Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Dupa voi "oameni fara viata" :blink: care ar fi cel mai funn :bananadance2: caracter :-?? sa joci.....dmg :gun::comp2: :violent: ......abilitati :kar: etc :dontknow: ....?.....

ba emo shit,cat de trist sa fii sa-ti faci cont doar pt a posta asta?

sunteti si voi astia de la gimnaziu in vacanta si hop,hai pe forum,sau cum? virginule,n-ai bani sa cumperi wow original ,sau dc esti frustrat?

Link to comment

ba emo shit,cat de trist sa fii sa-ti faci cont doar pt a posta asta?

sunteti si voi astia de la gimnaziu in vacanta si hop,hai pe forum,sau cum? virginule,n-ai bani sa cumperi wow original ,sau dc esti frustrat?

Ok incercam sa omor monotonia de la servici cu o discutie pe forum ....jok pe oficial pe silvermoon resto druid pe the maelstrom priest shadow .....deci alege-ti cuvinte cu grija nu am jignit pe nimeni nu vreau asta vruiam sa ascult cateva pareri.....dar se pare ca tu esti asa de frustrat ca nu primesti nimoc asa ca chill....si mai uitate in oglinda din cand in cand........

Link to comment

Ok incercam sa omor monotonia de la servici cu o discutie pe forum ....jok pe oficial pe silvermoon resto druid pe the maelstrom priest shadow .....deci alege-ti cuvinte cu grija nu am jignit pe nimeni nu vreau asta vruiam sa ascult cateva pareri.....dar se pare ca tu esti asa de frustrat ca nu primesti nimoc asa ca chill....si mai uitate in oglinda din cand in cand........

ye? ceva linkuri de la chars :P?

Link to comment

Nu am nimic personal cu tine insa cand postezi ceva fii cit de cit serios . Facand spam cu emoticons si folosind un limbaj de retard de 13 nu faci o impresie prea buna si nu te va lua nimeni in serios .

Ce iti recomand dupa ce ti-am vazut druid e inainte sa iti cauti sa faci alte clase si rase mai bine iti faci o clasa care iti place tie si incerci sa te perfectionezi cu ea sa fii cat mai bun .

Link to comment

Sunt la munca de ceva timp si am cam turbat aici intre 4 pereti...poate ca exprimarea mea a fost cam "retarda" ......... oricum imi place druidul si sa sti ca am incercat si alte char-uri si sincer mi-au ramas la suflet druidu si shamanu....si restu ......dar am si eu slabiciunea mea...:P....

Si cu druidu mai am mult de munk tre sa imi iau iteme sti tu cum sta problema.......

Link to comment

ba, nu am chef sa citesc 200 de pagini deci o sa fiu direct.

am revenit acu' pe forum de plictiseala (long time no see) si dadusi si pe-aci.

aaaa.. am un hunter de 70 pe Karazhan, chiar daca acuma is in vacanta umpic.. am ajuns pana la illidan daca nu l-au si dat jos baietii ieri .. gotta ask some1

mai e cineva de pe karazhan aci ?:D

Link to comment

Nu :)

Totusi era vorba de ssc / tk +

pai, l-am crapat si pe winterchill dar doar atat din pacate .. l-am crapat de lurker si solarian, Void reaver. si cei mai usori, Maggy si gruul/maulgar. maine-poimaine il vad si pe zul'jin si il omoram.

@filth: Horde sau Ally? am avut un shammy de 63 acolo la horde, este un roman acolo, Mareth parca, belf warlock.

Link to comment

recomandat pt ce? :P

490+ nu te face imun la crits, doar scade sansa de a le lua, eu am 497 def si am luat ieri crit la Maiden

cititi aici despre defense shits http://evilempireguild.org/guides/defense.php

Verifica`ti ingame defense`ul. O sa vezi ca esti uncrittable.

