Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Still Searchin'

4ReaL MU-Player's

Recommended Posts

Serverul este fizic al rds-ului, cui vreti voi sa dati bani sa il faca? RDS-ul nu e gigel de la colt care tine server de mu in dormitor si baga donatiile in buzunar. O firma nu poate primii donatiile ca gigel, trebuiesc facute ceva acte, nu cred ca are cine sa faca asta pentru linkmania. Daca ma insel ma poate corecta cineva mai mare.

Noi moderatorii suntem degeaba din punctul asta de vedere, suntem pusi aici doar sa moderam serverul, nu sa il intretinem. Majoritatea din noi pot doar da un warn pe forum si un suspend in joc, la altceva nu avem acces, cum spuneam mai sus, serverul e al rds-ului si doar rds-ul poate modifica ceva la el.

Oick nu e mare greutate sa faci donatii si aici nu ma refer la bani cash....eu ma duc cumpar un calc bun ,licenta ,Mu-Guard etc etc si apoi fac o hartie la notar prin care specific ca le donez RDS-RCS si astfel orice ""disputa"" legala dispare !Au fost multi care au vrut sa faca asta ,au oferit asistenta,calculatoare ,licente benevol dar au vorbit in vant ...la cum se prezinta situatia actuala se va mai vorbi foarte mult dar din pacate tot in ....vant !

Nu mai activez in joc dar zilnic stau pe forum si din cate citesc si vad trebuie sa ma ""afiliez"" celor care spun... RIP Linkmania !

Link to comment
Share on other sites

Serverul este fizic al rds-ului, cui vreti voi sa dati bani sa il faca? RDS-ul nu e gigel de la colt care tine server de mu in dormitor si baga donatiile in buzunar. O firma nu poate primii donatiile ca gigel, trebuiesc facute ceva acte, nu cred ca are cine sa faca asta pentru linkmania. Daca ma insel ma poate corecta cineva mai mare.

Noi moderatorii suntem degeaba din punctul asta de vedere, suntem pusi aici doar sa moderam serverul, nu sa il intretinem. Majoritatea din noi pot doar da un warn pe forum si un suspend in joc, la altceva nu avem acces, cum spuneam mai sus, serverul e al rds-ului si doar rds-ul poate modifica ceva la el.

ba oick, de mai bine de 2 ani o arzi ca bagabela pe sosea cu replica asta, la fel ca si toti dinaintea ta

de 6-7 ani, fac servere pe dedicate totul tinand de acces la FTP

zi-o drept ca cel care poate da acces la FTP e buche si nu stie ce inseamna aia administratie colectiva in ftp.

crezi ca alde krond sau gametracker s-au dezvoltat pentru ca FIZIC au dat acces sau ca AU FACUT ACTE?

 

lu' gogu iceman si altora din administrativ (pun pariu ca si tu esti constient) le place sa ii prosteasca pe astia de la MU intr-un hal...

nici sa nu te aud ca nu se poate pentru ca-ti dau cu firma in cap (sau mai bine zis, cu dedicatul "din acte")

Link to comment
Share on other sites

Ce motive insiri tu aici sunt doar parerile tale, poate sunt adevarate, poate nu, eu nu am de unde sa stiu din moment ce nu ni s-a spus.

Asa merg lucrurile pe linkmania de cand lumea si pamantul. Intrebarile astea, de ce nu se primesc donatii sau de ce nu au moderatorii acces la loguri/server, doar administratorul serverului va poate raspunde.

Ideea la ce am spus eu acolo era clara si erau doua:

1. Nu se primesc donatii.

2. Moderatorii nu au acces la server.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, asta este situatia pe linkmania. Lucrurile se misca mai mult decat incet.

Bun vad ca a revenit aind din concediu ,se poate ceva presiune pe -ija-,Ody si ei mai sus ptr ca totusi serverul de Mu era unul dintre cele mai populare si populate servere iar acum se duce rau de tot de rapa !

Link to comment
Share on other sites

Ete fleosc Si daca vine ce? Asa se duce naibii comunitatea. Eram 500+ oameni care jucam mu acum 4-5 ani, am ramas vreo 200-300 cred. Din astia, o parte s-au dus pe serverul lui boom 50-100. Ce crezi ca o sa se intample cand apare serverul lui ice? Vor merge toti de aici acolo? Personal cred ca se vor duce iar si vor ramane vreo 50-100. Si uite asa din 300 pe un server vor ramane cate 50 -100 pe fiecare, dupa ce se linistesc apele.

Citeam pe un topic ce spunea Odyzeus, cum ca nu il intereseaza daca pleaca/se lasa playerii pentru ca playeri pleaca, playeri vin. Asta poate mergea acum 2-3 ani. Cine puii mei mai alege MU cand vrea sa se apuce de un mmorpg? Sa fim seriosi, astia suntem si vad ca insistati chiar sa ne indepartati.

