Jump to content
Guest

Proiect: redeschidere CS 1.6 pe Linkmania

Recommended Posts

Salut, nu de mult sau poate ca chiar de mult Linkmania avea foarte multe servere de CS 1.6 ce se mentineau super bine. Stiu ca o parte dintre voi aveti hate pe fratioru' pentru ce s-a intamplat atunci dar o sa vedeti ca daca cineva o sa isi bage ce are mai scurt din corp in munca voastra iar el cand intra pe game doar sta si se joaca si dicteaza, ati fi facut la fel. In fine, sa revenim.

 

 

De ceva timp ma tot gandesc sa deschid un server de CS 1.6, m-am apucat sa lucrez putin la un gamemode si cautam pe ce comunitate sa il aduc. M-am gandit la Linkmania.
 

De ce Linkmania?
Pentru ca are unii dintre cei mai loiali jucatori dintre toate comunitatile si stiu ca multi ar fi interesati sa dea o mana de ajutor. 

VA ANUNT CAAA nu voi tine cont de hate-urile voastre si de ce cuvinte urate au aruncat unii dintre voi, esentialul e sa ne unim si sa mai dam un joc. 
Gamemode-ul va fi Modern-Classic ( o idee personala, ma gandesc ca un classic simplu nu ar atrage asa de multa lume deoarece practic e un joc vechi dar classic cu ceva plugginuri noi[modern] o sa rupa normele )

Nu am nevoie de host, nu vreau sa ne complicam.

 

Iata ce contine gm-ul pana acum:
"
 

v0.1
- Adaugata protectie pentru spawn-uri 
- Adaugata protectie pentru a nu se lua damage prin pereti cu gloante ( merge doar cu grenazi )
- Sistem de /bet
- Adaugata comanda /admins ce indica adminii conectati
- Daca dai de 3 ori cu lama de perete si mai esti doar tu vs un adversar, il provoci la un duel cu lamele
- Adaugat pluginul pentru "Super-Admin" ce permite anumitor admini sa baneze chiar si adminii cu imunitate ( anti-reclama )
- Acum cei din echipa "Terrorist" daca tasteaza "shield" in consola primesc un scut ca al celor de la CT
- Am adaugat zapada deoarece suntem in perioada sarbatorilor si a anotimpului friguros
- Am adaugat o comanda ce permite adminilor sa spawneze cadouri pentru playeri
- Nu o sa mai luati damage cand sariti de la inaltime
- Sistem de videopoker ( !videopoker in consola )
- Adaugat un timer ce arata cat mai e pana explodeaza bomba dupa ce a fost plantata
- In primele 3 minute dupa inceperea unei noi harti, jucatorii vor putea sa dureze cat sa tina aceasta, optiuni valabile:
1. 20 minutes
2. 30 minutes
3. 40 minutes
4. 50 minutes
5. 60 minutes
- Adaugata comanda "amx_ip" ce arata adminului ip-ul unui jucator
- Adaugat pluginul "LuciaHallucination" ( anti wallhack / https://www.youtube.com/watch?v=sdpseiceypg&fmt=18 )


v0.2
- De acum atunci cand o sa faceti un kill cu cutitul o sa primiti +2 la "kills" ( o sa ma gandesc daca voi adauga sa ii ia si din banii victimei )
- Adaugat "auto team balance" + un text informativ
- Adaugata comanda "amx_slayall" ce permite adminilor sa omoare instant o echipa + un text informativ
- Adaugat un "scoreboard" ce indica in hostname diferenta dintre CT si T
- Scos modul cu cadourile
- Scos modul cu zapada
* Cele doua de mai sus nu functionau corect, ma voi gandi in v0.3 ce bagam pentru o atmosfera placuta de iarna
- Acum iti poti cumpara o pereche de box-uri ( rozete ) pentru suma de 5.000$ prin comanda "/buybk"
imagine
- Acum iti poti invia un coleg pentru suma de 10.000$ prin comanda "/revtm"
- Adminii aflati in echipa Tero au o bereta pe cap iar cei de la CT au o casca
- Adaugata comanda "amx_idiot" ce permite adminilor sa dezarmeze un jucator ce strica gameplay-ul + un skin diferit si o muzica pe masura
- Acum daca pui tinta pe un coleg de echipa si apesi pe tasta "E" ii dai viata acestuia + comanda /medic pentru a vedea jucatorii din jurul tau
"

 

 

Daca sunteti interesati, lasati un reply aici si poate se indura vreun administrator sa raspunda.

