Jump to content
tasedano

Tinerii 'emo' protesteaza la Londra

Recommended Posts

Trebuie insa sa recunosti ca sunt frizuri inspirate din Pokemon si Dragonball Z .. pana la ce varsta o sa aiba curajul sa arate ca niste desene animante :\ ?

probabil pana in ziua in care oamenii vor intzelege k ei sunt diferitzi...

sh mie imi plac desenele...nu neaparat din cauza k am 14 ani...(cred :)) ) shtiu sh persoane mai mari care se uita la desene... iar frezele emo mi se pare super dragutze..:P

btw...nu cred k persoanele emo trebuie criticate toata ziua!!! #-o

P.S.: sunt oameni sh ei/ele...^_^

Link to comment

prea multi incep sa se ia de emo...se va termina urat ...

desi eu nu inteleg ce aveti cu ei :( ?

ce v-au facut de va luati de ei ?

ce ne-ai facut ? .. pai uitate si tu cati se omoara din cauza lor .. ia gandeste`te putzin ce ne-au facut :|

Link to comment

Asta era !!! :hair:

Daca maine-poimaine imi las parul sa creasca, o sa fiu emo ? "Brand`ul" emo nu tine de aspectul fizic sau de modul in care se imbraca ori muzica pe care o asculta. Tine de sentimente, de starile de spirit ale acelei persoane.

Modul in care se imbraca este "fashion`ul" lor. Probabil primul EMO (sa zicem asa) avea o freza mai punk si niste totosei roz in picioare iar restul l`au copiat.

-Un emo nu o sa zica niciodata ca este EMO.

-Daca iti faci parul in anumit fel, si te imbraci mai diferit nu te face emo.

-Majoritate persoanelor EMO sunt marginalizate, neintelese, sensibile, fapt pentru care adopta acest stil.

-Multe dintre aceste persoane chiar au venele taiate (se intampla des din cauza unor depresii, iar partea emotionala fiind foarte slaba, cedeaza)

Personal nu am nimic cu aceste persoane, ba din contra...chiar imi place modul in care isi aranjeaza parul.

Cei care fac atata tam-tam despre ei sunt in general manelistii (cunoscuti sub numele de cocalari) care nu stiu altceva decat sa isi arunce 2 tuburi de gel in cap, sa isi puna pantofii cu cioc cat mai ascutit si o camasa alba ( de obicei cu un dragon negru desenat pe spate sau replici ieftine ale unor firme mari) si sa plece "la discoteca" sa il asculte pe salam cum se lauda el in "galagia" aia de "muzica" ca are bani, femei, masini si alte nebunii.

Lasati oamenii in pace ca sunt probabil mult mai presus decat multi dintre cei care ii critica.

Bine, hai sa zicem de acord cu tine, dar stii care`i partea proasta ?

Ca acesti "EMO" (ca sa nu folosesc alte cuvinte jignitoare) sunt sursa de inspiratie pt. multi copii si ajung sa se sinucida, ca sa fie cool.

aNNa- parca avea pe forum un avatar ff tare, ff sugestiv : Kill yourself, it`s cool, everybody does it, sau ceva de genu.

Link to comment

Wow DeG dar ce smecher esti tu ca ne spui ca tu esti :D si =P~ si bei ca ciocarlaul toata ziua ... pe banii altora desigur . Sunt de acord ca ii urmeaza din aceste exemple niste copii cretini ca sa fie cool . Dar nu confundati emo cu wannabe . Si media varstei pt emo e intre 10 si 25 . De ce? Pentru ca in general pana atunci iti e greu sa ti piept lucrurilor . Dupa varsta aia incepi sa intelegi ca asta e viata si ca trebuie sa o infrunti . Fara sa bei ca un cretin pana pici sub masa sa iti curga mucii in gura cand vorbesti cu o fata (pt cine se simte... sa ii fie de bine ca voua va e adresata) .

Link to comment

bah nagasaky ai impresia ca toti care critica emonoizii` sunt cocalari ?

tu zici asta ca sa te aflii in treaba si esti ofticat ca esti emo trist si toti se iau de tine .

do what a TRU emo would do!!!

du-te la coltz si plangi.

pot sa nu beau ca un cretin si sa cunosc o fata, pot sa ma duc lla un party` fara sa plang ca m-am despartit de prietena si cu siguranta prietenii imi vor zice "hai la bere" chiar daca ne certam .

chiar nu e nevoie sa fi emo ca sa treci peste astea.