Link to comment
Share on other sites

Ce motive insiri tu aici sunt doar parerile tale, poate sunt adevarate, poate nu, eu nu am de unde sa stiu din moment ce nu ni s-a spus.

Asa merg lucrurile pe linkmania de cand lumea si pamantul. Intrebarile astea, de ce nu se primesc donatii sau de ce nu au moderatorii acces la loguri/server, doar administratorul serverului va poate raspunde.

Ideea la ce am spus eu acolo era clara si erau doua:

1. Nu se primesc donatii.

2. Moderatorii nu au acces la server.

cum sa nu ai habar? dar boom ce a facut? indiferent ca a cumparat un dedicat sau si-a facut el un sistem personal pe care il foloseste ca un dedicat, ai avut exemplu fix sub nasul tau (vostru) cum ca se poate si ca nu trebuie acte. daca un astfel de exemplu urla clar ca se poate face ceva, de ce mai continuati sa prostiti jucatorii cu astfel de raspunsuri?

din moment ce iceman a putut bine-merci sa aibe acces la ftp-uri ca administrator, putea foarte bine sa dea accese si altora pentru a manageria (are destui globali/moderatori mu)

 

PS: daca mancati galusca cum ca nu poate sa dea accese, inseamna ca va jigniti insiva crezand asa ceva (atat timp cat el poate modifica, exista o cale de acces, ceea ce inseamna ca exista o lista de accese ce se poate mari, lista bazandu-se pe accese definite)

Link to comment
Share on other sites

De ce esti asa nervos? Am zis eu undeva ca nu se poate da acces daca s-ar vrea?

Cine mai citeste forumul si are cat de cat interes pentru joc, observa ca ija poate umbla pe la server, drept dovada si interventiile care le-a avut asupra serverului de cs.

Link to comment
Share on other sites

De ce esti asa nervos? Am zis eu undeva ca nu se poate da acces daca s-ar vrea?

Cine mai citeste forumul si are cat de cat interes pentru joc, observa ca ija poate umbla pe la server, drept dovada si interventiile care le-a avut asupra serverului de cs.

cum o dati, tot ca voi sa fie :) ija cine stie cand intra, daca intra, sau ce stie sa faca (daca stia suficiente, nu era serverul cum e acum)

ati dat cu sutul la destui care puteau sa fie capabili sa ajute

 

ps: donatia nu e plata ca sa faci neaparat chitanta. se poate face usor si frumos

Link to comment
Share on other sites

cum o dati, tot ca voi sa fie :) ija cine stie cand intra, daca intra, sau ce stie sa faca (daca stia suficiente, nu era serverul cum e acum)

 

De ce esti asa nervos? Am zis eu undeva ca nu se poate da acces daca s-ar vrea?

Cine mai citeste forumul si are cat de cat interes pentru joc, observa ca ija poate umbla pe la server, drept dovada si interventiile care le-a avut asupra serverului de cs.

ati dat cu sutul la destui care puteau sa fie capabili sa ajute

 

ps: donatia nu e plata ca sa faci neaparat chitanta. se poate face usor si frumos

Nu cred ca oick sau ceilalti moderatori au vreo putere sa schimbe ceva ci doar sa transmita problemele mai departe.Dar problema e ca nu are cui sa transmita problemele,cei care pot schimba ceva la server nu ii intereseaza sau pur si simplu nu sunt capabili,dar nici nu vor sa lase pe altii capabili sa ii ajute;in ritmul asta in curand o sa asistam la un mesaj pe forumul linkmania : " Va anuntam cu regret ca serverul de MU Online a fost inchis , va invitam sa va jucati Call of Dutty" ( ca se pare ca pe aind asta il intereseaza din ce am observat pe forum,cand va aparea Call Of Dutty).

Link to comment
Share on other sites

Guest lastmuu

mai toate srv de mu merg pe linux 

Linux ii mai stabil decat windows cu mai multa protectie

In seara asta revin cu tutorial cum poti proteja svr de flood :) prima data pe linux pe urma pe windows

Daca se doreste si se vrea noi jucatori putem oferii solutii

Pentru windows exista  ddos guardian 2.0

ii super bun usor de instalat
 



in curand postez un film facut de mine 

Cat timp dureaza sa faci un svr de mu :)

In 3 ore  

Asa poate invata si aidin cum se face un svr de mu

de aici luati 

http://anti-ddos-guardian.en.softonic.com/ 

ddosul si ati scapat de problema de flood

Link to comment
Share on other sites

Guest lastmuu
Anti DDoS Guardian prevents DDoS, brute force, bandwidth and other attacks.
 
