita multa explicatie. Nu are rost sa intram in detalii de genul, care e diferenta intr-un frizer si intr-un hairstylist, ca nu prea ma intereseaza. Eu sunt multumit de frizerul meu, de parul meu, de corpul meu, si pot afirma ca sunt un om multumit si fericit. Inca odata zic FERICIT!

Scot in evidenta acest cuvant cu intentia de a da o explicatie celor care cred ca fericirea se masoara in cantitati de bere sau in cai putere.

Da, ai dreptate, nu are rost sa intram in detalii, nu e locul potrivit.

Ca esti multumit de par e una, ca esti multumit de frizer e alta. Incearca un hairstylist sa vezi care e diferenta, doar asa de curiozitate. Din cate am vazut in pozele cu tine, esti un baiat normal, nimic iesit din comun. Felicitari pt. asta, sa nu crezi ca fac misto sau ceva. Eu sunt altfel, imi place sa fiu in centrul atentiei chiar daca in unele grupuri de oameni ies intr`un mod negativ, dar pana la urma, cine ajunge sa ma cunoasca, observa ca`s baiat bun. :) felicitari again si pt. faptu ca esti fericit. Si eu sunt. Chiar foarte fericit. Ma bucur ca am prieteni in jurul meu pe care ma pot baza oricand, ma bucur ca sunt sanatos, ma bucur ca imi merg toate bine, ma bucur ca e orashul plin de fetitze faine care doar asteapta sa fie agatzate :) Ash putea sa insir destule :)

La mine fericirea sa nu crezi ca se masoara in litri de bere (nu beau bere ), sau in cai putere (am un opel corsa 1.2, benzina, 80 de cai, deci nu am masina de curse ).

Consider ca toti cei care incearca sa aiba o personalitate adoptata dupa fiecare moda sunt nefericiti in viata asta, sau duc lipsa de ceva legat de caracterul lor.

Asta e parerea ta :)

Dupa parerea mea, in igiena personala a unui barbat nu intra epilatul picioarelor, pensatul sprancenelor sau intinderea parului. Din cate stiu eu, aceste lucruri au fost inventate pentru femei si nu pentru barbati...dar ce sa zic...eu sunt mai incuiat de felul meu :) ...nu pot sa inteleg moda asta :)

Nu am specificat epilatul picioarelor :) Si eu sunt impotriva, relax :) Ma refeream special la epilatul inghinal si axial. Aia crede`ma, tine de igiena personala.

Pensatul iara si intinderea parului, ce sa zic, imi place sa arat cat mai bine, sunt un narcisist si nu mi`e frica sa recunosc :)

Link to comment

Nu am avut timp sa citesc tot threadul dar nici rabdare am citit printre randuri ca unii ii judeca pe EMO.....Cine va da dreptul sa faceti asta? dar iar este irelevant era o chestie de turma Toti urmam turma voit sau nevoit constient sau inconstient...

Presa DISTRUGE absolut orice farama de adevar si o transforma intr-un adevarat "potop" Acum 5 ani sau poate mai mult nu mai tin minte exact era o revolta impotriva rockerilor....(inca mai tin minte cum se vb despre ei(eu) si privirile celor de pe strada) Dupa care rockul nu mai era marfa s a ajuns la satanism........dupa parerea mea erau niste pustani care nu aveau ce sa faca si GOANGA hai sa fim satanisti......--------//////EMO nu se sinucid cu una cu 2 in fond CHIAR NU SE SINUCID mai tin minte ca acu 1 luna era un pamfletar(scuze pt expresie) pe la OTV ca cica se sinucide si etc etc ,pe langa acel PRESUPUS emo mai erau inca 2 pustani care lau facut de kkt si in final a admis ca nu avea de gand sa se sinucida doar sa atraga atentia......DECI WTF?????ce cu atatea controverse........

Azi la spalatorie...vine unu cu 1 BMW ii spala omului masina (eu aveam spalat interior exterior langa palatul copiilor sectorul4 INT/EXT 22 RON) si cum ii baga ala aspiratorul se gandise ca nu strica sa bage si o manea in blana Termin tigara ma duc la masina dau drumu la casetofon GOTHIC METAL HAGGARD .........am stat 5 min cu ea aproape de blana a dat omu muzica incet am oprit casetofonul.....deci.....WTF ne putem intelege...

