Jump to content
PePe

Cookies si Topicuri

Recommended Posts

Salut,
Incep cu problema legata de acceptarea de Cookies pentru ca am vazut ca foarte multi o au(dar vorbesc in numele meu, nu stiu fiecare cum si ce face!)
Cand a revenit forumul, am intrat si mi-a aparut mesajul informativ, am acceptat si totul in regula(asta doar pe Google Chrome).
Pe PC folosesc Windows 7 Ultimate 32b cu browser Google Chrome(V67.0.3396.99)(deci aici functioneaza, am si ADBlocker, dar l-am sters si tot e in regula).
Am testat si cu Mozilla si hop, nu dispare acel mesaj unde trebuie sa fii de acord cu folosirea de Cookies(orice ai face, reinstall/clear data/etc)
nnYrrLN.png


Problema o am si pe telefon, unde folosesc Android 5.1.1 cu browser Googl Chrome(testat si cu Mozilla)
Nu dispare orice as face, clear data/cache/cookies/reinstall Chrome/etc.
ZMUaAye.png

 

Pe langa asta,
vizitatorii sau membrii recent inregistrati si care au sub 100postari pot vedea(dar nu pot posta) unele topicuri care nu ar trebui vazute,
decat atunci cand ating rang-ul de Linkmaniac⇔100postari(cum am inteles eu de la tine @41nd, acum nu stiu exact cum e).
Ar fii ok zic eu, daca undeva pe forum in partea de sus ar aparea un mesaj informativ(sau intr-un topic) unde este explicat ca anumite sectiuni pot fi vazute doar in momentul cand[...]
sau ca isi pot edita profilul/schimba avatar/semnatura/etc in momentul cand[...]
utilizatorii nu pot ghici de ce nu functioneaza, nu apare nici un mesaj nicaieri, sunt dezorientati si se retrag(pentru unii conteaza anumite chestii minore).

Si in final,
Propun ca in partea de sus a forumului
xdd49Fn.png
pe langa GTA V, sa fie adaugate si celelalte jocuri(cu link catre topic) GTA SA:MP, MU, etc, dar si pagina de Facebook a comunitatii si cea a serverului de SA:MP.
eventual cu o sagetuta mica ce poti derula stanga/dreapta.

Cam atat am avut de adaugat, imi doresc sa iasa bine pentru toata lumea.
Respect cowboy.gif

  • Like 3
Link to comment
Acum 15 ore, PePe a spus:

vizitatorii sau membrii recent inregistrati si care au sub 100postari pot vedea(dar nu pot posta) unele topicuri care nu ar trebui vazute,

Pot vedea doar titlurile nu și conținutul.

Acum 15 ore, PePe a spus:

Incep cu problema legata de acceptarea de Cookies

Rezolvarea este expusă aici:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...