/script DEFAULT_CHAT_FRAME:AddMessage(5.6-((20+GetCombatRatingBonus(CR_DEFENSE_SKILL))*.04+GetCombatRatingBonus(CR_CRIT_TAKEN_MELEE)),1,0.5,0)

Critical Hit immunity for a level 70 player against a raid boss occurs at 490 Defense and requires a defense rating of 330.4 from gear to achieve.

----

When an equal level mob is attacking a player, the mob has a 5% chance to critically strike the player. For every level beyond the player, there is an additional 0.2% chance for the mob to critically strike the player. Therefore a level 73 mob (a raid boss) attacking a level 70 player has a 5% + (3 x 0.2%) = 5.6% chance to critically strike the player.

Sursa - WoWWiki

Nu contest faptul ca ai luat crit , pentru ca nu stiu ce s`a intamplat acolo ... insa fi sigur ca ai capped defense anti crit si fi sigur ca acel "crit" nu a fost un crushing de fapt.

Degeaba iti postezi armory pt ca m`am uitat pe posturi in spate si ti`am verificat armory link inainte de a posta. Acel AP care`l ai tu ca fury in zerk , fara buffs ... e mai mic decat am eu pe alt! pe warr arms spec'd/geared unbuffed.

pai, l-am crapat si pe winterchill dar doar atat din pacate .. l-am crapat de lurker si solarian, Void reaver. si cei mai usori, Maggy si gruul/maulgar. maine-poimaine il vad si pe zul'jin si il omoram.

Am vazut multi wannabe ca tine [ nu tre sa`ti fie rusine .. sunt multi ca tine ] , care daca au primit unda libera in MH / BT [ acuma ca nu mai sunt attunements ] , cred ca daca au intrat si ei in s1 si ajung la dps sub tank ... sunt niste buni. Probabil l`ati omorat voi pe Rage [ sa nu intru in detalii , sa spun ca e free kill .... ] , insa tot nu ar fi trebuit sa fi acolo.

1. Nu ai gear de MH

2. Nu ai hit rating de MH [ nu stiu cine dracu te ia pe tine ca warr dps in MH fara capped hit ]

3. Sunt absolut sigur ca ai prins perioada fara attunements si nu sti nici unde incepe kara attunement .. sa nu mai zic de ssc sau tk , sau ... mai rau ... BT.

La intrebarea "am treaba?" , iti raspund categoric : N`ai o treaba cu ce inseamna pve past kara. Nu mai postati in necunostinta de cauza ... de`aia atrageti astfel de posturi negative ... pentru ca va bagati aiurea in seama.

Link to comment

1. Nu ai gear de MH

2. Nu ai hit rating de MH [ nu stiu cine dracu te ia pe tine ca warr dps in MH fara capped hit ]

Gearul e decent si e ok pt MH, pe deasupra are destul hit rating, 7% din gear si inca 3% din talente, sta foarte bine, e capped pentru special attacks, avand in vedere ca are o rotatie Bloodthirst > Whirlwind > Heroic Strike.

Capped dual, 395 (cu 3 in precision) nu il va putea avea si nici nu e asta scopul avand in vedere ca ii va reduce celelalte statusuri. Nu stiu cat de important e expertise la nivel de MH/BT si poate un pic aici ar trebuie sa mai lucreze.

Link to comment

sunt la Hoarda, numele caracterului e Diaree

suntem multi romani in guilda, cam 6.. am fost si mai multi, dar 2-3 s-au lasat :<

nu mai stiu daca am lasat pvp sau pve gear, dar staturile de pve sunt cam asa

Spec survival;

unbuffed agi: 873 dupa cate retin (ajung la 1050 bufat)

vreo 2300 AP

38% crit

10200 hp

+ wutever mai gasesti

edit: http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...an&n=Diaree uite si linku.