DACA nu ati inteles nimic din acest Post va rog Intrebati :D

Link to comment

Ruler' date='Jun 23 2008, 17:51' post='2862420']

Emo ... copii bolnavi , nush de ce li sa zis emo ... mai nou ca sunt asa multi la o boala psihica EMOtionala , i sa dat un curent cica EMO :blink:

cat despre "suferinzii" care au ceva impotriva "manelistilor" : go f**k yourself . peste 50% din muzica mondiala are elemente din ... ghici ce : MANELE :crazy:

2 tipuri de oameni care se dau anti-manelisti :

1.papagali : ce vede la altu , sa faca si el ca e cool "Yeh , yeh , anti-manele , misto :duh: " ( si lasati vrajeala ca nu`i adevarat sau nush ce , ca am fumat multi ca voi ;) )

2.oameni stresati :-??

Daca spuneti ca ascultati muzica : apai ascultati muzica indiferent de gen , ca orice gen mai are si uscaturile lui.

E chiar foarte usor sa asculti de la Salam la Tenacious D.

AHAHAHAH =)) Clarrr .... Ia documenteaza-te tu si vezi care pe care copiaza. Ca sa iti explic pe intelesul tau: Nu bulibasa a luat gene de la puradel si seamana cu el, ci puradelul a luat de la bulibasa si seamana cu bulibasa. Sper sa intelegi. Si eu ascult manele, si nu imi pot imagina o chindie fara ele, dar tu ... esti cocalar d-ala... ;)

PS: Emo ... lol copii care cred ca toata lumea e impotriva lor, si copii care se marginalizeaza singuri. Oricum majoritatea se trezesc la viata cu trecerea timpului, insa mai sunt unii care raman paraleli cu realitatea toata viata.

Link to comment

AHAHAHAH =)) Clarrr .... Ia documenteaza-te tu si vezi care pe care copiaza. Ca sa iti explic pe intelesul tau: Nu bulibasa a luat gene de la puradel si seamana cu el, ci puradelul a luat de la bulibasa si seamana cu bulibasa. Sper sa intelegi. Si eu ascult manele, si nu imi pot imagina o chindie fara ele, dar tu ... esti cocalar d-ala... ;)

PS: Emo ... lol copii care cred ca toata lumea e impotriva lor, si copii care se marginalizeaza singuri. Oricum majoritatea se trezesc la viata cu trecerea timpului, insa mai sunt unii care raman paraleli cu realitatea toata viata.

altu care o arde cu coalari :blink: (alt cuvant mai stiti ? parca toti papagali ... ) pamfletare , ia fa documentatie si vezi , si vedem cine are dreptate (in caz ca n`ai vazut am rectificat dupa ... am gresit la exprimare ... trebuia sa scriu muzica orientala , dar ce mi`e muzica orientala , ce mi`e maneaua , tot dracu ala e )

Link to comment

Ruler' date='Jun 27 2008, 12:05' post='2870566']

altu care o arde cu coalari :blink: (alt cuvant mai stiti ? parca toti papagali ... ) pamfletare , ia fa documentatie si vezi , si vedem cine are dreptate (in caz ca n`ai vazut am rectificat dupa ... am gresit la exprimare ... trebuia sa scriu muzica orientala , dar ce mi`e muzica orientala , ce mi`e maneaua , tot dracu ala e )

Ma eu te inteleg ca vinzi burlane ca ocupatie, dar nu trebuie sa mi te adresezi asa ... oricum ai dreptate, manelele sunt inspirate din muzica orientala, si amandoua sunt una si aceeasi... Esti incuiat la minte si in casa...

PS: "fa documentatie" ... du-te la scoala si invata sa "vorbeste" ca te intrece trenu la clase #-o

Link to comment

Ma eu te inteleg ca vinzi burlane ca ocupatie, dar nu trebuie sa mi te adresezi asa ... oricum ai dreptate, manelele sunt inspirate din muzica orientala, si amandoua sunt una si aceeasi... Esti incuiat la minte si in casa...

PS: "fa documentatie" ... du-te la scoala si invata sa "vorbeste" ca te intrece trenu la clase #-o

tipic gura-mare :) ... stii la ce ma refer (daca pari pe cat te dai ..)

Link to comment

Ruler' date='Jun 28 2008, 23:41' post='2873855']

tipic gura-mare :) ... stii la ce ma refer (daca pari pe cat te dai ..)

Ma dau, par si sunt rotund :P

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...