Link to comment

Nagasaky' date='Jun 16 2008, 13:56' post='2846671']

Wow DeG dar ce smecher esti tu ca ne spui ca tu esti :D si =P~ si bei ca ciocarlaul toata ziua ... pe banii altora desigur . Sunt de acord ca ii urmeaza din aceste exemple niste copii cretini ca sa fie cool . Dar nu confundati emo cu wannabe . Si media varstei pt emo e intre 10 si 25 . De ce? Pentru ca in general pana atunci iti e greu sa ti piept lucrurilor . Dupa varsta aia incepi sa intelegi ca asta e viata si ca trebuie sa o infrunti . Fara sa bei ca un cretin pana pici sub masa sa iti curga mucii in gura cand vorbesti cu o fata (pt cine se simte... sa ii fie de bine ca voua va e adresata) .

.. nu am zis eu asa ceva dar tu esti prea :banghead: sa intelegi ... am vrut sa scot in evidentza ca NU STIU SA ISI TRAIASCA VIATZA ... copilaria e ce-a mai frumoasa perioada a vietii .. si ei ce fac ? .. se taie pe maini si se izoleaza ..... gg wp

Link to comment

Ba frate cata zarva se face pe subiectul asta doamne ... nu mai are voie omu` sa aiba paru mai mare ca deja e luat pe sus ca e emo sau nu stiu ce ...

Oricum o sa fie multe batai si prin vorbe si prin pumni ... pe subiectul asta

Emo , Inca un grup in plus pe langa manelisti si minimalisti ...

Link to comment

Bine, hai sa zicem de acord cu tine, dar stii care`i partea proasta ?

Ca acesti "EMO" (ca sa nu folosesc alte cuvinte jignitoare) sunt sursa de inspiratie pt. multi copii si ajung sa se sinucida, ca sa fie cool.

aNNa- parca avea pe forum un avatar ff tare, ff sugestiv : Kill yourself, it`s cool, everybody does it, sau ceva de genu.

Nu stiu de unde adunati atatea prostii, dar le adunati cu succes :).

Asa vorbiti despre aceasta moda, de parca toti copii care incearca sa iasa in evidenta prin aceasta modalitate, s-ar sinucide saptamanal cu zecile. Nu am nimic impotriva lor, si nu mi se pare cu nimic mai grav, decat cluberii, care se imbraca, se comporta, si vor sa arate asa precum ii dicteaza Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Gucci sau multe alte firme multinationale care nu fac altceva, decat sa manipuleze lumea.

Multi dintre voi va aflati printre acesti cluberi, si voi criticati alte curente? Uitati-va la voi, analizati-va in timp ce vi-l intindeti parul vostru, sau in timp ce mergeti la cumparaturi, la epilat, sau la "hairstylist-ul" vostru preferat.

Dupa parerea mea moda nu este altceva, decat inlocuirea fericirii, cu branduri scumpe ;).

Link to comment

Raifal pe mine nu ma oftica ca va luati de emo . Ma oftica efectiv MOTIVELE pe care le invocati . Ca ce sa zic nu stiu sa isi traiasca viata . Am mai auzit eu cretini deci pur si simplu mi-e mie rusine pt "barbatii" din intreaga lume . Cand ii auzi la TV "Sa fi barbat inseamna sa bei bere" "Sa fi barbat inseamna sa mergi in cluburi sa bei" . Deci sunteti ATAT de patetici incat pur si simplu mi-e rusine ca sunt baiat / barbat ce vreti voi sa considerati . Si va faceti de ras tocmai prin ce credeti voi ca sunteti mai "cool" .

Nu stiu de unde adunati atatea prostii, dar le adunati cu succes :) .

Asa vorbiti despre aceasta moda, de parca toti copii care incearca sa iasa in evidenta prin aceasta modalitate, s-ar sinucide saptamanal cu zecile. Nu am nimic impotriva lor, si nu mi se pare cu nimic mai grav, decat cluberii, care se imbraca, se comporta, si vor sa arate asa precum ii dicteaza Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Gucci sau multe alte firme multinationale care nu fac altceva, decat sa manipuleze lumea.

Multi dintre voi va aflati printre acesti cluberi, si voi criticati alte curente? Uitati-va la voi, analizati-va in timp ce vi-l intindeti parul vostru, sau in timp ce mergeti la cumparaturi, la epilat, sau la "hairstylist-ul" vostru preferat.

Dupa parerea mea moda nu este altceva, decat inlocuirea fericirii, cu branduri scumpe

Nu te obosi... tot emo sunt de vina :)) #-o (este sarcasm desigur)

Link to comment

Multi dintre voi va aflati printre acesti cluberi, si voi criticati alte curente? Uitati-va la voi, analizati-va in timp ce vi-l intindeti parul vostru, sau in timp ce mergeti la cumparaturi, la epilat, sau la "hairstylist-ul" vostru preferat.