scuzati low arena rating, am rugat pe un prieten sa imi joace pe cont 10 meciuri pe saptamana cat timp is eu plecat... stiu ca nu am shoulderii de s3, am avut parte de multe ghinioane... ex: scor cu un druid 26-2, 1920 rating si tipu si-a transferat caracteru de nervi pe ceva server de pe Cyclone ( >.> )

nu folosesc specu asta pt. pvp... mai degraba am 7/41/13 pentru fast revival, + ca endurance training compenseaza cu survival thingy care da 10% hp... si in 2v2 daca iti pierzi petu, ai cam pierdut :\ (ca hunter). pe langa asta, folosesc bow'u de la archimonde si un belt leather de badgeuri care da hit rating foarte mult (am cam 6-7%) hit, ceea ce ajuta cand nu ai surefooted (talentu)

la 3v3 foloseam 0/41/20 sau chiar spec de wyvern/scatter dar mai rar.

proud to be <hand of a'dal> ^^

Link to comment

nush ce te lauzi si de cate ori postezi ceva o faci asa cu superiotate Bulane, ca si tu ai avut gear slab, si tu ai avut lack de enchants... s.am.d, am eu warriori in guilda care te-ar lasa faar aer daca i-ai vedea, asa ca gearul tau as putea spune ca e slab in comparatie cu al lor, sa chem unu aici sa se dea mare cum te dai tu in fata lui Healthpack :)

iar sincer, reputatia cu aldor => useless pt mine ca prot war, cel putin nu-i vad rostu, pt flask-urile alea pe care mi le pot face singur sau ?

Link to comment

nabu :))) nici numai stiam cum sa ies din uldaman cu boostu tau:))) doamne ce am urat instanta aia .

Faza cu MH . Bossi nu sunt grei insa waveurile te pun in dificultate uneori sau macar la inceput . Asta e MH bro . E diferit nu e trash mobs + Boss fight ca la celelalte instante . Ci doar boss fight cu waves care sunt de la inceput si multi nu inteleg asta . Spre exemple in BT faci clear trash , wipe boss te duci din nou doar la boss fara trash. In MH faci wipe boss trebuie sa faci waves din nou ca si cand ai fi linked co boss fight .

Nu stiu sincer insa in BT mi-a placut mai mult si environment . Sunwell e prea mult element de BE , prea multe culori stridente nu stiu mi se pare putin cam obositor , ideea de citadela mi-ar fi placut mai mult ca in KZ sau BT . Abia astept Naxxu , Azjol-Nerub , si Icecrown Glacier in WotLK .

De fapt MH mi se pare cea mai usoara instanta din karazhan incoace, considerand ca ai gear. Sunt foarte putine lucruri de facut, bossii nu au "phases", se bazeaza foarte putin pe noroc, iar daca toata lumea stie ce face ai 100% sanse de castig. Am facut 4/5 MH intr-o noapte decat cu un singur wipe la boss (a murit tankul prea repede la azgalor si n-au apucat healers sa-i dea heal) si unul la trash, a doua zi dupa ce am avut guild first la azgalor (marti-miercuri). Considerand ca ne-am dus la supremus dupa si am luat wipes pana ne-am saturat, MH chiar e walk in the park.

@dele7e: that was uncalled for. +warn

Link to comment

nush ce te lauzi si de cate ori postezi ceva o faci asa cu superiotate Bulane, ca si tu ai avut gear slab, si tu ai avut lack de enchants... s.am.d, am eu warriori in guilda care te-ar lasa faar aer daca i-ai vedea, asa ca gearul tau as putea spune ca e slab in comparatie cu al lor, sa chem unu aici sa se dea mare cum te dai tu in fata lui Healthpack :)

Nu ma leg de faptul ca se lauda, asta este alegerea lui ... insa faptul ca i`a aratat lui healthpack unde trebuiesc improvements , e pentru ca se vrea a fi MH-raider. E adevarat ca toti am inceput de undeva , dar nimeni nu s`a laudat cu kara gear si fara stats / enchants suficiente de ssc/tk , ca e MH-raider - Asta e problema de care eu si bulan ne legam.

In legatura cu aldor/scryer ... acelasi lucru - wannabe MH raider fara exalted enchant pe shoulders [ + alte chestii de la quartermaster ]

Link to comment

Verifica`ti ingame defense`ul. O sa vezi ca esti uncrittable.