  • scr_0-245x144.jpg
More author programs

Anti DDoS Guardian is a high performance Anti DDoS firewall for both 32 bits and 64 bits Windows Servers. It privents most DDoS/DoS attacks, including brute force password guessing attacks, SYN attacks, IP flood, TCP flood, UDP flood, ICMP flood, bandwidth attacks, etc. Anti DDoS Guardian blocks country ip and limits network flow number, client bandwidth, TCP connection number of each client, UDP/ICMP packet rate and TCP half-open connection.

This application can be used to block country IP addresses. In addition, it can be used to monitor network traffic.

This Anti DDoS firewall limits network flow number, client bandwidth, TCP connection number of each client, UDP/ICMP packet rate, and most importantly, it controls TCP half-open connection which is effective to combat SYN attacks.

Website masters who want to protect HTTP servers, proxy servers, online game servers, Email serves, FTP servers, Internet forum servers and VoIP PBX SIP servers.

Link to comment
Share on other sites

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@MULTZUMESC LINKMANIA@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Link to comment
Share on other sites

Guest lastmuu

imi pot da interesul sa ofer solutii reale pentru svr de mu linkmania

asta numai daca se doreste

am timp si ma pot ocupa fara sa cer nimic in schimb

Link to comment
Share on other sites

Guest lastmuu

Unul care se pricepe ii Konvict

Al doilea Gunit si mai sunt multi alti

Sa se vrea si se poate

Dar tacerea ii un raspuns

Link to comment
Share on other sites

Aind a citit topicul asta, warn-ul lui Gunit de el a fost dat.

Daca deschizi multe topicuri aiurea, da, o sa iei suspend si nici nu o sa ti se raspunda la intrebari.

serios ? de 2 saptamani a citit posturile si... (wait for it) nimic concret , de fapt el stie de situatia asta dinainte de sarbatori

 aind nu cred ca are vreun post facut in toata sectiunea de mu de cand e administrator  , se vede cat de mult il intereseaza

nu inteleg de ce nu luati atitudine , voi ziceti ca nu aveti acces , ija nu face nimic vad ca tie oricum nu iti pasa de ce se intampla aici din moment ce ai functie si pe gamenation ...

Link to comment
Share on other sites

Poi fi atent... te duci la domnu asta aind.. si ii zici Domnule .. puteti da un rr la server si un nou db

Sunt probleme destul de mari!!!! Foooarteee Mariii.... Jocu se blocheazaa... Iti iese din joc asa .. deodata... Nu poti sa intrii in joc...E Graaaaaaavvvvv DOMNULEEEE !!!!

DA SE FACE NU.I PROBLEMA....

 ;) ;) ;)

   Apropo, aseara dak nu ma insel, flood iar.. :| PENAL taree... iti dai seama...cine stie stie, ex; Konvict :)

Link to comment
Share on other sites

Unul care se pricepe ii Konvict

Al doilea Gunit si mai sunt multi alti

Sa se vrea si se poate

Dar tacerea ii un raspuns

esti un pupincurist care nu stie nimic,dai din gura fara rost!

 

 

 

Sa luam atitudine?

Da-mi cateva exemple cu ce am putea face noi, moderatorii, sa va imbunatatim voua, jucatorilor, experienta pe server. In conditiile in care ai inteles tot ce am spus in acest topic.

ce sa le ceri unora...care cred ca,daca ai o functie de moderator pe srv gata esti "zeu" poti sa le explici tu de 10ori pe minut...

 

Poi fi atent... te duci la domnu asta aind.. si ii zici Domnule .. puteti da un rr la server si un nou db

Sunt probleme destul de mari!!!! Foooarteee Mariii.... Jocu se blocheazaa... Iti iese din joc asa .. deodata... Nu poti sa intrii in joc...E Graaaaaaavvvvv DOMNULEEEE !!!!

DA SE FACE NU.I PROBLEMA....

 ;) ;) ;)

   Apropo, aseara dak nu ma insel, flood iar.. :| PENAL taree... iti dai seama...cine stie stie, ex; Konvict :)

nimanui nu-i convine situatia in care este srv(poate doar celor care-l vor jos) 

 

ce sa faca?sa se duca la "Domnu ASTA aind?" pai ce ma crezi ca omu asta nu citeste ?nu vede?

 

buni(si activi) la sectiunea mu in momentu de fata sunt ija si ody! ce tampenii puteti scoate voi cu gunit vostru ma?voi ridicati in slavi un hacker?e ca si cum in loc sa ridici in slavi sa-l faci mare pe un actor/poet/scriitor un om care a adus onoare poporului ridicati in slavi un interlop etc.

 

iar konvict e la inceput mai are de munca si de tras sa demonstreze ca e bun in ceea ce face.

 

unii din voi cred ca intrati in sevraj daca nu jucati o zi mu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...