Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Still Searchin'

4ReaL MU-Player's

Recommended Posts

97d nu va mai fi pentru ca nu sunt oameni care sa lucreze la securizarea versiunii. Toti cei care am jucat pe 97d avem amintiri frumoase.  Nu cred ca marea contributie la ele a avut-o versiunea, ci oamenii. Era altfel atmosfera pe atunci, dar poate ca eram si noi mai tineri si vedeam altfel lucrurile;]

 

E nevoie urgenta de o schimbare, de versiune, de oameni, de mentalitate Asta cu donatia ti-o vor taia din fasa. A mai fost pusa problema si raspunsul a fost acelasi de fiecare data: ''RDS nu accepta asa ceva''.

 

Eu personal nu inteleg insa de ce sunt in continuare admini persoane care nu mai au tangenta cu serverul de luni bune. De ce nu se cauta oameni care sa isi dea interesul pentru bunul mers al lucrurilor? Daca nu au timp cei care sunt admini acum gasiti altii...cel putin ca gm in joc. Moderatorii sa fie doar moderatori, fara cazuri de genul eu te postez, eu judec plangerea, eventual tot eu reevaluarea.

 

Ar trebuie multe schimbate la server, dar si asta ca multe altele anterioare lui, va fi doar un topic in care playerii isi spun frustrarile iar cei care pot schimba ceva, citesc(daca citesc) si nu iau in seama.

 

Daca se va pune serios problema de donatie eu unul pot contribui.

:tiphat: 

Link to comment
Share on other sites

Vorbiti fara de voi da daca sunteti pusi in situatia de a face ceva nimeni nimic, doar vorba e de voi fapte 0 .Si apropo degeaba va umflati in pene atata timp cat RDS nu 'rasplateste' pe nimeni, puneti-va in locul orcarui admin sau moderator .... Nici eu nu as face ceva fara sa fiu platit + ca oricat ar face admini pentru voi tot se mai trezesc 'destepti' sa faca vre-un hack sau sa atace linkmania cu ceva.

aind este system administrator la RCS&RDS Pitesti , google it daca nu ma crezi

problema e sa si existe interes , imagineaza-ti ca a durat peste o luna pentru un rahat de siege ... rr db dureaza 1 an cred la cum se misca ei

Link to comment
Share on other sites

Vorbiti fara de voi da daca sunteti pusi in situatia de a face ceva nimeni nimic, doar vorba e de voi fapte 0 .Si apropo degeaba va umflati in pene atata timp cat RDS nu 'rasplateste' pe nimeni, puneti-va in locul orcarui admin sau moderator .... Nici eu nu as face ceva fara sa fiu platit + ca oricat ar face admini pentru voi tot se mai trezesc 'destepti' sa faca vre-un hack sau sa atace linkmania cu ceva.

aind este system administrator la RCS&RDS Pitesti , google it daca nu ma crezi

problema e sa si existe interes , imagineaza-ti ca a durat peste o luna pentru un rahat de siege ... rr db dureaza 1 an cred la cum se misca ei

ce nu stiti 

Razvan cu Dragos pentru ca sau ocupat de svr de pe link au primit masini de serviciu de la rds tel bonusuri in bani

Link to comment
Share on other sites

Serverul este fizic al rds-ului, cui vreti voi sa dati bani sa il faca? RDS-ul nu e gigel de la colt care tine server de mu in dormitor si baga donatiile in buzunar. O firma nu poate primii donatiile ca gigel, trebuiesc facute ceva acte, nu cred ca are cine sa faca asta pentru linkmania. Daca ma insel ma poate corecta cineva mai mare.

Noi moderatorii suntem degeaba din punctul asta de vedere, suntem pusi aici doar sa moderam serverul, nu sa il intretinem. Majoritatea din noi pot doar da un warn pe forum si un suspend in joc, la altceva nu avem acces, cum spuneam mai sus, serverul e al rds-ului si doar rds-ul poate modifica ceva la el.

Link to comment
Share on other sites

Bun ; si acesti "eRDeeSi" au luat la cunostinta despre problemele, doleantele   noastre ,ale jucatorilor, cat si ale voastre (presupun) ale moderatorilor?

