Jump to content
silversky

Suntem singuri în univers ?

Chestionar  

358 members have voted

  1. 1. Suntem singuri în Univers ?

    • Da
      28
    • Nu
      330


Recommended Posts

Categoric NU.

Sunt prea multe planete in universul asta infinit ca sa fim singuri :)

sunt de aceeasi parere Ps : am votat : nu :) .... dar totusi mah gandesc ce se va intampla cand vom afla cu certitudine ca nu suntem singuri ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

vrem sa credem cu totii ca nu suntem singuri in univers doar ca sa linistim cu gandu' ca nu suntem singurii prosti care ne chinuim in el...da cine stie...poate mai e cineva care se uita la noi si noi nu il vedem inca....asa ca am votat Nu , ca doar de unde plm sa stiuh eu daca suntem singuri sau nu ? :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Categoric NU.

Sunt prea multe planete in universul asta infinit ca sa fim singuri :)

universul nu e infinit... fizicieni stiu masa universului[adik cat material contine (mi-a zis profu de fizica (dirigintele) ) ] si universul creste cu 1 miliard de ani lumina \ s

voted : nu

Link to comment
Share on other sites

Ma mira ca, cu toate ca majoritatea covarsitoare e sigura ca nu suntem singuri in univers, nu am vazut pana acum o dovada in acest sens, si sunt sigur ca si cei care au votat nu au nici o dovada. Deci conform principiului meu ce nu vad nu exista :D si datorita faptului ca o probabilitate foarte mare nu e o certitudine suntem singuri singurei in infinitul univers. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

suntem doar niste noobi intr-o imensa galaxie...si exista si maestrii

Frate....eu zic ca pe langa dinozauri o ducem destul de bine !

Si daca stau bine sa ma gandesc cate s-au realizat in ultimii 30 de ani, peste 400 de ani vom fi maestrii.

Sper sa mai traiesc si eu pe atunci . (alta poveste)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...