Jump to content
Guest Otis

Sugestii/Propuneri

Recommended Posts

Vom face un sistem automat de licente, news reporter eu personal nu ii vad rostul, TNT sau UST e tot una. Iar cu aliantele dc sa fie 2 mafii de aceasi baricada cand fiecare mafie cu cate un gang sau 2(vom mai adauga 3 ganguri) sa formeze o alianta. Iar in total vor fii 3 aliante fiecare pe cont propriu.

 

Daca faci sistem de licente automat, liderul de la School Instructors ce face ? La fel si in cazul NR, daca tu nu ii vezi rostul, ce facem cu liderul ? Iar 3 aliante nu mi se pare deloc o idee buna. Cel mai bine ramanem cum este acum, exact aceleasi factiuni.

 

PS: Legat de accesul la acest forum, de ce nu oferim asta si liderilor ? Ne-ar putea ajuta cu o idee, parere.

Edited by filtzeR
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bun Lasam Scoala si am uitat sa trec medicii. Liderul NR o sa fie lider la smugglers. Lista finala este aceasta, sunteti de acord?

 

1. Departamentul de Politie San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)   Culoare
2. Biroul de Investigatii San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)  Culoare
3. Armata San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)   Culoare
4. SMURD (Vor avea spawn in fiecare oras)  Culoare  

5. The Mafia (Spawn LV)  Culoare  

6. The Triad (Spawn SF)  Culoare

7. Primarul (Va avea spawn in fiecare oras)  Culoare

8. Hitman (Nu m-am hotarat inca)   INCOLOR

9. Underground Street Tuning (Nu m-am hotarat inca)  Culoare

10. Smugglers(Nu m-am hotarat inca) - factiunea cu ghinion   :))   Culoare (Ei vor confectiona materialele pentru mafioti, si se vor ocupa cu spargerea bancilor si a bizz-urilor(ca in sugestia lui Brook))

11. Scoala (Nu m-am hotarat inca) Culoare

12. Surenos (Nu m-am hotarat inca)  Culoare

13. Nortenos (Nu m-am hotarat inca)  Culoare (Poti face diferenta intre nortenos si Smugglers(Nortenos are o nuanta mai stearsa/mata))

14. Crips (Nu m-am hotarat inca)  Culoare

15. Bloods (Nu m-am hotarat inca)  Culoare

Edited by Otis
Link to comment
Share on other sites

  • Numele factiunilor trebuie sa fie ori in romana, ori in englaza, nu jumate-jumate;
  • Departamentele sa aiba aceeasi culoare (PD, FBI, NG);
  • Culoare Smugglers sa fie exact ca la taxi, galbenul ala aprins, exact cum este acum pe lands la Smugglers, iar Nortenos sa aiba culoarea asta.
Edited by filtzeR
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt de acord la culoarea celor 3 departamente, cel mai bine sa fie albastre toate.

The Mafia again? Schimbat in Bratva

The triads? Schimbat in Yakuza.

greseala mea am uitat sa schimb in lista culorile la departamente si numele la mafii.

Link to comment
Share on other sites

- Veniti cu idei/activitati (momentan doar pentru departamentul de politie) Mentionez ca si aceasta factiune are sediu in fiecare oras VIcentzo stie despre ce este vorba.

- Mai vreau 3 spawnuri pt FBI (un spawn in fiecare oras)

- Idei pentru GET/DELIVER(locatii) 

 

Momentan de atat am nevoie

Link to comment
Share on other sites

Acum avem nevoie de ce este esential. Nu zic nu vom adauga pe parcurs si radare.

Iar eu am zis 3 spawn-uri pentru F.B.I nu pentru PD, Pentru PD v-am cerut activitati.

Link to comment
Share on other sites

- Veniti cu idei/activitati (momentan doar pentru departamentul de politie) Mentionez ca si aceasta factiune are sediu in fiecare oras VIcentzo stie despre ce este vorba.

- Mai vreau 3 spawnuri pt FBI (un spawn in fiecare oras)

- Idei pentru GET/DELIVER(locatii) 

 

Momentan de atat am nevoie

 

1. Pentru PD ... cele obisnuite, de pe lands + ce s-a votat

 

 

2. ​Spawn FBI Los Santoshttp://imgur.com/a/l7jT1

AddPlayerClass(295,1672.3865,-1328.4252,17.4467,159.0419,0,0,0,0,0,0); // LS

Spawn FBI San Fierro : http://imgur.com/a/xARsl

AddPlayerClass(295,-1753.9178,957.5071,24.8828,352.8147,0,0,0,0,0,0); // SF
AddPlayerClass(295,-1726.3607,985.8784,17.5926,315.2234,0,0,0,0,0,0); // ParcareSF

Spawn FBI Las Venturashttp://imgur.com/a/vHC2G

AddPlayerClass(295,2445.0269,2376.7097,12.1635,266.9193,0,0,0,0,0,0); // LV
AddStaticVehicle(522,2502.7793,2360.1626,3.7801,311.6539,0,0); // ParcareLV
AddStaticVehicle(522,2510.2156,2368.9883,10.3820,24.4118,0,0); // ParcareLV2

3. Eu zic sa ramana ca pe lands, sunt foarte bine alese.

Edited by filtzeR
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

S-ar strange foarte multe materiale in acel depozit . Nimeni nu ar avea chef sa stea sa pazeasca chestia aia..

Mafiotii nu au nimic de pierdut si ar incerca sa sparga ala de fiecare data cand au ocazia.

Deci nu prea merge ..

 

# Voted Alexinho Administrator.

Link to comment
Share on other sites

S-ar strange foarte multe materiale in acel depozit . Nimeni nu ar avea chef sa stea sa pazeasca chestia aia..

Mafiotii nu au nimic de pierdut si ar incerca sa sparga ala de fiecare data cand au ocazia.

Deci nu prea merge ..

 

# Voted Alexinho Administrator.

Au de pierdut: Fac wanted, primesc jail.

 

Eventual facut un sistem si la fiecare 'aparare' cops sa primeasca o suma de .. $ daca au reusit sa apere depozitul.

Link to comment
Share on other sites

 

De radarele alea ce ziceti?

 

Eu sunt contra. O dam prea mult in RP. Noi vrem sa facem un GF clasic, usor de jucat si placut de toti.

 

Si eu sunt contra. Toti depasim limita de viteza, nu o sa stea nimeni sa mearga regulamentar.

Link to comment
Share on other sites

Da..sau zic sa fie doar intr-un interval orar cand poti sa il spargi..atunci sa fie cops in alerta..si daca e sa fuga sii ii omoara sa le piarda...

 

De radarele alea ce ziceti?

 

Eu sunt de acord cu o limita de viteza .. se poate baga o comanda /speedlimit [km/h] si masina nu trece de cati km doresti.

Ar fi o activitate in +pt cops.

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti ca la unele factiuni sa primeasca un salariu la fiecare payday?in jur de 200-300$ ?de la stat?bine fiecare factiune alte salarii

Sau la fiecare payday fiecare factiune sa primeasca un salariu: 50$ * cati membrii sunt conectatii

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...