Poate zic eu rau dar ma gandesc ca odata ce majoritatea jucatorilor suntem totodata si abonati/clienti ai RDS&RCS poate,poate,,,POATE..acolo intr-o mica masura ar trebui sa arunci si la noi un ochi sa vada ce vrem...ma gandeam eu in prostia mea , daca nu deranjez ?!
Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Da inteleg ce spui... Dar, din cate vad... doar voi aveti puterea sa luati legatura cu unu din admini care se ocupa de intretinerea acestui server,cum ar fi Aind... Si sa ii explicati ca sunt probleme destul de mari cu jocu, inteleg foarte bine ca adminu respectiv are o functie destul de delicata si poate are multe de facut, dar isi poate face timp si pentru comunitatea asta, sa aduca ceva nou... Chiar acum ma uitam la el pe profil si vad k acest admin are si site.u lui.. care na, il intretine cu mare drag,... de ce nu ar face asta si pentru noi... in timpul ala pe care il are, chiar dak e limitat, macar sa se vad o schimbare.. Din cate stiu eu, comunitatea linkmania si.a facut numele cu MU ONLINE, NU cu COUNTER,FIFA GTA.... poate pana la urma nici nu e nevoie de o donatie, poate e nevoie de mai mult sprijin din partea voastra cat si a noastra pentru a se puta face ceva cu adevarat... SUNTEM DEJA IN 2013,pentru numele lui DUMNEZEU!!!!!

       Va multzumesc mult pentru feedback si va mai astept sa dezbatem,

                                                                Cu multa dragoste si respect. pentru aceasta comunitate,

                                                                                                                                                al vostru  Andrei :)

Link to comment
Share on other sites

@Playboy Cigarette

Nu are legatura abonamentul rcs&rds cu linkmania.

@Still Searchin'

Aind este la curent cu ce problemele sunt pe aici. Eu personal nu stiu unde se afla mu-ul pe lista lui de prioritati, nu am reusit sa comunic cu el vreodata, pe tema asta. Poate vreunul din colegii mei v-ar putea lamuri mai bine.

- topicul asta a fost facut mai prin vazul lumii, dar a fost facut prost de cineva incapabil de a purta o discutie civilizata drept urmare a fost inchis fara nici un raspuns.

Link to comment
Share on other sites

@Playboy Cigarette

Nu are legatura abonamentul rcs&rds cu linkmania.

@Still Searchin'

Aind este la curent cu ce problemele sunt pe aici. Eu personal nu stiu unde se afla mu-ul pe lista lui de prioritati, nu am reusit sa comunic cu el vreodata, pe tema asta. Poate vreunul din colegii mei v-ar putea lamuri mai bine.

- topicul asta a fost facut mai prin vazul lumii, dar a fost facut prost de cineva incapabil de a purta o discutie civilizata drept urmare a fost inchis fara nici un raspuns.

proritatile lui sunt "am pus skinul x" , v-am adaugat skinul y", cum ziceam si in alte parti tara arde si baba se piaptana

cat despre topicul ala  cred ca aveti probleme in a pricepe romaneste , ce intelegi tu prin civilzat? cat timp nu s-a injurat/insultat pe acolo de ce sa fie inchis ?

a ca sunt niste critici si reprosuri care nu va convin asta e partea a doua , tu nu crezi ca lumea s-a saturat de indiferenta , abureli si explicatii puerile de atata timp? mai tii minte cand tu si iti ziceati prin primavara/toamna ca nu exista flood ? cu replyuri de genul v-ati facut de ras , nefiind in stare nici macar sa recunoasteti existenta unei probleme !!! asa ca mai scututi-ne , vreti respect faceti-va treaba cum trebuie , nu mai spuneti minciuni doar ca aveti o functie (mai mult simbolica)

cum sa vinzi gogosi cand e limpede ca cineva da flood cand are chef si ca serverul e praf

Link to comment
Share on other sites

Si aici ca si acolo incepi sa o iei pe aratura, cu aceste critici, reprosuri si mici insulte, nefondate.

