Jump to content
silversky

Suntem singuri în univers ?

Chestionar  

358 members have voted

  1. 1. Suntem singuri în Univers ?

    • Da
      28
    • Nu
      330


Recommended Posts

Tata zice ca boom-ul tehnologic se datoreaza extraterestrilor...

S-ar putea sa fie adevarat... daca ne gandim unde eram acum 100 de ani, sau acum 60 de ani...

Oricum, in ritmul asta, daca nu este adevarat ca din cauza extraterestrilor suntem noi asa dezvoltati, atunci singura explicatie este dorinta de putere, si in cazul asta, sigur ne autodistrugem, cum spunea un antevorbitor de-al meu...

Cand zic extraterestrii, ma gandesc la tehnologie extraterestra, pentru ca desi sunt 99.9999999... % sigur ca mai exista forma de viata inteligenta in univers, ma indoiesc ca aceasta a supravietuit pe pamant... insa tehnologie extraterestra se poate sa fie... pana la urma, si teoria conspiratiei trebuie sa aiba un sambure de adevar...

Hmm... normal ca am votat NU!!! :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Guest CrIsTiAn`

Dupa parerea mea strict si personala cred ca suntem ... doarece ... Ne invadau pana acuma !!! :hello:

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea strict si personala cred ca suntem ... doarece ... Ne invadau pana acuma !!! :hello:

si sa ia ce?? =))

sunt absolut sigura ca nu suntem singuri, si sunt la fel de sigura ca extraterestrii n-au avut absolut nici un amestec in boom-ul tehnologic. greu a fost pana la prima "scanteie" :P

Link to comment
Share on other sites

Guest 101st-airborne-division

eu votez ca nu! am o gramada de videori cu OZN filmate de persoane si majoritatea sunt vechi si se vad destul de bine si asa vechi cum sunt si odata a venit un OZN langa World Trade Centers , latzi vazut? la aratat si la TV , ce credetzi!? deci inca o data: We are not Alone!The Invasion Will come Soon!!

Link to comment
Share on other sites

Guest ricky95

nu suntem deoarece universul contine milioane de sisteme solare in care exista o planeta unde conditile sunt optime pt viata,plus OZNurile care au fost vazute dea lungul timpului

Link to comment
Share on other sites

nu pe marte s-au descoperit microorganisme

Dupa parerea mea strict si personala cred ca suntem ... doarece ... Ne invadau pana acuma !!! :hello:

nu e neaparat sa ne invadeze . asa gandesc copii de 5 ani. ca extraterestri sunt neaparat ''rai''

Link to comment
Share on other sites

Nu categoric.

Personal am vazut ceva . Stateam intr-o seara pe balcon si ma uitam spre Parcul Tabacariei (din Constanta ) , am vazut un punct rosu pe cer care s-a deplasat din zona Mamaia pana mult mai departe de mine in 2 sec. Unele faze cu OZN-uri sunt trucate , ele acopera ceva proiecte pentru future war machines.

Link to comment
Share on other sites

dupa cum a mentionat mai sus cineva, consider ca e inposibil sa fim singuri in univers ! Universul e intr`o continua expansiune , se mareste in continuu , sunt o infinitate de alte galaxii si planete precum pamant`ul si cu siguranta exista si alte civilizatii , in orice caz , chiar daca nu ar exista civilizatii , forme de viata precum celule , si alte chestii de genu au fost descoperite pe marte , ceea ce deja este dovedit .. so .. nu santem singuri , e inposibil sa fim , asa ceva nu se poate crede pana cineva nu demonstreaza prin cercetarea a fiecare planeta etc in parte :)

Link to comment
Share on other sites

am votat nu ...

nu suntem singuri in tot Universul asta... de ce ar mai exista celelalte planete daca se zice ca suntem singura planeta populata...doar ca sa le invatam la geografie ? .. nee ... tot ce e posibil sa fie si celelalte populate...doar ca inca nu s-a descoperit

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...