Jump to content
Ioanna

Portofoliu Ioanna

Recommended Posts

Salutari!
In acest topic, as vrea sa va prezint fotografiile mele precum si anumite lucrari in Photoshop. Folosesc o camera Canon EOS700D cu o calitate de 18 megapixeli si un ISO de pana la 12800 cu un shutter speed de 1/4000. Nu pot spune ca am fost pasionata de fotografie de mica pentru ca am inceput sa vad anumite semnificatii mai profunde in diferite imagini simple doar dupa ce m-am apucat de un curs de Arta la scoala, dupa care am primit camera mea personala.
Mi s-a spus ca pot crea ceva frumos cu abilitatea mea de a captiva ceea ce trebuie si prin a lucra in Photoshop,desi vreau sa ramana un hobby si nu o cariera, am decis sa imi prezint munca aici pentru a primi mai multe pareri si critica constructiva, tinand cont de faptul ca sunt o amatoare.

P.S: Nu stiu daca calitatea fotografiilor este prezentata la fel aici cum am setat-o eu din cauza marimilor, site-ului, etc.

Enjoy!

↓Lighting Play↓

IMG_0983.jpg

IMG_2368.jpg

↓Splash↓

Breaking the idea that ladies have to be delicate and perfect.

IMG_1840_copy.jpg

IMG_1840_copy_2_copy.jpg

  • Like 2
  • Upvote 6
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

                              Yellow Mellow (Photography)                                              IMG_3797.jpgIMG_3798.jpg

                                                                                     IMG_3755.jpg

Edited by Ioanna
  • Like 2
  • Upvote 3
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

(Photography & Photoshop)                                                   ¿Broken or Stronger?

IMG-3936.jpg                                                     IMG-3938.jpg 

IMG-2240-copy.jpg 

Edited by Ioanna
  • Upvote 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Citat regulament

Citat

Membrii ce iși dau cu părerea asupra lucrărilor postate de alții trebuie sa alcătuiască un comentariu cât mai complex. Încălcarea acestei reguli va duce la sancționarea membrului în cauza cu un avertisment verbal la prima abatere până la WARN-UP.

Cine mai posteaza doar ca sa isi creasca numarul de postari gen "bravo" vor primi warn. Pentru bravo aveti optiunea de a da reactie la post. Folositi-o cu incredere. Multumesc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prima poză e destul de clară dar e cam "murdărită" de obiectele neclare. A doua e și mai grav.. Ultima poză mi se pare excelentă: încadrarea OOF și claritatea subiectului sunt de mare efect. Poate puțin prelucrată partea din mijloc cu puțin mai mult contrast ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...