Jump to content
Golden

MuOnline Season14

Recommended Posts

Lucrez la un proiect de 2 luni, un Season14 MuOnline. si as dori sa ii dau drumul si aici pe LinkMania datorita faptului ca nu prea se gasesc jucatori pentru TESTE. Momentan serverul este LIVE dar in BETA mode.(tot progresul va fi sters dupa ce va fi LIVE).

Serverul nu va fi LIVE pana nu obtinem un RATE foarte bun aici pe LINKMANIA din partea jucatorilor.

Serverul va fi in limba EN, nu doar in RO.(romania nu detine asa multi jucatori de mu sa fie un server populat).

Acestea sunt Server files: http://community.igcn.mu/store/product/22-igcpremium-plus/

Season14 Features: noua clasa Rune Wizard, iteme noi Blue Set,Aripi, etc., noi eventuri.

 

Serverul ruleaza acum pe BETA cu urmatoarele setarie:

EXP maxim x9999.

Fiecare  erou creat primeste Full Stats, Set FO , lvl400 pentru a testa PVP, vrem sa avem un pvp cat de cat egal intre jucatori.(aceste iteme for fi scoase in LIVE server).

Shop lorencia cu iteme pt queste,aripi 3rd,jewels , etc doar pe durada BETA( acest SHOP va fi sters in LIVE server).

 

Serverul o sa fie deschis cu urmatoarele optiuni:

x500 Normal, x1000 Master 3rd, x2000 Majestic 4th. lvl max 1100

NO WEBSHOP, doar iteme gasite in joc, iteme FO(6opt) in drop, multe freebies la inceput.

Server editat intr-un mod unic, monstrii sunt editati pentru un joc mai placut.(Pentru tarkan o sa fie nevoie de 3-4 rr pt monstri).

Nu o sa fie  server 1 click-1 kill.

Sistem de DROP unic(mai multe detalii si lista completa curand).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Golden a spus:

Serverul o sa fie deschis cu urmatoarele optiuni:

x500 Normal, x1000 Master 3rd, x2000 Majestic 4th. lvl max 1100

NO WEBSHOP, doar iteme gasite in joc, iteme FO(6opt) in drop, multe freebies la inceput.

Server editat intr-un mod unic, monstrii sunt editati pentru un joc mai placut.(Pentru tarkan o sa fie nevoie de 3-4 rr pt monstri).

Nu o sa fie  server 1 click-1 kill.

Sistem de DROP unic(mai multe detalii si lista completa curand).

 

 

 

interesant.

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu daca o sa fie ceva serios, cu atat mai mult ca fiind EN, va beneficia toata comunitatea de un trafic bun de jucatori ( chiar si straini )

Eu zic sa il bagi de pe acum pe xtreme top 100 si alte siteuri si daca proiectul se aproba, sa votam serverul zilnic

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, axelutz said:

Ma bag si eu daca o sa fie ceva serios, cu atat mai mult ca fiind EN, va beneficia toata comunitatea de un trafic bun de jucatori ( chiar si straini )

Eu zic sa il bagi de pe acum pe xtreme top 100 si alte siteuri si daca proiectul se aproba, sa votam serverul zilnic

eu lucrez singur la el de 2 luni, am pus ceva ads pe ragezone si ceva promovari pe FB dar fiind in test nu prea ii intereseata lumea.

Am ajuns la un nivel unde nu pot face nimic singur.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Lancelot said:

Si ce echipa ai in spate pe tehnic- sau tu faci toata codarea?

Serverul este ok ca si securitate?

tehnic ma ocup singur, eu fac editarea, cunosc muonline parte tehnica de pe vreme 97d.

Securitate este cam ca la toate serverele de muonline, sunt fisiere cumparate cu subscriptie lunara.VPS momentan destul de ok pt a tine @300 players , se poate trece pe dedicat daca se ajunge la mai multi jucatori.

Serverul este bazat pe IGCN Launcher, care are un sistem de verificare a fisierelor .bmd , nu le poti modifica. momentan nu este activ dar o sa activez de indata ce apar probleme.

Link to comment
Share on other sites

proiecte peste proiecte, de ce nu faceti o conferinta cei care vreti sa va implicati in asa ceva si sa iasa o treaba buna? acum avem un s6, un s12, un s14 si mai vine unu, zapaciti pe toata lumea

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 9 minute, luthor a spus:

proiecte peste proiecte, de ce nu faceti o conferinta cei care vreti sa va implicati in asa ceva si sa iasa o treaba buna? acum avem un s6, un s12, un s14 si mai vine unu, zapaciti pe toata lumea

Nu c-as vrea sa par rautacios, dar se pare ca nu-i interes. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, luthor said:

proiecte peste proiecte, de ce nu faceti o conferinta cei care vreti sa va implicati in asa ceva si sa iasa o treaba buna? acum avem un s6, un s12, un s14 si mai vine unu, zapaciti pe toata lumea

nu a zis nimeni ca vine, de asta am si postat aici fara link, vad ca s14 e slabut populat si dupa ce am citit niste topic-uri de pe acolo am vazut multa lume nemultumita, sincer il stiu pe owner, l-am ajutat cu niste chestii cu serverul, de la el stiu aceasta comunitate.

Daca a fi sa fie...e ok daca nu asta e mergem mai departe, cum am tinut 3 luni serverul cu costuri lunare pot sa il mai tin inca asa pentru mult timp pana o sa gasesc playeri care sa ajute.

P.S un server care nu e configurat bine de la inceput , ma refer la configuratii de baza, nu poti schimba anumite chestii importante dupa ce ai dat drumul la LIVE va ceda in cel mult 2 luni sau ramane cu 10 players on.

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, luthor a spus:

proiecte peste proiecte, de ce nu faceti o conferinta cei care vreti sa va implicati in asa ceva si sa iasa o treaba buna? acum avem un s6, un s12, un s14 si mai vine unu, zapaciti pe toata lumea

fiecare plateste licenta lui,fiecare cu expul lui pe servar ,din 10 daca ramane 1/2 stabili ar fi ok.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 15 ore, Dumnezeu a spus:

fiecare plateste licenta lui,fiecare cu expul lui pe servar ,din 10 daca ramane 1/2 stabili ar fi ok.

si nu crezi ca ar mai avantajos sa plateasca fiecare o parte din licenta? plus ca ar fi avantaj si pentru noi jucatorii, cu cati sunt mai multi care se ocupa de server, cu atat mai repede se rezolva problemele tehnice, plangeri, etc

Link to comment
Share on other sites

Acum 7 ore, luthor a spus:

si nu crezi ca ar mai avantajos sa plateasca fiecare o parte din licenta? plus ca ar fi avantaj si pentru noi jucatorii, cu cati sunt mai multi care se ocupa de server, cu atat mai repede se rezolva problemele tehnice, plangeri, etc

Nu , fiecare cu afacerea,hobiul lui.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...