Deci sa inteleg ca, prin a avea grija de tine, ii ceva rau ? :o Adica daca merg sa ma epilez sub bratz pt. igiena mea personala, sau daca prefer sa merg la stilist (care tunde de 32532523 ori mai bine ca un frizer), pt. ca imi place ca paru meu sa fie tuns k`lumea, sau daca imi intind paru (ca sa stii si tu, parul cand e intins, e fff usor de manevrat si iese freza mult mai bine) e ceva rau ? :o Pfu, poate in ritmu asta ajungem si noi (clubberii) sa ne taiem cu lama ! :o

Link to comment

Deci sa inteleg ca, prin a avea grija de tine, ii ceva rau ? :o Adica daca merg sa ma epilez sub bratz pt. igiena mea personala, sau daca prefer sa merg la stilist (care tunde de 32532523 ori mai bine ca un frizer), pt. ca imi place ca paru meu sa fie tuns k`lumea, sau daca imi intind paru (ca sa stii si tu, parul cand e intins, e fff usor de manevrat si iese freza mult mai bine) e ceva rau ? :o Pfu, poate in ritmu asta ajungem si noi (clubberii) sa ne taiem cu lama ! :o

Intelegi ce vrei...eu cred ca am fost destul de clar in acel post, si nu consider ca necesita multa explicatie. Nu are rost sa intram in detalii de genul, care e diferenta intr-un frizer si intr-un hairstylist, ca nu prea ma intereseaza. Eu sunt multumit de frizerul meu, de parul meu, de corpul meu, si pot afirma ca sunt un om multumit si fericit. Inca odata zic FERICIT!

Scot in evidenta acest cuvant cu intentia de a da o explicatie celor care cred ca fericirea se masoara in cantitati de bere sau in cai putere.

Consider ca toti cei care incearca sa aiba o personalitate adoptata dupa fiecare moda sunt nefericiti in viata asta, sau duc lipsa de ceva legat de caracterul lor.

Deci si igiena personala e un lucru rau??

Dupa parerea mea, in igiena personala a unui barbat nu intra epilatul picioarelor, pensatul sprancenelor sau intinderea parului. Din cate stiu eu, aceste lucruri au fost inventate pentru femei si nu pentru barbati...dar ce sa zic...eu sunt mai incuiat de felul meu :) ...nu pot sa inteleg moda asta :)

Link to comment

Consider ca toti cei care incearca sa aiba o personalitate adoptata dupa fiecare moda sunt nefericiti in viata asta, sau duc lipsa de ceva legat de caracterul lor.

Dupa parerea mea, in igiena personala a unui barbat nu intra epilatul picioarelor, pensatul sprancenelor sau intinderea parului. Din cate stiu eu, aceste lucruri au fost inventate pentru femei si nu pentru barbati...dar ce sa zic...eu sunt mai incuiat de felul meu :) ...nu pot sa inteleg moda asta :)

cata dreptate ai #-o

i just love this vid:

:))
Link to comment

Scot in evidenta acest cuvant cu intentia de a da o explicatie celor care cred ca fericirea se masoara in cantitati de bere sau in cai putere.

Consider ca toti cei care incearca sa aiba o personalitate adoptata dupa fiecare moda sunt nefericiti in viata asta, sau duc lipsa de ceva legat de caracterul lor.

Dupa parerea mea, in igiena personala a unui barbat nu intra epilatul picioarelor, pensatul sprancenelor sau intinderea parului. Din cate stiu eu, aceste lucruri au fost inventate pentru femei si nu pentru barbati...dar ce sa zic...eu sunt mai incuiat de felul meu :) ...nu pot sa inteleg moda asta :)

very true...dar totusi daca tie iti place cum arati si esti fericit nu inseamna ca esti incuiat,adica nu conteaza parerea altora daca tie iti place.

Link to comment

Emo ... copii bolnavi , nush de ce li sa zis emo ... mai nou ca sunt asa multi la o boala psihica EMOtionala , i sa dat un curent cica EMO :blink:

cat despre "suferinzii" care au ceva impotriva "manelistilor" : go f**k yourself . peste 50% din muzica mondiala are elemente din ... ghici ce : MANELE :crazy:

2 tipuri de oameni care se dau anti-manelisti :

1.papagali : ce vede la altu , sa faca si el ca e cool "Yeh , yeh , anti-manele , misto :duh: " ( si lasati vrajeala ca nu`i adevarat sau nush ce , ca am fumat multi ca voi ;) )

2.oameni stresati :-??

Daca spuneti ca ascultati muzica : apai ascultati muzica indiferent de gen , ca orice gen mai are si uscaturile lui.

E chiar foarte usor sa asculti de la Salam la Tenacious D.

Link to comment
Guest Blaidy

peste 50% din muzica mondiala are elemente din ... ghici ce : MANELE

AHAHAHAH :rofl2: :rofl1:

Imi place ca habar n-ai ce si cum.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...