Eu, iti si ce mod/gm mai activa la vremea aia in joc am vazut ca erau cam mari coincidentele la disconnecturi pe server, dar in momentul cand am intrebat la admin section despre ele si despre flood, asta este raspunsul care l-am primit de la superiori (iceman pe atunci), "nu este flood".

vreti respect faceti-va treaba cum trebuie

Am spus mai sus care e treaba noastra: warn/suspend/asistenta pe forum, suspend in joc. La atat avem acces noi, pentru mai multe, doar administratorul serverului va poate ajuta.

Nu trebuie sa te superi, e doar un joc.

Link to comment
Share on other sites

Treci pe Digi Net Fiberlink si ai:
 

  • cele mai mari viteze de transfer pe care ti le poate oferi cineva - pana la
    100 Mbps
  • cele mai mici preturi pentru astfel de viteze – de la 29 lei/luna (TVA
    inclus)
  • trafic nelimitat
  • conectare gratuita
  • 2 adrese de email @rdslink.ro
  • administrare online a contului de abonat
  • acces gratuit la jocurile Link Mania!!!!!!! subliniat chiar...
  • pachete gratuite si preturi reduse pentru servicii de telefonie fixa,
    telefonie mobila, televiziune

Astea sunt de pe site.ul official al rds.ului... Si cred k totusi e trecut in contract .. dar, asta prea putin conteaza..

Nu inteleg de ce nu este comunicare intre voi si adminu principal, doar sunteti de el pusi pana la urma urmei sa ii spuneti atunci cand apare o problema... E pacat ca odata cu un joc care nu merge se pierd si foarte multi useri a acestei comunitati,si tot nu inteleg de ce nu va pasa..?? Chiar nu e nici unu din voi care sa ia problemele astea in piept si sa ii zic Domnului Admin.. Eu unul cred k nu prea stie el toate problemele jocului, si sunt sigur de asta atata timp cat nu a spus nimic pe un simplu topic ca asta, si sta ascuns chiar si de voi... E un mister :)

Link to comment
Share on other sites

A mai fost discutia asta legata de rds-link, linkmania e un serviciu gratuit, nu platesti pentru el, incearca sa suni la deranjamente si le spui ca nu merge serverul de mu de pe linkmania, vezi ce raspuns o sa primesti.

Noua moderatorilor, care mai suntem activi, ne pasa, pentru ca altfel am fi plecat de mult. "Adminul principal" ar fi doi, ija si ody, ei sunt cam cei mai vechi si responsabili de mu, ambii stiu problemele serverului, probabil ca ambii pot discuta mai liber cu aind, probabil au si facut-o, probabil au primit si raspuns, probabil nu a fost unul pozitiv drept urmare nu au ce sa posteze aici. Spun probabil des pentru ca nu prea se comunica la as lucrurile astea.

Daca considerati ca aici in sectiune vedem doar noi, moderatorii mu si nu si aind, postati unde v-am aratat mai sus si intrebati-l ce se intampla, dar fara atitudinea colerica din topicul precedent, tinand cont ca serverul de mu nu este un drept al vostru pe care cineva este obligat sa il ofere.

Link to comment
Share on other sites

Pai si noi nu avem dreptul sa stim raspunsul lui...?? De ce nu se comunica si cu noi...??? Sunt sigur k suntem destul de bine auzitzi, dar totusi as vrea sa stiu un motiv promt, de ce nu e spus, sa il auzim si noi.?. De ce il tin doar pentru ei,chiar dak ar fi unu pozitiv sau unu negativ..? Am vrea si noi sa stim ce se intampla, Nu e timp suficient sau nu se vrea sau se considera k asa cum e acuma e bine..?? Oricum ar fi,oricare ar fi mesajul se poate vorbi cu noi, k totusi poate multi dintre noi va putem ajuta cu un sfat cu ceva sa ne fie si noua bine si voua...toata lumea sa fie multumita!!! Si da imi pasa de acest LinkMania, si nu as vrea sa renunt la el din cauza unor oameni care nu isi fac treaba, si am sa continui sa tastez pana o sa mi se rupa tastatura si mainile, pana vom fi luati IN SERIOS,k odata si odata o sa se intample si asta!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...