Jump to content
Strom

Portofoliu Strom

Recommended Posts

Acum 5 ore, .Clark a spus:

Salutare, unele lucrari arata destule de bine. Ti-as recomanda sa renunti la text pana inveti sa-l integrezi mai bine si sa lucrezi mai mult la blending, daca te uiti atent la ultimele lucrari renderele nu sunt integrate aproape deloc in background. Am vazut ca ai facut ceva si cu masini, ti-as recomanda sa renunti momentan la lucrari cu masini pana inveti sa integrezi, daca te uiti atent masina sta in aer.

Sfaturile tale sunt bune, însă nu pentru mine. Eu lucrez ca să-mi placă mie, dacă un lucru imi place îl fac, chiar dacă nu e ca la carte. Imi era si mai usor sa ma uit la tutoriale pe net si sa le fac la perfecție, însă n-am de ce. Este propriul meu stil.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 6 minute, Strom a spus:

Sfaturile tale sunt bune, însă nu pentru mine. Eu lucrez ca să-mi placă mie, dacă un lucru imi place îl fac, chiar dacă nu e ca la carte. Imi era si mai usor sa ma uit la tutoriale pe net si sa le fac la perfecție, însă n-am de ce. Este propriul meu stil.

Fiecare are propiu stil, nu neg asta. Parerea mea este ca si tutorialele is facute sa inveti ceva din ele nu neaparat sa faci lucrarea la perfectie. Eu am incercat sa iti dau un sfat constructiv ( zic eu ), sper ca nu te-am suparat ✋🏻

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 minute, .Clark a spus:

Fiecare are propiu stil, nu neg asta. Parerea mea este ca si tutorialele is facute sa inveti ceva din ele nu neaparat sa faci lucrarea la perfectie. Eu am incercat sa iti dau un sfat constructiv ( zic eu ), sper ca nu te-am suparat ✋🏻

Si tutorialele sunt bune, dar mai bine înveți pe pielea ta.

Stai linistit, n-am de ce sa ma supăr :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Citat regulament

Citat

Membrii ce iși dau cu părerea asupra lucrărilor postate de alții trebuie sa alcătuiască un comentariu cât mai complex. Încălcarea acestei reguli va duce la sancționarea membrului în cauza cu un avertisment verbal la prima abatere până la WARN-UP.

Cine mai posteaza doar ca sa isi creasca numarul de postari gen "bravo" vor primi warn. Pentru bravo aveti optiunea de a da reactie la post. Folositi-o cu incredere. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Si eu am inceput cu un smudge de kkt si chiar daca e doar un hobby photoshop-ul, man... in 3 ani de la sig-ul cu naruto pana la ultimele creatii zici ca ai stat doar o luna in photoshop adica nu vad mare progres, fara suparare dar baga niste tutoriale daca vrei sa progresezi, insa daca nu iti foloseste ps-ul whatever... 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, Deneky a spus:

Si eu am inceput cu un smudge de kkt si chiar daca e doar un hobby photoshop-ul, man... in 3 ani de la sig-ul cu naruto pana la ultimele creatii zici ca ai stat doar o luna in photoshop adica nu vad mare progres, fara suparare dar baga niste tutoriale daca vrei sa progresezi, insa daca nu iti foloseste ps-ul whatever... 😉

 

daca ai ceva constructiv pentru el, poti continua sa postezi aici - adica daca vrei sa ii recomanzi un tutorial cu link de exemplu.

Doar sa ii zici "cat de proasta e munca lui" nu te ajuta nici pe tine nici pe el.

Sper ca nu era o incercare de a te autopromova prin denigrarea lui si postarea propriului topic - that's a no no.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 21 ore, Deneky a spus:

Si eu am inceput cu un smudge de kkt si chiar daca e doar un hobby photoshop-ul, man... in 3 ani de la sig-ul cu naruto pana la ultimele creatii zici ca ai stat doar o luna in photoshop adica nu vad mare progres, fara suparare dar baga niste tutoriale daca vrei sa progresezi, insa daca nu iti foloseste ps-ul whatever... 😉

 

Poate chiar mai putin de o luna, doar intru, fac ce e nevoie si gata. Nu stau sa fac cine stie ce realizari in acest domeniu deoarece nu mi-am propus sa urmez o cariera de genul. N-am nici timpul necesar pentru a mai evolua. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Just said:

 

Sper ca nu era o incercare de a te autopromova prin denigrarea lui si postarea propriului topic - that's a no no.

 

 

 

Naaa, nici decum. Omului trebuie sa-i zici in fata, adica eu unul am fost foarte dezamagit de evolutia lui de aia am si postat.

Uite exemplu:

On 5/3/2020 at 10:03 PM, exchange said:

imi place cea ce faci, continua tot asa, ai unele lucrari frumoase, textul este ok, coloristica la fel, keep working 😉

Asta numesti tu comentariu constructiv @Just ? Omul asta care a scris nu a avut ce face cu cele cateva secunde din viata lui si a scris ce a scris plus ca sa zici asa ceva la avatarele lui Storm nu e un com chiar ok, creatiile sunt foarte simple, nu vreau sa supar pe nimeni dar asta e adevarul 🙂

Link to comment
Share on other sites

Acum 7 ore, Deneky a spus:

Naaa, nici decum. Omului trebuie sa-i zici in fata, adica eu unul am fost foarte dezamagit de evolutia lui de aia am si postat.

Uite exemplu:

Asta numesti tu comentariu constructiv @Just ? Omul asta care a scris nu a avut ce face cu cele cateva secunde din viata lui si a scris ce a scris plus ca sa zici asa ceva la avatarele lui Storm nu e un com chiar ok, creatiile sunt foarte simple, nu vreau sa supar pe nimeni dar asta e adevarul 🙂

you are missing the point. nici in postul asta nu ai adaugat ceva constructiv.

si dupa ce a fost postat ce ai pus tu la quote, a raspuns Kitte:

La 30.04.2020 la 14:24, Kitte a spus:

Citat regulament

Cine mai posteaza doar ca sa isi creasca numarul de postari gen "bravo" vor primi warn. Pentru bravo aveti optiunea de a da reactie la post. Folositi-o cu incredere. Multumesc

Te rog evita postatul doar de dragul de a posta. Ori ii oferi un tutorial sau orice altceva constructiv care sa ii ofere sa se dezvolte ori nu mai postezi aici.

Ty

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...