Link to comment
Share on other sites

On 12/25/2019 at 2:14 PM, axelutz said:

Daca sunteti interesati, lasati un reply aici si poate se indura vreun administrator sa raspunda.

Ideea nu e rea dar dacă nu ai nevoie de server atunci de ce să răspundă cineva din staff.. ?

On 12/28/2019 at 1:53 PM, axelutz said:

drops n-a mai intrat pe forum de aproape 3 luni

Nici legat de "counterstrike" n-am mai avut activitate de mult timp din partea utilizatorilor așa că..

Link to comment
Share on other sites

Acum 13 ore, 41nd a spus:

Ideea nu e rea dar dacă nu ai nevoie de server atunci de ce să răspundă cineva din staff.. ?

pai am nevoie de un forum pentru server si grade, corect? practic il afiliez la voi desi inca nu are host, ma voi interesa si de ceva boost-uri, poate mai sunt si pe aici jucatori si facem ceva frumos idk

Acum 13 ore, 41nd a spus:

Nici legat de "counterstrike" n-am mai avut activitate de mult timp din partea utilizatorilor așa că..

nu am facut referire ca e inactiv ci ca poate raspunzi tu, ma apuc sa mai lucrez la server si apoi ma inteleg cu el :)) sunt dispus sa ofer acces tuturor administratorilor de pe forum pe joc, nu e o problema cat timp nu se fac abuzuri

Link to comment
Share on other sites

La 31.12.2019 la 9:39, 41nd a spus:

Cred că putem discuta de săptămâna viitoare atunci..

Astept un semn de la tine

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Razvan-Andrei a spus:

Salut! 🙂

Mie mi-ar placea daca s-ar baga pluginul ala care era pe craiova/constanta cu pedepsele dupa ce faceai teamkill, gen il faceai sa zboare cu racheta si sa faca bum sau sa il lasi cu 1hp (de restul nu mai tin minte), era destul de funny imo.

Te salut! Ma voi interesa. 

 

Imi poti lasa PM daca ai sugestii pentru serverul de CS.

Link to comment
Share on other sites

Ideea este buna dar pierzi imaginea de ansamblu.
Oamenii fie au trecut la csgo fie nu mai joaca, marea majoritate eram adolescenti in perioada de glorie a serverelor de cs iar la vremea respectiva sa imi fie cu iertare dar exista atat de multa implicare si dedicare incat puteai sa jonglezi intre serverele lm cel putin 30min pana prindeai un loc. Mai ai cu cine sa faci asta acum? staff+playeri?
Ca sa poti sa te mentii la un anumit nivel o sa ai nevoie de promovare agresiva, redirecturile (daca se mai folosesc) sau boosterele or sa iti aduca numai jucatori sub medie, cheateri, etc care a 2 a oara nu stii daca or sa mai revina, ai nevoie de o fidelizare/loialitate a jucatorilor consecventi (exemplu: sloturi vip la 1k ore online pe server, desigur cu modul afk kicker), ai nevoie de staff capabil si dedicat, hostingul si serverul trebuie sa fie brici iar in ultimul rand partea financiara, o sa sustii totul singur? 
Parerea mea sincera este ca a apus de mult soarele...
Dar de dragul vremurilor bune, sustin ideea.

Spor!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bună,  nu fac parte din băieții vechi de pe Linkmania și nici nu am fost niciodata un jucător înrăit de CS, însă sunt de acord cu părerea lui Lazarus deoarece nu cred că serverul va avea un număr consistent de jucători, aceștia vor veni probabil la început din nostalgie și cam atât, însă dacă esti convins că va fi activitate atunci te susțin. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 23 ore, Lazarus a spus:

Ideea este buna dar pierzi imaginea de ansamblu.
Oamenii fie au trecut la csgo fie nu mai joaca, marea majoritate eram adolescenti in perioada de glorie a serverelor de cs iar la vremea respectiva sa imi fie cu iertare dar exista atat de multa implicare si dedicare incat puteai sa jonglezi intre serverele lm cel putin 30min pana prindeai un loc. Mai ai cu cine sa faci asta acum? staff+playeri?
Ca sa poti sa te mentii la un anumit nivel o sa ai nevoie de promovare agresiva, redirecturile (daca se mai folosesc) sau boosterele or sa iti aduca numai jucatori sub medie, cheateri, etc care a 2 a oara nu stii daca or sa mai revina, ai nevoie de o fidelizare/loialitate a jucatorilor consecventi (exemplu: sloturi vip la 1k ore online pe server, desigur cu modul afk kicker), ai nevoie de staff capabil si dedicat, hostingul si serverul trebuie sa fie brici iar in ultimul rand partea financiara, o sa sustii totul singur? 
Parerea mea sincera este ca a apus de mult soarele...
Dar de dragul vremurilor bune, sustin ideea.

Spor!

serverul se poate intretine singur dupa un timp, pana atunci il pot sustine financiar din toate punctele de vedere, sunt de acord si cu faptul ca nu mai joaca asa de multa lume CS insa inca e destula lume care o face, la noi de ce sa nu se poata?
din contra, sunt chiar increzator ca poate dupa deschiderea primului server vom mai deschide si altele de alte moduri, voi discuta si cu @Drops si @41nd cand o sa vina momentul; pana atunci cred ca merita o sansa

 

Acum 11 ore, Alexx a spus:

Bună,  nu fac parte din băieții vechi de pe Linkmania și nici nu am fost niciodata un jucător înrăit de CS, însă sunt de acord cu părerea lui Lazarus deoarece nu cred că serverul va avea un număr consistent de jucători, aceștia vor veni probabil la început din nostalgie și cam atât, însă dacă esti convins că va fi activitate atunci te susțin. 

prin boost-uri si promovari voi incerca sa aduc jucatori pe comunitate deci prefer sa nu ii iau in calcul pe cei care o sa intre doar sa vada serverul :)) am nevoie de oameni seriosi

 

 

legat de staff, vom vedea cum vom organiza, probabil o campanie de admine free si facem o selectie din cei care se descurca, in timp daca merge treaba, marim si accesele si tot asa

Link to comment
Share on other sites

La 01.01.2020 la 20:57, Razvan-Andrei a spus:

Salut! 🙂

Mie mi-ar placea daca s-ar baga pluginul ala care era pe craiova/constanta cu pedepsele dupa ce faceai teamkill, gen il faceai sa zboare cu racheta si sa faca bum sau sa il lasi cu 1hp (de restul nu mai tin minte), era destul de funny imo.

Parca asta era pluginul - https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=538527

Multi avem acum 30+ ani, si nu prea mai jucam. E greu sa mai populezi un server de 1.6, mai ales ca astia care au acum 12 ani prefera alte jocuri.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 20 ore, The Wizard a spus:

Parca asta era pluginul - https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=538527

Multi avem acum 30+ ani, si nu prea mai jucam. E greu sa mai populezi un server de 1.6, mai ales ca astia care au acum 12 ani prefera alte jocuri.

mersi de pluggin, wizz 😘 

 

stii si tu ca inca se poate, sunt destule comunitati si jucatori in Ro, nu putem avea pretentia sa se intoarca publicul din 2000 si ceva aici fiindca stim toti ca e imposibil :)) dar ne putem pune increderea in cei ce o sa vina din urma

Link to comment
Share on other sites

La 07.01.2020 la 15:24, 41nd a spus:

De ce aveai nevoie ? Un subforum și un grup de moderatori ?

Un forum mama + alte subforumuri 

Daca vrei sa faci ca inainte, pui grad de Asistent Counter-Strike, Moderator Counter-Strike si Profesor Counter-Strike.

Daca nu, e de ajuns Admin Counter-Strike si Coordonator Counter-Strike. Iti las PM cu subforumurile?

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2020 at 4:01 PM, axelutz said:

orgoliu > succes


Nu cred că e vorba de orgoliu aici.. mai degrabă ne luăm măsuri de precauție împotriva utilizatorilor care au făcut greșeli și încălcat regulamentele în trecut.

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...