/script DEFAULT_CHAT_FRAME:AddMessage(5.6-((20+GetCombatRatingBonus(CR_DEFENSE_SKILL))*.04+GetCombatRatingBonus(CR_CRIT_TAKEN_MELEE)),1,0.5,0)

Sursa - WoWWiki

Am vazut multi wannabe ca tine [ nu tre sa`ti fie rusine .. sunt multi ca tine ] , care daca au primit unda libera in MH / BT [ acuma ca nu mai sunt attunements ] , cred ca daca au intrat si ei in s1 si ajung la dps sub tank ... sunt niste buni. Probabil l`ati omorat voi pe Rage [ sa nu intru in detalii , sa spun ca e free kill .... ] , insa tot nu ar fi trebuit sa fi acolo.

1. Nu ai gear de MH

2. Nu ai hit rating de MH [ nu stiu cine dracu te ia pe tine ca warr dps in MH fara capped hit ]

3. Sunt absolut sigur ca ai prins perioada fara attunements si nu sti nici unde incepe kara attunement .. sa nu mai zic de ssc sau tk , sau ... mai rau ... BT.

Edit: nu m-am laudat niciodata, chiar nu pricepi?

La intrebarea "am treaba?" , iti raspund categoric : N`ai o treaba cu ce inseamna pve past kara. Nu mai postati in necunostinta de cauza ... de`aia atrageti astfel de posturi negative ... pentru ca va bagati aiurea in seama.

1. Vorbesti de zici ca stii cel mai bine.

2. Warrioru tau nu va fi nici in 100 de ani mai bun ca al meu, la mage nu ma pun, joci de mai mult timp ca mine.

3. cand am scris atunci la bulan, nu vad dc te-ai bagat ca musca-n cacat.

Eu fac pariu cu tine ca fac mai mult damage cu warru meu decat tu cu magu tau, te crezi nush cine copile, AM gear de MH! Tu nu stii ce usor e MH, first 3 bosses are free-loot, si in BT. asa ca taci ca nu sunt noob.

Link to comment

pai viruse, poti spune frumos ce-i trebuie, daca esti mai bun ii dai indicatii, dar nu asa hai sa fac eu flame ca eu am gear mai bun cand posibilitatea e mare ca healthpack sa fie un om mult mai bun decat tine sau decat altu de aici, aveti niste "GEAR" intr-un joc si va credeti nush cine pana mea...

Healthpack gear de MH intr-adevar ai, si de bt 3-4 bosi, dar o guilda serioasa n-o sa te ia fara enchants, gemurile mai treaca mearga, macar sa nu fie verzi lol, vezi la cenarion expedition un enchant pt head sau umeri, nu mai stiu sigur, ceva cu 34 attack power, oricum du-te si vezi p-acolo..

viruse eu nush ce tot zici tu ca ai gear etc, ai 7 iteme de la vendor, ai din ZA 1, din KARA 2, SSC 3 si Hyjal de la Rage 1 item, deci nu esti nici tu cine stie ce pe langa Healthpack, gearul e aproximativ asemanator, si el a muncit pt ce'are pe el, badge-urile alea nu-s luate pe ochi frumosi

Link to comment

first of all, nu m-am laudat oO, dar fie cum vreti voi, nush ce iteme nebune au warriori din EX, singurele improvements pt mine are fi.: back teron, wrist si waist (t6), si madness of the betrayer. mi-l aduci pe bgtornado cu executioner pe ambele arme :))< pro dudeh>, si cu 115 hit rating..?

Link to comment

Nu e thread de e-peen, dar in fine.

Uite aici bulan69 si ceilalti warriori:

http://elitistjerks.com/f31/t22705-dps_warrior_compendium/

On the topic of weapon enchants: Executioner is considered better than Mongoose due to the increasing returns nature of ArP.

Hit Rating requirements are:

* 142 hit rating with 0 points in Precision

* 127 hit rating with 1 point in Precision

* 110 hit rating with 2 points in Precision

* 95 hit rating with 3 points in Precision

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...