Jump to content
silversky

Suntem singuri în univers ?

Chestionar  

358 members have voted

  1. 1. Suntem singuri în Univers ?

    • Da
      28
    • Nu
      330


Recommended Posts

Dupa cat de mare e universul ar fi imposibil sa fim singuri in univers. Daca am fi singuri, la ce ar mai folosi restul universului?

Suntem un punct minuscul in univers, deci sigur sunt si altii ca noi.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu suntem singuri, universul este atat de mare incat este foarte posibil ca o persoana exact identica cu tine exista undeva in univers, daca el este infinit, exista sansa ca o clona de a ta sa existe de un infinit de ori.

Link to comment
Share on other sites

Bineinteles ca DA.

Voi spuneti ca NU pe baza aceleasi idei : univers infinit , bla bla bla , dar pana la urma trebuie sa existe dovezi in acest sens , si din cate stiu eu , nu exista .

Link to comment
Share on other sites

Voi spuneti ca NU pe baza aceleasi idei : univers infinit , bla bla bla , dar pana la urma trebuie sa existe dovezi in acest sens , si din cate stiu eu , nu exista .

Sigur sunt; daca nu am dat noi de ele asta e altceva. :))

Votez: Nu.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa fi incuiat sa crezi ca suntem singuri in univers.. cu tehnologia de acum abia putem examina stelele si planele din sistemul nostru solar. Deci votez NU.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marco™

Normal ca nu suntem singuri in Univers . Este atata de mult de explorat incat ar trece extrem de mult timp pana sa mai gasim alte vietuitoare in spatiu . 

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...