Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest Kayreen

In primul rand, cei care vor sa joace pe blizzard dar inca nu au joc, cont, nimic, nu va mai obositi sa downloadati jocul pt ca atunci cand creati contul prima data vi se cere un cd key pe care il primiti pe manual ( smecherii de blizz te fac sa cumperi si cduri ca sa iei si cd key), iar apoi trebuie prepaid card(joci 60 zile) pe care il comanzi sau il cumperi din magazine mari sau platesti in fiecare luna, dar folosesti credit card.

Eu am main char pe Chromaggus numit Kayreen, nelf Rogue, sergent(acum 2 sapt yey biggrin.gifbiggrin.gif) . Mai e altcineva acolo ? Ne stim cativa romani ...vad ca majoritatea de aici nu sunt wow pros din simplul motiv ca nu joaca pe blizz :> . Si cine are twink dak se poate sa uploadeze charul la allakhazam sa ne comparam bluesurile cool.gif . biggrin.gifbiggrin.gif

Link to comment
Guest Kayreen

Alexandru, pe realmu tau deobicei alianta si-o ia rau in bgs? La noi sa mor ca rar castigam da am inceput recent sa le-o tragem rau cand facem wsg premade cu guilda de twinkies dar asta doar in 10-19 crybaby2.gif . Nevertheless, Alliance ftw ! occasion14.gif

Link to comment

av n-am priedut niciodata wsg si ab mai vreu ally are 2 guilde pvp foarte bune formate din forsti player de guilde pve ce au facut aq mc si na e naspa biggrin.gif plm orcum noul patch 1.12 e in teste deci dureaza cam 2 3 sapt pana apare in noul patch se vor uni servere intre ele grupuri de servere pe wow us au unit grupuri de 18 banuiesc ca si pe eu tot de 18 o sa uneasca deci asta ar instaman o gramada de wsg 50 ab 50 av 20 o sa fie cool o sa intre si hoarda instant ca ally intra cam pe orice server instant ... in nou patch apare si doua noi battle grounduri unu in silitus si unu in estern .. o sa fie cool .. acum sunt suparat ca mi-o blocat bani blizzardu si mi-o blocat contu mii o ciuda de mor tre sa mai bag odata bagi pe card ca aia blocati vin cam in 1 luna inapoi

Link to comment
Guest justedy

salutare tuturor ... am intrat din greseala pe linkmania ... si am vazut topicul de Wow ... eu joc wow pe servele de la blizzard... pe us .... am 4 caractere de lvl 60 ... este adevarat ce ati spus multi ca jocul incepe de la lvl 60 .... dar nu este obligatorui sa faci pvp ...sa iti iei compleul de pvp ... poti sa cauti o guilda .. si sa incepi sa faci raiduri ... in molten core .... onyxia lair..... blackwing lain.... sau prescurtat MC ony BWL .... si sa iti iei compleiele de acolo care unele dintre ele sunt mai bune decat ... cele din pvp .... si sincer sa fiu ... se merita sa platesti 15$ pe luna ca sa joci pe serverul real... ca pe cele pirat ... nu ii inteleg rostul ....... pt mine serverle pirat = sucks ... in puls ...pe serverele reale de wow ... poti sa iti faci prieteni... poti sa gasesti un roman plecat in afara ... care joaca wow ... si daca te intelegi bine cu el sau ea depinde .... nu mai platesti cei 15$ pe luna .... iti poate trimite el cate un pre-pay.... si nu mai dai bani ........ eu nu am citit toate posturile ca sunt prea multe ..... dar am vazut discutii despre alianta si hoarda...eu spun ca cele mai bune caractere si de la alianta si hoarda .. sunt .... pt alianta dwarf priest .... este inum la fear.... si pt hoarda .... undead prist. uitativa la rasiale ....... si inca ceva ... toate caracterele sunt bune ... dar depinde mult de sklilul celui din spatele calculatorului ..... banana.gifbanana.gifbanana.gif

Link to comment

Azi am pus si eu mana pe WoW original si abia astept sa vad cum e, am jucat eu ceva pe servere private dar era stresant pe acolo ca nu mergea nimic ca lumea.

As vrea sa stiu 2 chestii, una ar fi pe ce realm joaca cei mai multi romanasi (EU), eventual ceva guilduri mai bunicele (horde) si alta chestie ar fi cu guest pass key. Ce vreau eu sa fac e sa imi bag guest pass-ul primele 10 zile si dupa sa transform in full account cu cd-keyul normal, doar ca am vazut ca sunt niste limitari cum ar fi max lvl 20 (in 10 zile nu cred ca fac atat oricum), max 10 gold (idem), nu poti vb pe general (asta e cam naspa) si alte chestii.. voi ce stiti despre asta? Merita sa fac asa pt 10 zile in plus sau mai bine sa nu ma lacomesc si sa fac full account din prima? Daca mai stiti alte dezavantaje la guest pass lemme know.

Link to comment

Nu are rost sa te complici cu guest passu , ptr 10 zile in plus, practic castigi 4 euro smile.gif dar esti limitat la multe chestii, in plus daca iti place jocul ajungi lvl 20 in 2 zile maxim si apoi stai si pierzi vremea. Mai bine trimite-l unui prieten.

In ce priveste serverele EU, cam pe toate sunt romani, comunitati mai mari sunt pe Neptulon, Zenedar, Sylvanas, Tarren Mill, Jaedenar din cate am citit pe forumuri. Ca recomandare, mai ales ca vrei sa joci la hoarda, mergi pe Jaedenar, serverul e relativ nou si nu sunt foarte multi de lvl foarte mare sau guilde care deja au majoritatea instantelor pe farm si iti va fi mai usor sa iti gasesti un guild decent, eventual incearca Art of War, e o guilda condusa de romani.

Link to comment

Ma scuzati ca va deranjez . . .

As vrea sa ma apuc si eu sa joc WoW si nu am mai stat sa citesc toate posturile facute de cei care se pricep . . . dureaza prea mult . . . si nu prea am timp !

Am instalat jocul pe comp doar ca nu stiu nici un servar gratuit [daca exista asa ceva] pe care sa pot juca . . .

Daca m-ar ajuta cineva cu niste indicatii i-as ramane indatorat . . .

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...