Jump to content
Guest Otis

Sugestii/Propuneri

Recommended Posts

In acest topic vreau ca voi sa vetiti cu propuneri in legatura cu noul GM Linkmania.

 

- In primul rand vreau sa va ganditi la un nume pentru noul GameMode de exemplu "Linkmania SA:MP Lands/Stories"

- In al doilea rand vreau sa stiu ce factiuni a-ti vrea pe viitorul GameMode.

Edited by Otis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu prea imi surade ideea cu schimbarea modului, chiar daca modul actual este depasit, plin de linii aiurea puse. Chiar daca nu o sa se dea wipe nu stiu cum va prinde la public sa schimbam iar modul.

 

Cat despre factiuni, sa ramana aceleasi, clar. Fara nicio modificare.

Link to comment
Share on other sites

Pai, ca sa facem un gamemode de la 0 necesita timp((mult timp)1 an de exeplu) si cred ca peste un an putem da wipe.

 

Din moment ce schimbam GM-ul trebuiesc aduse si niste inbunatatiri. 

 

Pana acum am definit in mod 3 factiuni, si anume:

 

Departamentul de Politie San Andreas

Biroul de Investigatii San Andreas

Armata 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

WIPE ?!?! Glumiti ? Nu dam niciun wipe, nici peste 1 luna, nici peste un 1 an.

 

Nume:

LinkMania RPG

LinkMania SA:MP Server

 

 

PS: Numele la factiuni ar fi bine sa ramana la fel cum e acum. Police Departament, nu Departamentul de Politie San Andreas,

Federal Bureau of Investigation, nu Biroul de Investigatii San Andreas. Ideea e sa facem toate in aceeasi limba, nu jumatate in engleza si jumatate in romana.

Edited by filtzeR
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Filtzer nu se stie ce se va intampla peste un an, cred ca asta o sa hotaram cu o luna inainte, atunci vom sti cel mai bine. Eu unu zic ca trebuie un GM nou. Gandeste'te ca va fi pentru scripteri mult mai usor de lucrat in el. Importanta e si parerea lui Andu.

Edited by Panther
Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza cand o sa fie bagat gamemode-ul conteaza sa fie facut. Cand gamemode-ul actual nu va mai fii bun de nimic ce vei face ? vei inchide serverul pentru cateva luni , ca sa facem un alt GM atunci?

 

Iar daca raman aceleasi factiuni fara nici o modificare, dc sa mai schimbam modul?

Edited by Otis
Link to comment
Share on other sites

Am aflat de la Vice ca a fost un POLL cu mai multe nume pentru gamemode-ul care nu a mai fost bagat, si pana la urma s-a ales LinkMania Stories. Imi puteti spune ce nume lai erau acolo?

 

EDIT: Sau mergem tot pe LinkMania Stories ?

Edited by Otis
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma se implica cineva in acest proiect? Eu singur nu pot sa fac totul, trebuie sa fiu ajutat cu idei.

Link to comment
Share on other sites

Wipe nu e cazul momentan, numele ramane Stories, 90% am ales asta, asa ramane , nu conteaza daca e lands/stories/mica sirena sau batman , important este de ce anume aduce in plus pentru jucatori fata de mod-ul actual.

Edited by Brook
Link to comment
Share on other sites

In fine , numele nu este important deocamdata, trebuie sa avansam foarte mult cu lucrarile la noul GM

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunteti de acord ca factiunile sa fie urmatoarele ?

1. Departamentul de Politie San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)   Culoare
2. Biroul de Investigatii San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)  Culoare
3. Armata San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)   Culoare
4. The Russian Mafia (Spawn in LS)  Culoare  

5. The Mafia (Spawn LV)  Culoare  

6. The Triad (Spawn SF)  Culoare

7. Primarul (Va avea spawn in fiecare oras)  Culoare

8. Hitman (Nu m-am hotarat inca)   INCOLOR

9. San Fierro Rifa (Spawn SF)  Culoare

10. Grove (Spawn LS)  Culoare

11. Ballas (Spawn LV)  Culoare

12. Underground Street Tuning (Nu m-am hotarat inca)  Culoare

13. Smugglers(Nu m-am hotarat inca) - factiunea cu ghinion  :))   Culoare (Ei vor confectiona materialele pentru mafioti, si se vor ocupa cu spargerea bancilor si a bizz-urilor(ca in sugestia lui Brook))

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Instructorii unde sunt ? News Reporterii unde sunt ? TnT unde sunt ? Ce facem cu liderii acestia ?

Sunt doar 3 ganguri din ce ai postat tu  si 3 mafii . Aliantele vor fi dezechilibrate , 2 mafii fiind clar de acceas baricada .

 

Eu propun sa ramana exact factiunile care sunt acum pe server , din cate vad usor usor crestem ca playeri.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Vom face un sistem automat de licente, news reporter eu personal nu ii vad rostul, TNT sau UST e tot una. Iar cu aliantele dc sa fie 2 mafii de aceasi baricada cand fiecare mafie cu cate un gang sau 2(vom mai adauga 3 ganguri) sa formeze o alianta. Iar in total vor fii 3 aliante fiecare pe cont propriu.

Link to comment
Share on other sites

 

Sunteti de acord ca factiunile sa fie urmatoarele ?

1. Departamentul de Politie San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)   Culoare
2. Biroul de Investigatii San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)  Culoare
3. Armata San Andreas (Vor avea spawn in fiecare oras)   Culoare
4. The Russian Mafia (Spawn in LS)  Culoare  

5. The Mafia (Spawn LV)  Culoare  

6. The Triad (Spawn SF)  Culoare

7. Primarul (Va avea spawn in fiecare oras)  Culoare

8. Hitman (Nu m-am hotarat inca)   INCOLOR

9. San Fierro Rifa (Spawn SF)  Culoare

10. Grove (Spawn LS)  Culoare

11. Ballas (Spawn LV)  Culoare

12. Underground Street Tuning (Nu m-am hotarat inca)  Culoare

13. Smugglers(Nu m-am hotarat inca) - factiunea cu ghinion  :))   Culoare (Ei vor confectiona materialele pentru mafioti, si se vor ocupa cu spargerea bancilor si a bizz-urilor(ca in sugestia lui Brook))

 

Politia(PD,FBI,NG) sa aibe aceeasi culoare, cel mai bine.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...